Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Crus válasza kresz2 (#150) üzenetére


Crus
őstag

+1

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#152) CPT.Pirk válasza Crus (#149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, azt én is láttam, hogy nem volt teljesen smooth a Control. Ugyanakkor nem tudjuk, hogy konkrétan min futott, mert ha SteamOS alól nyomták, akkor ott még van helye fejlődésnek Proton terén és mostanában elég jó ütemben dolgoznak is rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#153) vakablak93 válasza Crus (#148) üzenetére


vakablak93
őstag

Őszintén bár jobb a win ezen a cuccon inkább kerülném ha lehet.
Ez tisztán a konzol szerű a kialakítása, kezelőszervei okán szerintem nem lenne kényelmes win10-el.
Nekem csak pár játékra kéne amikkel elütném az időt mikor van időm munkában, ha ezek esetleg epiccel felmennek akkor minek?
A win10 csak erre lehetne megoldás, de csak szükség esetén. Hisz sokan írják hogy win alatt a teljesítmény jelentősen csökkenne.

Őszintén, én szétválasztanám a játékaimat, ezen csak az lenne fennt amit szépen is visz. (60 fps stabilan)
Vannak játékok amikhez nekem kell egy bizonyos teljesítményszint hogy élvezzem is, azokra ott a dektop procis gémer laposom arra való a win10 bilentyűzettel meg egérrel.

A win10-et én ezen így tudnám elképzelni:
2 meghajtó, 1 emmc a gyári rendszernek meg egy-két játéknak +1ssd amire a win megy azoknak akik desktopnak is használni akarják, vagy olyan játékot futtatnának rajta aminek az elindítására nem találtak módot a gyári rendszeren.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#154) Crus válasza vakablak93 (#153) üzenetére


Crus
őstag

Logitech K400-zal szerintem a kezelés nem probléma :-)

60 frémmel handheld módban, 720p felbontásban, a kevésbé GPU igényes játékokkal szerintem nem lesz gond (indiek főleg), de dokkolt módban fehér holló lesz szvsz az 1080p@60.

Nekem - nagyon merész gondolkodással - a jelenlegi notim kiváltására lenne alternatíva, de nem igazán játékra... persze, jó, ha ott van. Üzleti notim van, az pont GPU-ban iszonyat harmatos, ez jóval erősebb ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#155) Crus válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


Crus
őstag

Egészen biztos, hogy Steam OS alól ment, hiszen mint alternatíva említik csak a Win lehetőségét, alapból Steam OS-en tesztelik a média emberei.

Bárhogy is... a chiphiány, a 4. hullám, meg a generált hype miatt, ez is hiánycikk lesz, így az egyetlen logikus döntés (az ellenérzéseimmel szemben is) előrendelni, kipróbálni, ha nem tetszik, mosolyogva haszonnal eladni. Win-win.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#156) vakablak93 válasza Crus (#154) üzenetére


vakablak93
őstag

Egen csak én még mindig arról beszélek hogy annak veszem ami, handheld...
Amiről te beszélsz az már rég nem az :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#157) muszalas válasza Crus (#2) üzenetére


muszalas
friss újonc

Rajtad kívül nagyon sokan.
Szerintem nem okozol majd gabe newell-nek étvágytalanságot. :C

#9 Az hogy azokban sima mobil apuk vannak vagy intel cpu-k igp-vel, 600 és 1000 dolcsi köze árazva (nevenincs kicksaterteres cégektől).
Az tudod mit jelent?
Overkill cpu egy 1030-al párban.

[ Szerkesztve ]

Felcsútiai Műszálas Laurensz

(#158) vicze válasza muszalas (#157) üzenetére


vicze
félisten

Az ne zavarjon, hogy ez nagyrészt azt tudja majd mint egy Xe. (FFXSR még nincs Intel-nél, szóval dokkolón hátrányban van.) Meg hát majd Linux alatt emulálva csodás lesz a teljesítmény.
A Kickstarteres nevesincs meg megmosolyogtató, gondolom olyan cégre mondod aki 6éve gyártja ezeket, és akár eséllyel ennek is a bérgyártója.

Mondjuk a Valve HW múltja igazán pedigrés. :DDD Mondjuk 10$-t megért anno a Link, már csak a dobozért. :)

[ Szerkesztve ]

(#159) hszilard666 válasza vicze (#158) üzenetére


hszilard666
veterán

Redditen azt írták hogy az APU grafikus teljesítményben egy 1050Ti hez lesz közel, habár actual benchmarkok még nincsenek.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#160) conexke válasza hszilard666 (#159) üzenetére


conexke
tag

akkor 720pben egesz normalis graf lesz :D
:F

(#161) Nowhereman válasza vakablak93 (#153) üzenetére


Nowhereman
őstag

Komolyan mondom, hogy lassan elindul az orrom vére ezzel a win10-es agyhalottkodással.
Az egy zárt rendszer, amelyet nem tudnak rászabni a hardverre, valamint nem tudnak a frissítések felett sem ellenőrzést gyakorolni.
Ha most, jön egy win10 frissítés amitől behal a kis kütyü, akkor kinek az ajtaján fognak dörömbölni? (az xbox-handy megjelenésekor már borítékolni is lehetne)
Mennyi tömegkütyü van, amibe win 10-et pakoltak linux helyett?

Nekem inkább az tartana vissza a készüléktől, hogy a Steam eddigi kütyüi valójában egész jók voltak - első próbálkozásnak. De inkább tolták amíg lehetett, aztán kihátráltak, ahelyett, hogy fejlesztettek volna.

Utánam a kondenzcsik!

(#162) hszilard666 válasza conexke (#160) üzenetére


hszilard666
veterán

Ez így van, én ezért is várom nagyon az eszközt! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#163) Polllen válasza hszilard666 (#159) üzenetére


Polllen
nagyúr

És mit tud benne a proci?

Nekem most egy 3400G-m van, 3200 Mhz-s DDR4 ramokkal és szerintem az 1050ti messze van. Ha ez tényleg hozza ezt a szintet, akkor hol vannak az AMD hasonló megoldásai?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#164) vakablak93 válasza Nowhereman (#161) üzenetére


vakablak93
őstag

Kérlek a teljes kommentemet olvasd át az elejétől mégegyszer.
Úgy gondolom kicsit félreértettél.

Pont azt magyaráztam hogy ha lehet én meghagynám a gyári oprendszert mert ha megoldható akkor inkább azt használnám mert csak játszani venném és úgy tűnik megoldható ami nekem kell már a gyári oprendszerrel is.
Win10 annak kellene rá aki amolyan "mindent is kiváltó" cuccnak képzeli el, de én nem vagyok ilyen.

Emellett ezt még a gyártó is PC-ként nevezi meg arra pedig egy oprendszer a windows.
Mitől agyhalottkodás ez?
3 topik szól már a cuccról a várakozók fele azt írja hogy mindenesnek venné, nekik reális lehetőség annak a rendszernek a feltelepítése.
Erre írtam hogy hogyan tudnám elképzelni annak az oprendszernek a jelenlétét ezen a kis gépen.

Egyébként a többi handheld pc alapból win10-es.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#165) hszilard666 válasza Polllen (#163) üzenetére


hszilard666
veterán

Ezt nem tudom megmondani sajnos, ne haragudj. A fent említett infót is a redditen találtam, érdemes mindent fenntartásokkal kezelni, míg nincsenek tényleges benchmarkok. :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#166) Reggie0 válasza vakablak93 (#164) üzenetére


Reggie0
félisten

"Win10 annak kellene rá aki amolyan "mindent is kiváltó" cuccnak képzeli el, de én nem vagyok ilyen."

Dehogy. En linuxot raknek ra (debian+kde).

(#167) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a gond az alap Arch + KDE-vel amivel jön? Debian alatt minden szándékosan régi... Pont KDE-vel szívtam Debianon emiatt anno, mert náluk régi, bugos verzió volt a stabil tárolóban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#168) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Én is lefoglaltam a legnagyobbat, nem akarok később szerencsétlenkedni a cserével meg a garit bukni, meg spec méretű ssd-t vadászni. Remélem ha jön a dokkoló, USB boot is lehetséges, mert akkor egy külső SSD-re rátolok egy WIN-t és talán befogható lesz egy kis melóra is ha nagyon muszáj. Ha ez menne vele, a legjobb választás lenne számomra (jobb mint egy sima notebook).
Kíváncsi leszek a spec tokra meg a "premium etched glass"-ra. Ebbe az árba mondjuk már simán beleférhetett volna a dokkoló is.

[ Szerkesztve ]

(#169) Nowhereman válasza vakablak93 (#164) üzenetére


Nowhereman
őstag

"Egyébként a többi handheld pc alapból win10-es." -és ezek közül mennyi lett switch kaliberű tömegkütyü? Azok a harmadik dzsunka jobbra szintű vállalkozók közül mennyi nem engedhetné meg magának, hogy egy win10 "frissítés" után ne húzza ki a szerverükből a dugót, majd cégjogi mosoda után más néven kezdjen újra ténykedni. A Nintendo, és a Valve ezt nem játszhatja csak úgy meg.

A Linux alapú saját rendszer felett tud ellenőrzést gyakorolni, ha meg a júzer win10-et pakol fel rá, akkor arra nem kell szoftveres támogatás. Ezt nem megérteni - az már az agyhalál tünete.

(Általános használhatóság szempontjából a Linux rendszerek már vagy 10 éve elszáguldtak a Windows mellett. A "csak a Windows" egy olyan tömegbaromság, mint a boszorkányok létezése, a föld lapossága, meg a többi...)

Utánam a kondenzcsik!

(#172) Nowhereman válasza CPT.Pirk (#167) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mondjuk az az érdekes, hogy a KDE nem éppen egy könnyű fajsúlyú játékos. De tény, hogy egyszerűbb elviselni, mint egy enlightement variánst piacképességig kijavítani.
Az Arch mint alap? Az már érdekesebb téma...

Utánam a kondenzcsik!

(#173) #16820480 válasza Nowhereman (#172) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért annyira nem is nehézsúlyú. KDE5 olyan 500MB körül evett a memóriából, amikor utoljára próbáltam Manjaro-n.

(#174) vakablak93 válasza #32839680 (#171) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez nekem is megvan, még mindig nem azt írom hogy nem kell win hanem hogy nekem nem kell nekem, mert megoldható rá amit játszanék a gyári OS-el is.
A win 10 alá én őszintén, nos kevesellem a vasat nem csak a játékokat illetően hanem úgy általában.

#169 Nowhereman: privátban reagálok.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#175) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#167) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmi, csak azt szoktam hasznalni, igy minden eszkozomon egyforman tudom kezelni a dolgaimat.

(#176) Reggie0 válasza Nowhereman (#172) üzenetére


Reggie0
félisten

Amiota alaposan felfrissitettek a KDE-t az xfce-vel osszemerheto, valamivel jobb is nala.

(#177) conexke válasza #32839680 (#171) üzenetére


conexke
tag

Az epic fejes ének tetszett a gép és nem kitárt hogy össze pattintani rá egy launch ért :Y

(#178) Polllen válasza #32839680 (#170) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezek konzolok, nem asztali gépek.

Amúgy xcloud-ra meg geforce now-ra pont nem vennék ilyet. Ennek az lenne a lényege, hogy offline futtatod a saját játékaid. Stream-re sokkal jobb választás egy tablet, aminek a kijelzője köröket ver erre és a geforce now-val úgyis menni fog sok játékod.

Én ezért írtam korábban, hogy elkéstek. Tudom, hogy nem volt korábban olyan erős HW, ami jó lett volna - most is elég kérdéses az eddig látottak alapján, de xcloud meg gfnow mellett nekem már nem kell ilyen eszköz.
Max régi játékokkal játszanék rajta, de azok meg nem nagyon vannak rendesen felkészítve kontrollerre. Ha pedig bill+egér kerül rá, akár a notebook-m is használhatom.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#179) hszilard666 válasza Polllen (#178) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem ez pont a kettő között van. Mivel actual AMD APU van benne amit támogat a win, nem egy egyedi megoldás mint mondjuk egy xbox ban. Ha meglesz a masina én megpróbálom vele kiváltani az asztali gépemet a switchemet valamint talán a macbookomat. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#181) Polllen válasza hszilard666 (#179) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én inkább megvárok ebből egy jobb asztali megoldást, a 3400G-nél kicsit több gpu erőt el tudnék viselni. (Bár a méret/teljesítmény tetszik)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#182) hszilard666 válasza Polllen (#181) üzenetére


hszilard666
veterán

Egyetértek, én is nagyon kíváncsi leszek a benchmarkokra, de ha igaz hogy 1050Ti szint lesz én azonnal veszem is. 720p re az bőven elég. Valamint most is 1050Ti közelében vagyok a GTX 960 ammal, és meglepően jó teljesítményt nyújt 2560x1080 ban.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#184) vakablak93 válasza #32839680 (#180) üzenetére


vakablak93
őstag

Többször is leírtam már, én simán megnézem:
1. a játékaimból mit vinne normálisan
2. mi megoldható a rajta lévő rendszerrel
3. azok közül is mit hajlandó vagyok kontrollerrrel játszani.
ez jelenleg, epic store és aból genshin impact oszt annyi.
Komolyabb játékokhoz nekem kell a látvány is nem ezen fogok metro exodusozni.
Másodlagos cucc.
Ha így lesz mivel játszanom rajta akkor nyerő a cucc, ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#185) hszilard666 válasza #32839680 (#183) üzenetére


hszilard666
veterán

Bocsánat, lefelejtettem hogy én csak a hordozható AAA címekkel játszom a konzolon. Nem fogtak meg a nintendo játékai.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#186) CPT.Pirk válasza Nowhereman (#172) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezen a hardveren meg se érzed, hogy KDE van és nem pl. LXQT. Erős proci sok rammal, kvázi tök mindegy mit futtatsz rajta asztali környezet terén.

Úgy amúgy meglepően alacsony pl. a KDE memória használata, főleg ahhoz képest, hogy milyen sokat tud. Valami 500MB körül van mindössze, ami 2021-ben lókuki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#189) hszilard666 válasza #32839680 (#187) üzenetére


hszilard666
veterán

:K

4 giga ram van a macbookomban :DDD Elvagyok vele.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#191) vicze válasza #32839680 (#188) üzenetére


vicze
félisten

Manapság eléggé lényegtelenné vált, hogy a OS mennyit fogyaszt, mert a mai felhasználás a webes alkalmazásokkal sokszorosan többet fogyaszt mint az OS, így kb. mindegy.
Ebben se poénból van 16GB RAM.

(#192) hszilard666 válasza #32839680 (#190) üzenetére


hszilard666
veterán

Lehet több lapot is nyitni?! :DDD

Megértem, igazad van, asztaliban nálam 16 giga van, tennék többet csak ITX és elfogyott a ram slot, meg csak játszom vele. A macbook meg rohangálós masina szóval annyira nem para a 4GB.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#193) Hopkins95 válasza #32839680 (#188) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azért a Horizon Zero Dawn nagyon bele tud harapni a Ramba. Nekem 16 giga van az asztali PC-men és ennél felkúszhat a memóriafogyasztás 12-13 gigáig is, nekem volt vele olyan is, hogy még följebb ment a fogyasztás és crashelt is(azóta patcheltek rajta mondjuk). Ilyenkor azért nem mindegy, hogy az operációs rendszer mennyire takarékos a rammal. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#194) CPT.Pirk válasza #32839680 (#188) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyik asztali gépemben 32GB ram van, a másikban 16... Nem is nekik számít. A ThinkPademben viszont van mindössze azt hiszem 3GB, na ott már számít, mert tehetek rá ilyet is, meg olyat is ami elvan 100MB-on, miközben még mindig frankó használni.

Felesleges ebbe a témába belekeverni a Windowst, annak egy nem túl okos GUI-ja van, kevés szolgáltatással.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#197) keIdor válasza P41N (#196) üzenetére


keIdor
titán

Nem tud RDNA 2-vel tesztelni, ezen hasal el a videó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#198) vicze válasza keIdor (#197) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan, ez egy igen nagy változó. Ráadásul továbbra is, a Windowos teljesítmény nem releváns Proton szempontjából. Kvázi a csak a Vulkan teljesítményt kell nézni, mert DirectX-et sose fog futtatni Windows nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#199) Nowhereman válasza #32839680 (#188) üzenetére


Nowhereman
őstag

A dolog nem a teljes memória felhasználással van, hanem miközben teljes képernyőben futtat egy programot, akkor mennyi erőforrást foglal le magának (pl. cache memória - amiből sosincs elég), ahhoz, hogy a háttérben futassa a saját feladatait. Ebből összejön néhány %-nyi FPS különbség a különböző asztali környezetek közt. Mondjuk elég régen láttam már ilyen tesztet a phoronixon.

Utánam a kondenzcsik!

(#200) vicze válasza vicze (#198) üzenetére


vicze
félisten

Az kimaradt, hogy a Zen2 és a GPU brutálisan RAM igényes, azaz nagyon nem mindegy mi van benne. Egy RAM csere akár 20% teljesítmény különbséget is jelenthet iGPU szinten. Ha DDR5 valóban 30+%-kal gyorsabb a DDR4-nél akkor még egy Vega-n is dobna minimum 10%-ot ha nem többet.
Továbbra is tartom, hogy Xe vagy felette egy kevéssel. Az a videóban szereplő GPU-nál 20%-kal gyorsabb. Az hogy az RDNA2-es verzió +50%-et rátegyen kétséges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.