Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vottokar


vottokar
senior tag

Már át is vettem egy példányát. (De nem magamnak, hanem a kollégámnak)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#2) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Egyre elborultabb telefon árak vannak...

(#3) Soleco válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


Soleco
tag

Samsung galaxy s8+ csak 190.000 forint, várni kell még pár hónapot, s ennek is 200.000 alá fog esni az ára. :C

(#4) g4besz válasza Soleco (#3) üzenetére


g4besz
tag

persze, gsm boltból....

(#5) BeastMode


BeastMode
őstag

Most jöttem ki a T-ből a csomaggal😎

[ Szerkesztve ]

(#6) QwErTy42 válasza BeastMode (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

Sjó?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A magyarított szoftverben Béla lesz az asszisztens Bixby helyett.

(#8) joey04 válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


joey04
titán

Igaz ez az iPhone kapcsán íródott, de kb teljesen igaz a Note 8-ra is, meg az elborult árakra:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Bowser válasza joey04 (#8) üzenetére


Bowser
aktív tag

Igen erről eszembe jut mikor 1-2 kolléga megjegyzi, hogy ő biztos nem adna ki egy telefonért 200 ezret (vagy többet) :N

Az első 72 alkalommal még elmagyaráztam, hogy ez azért nem igy van. ;]

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#10) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Felkötheti a többi gyártó a gatyeszt. 850 ezres előrendelés már azt mutatja mikor a kitűnő marketing mellé egy jó eszköz is párosul. A többi androidos gyártó mindkét dologban el van jelenleg maradva a Samsung-tól.

(#11) dlaj válasza joey04 (#8) üzenetére


dlaj
őstag

Legalább lefordítanád a lényeget. A fórum nyelve magyar. Ezzel az infóval rohanjak el egy tolmácshoz, vagy konvertáljam a képet, és a Google fordítóval okoskodjam ki a lényeget?
Itt semmi helye az angol szövegnek. Esetleg hivatkozás képpen. Így a hsz-ed annyit ér mint az enyém. Legtöbben le....... :)

(#12) blagolf válasza dlaj (#11) üzenetére


blagolf
senior tag

A lényeg valami olyasmi, hogy ennyi pénzért mi mindent kap az ember. A felsoroltak alapján olyan dolgokat, amiket fele ennyiért is megkap az ember más márkáktól. (fényképező, navigáció, ebook, stb)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#13) #92673536 válasza blagolf (#12) üzenetére


#92673536
törölt tag

"A felsoroltak alapján olyan dolgokat, amiket fele ennyiért is megkap az ember más márkáktól." :K

(#14) Mr President válasza dlaj (#11) üzenetére


Mr President
senior tag

Nem egy nehéz szöveg, szerintem egy alap angol tudással meglehet érteni a lényegét. Szerintem a kolléga, ahogy én is nem gondolta, hogy le kellene fordítani ezt a szöveget. Ma már egy IT fórum topicjában sok ember rendelkezik egy ilyen szöveg lényegének a megértéséhez szükséges angol nyelvtudással.
De jogos is amit mondtál mert aki nem tud angolul annak nem mond semmit ez a szöveg.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#15) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem volt kint a piacon.
Hogy ne üres kézzel jöjjek haza vettem krumplit.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#16) Wesder válasza joey04 (#8) üzenetére


Wesder
félisten

Ezzel a mentalítàssal vettem Redmi 3 Pro-t.
Napi 133 forintomba került, és ugye minden egyes nappal "olcsóbb" lesz.

Persze, ha így nézi az ember, tényleg nem sok az a 300.000ft egy "MiniPC-ért".

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) .Szaki. válasza joey04 (#8) üzenetére


.Szaki.
addikt

Teljesen jogos ez a szöveg.

Egyébként gratula minden újdonsült Note8 tulajnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#18) slimshady válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


slimshady
senior tag

És mégis viszik őket az emberek, évről évre nagyobb tételben. :)

üdv.: SlimShady

(#19) SkyLine3000 válasza joey04 (#8) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Persze, ha nincs az embernek pénze, még egy kg jobb fajta kenyér is drága...
De ez hülyeség. Én is szűken, de talán megengedhetnék magamnak egy ilyet, de elvi okokból nem adnék ki semmilyen telefonért ennyit. Még 100at sem. Egyszerűen fölösleges pénzkidobásnak tartom. A nyamvadt G3-am mindent tud, amit tudnia kell, még többet is. És vadi újként került függetlenül 65be. Nekem tökéletes. Egyáltalán nem vágyom semmilyen másik telóra. Nekem ez már az a határ, amitől többet nem adok egy telefonért. És nem azért, mert nem futná rá...

(#20) tomboy0013 válasza slimshady (#18) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mert egyre erősebb a marketing is amivel igényt generálnak rá. Az olyan dolgok hogy ma már kb bárki ki viheti részletre is csak rádob a dologra. Szóval nem meglepő az eredmény miszerint megveszik marha drágán is ezeket az eszközöket. Ezt egy gazdasági válságig gond nélkül lehet folytatni (ami kb 7-8 év), szóval lesznek itt fél millás telóárak és még magasabbak is addig :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Mr.Silkó válasza S e t h (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:C

[ Szerkesztve ]

(#22) dlaj


dlaj
őstag

Köszönöm minden hozzászólónak a fordítást!
Bocs joey, ha egy kicsit kötözködősre sikerült volna.
A Note8 egyébként pazar. Ha javul a kamera, egy karácsonyi Telenor akcióban én is beszerzek egyet!

(#23) joey04 válasza dlaj (#22) üzenetére


joey04
titán

semmi gond egyedül a legalább lefordítanád a lényeget részen akadt meg a szemem. ez nem szeretetszolgálat. nem érted, akkor skippeled. én sem vagyok profi angolból, ezt még megértem, de ha egy bonyolultabb szöveg van, akkor vagy kiokoskodom az ismert rész alapján, hogy mi lehet a lényeg, vagy legvégső esetben valami fordítót használok. twitteren láttam a képet, onnan másoltam be, nem fogom bepötyögni, ha ott sem szöveg. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) NecroRabbit


NecroRabbit
csendes tag

aki 2017ben ennyire sem beszél angolul, hogy a viharba tudna bármilyen 2017es
tendenciát megérteni hisz a globalizációt még nem érte utol :DD
Hogyan kerülhet egy telefon ennyibe? Igen: rossz a kérdés,
hosszú évek óta..

(#25) Drp81 válasza BeastMode (#5) üzenetére


Drp81
aktív tag

Gratula! Majd mesélj, hogy milyenenek az első benyomások.
Azóta nem voltál itt, gondolom elég jók :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#26) #96302336 válasza joey04 (#23) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az igaz, hogy egy geek világ beszélni angolt, de...
Annyiban jogos a magyarra fordítás, hogy a fórum szabályzat is írja, hogy a fórum nyelve magyar.
Béke ;)

(#27) blagolf válasza #96302336 (#26) üzenetére


blagolf
senior tag

... és ez még mindig Magyarország, szóval igaza is van. Google fordítóval meg egy fél perc lefordítani.

Üdv, Zoli

(#28) NecroRabbit válasza blagolf (#27) üzenetére


NecroRabbit
csendes tag

Nem. Ez az internet. Egyik globál nyelve az angol jóreggelt.
A Galaxy Note-ban kettő angol szót is elrejtettek. :O
Elképesztő, hogy még háborog is. :O
De sok analfabéta van. 21.századi.

(#29) dlaj válasza NecroRabbit (#28) üzenetére


dlaj
őstag

A fórum szabályzatára hivatkoztam, ami te nem olvastál el, viszont elfogadtad, amikor ide regisztráltál.
Viszont én ezért, veled ellentétben nem feltételezem rólad, hogy analfabéta vagy. :)
Ez egy kis különbség.

(#30) Wesder válasza NecroRabbit (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Magyaroknak lesz Samsung Galaxis Jegyzet 8 kiadàs betyàrbajszos indító logóval :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) joey04 válasza #96302336 (#26) üzenetére


joey04
titán

az arra vonatkozik, hogy magyar az alapnyelv. Az internet lényege, hogy a világon bárhol jelenik meg egy információ, azt mindenki azonnal elérheti. döntő többségében saját nyelven jelenik meg mindenhol az infó, a világ többi részén azt szokták megosztani, kivéve a híroldalak, akik döntő többségben lefordítják a saját nyelvükre és úgy teszik közzé. minden újdonság topikjában legyen az mobil, vga, vagy processzor linkelnek és másolnak be angol, sőt néha német szöveget is, és nem szoktak ezen kiakadni, ha valaki esetleg nem érti, akkor jelzi, hogy nem beszéli az adott nyelvet és segítséget kér, de semmiképpen nem háborodik fel. békéről meg annyit, hogy téged is láttalak már olyan topikban kommentelni, ahol korábban volt angol nyelvű információ, ott mégsem emelted fel a hangod, csak most, hogy én tettem, ezt annak tudom be, hogy korábbi sony és apple topikokban nézeteltéréseink voltak, és azt vetíted ki ide, így viszont több mint visszataszító a végére biggyesztett béke...

29: a szabályzatban az van, hogy a fórum nyelve magyar, de nincs kikötve, hogy csak magyar szöveg jelenhet meg. nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) Drp81 válasza Wesder (#30) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nem, így hívják majd: Samu-nap-g Galaxis Jegyzet 8 :D

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#33) joey04 válasza joey04 (#31) üzenetére


joey04
titán

ja, arról nem is beszélve hányszor van félreértés, mert szarul lett fordítva egy hír, vagy a szerző kiegészítette a saját véleményével ami nem volt egyértelműen jelezve (khm Abu ;] )

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) .Szaki. válasza Wesder (#30) üzenetére


.Szaki.
addikt

:C

(#35) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

A Note8 is 1.000 dollár meg az iPhone X is, mégis a Note8 ára 335.000 forint az iPhone X meg 380.000. Most akkor ez hogy van?

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#36) S e t h válasza Inkvizitor1 (#35) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mi vagyunk a legfejlettebb ország a világon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#37) 30z.Samu válasza Drp81 (#32) üzenetére


30z.Samu
félisten

Túlbonyolítjátok a nevét...olvassuk visszafele és kész a magyar elnevezés: Galaxy-S--->Szikszalag Nyóc ;]

Sic Parvis Magna

(#38) blagolf válasza Inkvizitor1 (#35) üzenetére


blagolf
senior tag

A kínában gyártott dolgokra biztos több a vám itt magyarországon mint a koreaiakra. :D

Üdv, Zoli

(#39) kiezTe90 válasza Inkvizitor1 (#35) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Igen ez jogos kérdés.
Amúgy megint volt alkalmam megnyomkodni a Note 8-at, ez az elnyújtott kijelző még mindig szokatlan. De amúgy tetszett, csak Nekem azért nem kellene, mert sok funkcióját ki se használnám.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#40) petesejt válasza Wesder (#30) üzenetére


petesejt
aktív tag

Nem nem, ez még mindig tartalmaz imperialista szöveget!

A pontos név: Három csillag Galaxis Jegyzet 8.

Pontosan vagy sehogy elvtársak! Mi az, hogy angolpark?? :))

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#41) petesejt


petesejt
aktív tag

Na szóval hogy értelmes hozzászólásom is legyen, most csak bennem van a hiba, hogy nekem ez a telefon nagyon nem tetszik? Olyan szörnyűségesen semmilyen lett. Most Note 4-em van, amikor megjelent a Note 7, majdnem beneveztem rá, annyira tetszett, ezt meg akárhogy nézegetem képeken, videókon, sőt, ma még meg is tapogattam, és mégse.

Egyszerűen nincs must-have érzés. Miért?

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#42) Drp81 válasza petesejt (#41) üzenetére


Drp81
aktív tag

Mert a Note 7 sokkal szebb volt, mint ez, plusz, előlapi ujjlenyomatolvasó volt rajta.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#43) Wesder válasza petesejt (#40) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, így màr tökéletes :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44) Ádám16 válasza petesejt (#41) üzenetére


Ádám16
addikt

Ugyanebben a cipőben járok. Ha az FE kapható lenne itt is, és még ha azonos áruk is lenne, akkor is valószínűleg azt választanám.
De mindegy is, rengeteg embernek bejön ez az irány, és végülis megérdemli most a Samsung a sikert, úgyhogy nézek más készülék után.
Az új tulajok pedig használájk egészséggel a telefont, kíváncsi vagyok, kinek mennyire fog bejönni a kütyü.

(#45) petesejt válasza Drp81 (#42) üzenetére


petesejt
aktív tag

Hát igen, bár a szépség mindenkinek mást jelent. Most vagy ki volt már éhezve a fél világ egy Note-ra, vagy sokaknak jobban tetszik a 8-as, mint a 7-es. Én aki soha nem rajongtam a kerekítésekért, most azt mondom, az S8+ szebb. Sőt, még az S8 is. Valahogy a Note 7 telitalálat volt. Bár, nem tudom, hogy a túlzott szögletesség-e a baj. A Sony-k épp jól néznek ki szögletesen.

Az előlapi ujjlenyomat olvasó valóban praktikus, de ahogy most megtapogattam, én simán elérem a hátlapit is. Tehát nem is ez a bökkenő.

Még mindig megfejtésre vár a talány.

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#46) petesejt


petesejt
aktív tag

Még egy dolgot észrevettem: a Note 7-nek matt fekete volt a kerete. Tény, hogy furcsán rángatózni kezd a szám széle a csillogó dolgok láttán. A matt szerintem sokkal elegánsabb. Talán ezért...?

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#47) #72042496 válasza petesejt (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem sincs meg. Képeken, videókon nagyon bejött a Note 7 és most a 8 is, de élőben talán a szögletes forma miatt nálam mégsem működöt igazán egyik sem. Fura, hogy amúgy szoktak tetszeni a szögletes formák.

Ugyanakkor nagyon tetszik a Note 8 tudása, nagy és magas kijelzője, a toll, így ha a forma miatt nem is, a műszaki tartalom miatt lehet, elgondolkodom rajta karácsony környékén.

[ Szerkesztve ]

(#48) BeastMode válasza QwErTy42 (#6) üzenetére


BeastMode
őstag

Sfasza!

(#49) -Skylake- válasza dlaj (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Eleg para egy IT lapon olyat olvasni, hogy itt semmi keresnivaloja az angolnak. A szamitastechnika nyelve mindig is az angol volt es az is marad. Azt se ertettem soha, mikor valaki magyarul hasznal egy Windowst, vagy Photoshopot, ilyesmit. Nem kell a magyar forditasokkal szenvedni, meg kell tanulni angolul hasznalni hogy utana a vilag barmely pontjan el tudd vegezni a munkat a szoftverben. Ha en lennek az Adobe pl, ugy eljek nem is irnam meg a szoftvereket csak es kizarolag angolul (es nagyon nagyon esetleg mandarinul), ezzel a komplett vilag le van fedve.

Sot tovabb megyek. Nem is ertem hogy akinak van akkora erdeklodese a technologia irant, hogy egy prohardvert olvas es regisztral is, hogy utana szakmai forumba irjon, az hogy nem talalkozott meg annyit az angollal, hogy ezt a szoveget megertse. Valahogy szamomra ez paradoxon, nem is kicsi.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) doooo válasza -Skylake- (#49) üzenetére


doooo
veterán

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.