Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

"első készletét egy percig alatt elkapkodták"

Inkább "egy perc alatt".

A 2 giga RAM nem mondom, hogy kevés, azonban ha kicsit a jövőbe tekintünk már szűkös.

Az Intel Atom X5-Z8500 mennyire gyors?

A Samsung Galaxy S5-nél kicsivel gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Nekem akkor is megdobogtatja a szívem a drágaszág. :DD

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#3) Ádám16


Ádám16
addikt

"Megmaradt viszont az 1536 x 2048 pixeles kijelzőméret" felbontású lesz az.
Egyébként nem csoda, hogy ennyire viszik. Jó, megbízható termékeket árulnak, konkurenseket megszégyenítő áron.

(#4) eventus válasza twollah1976 (#1) üzenetére


eventus
veterán

Nekem pedig még mindig 1 gb ramom van és netezni, filmezni elég. Játszani van PC. Ilyen eszközökön nem élmény a játék. Max madarakkal dobàlozni.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5) jacis


jacis
nagyúr

Mostanában nem nagyon lehet hallani új Tegra procikról. Mi lett a gyártóval feladja?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6) zso79


zso79
őstag

Vajon ez az új soc hogy szerepel az elődben lévő Tegrához képest valós felhasználás során? Ez és a shield között vacilálok...

[ Szerkesztve ]

(#7) twollah1976 válasza eventus (#4) üzenetére


twollah1976
őstag

Akkor még nem játszottál jó játékkal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Zsolt7981 válasza Ádám16 (#3) üzenetére


Zsolt7981
tag

Szerintem a konkurenseket megszegyenito ar hatalmas tulzas. Legalabbis ha a magyar arakat nezzuk.
A xiaomi nekem is tetszik, volt is mipadem, de 2 het utan elcsereltem, es nem bantam meg. Tenyleg androidos vagyok belulrol, de akarmennyire is faj kimondani, be kell latni, hogy az ipad mini sokkal jobb vetel. En a 3asra csereltem el (1 az 1ben), es igaz hogy kicsivel, de mindenben jobb. A 4es se dragabb annyival, amennyivel gyorsabb. Ahogy nezem az argepet a harmas kb egy arban van a negyes kb 20 ezerrel dragabb.
A masik meg a szoftver, az elozon nagyon elrontottak a miuit, allandoan akadozott, es ramkezelesbol is vehetnenek orakat a tobbiektol. Megnyitottam a chromeot (semmi se futott a hatterben), elinditottam rajta az index.hu-t, es onnan nyitogattam random cikkeket uj tabokon. 4 utan mar allandoan ujratoltodott. Igyanez ipaden 11-12. Es egy felsokozep kategorias tabletrol beszelunk, ami 4:3as, szoval a fo celcsoportja a bongeszes.
En azt mondom, hogy a realis itthoni ara kb 60-65 lenne szerintem.

Erdemes megnezni a kulonbozo teszteket, hogy mennyit visszavesz a teljesitmenybol a miui. Mondjuk nem tablet, hanem telefon, de epp tegnap lattam egy osszehasonlitast a youtubeon, amikor 3 csontra egyforma hardveru telefont hasonlitgattak sebesseg es multitask szempontbol, es mindkettoben a miuis volt a legszarabb. A 3 telefon: oneplus x, xiaomi mi4c, lg g4. Azaz mind3nal snapdragon 808, azonos orajelen es 3gb ram. Programok inditasanal a xiaomi volt a leglassab, es aztan az toltotte ujra a legtobb megnyitott appot.
De egyebkent tenyleg szimpi nekem a ceg, es ha reszelgetnek meg egy kicsit a szoftverukon meg lehet hogy adok eselyt nekik, de igy es ennyit tutira nem er.

[ Szerkesztve ]

(#9) milkabrams válasza zso79 (#6) üzenetére


milkabrams
őstag

szerintem a shield sokkal jobb választás, néztem pár gfx-et és és nem igazán remekel az új intel a tegrával szemben

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#10) ASHGAE


ASHGAE
csendes tag

Rendeltem egy 16 GB-ost, valami vicc áron, ha megjön, felajánlom tesztre.

(#11) lezuvius válasza jacis (#5) üzenetére


lezuvius
őstag

Azt olvastam inkább az autóiparba forgalmazzákk az új SoC-ket.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Mert jó. :C

(#13) raziel01


raziel01
veterán

Hát nem tudom de pár hete Chuwi Hi8 tabot vettem 24k-ért DHL futárral gearbest EU raktárból. 3 nap alatt itt volt. Az is 8 col,Intel Atom Z3736F(4x2,16 Ghz) 2 GB RAM, 32 GB ROM, FullHD IPS kijelző. Android 4.4 és Win10 van rajta.
Ennyiért best buy volt. Szerintem nagyon túlárazott a Mi Pad 2.

[ Szerkesztve ]

(#14) jacis válasza lezuvius (#11) üzenetére


jacis
nagyúr

Itt van hely a hűtésnek :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) kengyel


kengyel
nagyúr

Ilyen árban nem csodálkozom.

kengyel

(#16) vicze válasza eventus (#4) üzenetére


vicze
félisten

Ja csak az a nem mindegy, hogy mekkora felbontás mellé van, az a 1GB RAM. 480p mellé tök jó, 720p mellég már határeset, FHD-hoz meg használhatatlan.
Ehhez a felbontáshoz már jól jönne a 3GB, de még a 2GB OK.
MiPad 2-vel továbbra is az a gond, hogy HW-ban gyengébb mint az előd. Mondjuk legalább Xiaomi is folytatja, a tabletgyártók trendjét, hogy az utód gyengébb mint az előd.

(#17) Kasya válasza twollah1976 (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

A videók alapján az s5-nél gyengébben muzsikál az android ezen a készüléken. Legalábbis elég akadós.

[ Szerkesztve ]

(#18) zso79 válasza milkabrams (#9) üzenetére


zso79
őstag

Én is lassan erre a következtetésre jutok, csak azt meg megrendelni... nem találok sehol.

(#19) stevve


stevve
nagyúr

Nincs benne GPS? :F NFC, HDMI és FM még hagyján, arra azt mondom, hogy oké, kimaradhat, de mondjuk egy flagshipnek kikiáltott cucctól a GPS elvárható lenne (ahogy egyébkként a többi is szerintem).

Aki 16 GB-osat vesz, számoljon azzal, hogy nincs SD bővíthetőség sem.

Maradok a Sony Z2-mnél inkább. :B

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze válasza stevve (#19) üzenetére


vicze
félisten

Flagship? :F Ki kiáltotta ki annak?
Még egyszer ez gyengébb mint az előd, persze olcsóbb is. Ez jelenleg egy jócskán középkategóriás olcsó tablet, a kiemelkedő benne kb. a biztos SW, a többi kínai olcsóbb/erősebb/jobb tablettel szemben.

(#21) stevve válasza vicze (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Több helyen is így emlegetik. :F Jó tablet, de erősen korlátozott képességekkel bír azért.

(#22) Blaise


Blaise
veterán

Nem lenne rossz egy Android+Windows dualboot verzió.

(#23) szucsi válasza raziel01 (#13) üzenetére


szucsi
őstag

Kuponnal volt 24k? Most 92 usd , az megvan 30k is.

(#24) samu74 válasza Zsolt7981 (#8) üzenetére


samu74
addikt

A oneplus x snapi 801-el jött ki.

-----------

(#25) raziel01 válasza szucsi (#23) üzenetére


raziel01
veterán

Volt egy akció rá. De a lényeg, hogy kilehet fogni olcsó és erős tabletet.

(#26) Luck Dragon

Hű nagyon szép tablet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) #16820480 válasza vicze (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a MiPad2 arra volt csak jó, hogy egyrészt mondhatják, hogy már második generáció, és újra játszhatják azt a készlethiányos játékot, amit annyira szeretnek csinálni. Az előzőt már folyamatosan lehetett kapni, ennél most megint hónapokig "nem tudnak" eleget gyártani, ráadásul semmivel nem lett jobb az elődnél.

(#28) vicze válasza #16820480 (#27) üzenetére


vicze
félisten

Nem "játék" ez, hanem marketing stratégia, és igazából, annyira bejött, hogy szinten minden más gyártó átvette. Ott ez működik.

(#29) #16820480 válasza vicze (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egyáltalán nem igaz, nem vették át mások. Illetve de, a Oneplus, elég szánalmasak is. Gyakorlatilag a Meizunál a kezdeti 1-2 hetet leszámítva folymaatos készlet van (pedig mennyivel kisebb gyártó!), a Huawei, Oppo meg a többiek szintén tartanak készletet.

(#30) vicze válasza #16820480 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Igen mások tartanak raktárkészletet, de ők is csinálnak flash sale-t. Ugye OnePlus is Oppo(BBK), mindenki csinál egy ilyen leválasztott márkát, hogy tudja ezt a stratégiát követni, mint a Honor, ZUK és a többi.
Többi cégnél kicsit bonyolultabb, de azért van.

(#31) #16820480 válasza vicze (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a OP igaz (elég visszataszító is, ahogy folyamatos hazudozással próbálták felépíteni a márkát, hogy megkphassák az Oppo telefonokat azok, akik szépen pitiznek érte), de az Honor elvileg nem azért van, hogy flash sale-t csináljanak hanem hogy legyen egy csak online értékesített prémium márkájuk, a ZUK meg kb mintha nem is létezne, annyira érdektelen.
Egyébként szerintem a Huaweinél semmi koncepciójuk nicns az egyes modellek szerepét tekintve, össze-vissza dobnak piacra telefonokat, amik egymás konkurensei, és sem árban, sem funkcióban nincs értelmes szeparáció, amin az Honor még ront inkább, mert még egy plusz redundáns vonalat hoz.

(#32) ^Clown válasza stevve (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na ja, a GPS-ről nekem ez jutott eszembe: [link] ;]

(#33) milkabrams válasza zso79 (#18) üzenetére


milkabrams
őstag

Bocs hogy ilyen későn írok, de hátha még elolvasod, angol és német amazonon láttam

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.