Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

ilyen spec mellett és ilyen árral azt mondom hogy ez még egy egész ígéretes dolog is lehet.
RDNA 2 + DDR5 kíváncsi vagyok mit tud biztosítani, de handheld pc-k közül eddig ez a legszimpatikusabb nekem

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) Crus


Crus
őstag

Ki a célcsoport? De most tényleg... ki? Kicsoda? KI?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Hmm, nocsak! Kifejezetten tetszik. Sokkal jobban néz ki, mint a Switch, sokkal komolyabb hardver is van benne, egyedül a Steam OS kérdőjel számomra.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) vicze


vicze
félisten

Hm, az Arch eléggé meglepett, hiába az egyik legjobb distro, igen munkás azt consumer vonalon stabilan tartani, főleg egy kevésbé támogatott AMD APU-val.

"Once you've logged into Steam Deck, your entire Steam Library shows up, just like any other PC. You'll be able to find your collections and favorites - exactly where you left them."
Másik jobb kérdés, minden játék Linux kompatibilis lesz? :F

[ Szerkesztve ]

(#5) wiziloo válasza vicze (#4) üzenetére


wiziloo
tag

Ezen az oldalon van egy fejlesztővel készített interjú, amiben azt mondja, hogy windows és linux játékokkal is kompatibilis:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) vicze válasza wiziloo (#5) üzenetére


vicze
félisten

Ez nem éppen így működik. :)
Archon használjuk a SteamPlayt(Proton) és hát több mint hiányos, ez is csak ezt használja. Ez volt a legnagyobb problémája a SteamOS-nek eddig is. Soha be nem váltott ígéret a SteamOS.
Tehát hacsak nem Steamingről van szó, vagy cloud play-ről nagyon sok játék nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#7) wiziloo válasza vicze (#6) üzenetére


wiziloo
tag

Igen, ezt sejtettem.
De van lehetőség másik oprendszer telepítésére is szerencsére, nincs korlátozva :)

(#8) Sleed válasza wiziloo (#7) üzenetére


Sleed
aktív tag

https://en.wikipedia.org/wiki/Proton_(software)

Erre epitenek a steamdeck oldal szerint.

[ Szerkesztve ]

(#9) vicze válasza wiziloo (#7) üzenetére


vicze
félisten

Értem, hogy lehet rá Win-t telepíteni, de akkor mi értelme az egésznek?
Win-es kézi konzolokból van már jó pár.

(#10) Hopkins95 válasza vicze (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hol, melyik bolygón? Én a GPD Winről tudok ill. az Aya Neo ill. OnexPlayer van még, ebből még csak a GPD Win kapható azonnal, az utóbbi kettőnél még nem kapták meg a támogatók a konzolt.

#2 Crus Például akik egy valódi Nintendo Switch "Prora" vártak? :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#11) erer1000 válasza Crus (#2) üzenetére


erer1000
őstag

van rá igény, elvégre 84,5millió switch talált már gazdára.

és vannak azok akik csak azért nem vesznek switchet mert más címeket favorizál, és lényegében a játék kínálat, vagy a grafika ami visszatartja

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) vicze válasza Hopkins95 (#10) üzenetére


vicze
félisten

Felsoroltál 3-at, az tudtommal több mint egy pár. :)
GPD-nek nem ez az első terméke ugye 2015-ban kezdték. One-nak se a Player az első.

A szerencsétlen crowdfounding-ok lényegében elörendelések kész termékre, ahogy a Valve konzolja is az.

[ Szerkesztve ]

(#13) zenekes válasza Crus (#2) üzenetére


zenekes
csendes tag

Talán a gémerek...?

(#14) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szóval Linux uninstall, Win install, Steam telepít, örül? Nem hangzik rosszul.
Mondjuk miért nem így jön alapból? :F

(#15) BusinessGuy válasza Crus (#2) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Kb mindenki aki egy handheld konzolra vágyik ami :
- képes modern játékok futtatására kézben korszerű grafikával
- nem bazári kínai minőséget képvisel az egész hw és összeszerelése

Vagyis aki handheldet venne de a Switchet nem favorizálja hisz a fentebb leírtakból egyet sem teljesít, a Switch Pro eljövetele helyett pedig egy szaros switch oledet toltak elé...

[ Szerkesztve ]

(#16) Hopkins95 válasza vicze (#12) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azért az első kettő GPD nagyon gyengusz hardverrel jött nagyon drágán, ráadásul akkor még a szar Intel meghajtókkal, valljuk be azok nem igazán voltak mondhatóak komoly handheld PC-nek. A Win 3 viszont már odatette magát és a videók alapján az Aya is ott van! A One-nak meg a Player az első tudomásom szerint vagy az előzőkről akkor én nem hallottam.

Szóval szerintem jól jött ez a Valve konzol most, mert szélesebb körben hozzáférhetőbbé és olcsóbban lehetővé teszi elvileg azt, ami eddig csak crowfunding projekteken keresztül egy Nintendo Switchez képest relatíve drágán volt megvalósítható. Szóval igen is van létjogosultsága. :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) Apollyon válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pl. mert linux-szal töredék erőforrásból elvagy windowshoz képest, és több kraft marad a futtatandó programnak. Vagy mert windowshoz kell kulcs is, az meg elég meredek lenne hogy veszel dózt (nyilván benne lenne az árban), és csak ehhez a kézi izéhez jó. :D stb. stb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) vicze válasza Hopkins95 (#16) üzenetére


vicze
félisten

One-nak a "Pro" termékén biztos azért van RGB, mert jól mutat meetingen. Továbbra se crowfunding ha egy kész terméket előrendelsz, a többi meg csak kamu duma.

GPD se lett milliárdos cég ezekből, 10e alatti a kereslet ezekre, de valóban van. A használhatóság meg inkább kérdéses mint biztosított.

(#19) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem egy faszán megcsinált Half-Life 3-mal jobban kaszáltak volna, de Gabe tudja... ;] :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) CPT.Pirk válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert Valve-ről van szó, ők erősen elkötelezettek a nyílt megoldások mellett. A cuccal meg azt csinálsz, amit akarsz, akár dualbootot is összehozhatsz rajta.

Egyébként elég jól működik a SteamPlay (proton) ahhoz, hogy ne legyél rászorulva Windows telepítésére.
Amúgy mit tennél rá gyárilag? W10-et amit 2025-ben megszüntetnek, vagy majd a frissen megjelenő W11-et ami elsőre kérdéses, hogy mennyire lesz béta szagú? Nem egyszerű kérdés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) arn


arn
félisten

Ez szvsz buko lesz, nem nintendo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) Polllen válasza Apollyon (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez addig igaz, amíg linuxra írt programot futtatsz. A gond ott kezdődik, hogy ez játékra készül, azoknak meg elég kis százaléka fut natívan. Szóval marad az egyéb megoldás, ahol pedig lassabban futnak majd a játékok, mint windows 10 alatt tennék, hiába éri be a linux általában kevesebb erőforrással.

Amúgy maga a készülék tetszene, rég vártam egy ilyenre, de xloud, stadia meg Geforce now mellett ilyen áron tényleg venni fogják? A Stadia annyira minimális input lag-gal dolgozik már most is, hogy átlag ember lehet észre sem veszi. (xcloud is jól halad)

420 EUR az alap 64GB-s model, már abból is kijön elég hosszú előfizu meg mellé rendes net, hát még a 680 EUR-s verzió árából.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) undercover


undercover
senior tag

Én se értem ez miért lenne jó vétel.

Kiadni ezért 200 ezer forintot? (Vagy még többet)

Kapunk egy 720P LCD kijelzőt kb, egy nem olyan izmos akkumlátort és szerintem ha valaki Windowst pakol rá az optimalizáció nélkül nem fog igazán sokat érni. A képekből pedig nem látom ez miért lenne minőségi cucc.

Nem látom azt mit tett ehhez a Valve, hogy annyira megérje az egész.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#24) #16820480 válasza Polllen (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennek pont az a lényege, hogy viheted magaddal, amit nem feltétlen olyan könnyű megoldani egy streaming szolgáltatással. Ha mondjuk az MS adott volna ki egy ilyet, ami magában nem kimondottan jó hw, de megy rajta az xCloud, és esetleg jár hozzá pár hónap ingyen előfizetés, az már ütősebb lett volna szerintem.

(#25) keIdor


keIdor
titán

Ez is ugyanolyan bukás lesz, mint a Steam Machines annak idején...
Mindenki jobban járt volna, ha a Valve marad egy software only company.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Crus válasza Hopkins95 (#10) üzenetére


Crus
őstag

Azok azt ezzel most se kapják meg. Nem érti ezt a Valve, de nagyon nem. Mondjuk a Steam Machine-t se értette. Meg az Artifactot se. Meg a Steam Controllert se. Meg a SteamOS-t se.

Nem veszik észre még mindig, hogy a vergődés helyett Half Life 3, Portal 3 kéne eonok óta?

0. És ez a legfontosabb: Ezek a "játszom a buszon, rendelőben, tengerparton" gaming témák, ezek jellemzően casual húzások. Úgy értem NEM lehet belemélyedni pl. egy Skyrimbe a tengerparton, mert ahhoz nagy képernyő, kényelem, normális irányítás, ne adja ég tisztességes hangrendszer szükségeltetik, hogy az immerzió teljes legyen.
Lehet pl. Skyrimezni is ezen a gépen, csak kérdés, hogy minek? (Nevezzük ezeket hardcore játékoknak.) Szóval, ki játszik hardcore játékokat úgy, hogy jellemzően rövid ideje van rá és a belemélyedés élménye szinte esélytelen? Casual játékokra meg ott a tablet, mobil, vagy éppen egy Switch.

1. A PC gamer jellemzően nem handheld gamer. Ha az akarna lenni, nem lenne kövér Steam könyvtára.

Ha részben handheld gamer, akkor vagy már vett Switch-et az excluk miatt, vagy ott a kezében a mobil és/vagy tablet, amire millió játék elérhető, hogy az utazás/nyaralás közben felmerülő gaming igényét kiélhesse. Vagy egyszerűen van egy gamer notija, ami nem is kell, hogy félmilliós legyen, egy rakás játék elfut egy 200 ezres notin is, nyilván kompromisszumokkal.

Apropó kompromisszum... ez egy 1.6 TFLOPS képes gép, ami úgy kb. a FHD alulról kategóriát jelenti a komolyabb címeknél. Ez így egy SIMA 1050-es VGA kártya teljesítményét hozza.

2. Ez a gép NAGY. Abszolút elveszik a handheld előny egy ekkora gépnél. Már a Switch is határán táncol annak, hogy elég zsibbasztó vele gamelni, mert vagy a nyakad törik ki, vagy a kezed zsibbad, vagy a derekad. Erre szolgál esetében a wireless joycon, amivel máris jóval könnyedebb a gaming, akár fekve is.

3. Switch Pro-t említettél, miközben ezen sincs OLED. A PS Vita cirka 8-9 éve képes volt egy nyomorult OLED panelt beletenni a gépbe, ezeknek és a Nintendonak se sikerült ez egészen 2021-ig, hiszen az új Switch végre tudni fogja, "cserébe" kb. semmi más lényegi változást nem hoz, így egy régi Switch tulajnak abszolút nem motiváló a váltás, csak az OLED miatt.

4. Aki handheld gamer, az jellemzően egy összeghatárt meghúz a fejében, amit ez elég csúnyán átlép, főleg a hazai áfa, meg vám mértékét ismerve. De bárhol máshol se vonzó egy egy ekkora dromedár, handheldnek túl nagy, asztalig gépnek, meg túl gyenge.

(Aki asztali PC gamingben gondolkodik és nem telik neki PC-re, az vesz 185k-ért egy XSX-et cirka 12 TFLOPS-szal, mellé vesz tizenpárezerért GPU-t és 200 alatt megvan pár 100 játékkal évekig. Tetszik érteni? 1.6 TFLOPS vs 12 TFLOPS és az ár kb. ugyan az. Nyaralni viheted az XSX-et is simán.)

Tehát, hogy ki a célcsoport az továbbra is rejtély. Maximum azt tudom elképzelni, hogy van nekünk egy PC gamerünk, aki sokat utazik, de nem úgy, hogy ő vezet, hanem vonattal, busszal, repülővel járkál.

Hány ilyen PC gamert ismertek? Azt hiszem a pár 100 ismerősöm közül, egyetlen egyről tudom, hogy esetleg neki passzolhat ez a gép, de az ár miatt már most látom, hogy ő sem fogja megvenni, mert aki vonatos, buszos arc, az ritkán gondolkodik a gamer PC mellé, még egy 200 ezres kiadáson (ha igen, akkor az excluk miatt vesz PS5-öt, vagy Switch-et). A repülgetős ismerősnek meg van gamer notija, sőt Switch-e is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#27) keIdor válasza Crus (#26) üzenetére


keIdor
titán

Tökéletesen összefoglaltad a lényeget.
Egyébként a tengerparton a 40-45 fokban a hardver is igazán jól érezheti magát...
Ha nem is melegszik túl, de tartani a gépet, ami lehet 50-60 fokra is felfűti a műanyagot, amit fog az ember, hát biztos kellemes lehet. :) Nem is életszerű egyébként. Lemegy az ember a tengerpartra azt ott is csak játszik, biztos van ilyen egyén, de ez már inkább a ciki és szánalmas kategória.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) Polllen válasza #16820480 (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így van, azért hordozható, de Crus posztja elég találó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) .LnB válasza keIdor (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az igazság az, hogy a Valve egy software only company. Csak ezt ők nem akarják belátni. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#30) BusinessGuy válasza Crus (#26) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

0. Ez az érv kapásból bukik pláne a cadual marhasággal, pont hogy a Switch legnagyobb hátránya is az hogy alig van nagy húzójáték mert a multiplatformra alkalmatlan. De akinek elég eg, Witcher 3-ban tökéletesen el lehet merülni ekkora gépen handheldben.

1. Nem handheld gamer de mégis hiánycikk egy ilyen és rengeteg ember pont a Switch gengesége és bazári kínai minősége miatt még nem szállt be a handheldbe pedig vágyik rá.
1.6tflops 720p-re... Teljesen jó főleg annak fényében hogy pont ebben vérzik leginkább a switch.

2. Ezért sírtak sokan hogy legyen nagyobb kijelző Switchen mit ad isten meg is jött. Teljesen jó a méret pláne ha azt nézed hogy itt nincs olyan ormótlan nagy káva mint az alap switchen vagyis méretben sokkal nagyobb nem lesz mint az alap switch.

3. Szuper lenne az oled a baj csak az hogy ez handheld. Javarészt nagy fényben játszol vele ami magas fényeőt kíván ami pedig eg fi hudos játék esetében tudjuk mit okoz oleden.. Oled az szobába való, switchnek sem oled kellett volna hanem a gagyi minőségű kijelző helyett egy ips vagy hasonló stuff. Meglátjuk ez is olyan fakó bazári kijelzó lesz-e mint a switchben...

4. 50 dolcsi különbség. Ne ezzel az országgal gyere nem vagyunk mérvadóak. 50 dolcsi az kvázisemmi pláne ha minóségibb jobb hardvert kapsz, az hogy a handheld gamer fejben értékhatárt húz ez csak légből kapott marhaság.

Abszolút nem rejtély ki a célcsoport, a kérdés csak az hogy mit fog tudni a masina a valóságban.

(#31) vicze válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


vicze
félisten

"Egyébként elég jól működik a SteamPlay (proton) ahhoz, hogy ne legyél rászorulva Windows telepítésére."
Ezt poénnak szántad, vagy csak olvastál róla?
Nagyon kevés az ami működik a valóságban.

Az meg kulön vicces, hogy Linux/Protonal szemben a optimalizálást hzza fel. :DDD Fogalma sincs hogy miről beszél.

(#32) 0519


0519
senior tag

Hogyan lehet egy kézikonzollal támadó ellenfél ellen hatékonyan védekezni?
A római gyalogság pajzsa megfelelő védelmet nyújt?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#33) arty válasza Polllen (#22) üzenetére


arty
veterán

milyen input lagod van 3-4-5g-n, stadian?
az évi 120eur mellé mennyi a "gép"?
és mennyi a netelőfizetés, amin "bármennyit" stadiázhatsz?

(szerintem a streaming vackokat kár ehez hasonlítani, ez tényleg egy szvics konkurrenciája tudna lenni, de szerintem nem lesz, ahoz ez túl hardcore - ki akar egy linux vagy épp win10 pécével küzdeni a buszon?)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) CPT.Pirk válasza vicze (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aktívan játszok Linux alatt, szerintem tudom miről beszélek. ;)
Most éppen az ME Legendary Edition-t tolom Linux alatt, tegnap még modokat is felraktam hozzá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) vicze válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


vicze
félisten

Igen erről beszélek, van 1-2 dolog ami megy valahogy esetleg hibákkal. A fél Steam könyvtáram el se indul. 6.x-szel sokat javult de még mindig mesze van attól, hogy "csak működjön".
A fagyogt, néha nem indul, a teljesítmény borzasztó = hibátlanul működik Linuxon! :U

(#36) Polllen válasza arty (#33) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ingyenes 1 hónap stadia pro. Próbáld ki, zseniálisan alacsony az input lag.
A gép annyiba kerül, amit alá teszel, mert chromecast with android TV-től kezdve a mobilodon át mindenen is elfut. (Én amúgy az xcloud-t jobban szeretem a kínálat miatt.)
A net árakat meg ismered gondolom, neked is van legalább egy előfizu.
A streaming akkor biztosan nem jó, ha utazás közben vagy teljesen a szabadban akarod használni, mert ott simán elmehet az 5G. Máshol viszont van wifi.

Addig vártunk egy ilyen masinára, míg lett alternatíva.

Pl. te pontosan milyen helyeken használnád ezt a gépet? Miért lenne jó a gép által nyújtotta mobilitás?
Én elméletben mindenhol is, aztán amikor találkozok a való élettel, kiderül hogy igazából csak a saját házamban és kertemben. Ide meg a steam link is elég.

vicze1
Ha hibátlanul menne linux alatt a géming, még windows 10 telepítő se lenne házban, nem hogy telepített verzió.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Crus válasza BusinessGuy (#30) üzenetére


Crus
őstag

Switchre embertelen sok multiplatform cím elérhető és ezek ára, főleg sale-kor teljesen baráti. A Switch 1 Tflops-ra képes, ez meg 1.6-ra. Mind a kettő kevés manapság már desktop módban. (Nem mellesleg a dokkoló külön vásárolható meg.)
Ezért várta "mindenki" a Switch Pro-t, ami nem jött el... és ez sem hozza el, mert innen meg pont a Switch excluk hiányoznak. Az, hogy nincs Switch-re húzójáték, azt nyilván viccből írtad. Ne keverd össze a "nekem nem tetsziket" a valósággal.

A Switch bazári minősége alapvetően a joyconra igaz, de egy Pro Controller pl. nagyon is rendben van hozzá, a kijelző ellenben ebben is szar, meg abban is szar. Az 1.6 TFLOPS handheld módra bőven elég, ez nem vitás, de ez egy hibrid gép akar lenni, desktop módban a komolyabb címekhez kevés lesz.

De elsiklasz egy fontos dolog felett: Handheld. Ez olyan nagy, hogy elég nehéz handheldnek nevezni, amikor - ahogy már írtam -, a Switch se az a tipikus előveszem a ZSEBEMBŐL a váróban és tolok rajta valamit gyorsan. Igazi handheld a PSP, PS VITA és a Nintendo DS a "közelmúltból". Azok handheldek voltak.

Egyet pls. tegyél meg: Vegyél a kezedbe egy A4-es papírlapot és rajzold fel rá a Switch méreteit. Először úgy, hogy mind a 2 joycon fel van rá pattintva, utána úgy, hogy a kijelző ki van támasztva, joyconok a kezedben (ez a "menekülő" kényelmi módja a Switch-nek)... most húzz egy közel 30 centis vonalat, 12 centis oldalakkal. Ez utóbbi a Steam Deck. MOCSOK NAGY! Ez nem handheld, ez egy Titán, egy szörnyeteg! Kill it with fire :DDD

"Ezért sírtak sokan hogy legyen nagyobb kijelző Switchen mit ad isten meg is jött."

Jó ideje Switch tulaj vagyok, olvasom a témában a topikokat, de extrém kevés olyan emberrel találkoztam aki nagyobb kijelzőt szeretett volna. Ellenben szinte mindenki JOBB kijelzőt szeretett volna. Értsd: Jobb minőséget, OLED-et.

"vagyis méretben sokkal nagyobb nem lesz mint az alap switch."

Ez lesz az egyik veszte. Túl nagy handheldnek.

OLED téma: Láttál már beégett PS Vita-t? Én még nem. Ellenben könnyfakasztóan gyönyörű a képe, pedig 7-8 éves vas.

"Ne ezzel az országgal gyere nem vagyunk mérvadóak."

Hát egyrészt ez egy magyar fórum, ahol jellemzően magyar emberek beszélgetnek, másrészt utaltam rá, hogy külföldön sem 2 kézzel szórják a pénzt, harmadrészt olvass Redditet, ha a többi aggályra kíváncsi vagy. Egy adott gépnél a játékosok meghúznak egy összeghatárt. A Switch Lite se véletlenül hódított meg egy bizonyos réteget, mert közel fele áron ment, mint a nagytesó.

A célcsoportól majd azért egy veszélyeztetett faj fotót valaki linkeljen már :R

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#38) Hopkins95 válasza Crus (#26) üzenetére


Hopkins95
addikt

Aha értem...amiket felsoroltál érveket ellene, azt mindet fel lehet sorolni ugyanúgy a Nintendo Switch ellen! :U

0. Miért lehetne csak hardcore játékokkal nyomni pl. tengerparton vagy kempingezés közben? A Steam tele van rengeteg jóféle indie játékkal ill. platformerrel, aminek a mobil platformok még a közelébe sem érnek, mert olyan vérszegény a játékkínálat rajtuk. Kivételt képez a Switch.

1. Nem tudom ezt a sületlenséget honnan veszed, már nem is haragudj. 18 éve PC gamer vagyok, de az nem jelenti azt, hogy ne szerettem volna a hátsó teraszon vagy kempingezés közben a PC játékaimat játszani. Régóta akartam, csak nem volt lehetséges, mert nem volt a piacon hasonló eszköz méltányos áron.

2. Aha nagy, de ha Nintendo Switch lenne akkor rendben van.

3. Aha, az eredeti Nintendo Switchen sem volt Oled és senki sem kérdezgette a fanok közül hogy miért nem Oled, most hogy hirtelen bejelentették az Oled modellt hirtelen hú de fontos lett...

4. Meghúzza az összeghatárt a gamer és megveszi az 100 Dollárral olcsóbbat, majd utána rájön, hogy milyen drágák a játékok a platformra a Steamhez képest. Aha nagyon sikerült a spórolás.( :N )

Az Xbox Series X-et meg nem fogod vinni nyaralni vagy hátizsákban kempingezni magaddal, szóval nem ugyanaz a kategória(de ezt a Nintendo hír alatt már elmagyarázták).

Aki meg PC gamer és eddig csak laptopon meg Switchen tudta megoldani a handheld gaminget, az szerintem el fog gondolkodni rajta. Ráadásul a laptopján majd ott folytathatja a játékot, ahol abbahagyta. Ráadásul akinek ez mind megvan, nem a Steam Deck ára fogja őt földhöz vágni.

Sorry a hosszú kommentért, de ez a kettős mérce a Nintendo Switchez mérten kiakasztotta nálam a bullshit generátort.

#37 Crus Szóval ezeket hívod te baráti leárazásoknak? :U Nintendo's Digital Deals Sale Is Now Live, Up To 75% Off Hundreds Of Switch Games

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) Polllen válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

"a hátsó teraszon"

Steam link + tablet + kontroller (akár olyan, amivel úgy néz ki a tablet, mint a switch vagy ez).

Ezek nagyon régen elérhetőek. Sőt a steam link-kel nem csak steam játékot lehet streamelni. Pár éve, amikor utoljára használtam, pl. Starcraft 1-gyel játszottam...

Más:
Amúgy méret. Én egy 8"-nál nagyobb készülékkel már nem tudok kényelmesen játszani, ha kézben van. Próbáltam 10"-s ipad-del és nem esett jól. A két oldalon lévő kontrollerek miatt máshogy kell fogni, mint amikor csak simán olvasgat az ember.
Ha pedig letámasztom a kijelzőt valami sík felületre, akkor az már nem handheld csak portable.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) CPT.Pirk válasza vicze (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az én tapasztalataim pozitívabbak. Cyberpunk alatt kevesebb az fps-em mint Windowson, de egyéb címeknél nem volt ilyen gondom. Fagyással pl. nem találkoztam, pedig volt pár játék, amit protonnal toltam végig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) Hopkins95 válasza Polllen (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Próbáltam a Steamlinket a hátsó teraszon, csak a szenvedés van vele. Az input lag egyenes játszhatatlanná tesz egy Crash Bandicootot vagy egy Dark Souls 3-at(mással is próbáltam), a képminőség is nagyon megsínyli. Nem jó élmény. :(

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42) Polllen válasza Hopkins95 (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Chromecast-n nálam is élvezhetetlen, pedig hivatalos app, egy méterre a router-től. Összeakartam hasonlítani a stadia-val, meg xcloud-dal.

Korábban notin és amazon fire 8" HD-n jó volt.

Szerintem egy otthoni hálózatfejlesztést olcsóbban megúsznál, mint egy ilyen gépet. Ha csak kiülésre kell, de nyilván te tudod. Pl. ez a koncepció alapból nekem is nagyon tetszik. Csak drága.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) Crus válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


Crus
őstag

Casual gamingre mindenkinek van már telefonja. Ilyen 10-20-30 perceket azokkal bőven át lehet hidalni. Olyannyira durva a mobilos piac, hogy konkrétan a PC-s piac fele akkora, az ÖSSZES konzollal együtt képes csak éppenhogy egy kicsit lenyomni a mobilos placcot. Nem véletlen, hogy egy rakás játék már onnan jön PC-re és nem fordítva.

Félreérted... nekem személy szerint a Switch is túl nagy és a komolyabb játékokkal azon is képtelen vagyok azon a kis képernyőn elmerülni, így 99%-ban dokkolva használom. Számomra az utolsó handheld a Nintendo-tól az NDS volt. Ez a Steam Deck ezzel a 30 centivel egy rossz vicc. Ennyi erővel a váróban egy bazookát is előkaphatnék, ha lenne akkora zsebem, de egyikhez sincs se zsebem, se affinitásom, hogy ekkora batárt hordozzak majd magammal mint handheld.

18 év az kezdőtől szerintem teljesen korrekt :R Nálam ez a szám 36, igaz nem PC-vel kezdtem (hanem HC-vel), akkoriban azok rémesen ócskák voltak gamingre. Nem mellesleg a teraszos igényedre jó ideje van sokféle megoldás, olcsón.

Nem nagy. Hanem HATALMAS. Ez nem is handheld. Elnézést is kérek azért, hogy valaha annak hívtam. Ez egy ebédlőasztal!

Öööö... a többiek lehet, hogy feszegették az OLED kijelző kérdését, de én igen. Évek óta vergődök azon, hogy a Switch kijelzője egy vállalhatatlan kupac ürülék. Ahogy a spec írja, ez is csak egy fokkal lesz jobb az ördögnél.

A Switch-en ingyen játszhatsz AAA címekkel. Hogyan? 2nd hand gaming. Próbáld ki, működik. Úgy értem globálisan is. Az akciókról meg annyit, hogy fentebb írtam is, hogy a saját exclu címeik sale-kor sem olcsók, de a sokadik indie, meg rakás 3rd party viszont igen.

Pontosan! Végre ebben egyetértünk! Én sem szívesen viszem magammal nyaralni az XSX-et, ahogy EZT SE vinném, mert mind a kettő nagy. Mind a kettő hordozhatÓBB, mint egy desktop PC, de annyira meg pont nem, hogy cipeljem őket. Nekem erre van gamer noti... de ahogy írtam ebből a pénzből veszel egy notit, amin a játékok is elszaladgálnak ezen a szinten + dolgozni, tanulni tudsz rajta, ott a Steam könyvtárad ahogy kell.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#44) Laca333


Laca333
tag

Szerintem egész jó cucc lesz, bár lehetne olcsóbb is. Kíváncsi leszek a tesztekre.

(#45) Crus


Crus
őstag

Urak!

Pls. vásárlás előtt majd azért ezt tegyétek meg: Fogjatok egy A4-es lapot fekvő nézetben (annál is hosszabb a gép pár mm-rel!), mérjetek le 11.7 centit az oldalain, kössétek össze. Fogjátok kézbe. Ekkora a gép! Iszonyat! :F

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#46) Hopkins95 válasza Polllen (#42) üzenetére


Hopkins95
addikt

Csinálhatsz a hálózatoddal akármit, az akkor sem lesz olyan, mintha natívan futna neked egy ilyenen vagy egy Nintendo Switchen. Aztán ha elmegyek valahova kempingezni vagy túrázni .s vinném magammal, akkor megint nem viheted a kertednél tovább. Korlátozva vagy. Ez viszont új lehetőségeket nyit meg.

Xcloudot próbáltam amúgy, nem rossz, de inkább a Switch ha választani kéne. Meg XCloudon pár másodpercenként ilyen vékonyabb "scan line" végigvonult a képernyő közepén, amit a streamelős megoldás tökéletlenségének tulajdonítok.

#45 Crus Figyelembe véve, hogy az emberek tableteken is játszanak, szerintem simán megszokható. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#47) Duree


Duree
veterán

Már régóta vártam , hogy lesz egy ilyen, de egyenlőre kicsit drágának tartom.

duree54

(#48) janeszgol


janeszgol
félisten

Ígéretesnek tűnik, de a játékszolgáltatások kapujában lehet elkésett már.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) Fancy-boy válasza Crus (#37) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem mintha a Sony olyan sokáig kitartott volna az OLED mellett.
A PS Vita frissítésénél repült az OLED kijelző, tehát kb. 1.5--2 évig volt azzal szerelve.
Persze ez inkább a költségcsökkentés miatt történt.

[ Szerkesztve ]

(#50) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon bejövős a cucc. Ennyi pénzt szerintem megér.
Inkább ez mint a Smach Z.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.