Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Várom a tesztet. Lehet a következő gépem valami hasonló lesz még ha mondjuk néha külső monitorral is használnám.

Amúgy Mr. Garrison helyett inkább Mackey bácsi szokta azt mondani, hogy "Érteeem?" :)

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2) sagit


sagit
addikt

Hopp-hopp ... Be is állítottam értesítést h ne maradjak le :)

Am nyugtasson már meg valaki h lesz E-450-el is....

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Ebben az árban azért csak a freedos van, ne felejtsük! Viszont több kategóriával lehet az S205 fölött, de nagy kár, hogy nem E450-nel jött, az említett márkatárs már kapható azzal is.
A képen a kijelző nekem fényesnek tűnik...

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hiába jó kis cucc, csak kár, hogy ennyire drágák. :U

(#5) Silpelit


Silpelit
csendes tag

Nagyon gondolkozom, hogy a következő gépem ez lesz, várós a teszt!

(#6) sagit válasza zotyesz66 (#3) üzenetére


sagit
addikt

Matt a kijelző, s205ből csak pink színben találtam E-450 es verziót...

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7) freestailo


freestailo
őstag

"esztergomi látkép" lolz

[ Szerkesztve ]

(#8) Plazmacucci válasza sagit (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Simán vállalható :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) stvnppp


stvnppp
senior tag

Az adás mikortól nézhető vissza, mert sajnos lemaradtam róla, de nagyon érdekelne?

(#10) Cyberpunk válasza zotyesz66 (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Matt kijelzős ez. Nekem is van egy E125-ösöm. Az E450 meg nem akkora nagy szám elhiheted. Ez az E350 is elég combos. Én Win7 Ultimate x64-et futtatok rajta azt kell hogy mondjam elég fürge. Ez nem az a lomha gyengus Atom ami két-három böngésző ablaktól már kifekszik.
Anyag és összeszerelés minőségileg is nagyon adja magát. Billentyűzet elég jó, tapipad egy vicc használhatatlan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) zotyesz66 válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


zotyesz66
őstag

Van E350-em, csak mini ITX "kiszerelésben" :) szóval ismerem. A gond az, hogy az E350 hivatalosan csak az 1066-os DDR3-as memóriákat kezeli, tehát ennél a gépnél is ennyit tud. Az E450 már hivatalosan is viszi az 1333-asokat és az bizony sokat számít, szóval nem a plusz 66 MHz miatt lenne jobb. Különben így is korrektnek tűnik.

(#12) zotyesz66 válasza sagit (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ez igaz, én is csak pinkben láttam.

(#13) zotyesz66 válasza stvnppp (#9) üzenetére


zotyesz66
őstag

Csak ma délután lesz az adás, nem maradtál le semmiről.

(#14) Cyberpunk válasza zotyesz66 (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A fenéket számít:) Szintetikus tesztekben szépen kijön az előnye persze. De maga a rendszer érezhetően nem lesz gyorsabb, és a programok sem fognak jobban futni tőle.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) zotyesz66 válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


zotyesz66
őstag

nincs viszonyítási alapom, ugye az Asrock deszka alapból viszi a 1333-ast, de lehet, hogy igazad van... :R

(#16) melkah válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


melkah
tag

kifejtened miert rossz szerinted a tapipad ? mas gepeknel se szereted vagy csak ennel utalod ? :) Mennyi idot bir az aksi benne kb ?

[ Szerkesztve ]

(#17) freestailo


freestailo
őstag

Remélem a bűvös szó nem fog elhangzani a tesztben! csak félve említemi meg hogy úgy néz ki mint egy thinkpad (the flamewar begins) :)

(#18) Cyberpunk válasza melkah (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát méretileg kicsi, igaz érdes felülete van ez jó benne. Meg be lehet nyomni gombként is funkciónál. És szerintem kifejezetten lomha még ha az érzékenységét feltolom max-ra akkor is + pontatlan. Kétujjas görgetést nem tud. Bár az is lehet hogy csak nekem gáz. Én világ életemben csak pöcökegeret használtam lévén eddig mindig Thinkpad-em volt:D

Az akku az nagyjából wifi-n nettezgetve közepes fényerőn 5-6 órát bír. Alap esetben 8 órát ír rá teljesen feltöltve a Win, bár az mint tudjuk fals.
De nekem még kb. csak 3-4 ciklus van benne. Valószínűleg javul a helyzet, ha az akku úgymond bejáratódik.

freestailo: Ez nem Thinkpad. Az X120e ami kinézetileg nagyon hajaz az "ős" Thinkpad design-re. De nagyon egyben van anyagminőségileg szerintem nincs kivetni való rajta. És habár gondolom itt nincs rollcage váz, de nem ropog, nyekereg csavarodik, a billentyűzet sem süpped be még erős nyomásra sem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) Boxi88


Boxi88
őstag

pheke ez a gép kapható lesz E450-es procival is és ha igen mikor?

Jó gépnek néz ki, ha lenne a nagyobb procival már rendelném is! :K

(#20) Lars


Lars
őstag

Jó kis gép ez elsőre. Várjuk a tesztet, szokásos nyomorgatós dolgokat természetesen.
Végre nem kihúzott méregfogú 1 gb-ramos gép, hanem egy normálisan felszerelt.

Ha nem lenne az ul20a-m, simán egy ilyet vennék, de a mostanit még nem szándékozom lecserélni :)

(#21) stvnppp válasza zotyesz66 (#13) üzenetére


stvnppp
senior tag

Valamiért szerda rémlett, a dátumot meg nem néztem... :U

(#22) kerelo


kerelo
senior tag

Kíváncsian várom a tesztet.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#23) Prof válasza Boxi88 (#19) üzenetére


Prof
addikt

ne fűzz az e450-hez sokat kb. E-360-nak kellet volna hívni, szinte tök ugyanaz a sebessége mint a 350nek

(#24) pheke válasza Murphistic (#1) üzenetére


pheke
tag

JOGOS! Rég láttam már no... :D Javítottam!

nope...

(#25) pheke válasza freestailo (#17) üzenetére


pheke
tag

te ne szíccsááá itten :D még el sem kezdődött! különben is ez az én reszortom :)

nope...

(#26) #95590400


#95590400
törölt tag

semmi eznemisthinkpaddd hanemcsakkonzumér hovasüllyedtezavilág siratókórus???
ej, ej.

[ Szerkesztve ]

(#27) sagit


sagit
addikt

Pontban 6kor kezdődik? 18:20ra érek csak géphez :p

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28) Murphistic válasza sagit (#6) üzenetére


Murphistic
aktív tag

(#6) sagit , (#10) Cyberpunk: Ezen link szerint van belole matt es fenyes kijelzos kivitel is. Bar itteni webshopban az elorendelheto valtozat piros szinu es fenyes kijelzos.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#29) Lars


Lars
őstag

Már a felvezetőből is lehetett tippelni, de ez tényleg egy nagyon jó kis gép. Ilyen áron aztán meg végképp. Ha valaki akar rá linuxot, akkor azt rak, vagy bármi mást, ha nem, akkor szerintem megoldható, hogy simán felrakják rá a boltban is akár a win-t. Ez sokak szemében inkább pozitív dolog, hogy nincs hozzá semmi. Tényleg kezd beérni ez a brazos dolog.
Köszönjük a tesztet pheke ! :R

(#30) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ez a gép nagyon jó lett és az ára is igen korrekt. 12"-os méretben elég szépen feladták a labdát a többieknek.

Laci

(#31) freestailo


freestailo
őstag

Ha valami izmosabb ulv-os core duo lenne benne és ssd folyna a nyálam....de ez az amd apu elég satnya...

(#32) sagit válasza freestailo (#31) üzenetére


sagit
addikt

Akkor 2*ennyibe kerülne és az ulv procihoz tartozó gpu elég satnya lenne....

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#33) haris válasza freestailo (#31) üzenetére


haris
őstag

Van ám Thinkpad Edge E120 is Intel i3-al.
Csakhát az ára :U
Amúgy nagyon frankó kis gép ez. itt van néhány kép az enyémről:

élményindex:

üzemidő (windows szerint)

Azóta már feltettem a BatteryBar-t ami 6:59 percet jósol ugyanezen beállításokkal. :K

(#34) sagit válasza haris (#33) üzenetére


sagit
addikt

Uv-t nem próbáltad? Battery bar-os screenshotot szabad kérni? :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#35) haris válasza sagit (#34) üzenetére


haris
őstag

Parancsolj, ez friss :-)

(#36) zdanee


zdanee
őstag

Főnök fiának ajánlottam ezt, szerdán hoztam el, csütörtökön telepítettem fel neki, most meg látom, velem párhuzamosan teszteltétek itt. Hasonló benyomásaim voltak nekem is, simán vennék magamnak is ilyet, a tapipad szerintem is botrányos, ha nem lehetne benyomni, talán picit stabilabb és jobb lenne, a BT meglétén én is meglepődtem elsőre, de manapság egyben van a WLAN modullal, uh érthető, a teljesítménye meglepően jó, a fogyasztása kicsi, tényleg halk és hideg masina. Ideális egyetemre, még töltőt sem kell vinni.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#37) Prof


Prof
addikt

jó kis gép de nekem akkor se tetszik a mai trend azaz a 16:9, mint kijelző. Full hd monitorban még elmegy mert marad még függőlegesen pixel.

Nem filmet nézni vesznek általában egy netbookot, hanem netezésre ahol a nagy függőleges felbontás szerintem fontos.
Bár ki tudja láttam már embert 2 colos kijelzőn is filmet nézni :)

(#38) stratova válasza haris (#33) üzenetére


stratova
veterán

Hiába, Intel szép árat szabott az ULV Core i-knek.

Vacilláltam az S205 és e között; szerintem netbookban ezt fogom javasolni magyar X120e híján :K viszont zavar a mindössze egy év garancia.

(#39) haris válasza Prof (#37) üzenetére


haris
őstag

A felbontása 1366x768.
Az átlag 15,6' kijelzőknek ez a felbontása, csak ez 11,6'
Vagyis ugyanazt látod rajta mint egy nagy notebookon, csak ezt lehet hurcolni, hisz csupán 1,4 kg nem 2,5, illetve az akkuideje messze meghaladja egy 100ezer forintos nagy notebook üzemidejét. Viszont a mások által gyengének titulált E350 teljesítménye napi munkára simán elég, illetve mint az közismert az APU videovezérlőjével a multimédiás képességei is megfelelőek.

"Nem filmet nézni vesznek általában egy netbookot, hanem netezésre ahol a nagy függőleges felbontás szerintem fontos."
Egy netbook felbontása 1024x576 ill. 1024x600

Szerintem a 600 kevesebb mint a 768. Akkor most hogy is van ez?

Kicsit utána lehet olvasni, mielőtt butaságot írsz. :U

[ Szerkesztve ]

(#40) Pete55555


Pete55555
addikt

Kell egy ilyen !

...Szeretem leracsniztatni...

(#41) kleinguru


kleinguru
addikt

Azt árulja el valaki, hogy kit kell "kinyírni" azért, hogy a funkció billentyűket csak fn gombbal lehelt elérni.

Kell dolgozzak egy ilyen gépen 3 órát (tc, excel stb) halál, embertelen...
Teszem hozzá, hogy aki kattingat, annak ugye mindegy, de akkor is...

Fel lehet ezt cserélni?! :W

Más: x120 néztem külföldről 3g és gps mentesen 110Kért mindennel együtt, csak hát a billentyűzete nem magyar (memória nem számít, mert nekem a 2GB bőven elég)
Akksi:meg nem annyira látványos differenciát mutat

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#42) Prof válasza haris (#39) üzenetére


Prof
addikt

hehe milyen butaságot?
Sajnos igaz, hogy a piac tele van sok 16:9-es géppel.
De szerencsére van a piacon még szerencsére normálisabb gép 16:10 aránnyal, ami jól használható.
Ami 1280x800. Pl. 12 colos Hp Probook, Elitebook
12 colnál 16:9 már nagyon alacsony kijelzőt eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#43) ro_bert17 válasza kleinguru (#41) üzenetére


ro_bert17
őstag

A bios-ban nézted?

(#44) kleinguru válasza ro_bert17 (#43) üzenetére


kleinguru
addikt

Amit használnom kellett az dell volt (és a helyzet is stresszes volt, szóval gyorsan kellett)

Azért kérdeztem, hogy akinek van vele tapasztalata az megoszthatná:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#45) ro_bert17 válasza kleinguru (#44) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nagyobb edge-knél ezt az opciót, és az fn ctrl cserét biosban lehet módosítani.

(#46) pandor


pandor
tag

Van valakinek XP-vel tapasztalata ezen a gépen?

A gép driver support oldalán legtöbb helyen szerepel az XP, de korábban máshol téma volt h az AMD Brazos platformjához elég hiányosak az XP driverek.

Számomra egy ilyen kombó tökéletes konfig lenne...

(#47) pheke válasza pandor (#46) üzenetére


pheke
tag

Azért ez gyártótól is függ. Ha minden lényegi hardverelemhez van XP-s driver a Leovo oldalán, akkor nem hiszem, hogy gond lehet. Kikeresed a gépet, pontos típust kell beírni (ThinkPad Edge E125 3035) és minden driver szépen ki lesz listázva. Én csak Win7-eseket néztem, de 5 perc alatt kiderül, hogy megvan-e minden.

pheke

[ Szerkesztve ]

nope...

(#48) Oliverda válasza pandor (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Vannak, mivel gyakorlatilag a GPU-hoz és a chipsethez ugyanazok a driverek kellenek mint az asztali AMD-s rendszerekhez.

Amúgy elég ha a közvetlenül a Windows telepítés után felrakod a ThinkVantage System Update nevű alkalmazást, amely a gép típusa alapján összeszedi az adott konfigurációhoz szükséges drivereket és alkalmazásokat. Kiválasztod, hogy neked azokból mire van szükséges, majd szépen letölti és feltelepíti a kijelölteket. Ennyi.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) pandor


pandor
tag

Kösz a válaszokat

Gépvásárlás előtt állok és ez így tökéletes ár/érték arányú gép
Még játszott az S205 ebben az árkategóriában, de a PH!TV-s bemutató elég rendesen elbizonytalanított
Ha pedig az x120 itthon is E-350-nel futna, az lenne a kánaán...
(Egy kategóriával ez felet pedig még ez játszik nálam: Lenovo ThinkPad Edge E320)

Amióta kipróbáltam ezeket a billentyűzeteket, csak a Lenovo játszik :-)

(#50) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Valakinek esetleg a AMD Athlon II Neo K145 (1,8 GHz, 1 MB) procis változattal van tapasztalata? Egy ismerős lánynak kéne kicsi gép, de netbookokat nem mertem ajánlani neki, mert viszonylag sokat használna szövegszerkesztőt munkához. Ez a méret sokkal szimpibb és az ár is még elég közel van egy netbookéhoz, igaz hogy nem fehér (fontos szempont) :DD .

[ Szerkesztve ]

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.