Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Igen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Bird


Bird
addikt

Nem.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#3) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Talán

(#4) ldave


ldave
félisten

Az Impossible megoldása jobban tetszik, mint a másik említett.

A Slime draws near! Command?

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Igen.

Thanos was right.

(#6) cskamacska


cskamacska
addikt

a jövő? ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen de csak részben.
A rovarok egy része ehető és energia hatékonyan állít elő proteineket. Az ízúk is bele fér az európai ízlésvilágba csak megfelelően kell tálalni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Fred23 válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, de akkor már inkább a műhús! :D

(#9) mickemoto


mickemoto
őstag

Egyetek sokat :K

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha ugyanazt tudja minőségre, akkor miért ne? Amúgy meg elsősorban nem azzal van a gond, hogy leölik az állatokat, hanem hogy miképp vannak tartva, s emiatt a hús minősége is eléggé ergya. Bár ez főleg az USA-ra igaz, legalábbis amikor pár hónapja voltam ott, azzal szembesültem, hogy a hús kb féláron van és kb 2-3x annyit fogyasztanak mint mi, köretet meg kb semmit. Szóval első körben legalább a mértéket kéne tartani, mert az nem normális hogy egy étkezésre fél kiló húst betolnak az arcukba. Mondjuk abban az országban sok más gond is van fenntarthatósági kérdésben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Polllen


Polllen
nagyúr

Meglátjuk. Sajnos még mindig ott tartunk, hogy talán ennek nem lesz káros hatása.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Összetevő lista:
Water, Pea Protein Isolate, Expeller-Pressed Canola Oil, Refined Coconut Oil, Contains 2% or less of the following: Cellulose from Bamboo, Methylcellulose, Potato Starch, Natural Flavor, Maltodextrin, Yeast Extract, Salt, Sunflower Oil, Vegetable Glycerin, Dried Yeast, Gum Arabic, Citrus Extract (to protect quality), Ascorbic Acid (to maintain color), Beet Juice Extract (for color), Acetic Acid, Succinic Acid, Modified Food Starch, Annatto (for color).

Másik "húsmentes húsé":
Water, Soy Protein Concentrate, Coconut Oil, Sunflower Oil, Natural Flavors, 2% or less of: Potato Protein, Methylcellulose, Yeast Extract, Cultured Dextrose, Food Starch Modified, Soy Leghemoglobin, Salt, Soy Protein Isolate, Mixed Tocopherols (Vitamin E), Zinc Gluconate, Thiamine Hydrochloride (Vitamin B1), Sodium Ascorbate (Vitamin C), Niacin, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Vitamin B12.

Szerintem hagyjuk :)

(#13) Cathfaern válasza lezso6 (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Amúgy meg elsősorban nem azzal van a gond, hogy leölik az állatokat, hanem hogy miképp vannak tartva, s emiatt a hús minősége is eléggé ergya. Bár ez főleg az USA-ra igaz"
USA-ban meglepően jó minőségű marhahúst kapsz. Minden híreszteléssel ellentétben az állatokat az életük nagy részében legeltetik, utolsó pár hónapban hízlalják csak fel gabonán (az emberek meg csodálkoznak, hogy híznak amikor tömik magukba a müzlit meg müzliszeletet meg sokmagvas kenyeret mert az egészséges és fogysz tőle. Marhákat meg azzal hízlalják). Antibiotikum és társaira meg hasonló előírások vannak, mint nálunk.

(#14) total90


total90
veterán

Szerintem nem lenne gond ha mindenki normális mennyiségben enne húst és nem kétszer annyit, amennyit kellene.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) lezso6 válasza Cathfaern (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De mind olyan? Amúgy igaz, itthonihoz képest kb minden kaja fantasztikusan nézett ki, meg ízre is jó volt. Már ami nem volt agyoncukrozva. :D De úgy tudom odakint azért nincs annyira megszabályozva a kaja, mint itt az EU-ban. Meg az emberek is elég gusztustalan módon vannak elhízva, másképp mint itthon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Cathfaern válasza total90 (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi számít normál mennyiségnek?

(#17) Cathfaern válasza lezso6 (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aha, mind. Legutolsó "walmart gazdaságos" is :) Ugye abba kell belegondolni, hogy ott irdatlan méretű szabad területek vannak, tehát a legeltetés ingyenes. Ha tápon / gabonán nevelné, akkor meg fizetni kéne érte. Szóval pusztán profit okokból tartják így őket.

"Meg az emberek is elég gusztustalan módon vannak elhízva, másképp mint itthon."
Ahogy én látom ennek két fő oka az agyoncukrozás, amit írsz is, meg hogy embertelen adagok vannak. Ami nálunk "haspártiak vendéglője" adag, az náluk a diétás mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#18) MineFox54 válasza Cathfaern (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

Angolul nagyon félelmetesen hangzik, de azért nézegess utána, semmi különösebbet nem tartalmaz.

(#19) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ha egy ilyen műhús előállító üzem csak fele annyira büdös, mint egy sertéstelep akkor felőlem jöhet.

(#20) Cathfaern válasza MineFox54 (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A "semmi különleges" mind agyonfinomított élelmiszer / alapanyag, ami mind egészségtelenebb, mint a természetes alapanyagok. Nyugodtan lehet ettől még enni ezt a cuccot (amit egyébként EU ha jól rémlik szabályozni fog, hogy ne lehessen húsnak hívni hivatalosan), de egészséges nem lesz tőle, sőt.

(#21) lezso6 válasza Cathfaern (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értem, végülis logikus. S a többi hús? :)

Ja, hát az adagok az durvák. Nekem azt tűnt fel nagyon, hogy amíg nálunk egy sima hamburgerbe 100 gramm húst tesznek, náluk valami ~250 gramm a szabvány. Ami steaket ettem (az étteremben kapható legnagyobbat mondjuk, valami kings cut vagy mi volt), az meg tényleg kb fél kiló lehetett. Mellé köret meg igencsak demó adag, jó ha 100-150 gramm megvolt, s egy közepes méretű krumpliból, 3 kis répából meg zöldség apróságokból volt. Ami hab a tortán, hogy a legtöbben jó ha a krumplit megették, a többi zöldséghez sokszor hozzá se nyúltak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Az viszont igaz hogy mostmar az élelmezési is égető kérdés. A népesség no több éhes száj a terület meg ugyanakkor hosszútávon számolni kell a dolgokkal

(#23) Dr. Romano válasza cskamacska (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az a bíberes hír lol, úgy tűnik fényes jövő vár ránk végre... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) UnA válasza lezso6 (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

"Szóval első körben legalább a mértéket kéne tartani..."

+1

Ez a legfontosabb feladat. Amíg a lakosság nagyobb része túlsúlyos Amerikában és itthon is, addig látszik, hogy gond van az evéssel.

(#25) Cathfaern válasza lezso6 (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azokról kevesebb infóm van, de az alapján ott valószínűleg tényleg rosszabb az átlagos táplálás, mint nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#26) Somatom


Somatom
veterán

Túlnépesedés van, ugyanakkor problémás a húsellátás. Sztem egyértelmű a megoldás, hiszen az ember is tartalmaz húst. Ha a bolygó népességének felét megennék, akkor egyszerre mindkét probléma meg lenne oldva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Narxis válasza UnA (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

Inkább az a baj, hogy más az anyagcsere genetikai okok miatt, ehhez nem alkalmazkodott az élelmiszeripar. Nem véletlen vannak olyan emberek akik bármennyit ehetnek mégis soványak.

Thanos was right.

(#28) Vladi válasza total90 (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem a megevés a gond, hanem a kidobás. Érdemes utána nézni, hogy mennyi kaja végzi a szemétben. :U

(#17) Cathfaern:

Én több helyen is hallom, hogy az usában szinte lehetetlen egészésgesen étkezni, annyira tele van nyomva minden élelmiszer. Például sóval és cukorral. Egyszerre. :(

Orwellt hogyhogy még senkise idézett?? :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a cikkben jócskán vannak ordas csúsztatások.

szerintem műhús, mint hús helyettesítő, sosem lesz népszerű. műhús, mint egyfajta étel, lehet népszerű, főleg, ha normális az ára. lefordítva: ha valamit húsként akarnak nekem eladni, ami nem az, a pincér nyakába fogom borítani. ha kapok egy korrekt tájékoztatást, hogy ez a kaja pontosan micsoda, lehet, hogy megkóstolom és megeszem.

egyébként az, hogy feltaláltak állati sejtekből előállított húst, sima hazugság, az alapötlet ezer éve látható volt az Eureka című sorozatban.

eltévelyedőknek javaslom bitpork elvtárs blogját, és a bbqpitboys tecső csatornát. a többi az mellébeszélés :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) UnA válasza Narxis (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez igaz, de amíg az emberek pótcselekvésként esznek (öröm, bánat, unalom, stb. esetén), addig ez nem biztos, hogy javulni fog.

Az élelmiszeripart lehetne okolni, de mi vesszük a termékeit.

(#31) janeszgol válasza lezso6 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Hízzanak csak szépen. Mi majd őket fogjuk megenni. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) hokuszla


hokuszla
aktív tag

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#33) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Feldolgozott, mindenféle adalékanyagokkal teletömött, kétes eredetű élelmiszer.

Ez nálam a szóba se jöhet kategória, még ha fizetnének se. Abban is biztos vagyok, hogy közel sem olyan egészséges, mint a gyógyszerezett állatokból származó hús. Mert oké, hogy gyogyózzák az állatot, ami nem jó, de még abból a nyers húsból is biztos hogy jobb minőségű ételt tudok magamnak otthon készíteni, mint ez a gyári mímelt biológiai-kémiai matéria.

Továbbá nem csak az usákiaiaknál, hanem világszinten probléma az elégtelen táplákozás és a sport hiánya. Tehát a műhús mellett érvelni egészségügyi szempontból az állati hússal szemben, több, mint fergeteges.

Bár nem jártam még az usában, és nem azért, hogy őket védjem, de az ő táplálkozási szokásaikat kritizálni sem hiteles, azt figyelembe véve, hogy az EU-ban a magyarok fogyasztják a legkevesebb zöldséget, illetve a párizsi kenyérrel és barátai sem éppen fitness kategóriában versenyképes.

Usában is dagadtak az emberek, de Magyarország is benne van a világszinten top 10-ben (!) az elhízott emberek arányának listáján.

Csak az a különbség, hogy usákiában jólét van, itt meg szegénység. Usában nagyobb valószínűséggel jobb minőségű kajától híztak el az emberek, a sok bevitt húsból legalább a napi minimális fehérje biztos megvan, szemben a magyarokkal, akiknek az élelmiszereknél az ár fontosabb, mint a minőség. Szív- és érrendszeri megbetegedésekben is topon vagyunk, ez sem az egészséges életmódra vezethető vissza. A sok bagó, meg rossz kajálás, ezek jó barátok a szívbajjal is.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Dr. Romano válasza hokuszla (#32) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Lefordítottam: Egyél more ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) Somatom válasza janeszgol (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Honnan tudod, hogy nem ettél még belőlük? Nem szereted a kínai konyhát? Egészséges, mert változatos. Kutya, macska, patkány, amerikai állampolgár, stb. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) UnA válasza Apollyon (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

"Csak az a különbség, hogy usákiában jólét van, itt meg szegénység. Usában nagyobb valószínűséggel jobb minőségű kajától híztak el az emberek"

Egyik sem igaz.

Lehet itt játszani, hogy ez milyen szegény hely, de Magyarország így is a világ 40 leggazdagabb országa között van. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kellene javítani a legszegényebbek helyzetén, de még így is kevésbé riasztó a társadalmi különbség, mint az Egyesült Államokban.

És sajnos hiába van sok jó minőségű kaja (ez tényleg így van), általában ott is a hihetetlen rossz minőségű cuccokat vásárolják, tömegével.

(#37) pelgrim_v1 válasza Somatom (#35) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Ez annyira sztereotíp. Én gyakran eszem kínai konyhán és szerintem isteni. Sokkal kifinomultabb és sokszínűbb a konyhájuk mint nekünk magyaroknak

(#38) updog válasza UnA (#36) üzenetére


updog
senior tag

"általában ott is a hihetetlen rossz minőségű cuccokat vásárolják, tömegével."

:K

Én tökre meglepődtem hogy a párizsi az nem valami kelet-európai sajátos húskészítmény, USA nyugati parton tetszőleges élelmiszerboltban ugyanúgy lehetett kapni. Ott sem volt jobb :D De ugyanúgy megvoltak a max. 60% körüli kérdéses eredetű hústartalmú szalámik is (vicces volt mikor rájöttünk hogy többnyire pepperoninak hívják, a pepperonis pizza náluk a szalámis). Nyilván nem viccből árulják ezeket ugyanúgy, valószínűleg ott is jócskán megvan az a réteg aki ezeket (v)eszi.

Meg persze hiába a hamburger őshazája, mégis mindig tele volt minden meki, bk, wendy's stb. amikből amúgy minden sarkon van kettő.

Miközben a legutolsó eldugott pakisztáni burgeresnél is mérföldekkel finomabb igazi hambit lehetett kapni (kipróbáltunk egy legutolsó eldugott pakisztáni burgerest, angolul is alig tudtak, de olyan finom burgert rittyentettek, amilyet addig még sose ettem).

A műhús témához: én kipróbálnám. Nem hiszem hogy a növényi eredetű ételek fogyasztása a hús helyett sokat segítene. Szerintem a jövő az ételek mesterséges előállítása.

Ma már mi az, amire azt mondhatjuk, hogy nem káros valamilyen szinten, és hogy nem tartalmaz mesterséges anyagokat? Mitől rosszabb ha az egész mesterséges?

Persze egyetértek (#29) bambano hozzászólásával, mondják azt hogy tessék, válassz hogy húsos burgert vagy műhúsos zsömlét kérsz, ha nem azt mondják, hogy tessék, itt a burger, amiben amúgy kicseréltük a lényeget valami másra, akkor OK. Meg azzal is egyetértek, hogy bitpork és bbq pit boys FTW ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#39) Apollyon válasza UnA (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Lehet itt játszani, hogy ez milyen szegény hely, de Magyarország így is a világ 40 leggazdagabb országa között van."

Nem állítottam hogy usában senki sem szegény, azonban sokkal jobb helyzetük van, mint az itt élő szegényeknek.

"Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kellene javítani a legszegényebbek helyzetén, de még így is kevésbé riasztó a társadalmi különbség, mint az Egyesült Államokban."
Az, hogy ott vannak dollármilliárdosok, itt meg csak forintmilliárdosok vannak, még nem változtat a lényegen. Egy szegénynek tök mindegy, hogy mennyivel gazdagabbak nála, ha erőfeszítései árán is a komplett fizetése létszükségletre megy el.

Kajára visszatérve:
Ugyanannyi pénzből jobb minőségű élelmiszert tudsz vásárolni usában, mint Magyarországon. Persze nyilván ott is van egy rakás szemét, azonban lehet kapni KÉSZ minőségi élelmiszert is elég sok boltban, ahogy láttam a kínálatot (bár személyesen nem voltam ott). Míg itthon maximum a bio cuccokat tudsz venni egészség gyanánt, és ott se mindig van kínálat, még sok pénzért sem. Az itthoni kínálatban nem találtam olyan kész élelmiszert, amely bontás után azonnal fogyasztható, megfelelő minőségű állati eredetű fehérjét tartalmaz szénhidráttal és akár minőségi zsírral mindezt a megfelelő arányban.

Egyébként a lényeg az volt, hogy ott megvan a lehetőség, ami itt nincs. Itthon pl. két sajt közül az olcsóbbikat fogják megvenni, azt nem nézik, mennyi a zsírtartalma. Az átlagboltban nem hogy a light sajtot alig találni, de még félzsírosat se, csak zsíros van, ami 50% zsírtartalmat jelent. Ez is azért van, mert árérzékeny a piac, és mint már mondtam, az ár sokkal fontosabb, mint a minőség.

Ma kenyér nélkül sok magyar nem tud létezni, a pékeknél is elég nagy sor áll reggel, de úgy az egész nemzeti konyhánk is elég zsíros a sok kenyér mellé, és nem hiszem, hogy annyira kritizálni kellene az usákiai táplálkozási minőséget, ahol legalább az elegendő, minőségi állati eredetű fehérje megvan. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) Apollyon válasza updog (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Mitől rosszabb ha az egész mesterséges?"

Attól, hogy nem tudod magad ellenőrizni a minőségét, nem látod, mi kerül bele, milyen körülmények között és milyen eljárással.
Míg ha otthonra megveszed a nyers alapanyagokat, sokkal nagyobb valószínűséggel tudsz tisztább ételt főzni magadnak, amiben nincs semmi trükközés.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) Somatom válasza pelgrim_v1 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Csak vicc volt. Rendszeresen járok kínai kajáldába. Mondjuk, engem csak a végeredmény érdekel, felőlem lehet patkány, macska, vagy emberhúsból is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) Narxis válasza UnA (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezt szétválasztanám mert 2 különböző dolog. Egy egészséges embernek lehet lassú az anyagcseréje, ezen nehéz változtatni de lehet valamennyire javítani mozgással vagy más természetes dologgal pl. zöldkávé, teák stb. Akik viszont kényszeresen esznek azok beteg emberek ugyanúgy mint az anorexiások. Sajnos ritkán kapják meg a megfelelő orvosi segítséget. Erre tesz rá egy nagy lapáttal az élelmiszeripar, az USA-ban iszonyú olcsón lehet kajálni különböző sarki gyorséttermekben viszont ezek nem véletlen olcsók mert sajnos egészségtelenek. Azért van ott több elhízott ember.

Itthon szerencsére még nem ez a helyzet de haladunk arra. Emlékszem hogy ledöbbentem a CBA saját márkás kókuszgolyós rúdján ami kb. akkora mint egy snickers de kalória tartalma annyi mint egy hamburgeré és a cukor tartalma is nagyon magas volt. Nekem eszembe jut megnézni a csomagoláson az adatokat de gondolom a többség nem nézi és miközben azt hiszi, hogy evett egy kis csokit annál sokkal több cukor és kalória jut a szervezetébe miközben jól se lakik. Akkor már tényleg jobban járt volna egy sima hamburgerrel is.

Ezt ha nem szabályozzák jobban akkor mindig lesznek túlsúlyos emberek illetve nyilván aki sokat eszik azt kezelni kellene, pl. ha elmegy a háziorvosához. Csak erre nincs felkészülve az egészségügy miközben a chipsadóból meg beszedik a pénzt.

Thanos was right.

(#43) Feketelaszlo válasza Apollyon (#33) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Erre egyébként van már valami tudományos állásfoglalás, hogy a feldolgozás rontja az élelmiszer minőségét (azonos tápanyagtartalom esetén)?
Mármint nem arra gondolok, hogy valaki kimutatja, hogy a feldolgozott élelmiszereket fogyasztók egészségtelenebbek - mert az nyilvánvaló, hogy több junk food létezik a feldolgozott kaják piacán, mint a kevésbé feldolgozottak között -, hanem arra, hogy konkrétan a feldolgozási folyamatok rontják az egészségre gyakorolt hatást. Vagy lehet, hogy vannak jó minőségű feldolgozott élelmiszerek meg rosszak? (költői kérdés)

(#44) Apollyon válasza Feketelaszlo (#43) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én két szempontból veszem figyelembe.
Egyrészt a makrók (fehérje, szénhidrát, zsír aránya), másrészt pedig az összetevők.

Előbbi aránya az esetek majdnem 100%-ában (vagy több) nem stimmel.
Utóbbi fontos a minőség miatt, azaz a feldolgozott kajával nem tudhatod pontosan mi történik a gyárban, leesik a földre stb. Ugyanígy amikor elmész étterembe vagy rendelsz pizzát, nem tudhatod, hogy pl. beleköpött-e a szakács, rakott bele extrát stb.. Másrészt van amit gyártás során pl. túlsóznak, nem véletlenül. Ilyen a csíkozott bacon, abban még jó kis tartósítószer is van, szét van sózva, de olyan szinten hogy ha beleteszed valami kajába, azt a kaját egyáltalán nem kell sózni, mert maga a bacon besózza az egészet. Felvágottak dettó, a jobb minőségűek is (már ha van ilyen). De lehetne még folytatni a sort.

Ha valaki viszont egészségesen szeretne élni, annak mindenképp magának kell elkészítenie az ételt, válogatott, nyers alapanyagokból.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45) Ringman válasza lezso6 (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

az itthoni rizs-tészta-krumpli köret-szentháromság se normális az tuti.

(#46) Ringman válasza Feketelaszlo (#43) üzenetére


Ringman
nagyúr

Erre egyébként van már valami tudományos állásfoglalás, hogy a feldolgozás rontja az élelmiszer minőségét (azonos tápanyagtartalom esetén)?

egyéb gondok vannak vele:
Heavily processed foods cause overeating and weight gain, study finds

People eating ultra-processed foods ate more calories and gained more weight than when they ate a minimally processed diet, according to results from a new study. The difference occurred even though meals provided to the volunteers in both the ultra-processed and minimally processed diets had the same number of calories and macronutrients.

[ Szerkesztve ]

(#47) updog válasza Apollyon (#40) üzenetére


updog
senior tag

"Attól, hogy nem tudod magad ellenőrizni a minőségét, nem látod, mi kerül bele, milyen körülmények között és milyen eljárással."

Mert a kedvenc zöldségesednél tudod, hogy nem-e átcímkézett mongol földiepret kapsz a bio magyar táblával fémjelzett ládából, vagy a hentesnél nem 24 fokon szállított román import disznóhúst a magyar mangalica kupacból?

Ha már szóba került pl. hogy a Burger Kingben milyen népszerűek ezek a műhúsburgerek az USA-ban, egy ilyen világméretű, profit- és hírnévorientált cégnek szerintem sokkal magasabb minőségbiztosítása van az alapanyagaira, mint a sarki Józsinak, ahonnan megveszem a nyers csirkecombot meg a krumplit, mert azt látom.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48) #21346560 válasza total90 (#14) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem meg a növényevőkkel van gond, pusztul a föld, fogy a zöld.... ;]

(#49) Apollyon válasza updog (#47) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én mondjuk teszek rá, hogy milyen országból származik, ha jó minőségű.
Nyilván nem lehet mindent abszolút kiszűrni, de étteremben nem fogsz tudni egészségesen étkezni.

XY cég minőségbiztosítása meg még nem garantált a szervezet számára szükséges tápanyagok bevitelére.

Az persze más kérdés, hogy az emberek túlnyomó részét marhára untatja ez a legyünk egészségesek téma. :D Max. akkor foglalkoznak vele amikor orvoshoz kell menni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) lezso6 válasza Ringman (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a másra mutogatás volt a cél, csak arról van szó, hogy ott arányaiban nagyon sok húst esznek. Egészség terén az elhízottak között sok különbség tényleg nincs, legfeljebb abban, hogy az ottani emberek sokkal rondábban, gusztustalanabbul híznak. :D Viszont fenntarthatóságban (környezetvédelem) az USA sokkolóan le van maradva. Már eleve egységnyi tápértékű hús megtermelésének sokkal nagyon az ökológiai lábnyoma, mint növényé. Nem azt mondom, hogy ne együnk húst, mert én is húsimádó vagyok, de amit az usákoknál láttam az még nekem is sok. Persze van csomó jó dolog, amiket hazahoznék onnan, szóval nem ilyen szuper antiusák sem, csak hát az nem vág a témába. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.