Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Komálnám I7-el de azért várandós. :D

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) Szabie93


Szabie93
tag

Most nem azért, de mi értelme van egy "luxos" notit atom procival kidobni? Mivel az ára biztos, hogy egy kisebb vagyon, így bőven elfért volna benne egy i5 4giga ram egy modulban plusz még egy hely a bővítésnek, meg valami jó kis nvidia, vagy rosszabb esetben ati kártya és akkor azt mondanám, hogy tényleg egy jó gépről beszélünk, de így... :/

(#3) pusszycat válasza Szabie93 (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Tessék : 173475 Ft. :)

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én már láttam (vagy ezt vagy hasonlót) és el is neveztem Lambook nak :D
Ahogy látom ott ficereg két USB 3.0. Ritka az ilyen... Utoljára a Vaio F-nél láttam ilyet....

All→M8

(#5) pusszycat válasza callmeakos (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Szerintem védesd le a nevet hisz sosem lehet tudni… :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Brazost neki. De elég horror ára van :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Ilyen szemböl a kicsike.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#8) maláj


maláj
őstag

itt leszünk és meglessük mit tud a motyó (bár ennyi pénzért :U)

(#9) FireKeeper válasza callmeakos (#4) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet azért kapott csak 1 nyamvadt pci-e sávot az a szerencsétlen vga, mert a többi kellett a hűdefontos usb3-nak ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10) callmeakos válasza pusszycat (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

levédetve :D ;] Mostantól a tulajdonomat képzi eme szó :DDD

(#9) FireKeeper lehet. múltkor a Samu 3 as notinál ment a hiszti h nincs 3.0. No most van 2 is. Há semmi nem jó a népnek? ;] :D

All→M8

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

"Megéri-e a felárat a csilivili külcsín egy atommeghajtással?"
Nem.

Köszönöm a figyelmet! :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12) callmeakos válasza D1Rect (#11) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

D1Rect, direkt és egyenes válaszát hallottuk :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#13) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

18:01 és még nem kezdődött el :D

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#14) callmeakos válasza Dexter-2000 (#13) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

nyugi :D

All→M8

(#15) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

nah már megy is :D

Szépnapot!

(#16) Joci10


Joci10
őstag

Pheke!
Én voltam, aki az adás alatt rákérdeztem a 'tuningos' dologra. Most, egy kicsit utánanézve úgy tűnik, hogy nekem van igazam; mert az ASUS féle "super performance" mód az egy beépített tuninglehetőség (vagy legalábbis annak tűnik). Itt vannak róla videók, és a másodiknál egy konkrét példa is. Ott egy N270-es (1,6GHz-es) Atommal mutatták be, hogy az eredeti 1,6GHz-es sebességhez képest 1,68GHz-en járt a "super performance" módban (a 133MHz-es buszsebességet emelte meg 140MHz-re).
Vagyis szerintem a nálad lévő modell is valószínűsíthetően mégiscsak egy D525-ös Atom (1.8GHz), csak a SP mód ezt akkor és ott 2,133GHz-re emelte (hiszen erre volt belőve a gép, amíg teszteltetek). De ha még a szerkesztőségben van a netbook, akkor könnyen megnézhető ez: leszeditek a CPU-Z-t (mondjuk innen), majd elindítjátok. Ez a progi ki fogja írni, hogy ez konkrétan melyik CPU, és meg is lehet nézni, hogy a beállítások változtatásával (hiszen szinte azonnal jelzi is a változtatást, mint ahogy látni is a fentebb linkelt 2. számú videónál is) hogy változik a CPU sebessége (miket csökkent energiatakarékos módban, és miket emel "turbo" módban).

(#17) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Mondtam én, hogy Konkinál volt a Logitech teszt :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18) #10034944 válasza callmeakos (#10) üzenetére


#10034944
törölt tag

LámaBook találóbb, szerencsétlen átlagfelhasználó átverése aki csak a külsőt nézi :D

(#19) callmeakos válasza DJ. Ru$y (#17) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Vaio F is ott volt ha jól rémlik :D

All→M8

(#20) rudi válasza Joci10 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Én meg teszteltem a gépet, próbáltam ezt a tuningot is, jelentem, nem működik, nem csinál semmit a Cedar Trail procival. Ez a D-s szériás Atom proci elég szerencsétlen mobil gépben, mert nettopokba tervezték, és nyugalomban sem csökken az órajele, ahogyan a D520-nak és társainak sem csökkent annó. Majd az N2xxx atomok lesznek érdekesek, bár azokból 1,83 GHz-es a leggyorsabb és CPU vonalon ez a proci minimálisat változott a korábbi Pine Trailhez képest. Ha nem szedi magát össze alaposan az Intel, akkor mire kijön a Windows 8, ezeket a cuccokat lenyomják az akutális ARM megoldások teljesítmény és fogyasztás terén is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) haris válasza #10034944 (#18) üzenetére


haris
őstag

Én átlagfelhasználónak tartom magam, de még a külseje sem tetszik. Még ha nem Atom lenne benne akkor sem választanám. Az én ízlésemnek csúnya. Olyan minta a kínai autórádiók. Csilli-villi meg minden, de nem szép, és nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#22) Boxi88 válasza D1Rect (#11) üzenetére


Boxi88
őstag

Szerintem sem! :N

(#23) rudi válasza callmeakos (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Szimpla kis Dell Inspiron N5110-nek és a még szimplább MSI CX640-nak is kettő van, szóval az USB 3.0 is lassan a HDM sorsára jut. Fél-egy éve még az is csodaszámba ment, most meg már csak a legalapabb gépeken nincs.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jó adás volt, de ez a gép nem valami nagy szám. Ha a hardvert nem is nézzük, szerintem baromi ronda. Túlzottan hivalkodó és giccses. Na mindegy, Gipsz Jakabnak jó lesz, tud vele villogni, hogy neki "lámborginis" számítógépe van.

(#25) callmeakos válasza kolosanyi (#24) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mért a C Vaiok nem hivalkodóak?

All→M8

(#26) kolosanyi válasza callmeakos (#25) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dehogynem, de nem is állítottam az ellenkezőjét. Épp valamelyik másik topikban írrtam az előbb, hogy nem szeretem az ilyen színes-szagos csiricsáré vackokat. Sokkal jobb a letisztult, elegáns dizájn számomra. :)

(#27) rudi válasza kolosanyi (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor rém egyszerű a képlet: nem te vagy a célcsoport! Megjegyzem, én sem :) Ha viszont van kinek eladni, akkor ennek a gépnek is ugyanakkora a létjogosultsága, mint egy ThinkPadnek vagy matt kijelzős, mi mércénkkel okosan összerakott gépnek. Állítólag a Lambo notikat a Lamborghini sportkocsi tulajok tényleg megveszik - ezen nem is igazán csodálkozom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Joci10 válasza rudi (#20) üzenetére


Joci10
őstag

És milyen a procija? Az, ami a honlapon is van? Vagy tényleg valami 'új', 2+GHz-es példány?

(#29) rudi válasza Joci10 (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

"új" Cedar Trail Atom. Azért idézőjelben, mert a CPU rész a megemelt órajelen kívül szinte semmiben nem változott. Az a lényeges infó maradt ki eddig szinte mindenhonnan, hogy ez a VX6s modell volt, amiben már ez az "új" platform van és nem az eredeti VX6, ami még a régi D525-ös Atommal és Ionnal készült.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) rover45


rover45
senior tag

Tavaly szeptember óta van szerencsém egy Asus 1215N-t használni, ami a kasztnit leszámítva ugyan ez a gép!
Életem legjobb döntése volt, h megvettem.
Azóta került bele egy ssd és 6Gb ram.
Maximálisan megvagyok elégedve vele, a mai napig 7 órát bír az akksija. Egyszer kíváncsiságból húztam 2,3Ghz-ig. Csak egy teszt erejéig, de ment minden probléma nélkül.
Ha újra kellene választanom, ugyanezt venném!
Elfogultság? Igen :K :C

(#31) Joci10 válasza rudi (#29) üzenetére


Joci10
őstag

OK, köszi a választ.
Azért arra a "super performance" módra tényleg kíváncsi lennék, ha valakinél valahol működne. :)

(#32) rover45 válasza Joci10 (#31) üzenetére


rover45
senior tag

nálam mindig abban van :)) de soha nem néztem meg, az mit jelent Mhzbe, este linkelek képet!

(#33) rover45 válasza Joci10 (#31) üzenetére


rover45
senior tag

(#34) naszvalo


naszvalo
tag

"egy (igaz felturbózott) netbook" jól utaltak a cikkben.atommal ez lehetetlen.

(#35) kolosanyi válasza rudi (#27) üzenetére


kolosanyi
veterán

Teljes mértékben igazat kell adnom neked. :R Az, hogy nem én vagyok a célcsoport, még nem jelenti azt, hogy nincs létjogosultsága a terméknek, csak én nem vennék. De például így vagyok a BalckBerrykkel is, pedig az letisztult. Nem az én világom. :)

(#36) Joci10 válasza rover45 (#33) üzenetére


Joci10
őstag

Köszi. ;)

(#37) rover45 válasza Joci10 (#36) üzenetére


rover45
senior tag

(#38) CL Smooth


CL Smooth
tag

Szerintem jópofa gép ez, tetszik az a bőr bevonat is.

De ez a konki! :D Ezt honnan lőttétek? Olyan fejeket vágott mint az Ace Ventura.

(#39) Joci10 válasza rover45 (#37) üzenetére


Joci10
őstag

Na, lehet ezt húzni. :)
Akkor a 2100 MHz még bőven elképzelhető akár gyári tuningnak is.

(#40) rover45 válasza Joci10 (#39) üzenetére


rover45
senior tag

Húzni lehet, de nyilván nem erre találták ki :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.