Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xlife11


xlife11
senior tag

Természetbe vagy inkább városokra vágynál?Ha város akkor Barcelona, pezsgő, felszabadító ott lenni.Ha természet akkor én leginkább Korzikára vagy Indiába mennék.Persze ez mind a mocskos anyagiaktól függ :)

(#2) danih


danih
addikt

El akarok menni!
Ez a logout, itt nem értik "úgy" - itt úgy értik "el az országból" :)
Én ilyen túrára keletre vagy dél-amerikába mennék.

(#3) baluka26


baluka26
veterán

Kannibál törzsekhez, az biztos izgi lehet :D
Afrika, Pápau Új-Guinea ajánlott úticél :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) PierNight válasza xlife11 (#1) üzenetére


PierNight
aktív tag

Mindkettőbe szívem szerint :) Mindnek megvannak az előnyei-hátrányai. De pénz és munka hiányában maradnék a természetnél szerintem :) India engem is nagyon vonz :) Én annak is örülnék, ha elmennék valami jurtás családhoz segédkezni és cserébe ellátást és élelmet adnak. A lényeg, hogy valami egészen új és más legyen mint amihez én szoktam :)

(#5) PierNight válasza danih (#2) üzenetére


PierNight
aktív tag

a gyorsan magas oldalmegjelenések száma alapján nem lennék ebben olyan biztos :D
Amerikával az a gondom, hogy kikerülhetetlen a repcsi, ami elég költséges is :)

(#6) xlife11 válasza PierNight (#4) üzenetére


xlife11
senior tag

Barcelona környékén is vannak szép helyek, arrafelé mind a két dolgot le tudod rendezni.Dél-Amerika még jó ötlet, főleg Venezuela, Peru.

(#7) danih válasza PierNight (#5) üzenetére


danih
addikt

Jól sejtem, hogy mindeközben dolgozni nem nagyon szeretnél?

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Menj el önkéntesnek egy segélyszervezethez. Ez a legegyszerűbb. :K

(Amúgy jó gondolat, ha teheted, láss világot. És a világ !=nyugat-európa)

(#9) PierNight válasza danih (#7) üzenetére


PierNight
aktív tag

Nem sejted jól :) Ha adódna lehetőség akkor szívesen dolgoznék rendes állásban. Viszont itthon nem szeretném elbaszni az időmet 70ezrekért. akkor már inkább egy afrikai törzsnél segédkezek az is nagyobb élmény és még értelme is van :)

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(#11) Pukkancs


Pukkancs
tag

Egy európai stoppos túra senkinek sem jut eszébe? Akár házon belül is lehet elég vad kultúrákat találni, csak jó helyen kell keresni.

(#12) vans?


vans?
őstag

En eloszor "csak" egy Eurotrip-et csinalnek a helyedben, csak utana jurtak, meg Del-Amerika...

hábm bábm

(#13) Gergő_


Gergő_
őstag

Kezdésnek Erdély, Ukrajna stb

(#14) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

India, Nepál. Na azóta én egyáltalán nem akarok külföldre menni utazgatni. Egyszerűen már nem üti meg az ingerküszöböm, mint "külföld" egy európai ország :D Ezek más bolygón vannak :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15) danih válasza PierNight (#9) üzenetére


danih
addikt

Nem így gondoltam.... Utazásod közben dolgozni, összeszedni pl. a jegyre valót. De már válaszoltál.

Nyugdíjas: na ez az. Uncsi, egysíkú, kiszámítaható.

[ Szerkesztve ]

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Penzed mennyi van ra? Nyelvtudas?

(#17) xlife11 válasza PierNight (#5) üzenetére


xlife11
senior tag

Nem tudom teged mennyire izgat, de a helyedben egy Csernobili turat megejtenek, stoppal, Kijevben be kell szerezni par papirt, meg nyilvan a turaert fizetne kell de nagy kaland lehet.Foleg stoppal.Erdelyt szinten tudom ajanlani foleg Hargita kornyeket.Gyonyoru.

(#18) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én sok-sok helyre mennék, kicsit letelepedni talán Kanadába, gyönyörű az a hely az élethez szerintem. Viszont ha kultúrát ismerünk meg, akkor Japán, engem mindig lenyűgöznek, nagyon szeretem, amit képesek voltak felépíteni.

mod:

De vans kollegához csatlakoznék, fontold meg, hogy először eurotrip, hacsak nem vagyok nagyon hardcore túlélő, és nem mersz nekivágni egy hátizsákkal a világgal. Sokan mondják, hogy pénz így, megy úgy - ez nem feltétlen igaz, ha jól veszem ki, akkor nem hasat akarsz süttetni a Bahamákon(illetve ha azt is, akkor sem egy ***** hotel erkélyén)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) moha21 válasza xlife11 (#17) üzenetére


moha21
addikt

Aha stoppal nekivágni Ukrajnának. :-) Bár biztos emlékezetes kaland lenne..

(#18) hoffman_: Japán kultúránál szebb nincs valóban : erős gyomrúaknak. :Đ

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20) hoffman_ válasza moha21 (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Oda akartam írni, hogy tekintsünk el a beteg, cenzúrázott japán poresztől és az elborult műsoraiktól és yutub videóiktól - de úgy voltam vele, hogy nem kell, csak nem ez ugrik be mindenkinek. Tévedtem... :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ugorj át ide, lehet hetekig tartó vaderdei túrákat csinálni úgy hogy alig találkozol emberrel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) danih válasza kraftxld (#21) üzenetére


danih
addikt

Szerintem az ő célja az hogy pont emberekkel, kultúrákkal találkozzon :)

Ukrajna -> Oroszország -> Kazahsztán -> Mongólia -> Kína -> India kb errefele indulnék :D

[ Szerkesztve ]

(#23) kraftxld válasza danih (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt mindenféle kultúrából származó emberrel lehet találkozni, ha meg igazán extrára vágyik átmegy egyik-másik csendes óceáni szigetre a kókuszpálmák alá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) po1son


po1son
addikt

Nem kellenek hozzá milliók Szent Jakab-út...
Magáról az útról egy térkép...

Ma már nemcsak magukat kifejezetten vallásosnak tartó emberek indulnak el az úton, hanem egyre többen azok is, akik keresnek valamit, keresik önmagukat, keresik különféle kérdéseikre a választ.

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#25) dabadab válasza hoffman_ (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Sokan mondják, hogy pénz így, megy úgy - ez nem feltétlen igaz"

Viszont a helyi nyelv ismerete nelkul (es ha jol veszem ki, minden kulonosebb szaktudas nelkul) nem egyszeru am egy idegen orszagban munkat talalni, olyat meg plane nem (es plane nem valami egzotikus orszagban), ami eleget fizet ahhoz, hogy a napi megelhetesen tul ossze lehessen szedni a tovabbi kodorgashoz szukseges penzt.
Egy baratom most mar evek ota jarja a vilagot (leginkabb DK-Azsiat, ami az olcsobb helyek koze tartozik) hatizsakkal, nagyon szerenyen elve, de o is arra jutott, hogy penz-penz-penz.

DRM is theft

(#26) hoffman_ válasza dabadab (#25) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy szóval sem mondtam, hogy gyerekjáték, én se mernék belevágni, pedig alapvetően vonz a dolog. A nyelvtudás viszont tényleg kritikus, hajamra kenhetem az angol/német/magyar/orosz/francia tudást adott esetben. De akkor se hiszem, hogy kivitelezhetetlen :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) xlife11 válasza moha21 (#19) üzenetére


xlife11
senior tag

Ismerosomek megcsinaltak, igaz, ok nem csernobilba mentek.Egy szabalyuk volt hogy ejszaka inkabb nem stopolnak.

(#28) dabadab válasza hoffman_ (#26) üzenetére


dabadab
titán

Nem kivitelezhetetlen, de penz nelkul belevagni legalabbis baromira kockazatos.

DRM is theft

(#29) moha21 válasza xlife11 (#27) üzenetére


moha21
addikt

Akkor ők sem egyedül csinálták. Azért többen könnyebb a dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) DeFranco válasza moha21 (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha már stoppolás :)

[ Szerkesztve ]

(#31) xlife11 válasza moha21 (#29) üzenetére


xlife11
senior tag

Ketten voltak, azt mondtak nagy kaland volt, szoval ha lenne utitarsam en is megkockaztatnek valami kisebb tavot.Elsore nyilvan nem Ukrajna.:D

(#32) hoffman_ válasza dabadab (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezzel egyetértek :) De hát nem is minden ember csinálja, és vágyik rá, ettől is különleges.

DeFranco:

Juujdegonosz :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) rt06 válasza DeFranco (#30) üzenetére


rt06
veterán

uhh, ez nagyonnagy
mar epp kezdtem toprengeni, hogy mi a tokomet csinalt egy .22-essel egy medve ellen, de a vegere minden vilagos lett...

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#34) dabadab válasza hoffman_ (#32) üzenetére


dabadab
titán

Abban szerintem semmi kulonleges nincs, hogy kimegy, ket nap alatt elfogy a penze, aztan johet vissza.

DRM is theft

(#35) hoffman_ válasza dabadab (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt miből sikerült kihámoznod? :D Nem ezt mondtam :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) dabadab válasza hoffman_ (#35) üzenetére


dabadab
titán

Az eredeti allitasod az volt, hogy "Sokan mondják, hogy pénz így, megy úgy - ez nem feltétlen igaz", marpedig ez nekem ugy jott le, hgoy vagjon bele kulonosebb penz nelkul, aztan majdcsakleszvalami. Erre mondtam, hogy ilyenkor az a majdcsakvalami leginkabb az lesz, hogy pillanatok alatt elfogy a penze, keresni nem tud, igy a hazajovetel marad az egyetlen ertelmes opcio.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) hoffman_ válasza dabadab (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, akkor nem volt egyértelmű. A világjárás relatíve pénz nélkül lehetséges, de egyrészt nagyon keményen rá kell készülni, másrészt nagyon talpraesett egyéniségnek kell lennie az illetőnek, ja és egy kis szerencse sem árt.

A vágjon bele pénz nélkül, az szerintem sem opció, nem így működik a dolog.

ui.:

Egy régi sulitársam, cimborám, nem rég jött vissza Euróba-kerülésből, bringával és gyalog vágott neki, olyan helyeken aludt, ahol befogadták(a csalás annyi, hogy az El Camino keretein belül, de azt hiszem ő kibővítette) . Elég nullszaladós volt a dolog, nem arról szólt, hogy akkor itt van fél millió, verjük el. Irigylem is érte, hogy egy ilyen van a háta mögött :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) moha21 válasza dabadab (#36) üzenetére


moha21
addikt

Ám, ha valaki Bartos módra csinálja a dolgot valóban nem szükséges a pénz. :_)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#39) #53246592


#53246592
törölt tag

Egy ismerősöm egy hetes stoppolós túrát Finnországban, Lappföldön úgy csinált végig, hogy több pénze volt utána mint előtte (a Finnországba kijutás és az onnan hazajutás költségei ebben nincsenek benne, de ezt is sikerült nagyon olcsón megúsznia). Nem dolgozott, talált egy kevés pénzt (azt hiszem 15eurót) és visszavitte boltba a talált visszaváltható sörös dobozokat meg üres üvegeket. Ja, meg éhezett...

(#40) nem_tom


nem_tom
őstag

Indulj el a legszimpatikusabb szomszéd ország felé és meg se állj, amíg nem utaztad körbe a világot. :D

(#41) Lauda válasza hoffman_ (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Vilagjaras penz nelkul? Elmeseled?

(#42) hoffman_ válasza Lauda (#41) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, járj utána.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) rankesz


rankesz
veterán

Egyik haverom repülője 5-kor száll fel, ő Nepálba indult el határozatlan időre hátizsákoskodni... :)

(#44) dabadab válasza hoffman_ (#42) üzenetére


dabadab
titán

Az el Caminot ismerem, azt viszont elmondhatnad, hogy honnan volt vegig ingyen szallasa meg ingyen etele, meg hogyan jutott el ingyen a kezdopontra es onnan hogy jutott ingyen haza.
Azt elhiszem, hogy relativ olcson ki lehet hozni, azt viszont nem nagyon, hogy nulla forintbol.

DRM is theft

(#45) hoffman_ válasza dabadab (#44) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én fogalmazok ezek szerint félreérthetően. Az "elég nullszaladós" azt akarta jelenteni, hogy olcsón hozta ki a dolgot, nyilván csodák nincsenek, nulla forintért semmi nincs, még ajándék cukorka se. Berlinből indult, oda ha jól tudom bringával jutott ki. A szállást viszont én sem tudom, hogy hogyan oldotta meg, csak azt tudom, hogy sikerült :)

mod:

De ha minden jól megy, és két hónap után végre megérkezik a bringavázam, akkor az összerakásnál elvileg találkozom vele, majd megkérdem a részleteket.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46) Lauda válasza hoffman_ (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor minek is kellett volna utanajarnom?

szerk: Belekotni? Allitottal valamit, amit en totalisan kivitelezhetetlennek tartottam, azert erdekelt, hogy megis hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#47) hoffman_ válasza Lauda (#46) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Valamiért azt hittem, hogy az első bekezdésre érted, és csak a pénznélküliségbe kötsz bele, nem fogtam fel h a caminora gondolsz. My bad, elnézést. Viszont így is ott a #45 már, abban benne van minden.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48) iphoneresell


iphoneresell
csendes tag

Nincsis jobb egy óriási bringa túránál! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.