Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Úgy legyen :DD Ha tényleg bejelentik első játék lesz hosszú idő után, amit elő fogok rendelni.

(#2) Dvix válasza Shadowguard (#1) üzenetére


Dvix
senior tag

No pre-order rules, barátom. :U

(#3) ribizly válasza Dvix (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Erre azért kicsit más szabályok vonatkoznak. Most nem azt mondom, hogy nem lesznek vele technikai problémák (lásd RDR2), de azt lehet tudni, hogy egy fantasztikus játék, ami tartalmas, élvezetes. Az előrendeléssel az ember azt mutatja, hogy megéri PC-re is fejlesztenie ezeknek a csapatoknak. Amiben ráadásul 0 rizikó van, mert a refund intézménye itt is működik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) PeAdam


PeAdam
tag

Lehet én leszek most a szemét, önző. De őszintén szólva ennek baromira nem örülök. Kizárólag az exkluzívok miatt tartom a PS4 Slimet a PC mellett és ez már a 3., vagy 4. exkluzív ami PC-re is meg fog jelenni.... Szerintem ez nem csak engem zavar.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#5) LLKobe válasza PeAdam (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

Persze, nehogy már másnak jó legyen mi? Igazi kicsinyes hozzáállás :U
Ki kényszerített hogy vegyél PS4-et? Fegyvert fogtak a fejedhez?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) PeAdam


PeAdam
tag

Nem erről van szó, hogy nehogy jó legyen másnak is. Csak, ha már pénzt ad az ember egy exkluzív szolgáltatásért, ne ez legyen már a trend, hogy a generáció vége előtt 1 évvel hozzád vágják a többi platformra hazug módon.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#7) Dvix válasza PeAdam (#4) üzenetére


Dvix
senior tag

Az exkluzivitás egy hazugság, de nézd a jó oldalát, te már rég kijátszottad 4x, mire PC-re megérkezett. PS4-et Slim-et én csak azért tartok, hogy fizikálisan a polcon meglegyen egy két játék, amit azon a platformon nagyon szeretek és TV-n jó játszani. End of Story. :K

(#8) Televan74 válasza PeAdam (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

A kiadó azt is számításba veszi,hogy 1-1,5 év elteltével el tudja adni minimum 300-400 ezer PC -s játékosnak, de lehet néha többnek is.Most a digitális áruházak világában könnyedén meg is teheti, nincs extra költség.Sok játékom van meg így amiről azelőtt álmodni sem mertem volna. Jó lenne ha a Horizon Zero Dawn is megjelenne. 3 éve lesz februárban hogy megjelent a játék,aki már PS4 -en akarta az már mind megvette,ennyi exkluzivitás bőven elég volt szerintem.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Wesder válasza LLKobe (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Playstation tulajok nem nagyon szeretik ha egy jàtékuk elvesztí exklúzív jellegét. Kinek nem inge ugye...

A HZD-t tudtommal belső stúdió fejlesztette. Most ez a hír egy hatalmas kamu, vagy a Sony kezd nyitni màs platform felé is.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) ribizly válasza Dvix (#7) üzenetére


ribizly
veterán

+1 :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) PeAdam válasza Televan74 (#8) üzenetére


PeAdam
tag

Ez rendben is van, hogy nagyobb profitot szeretnének, csak ez a fajta politika vissza is üthet a Sonyra profit szempontjából, ha esetleg az exkluzivitás hiánya miatt kevesebben fognak a következő generációban konzolt vásárolni. Persze még ott a Spiderman, GOW, Days Gone, Uncharted egyenlőre, de ha a Horizont amit belső stúdió készített is kidobják Pc-re ezek után nem csodálkoznék ha a többi is jönne később...

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#12) Wesder válasza PeAdam (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílvàn kevesebb konzol = kevesebb profit, de elsősorban a konzolt azért akarjàk eladni, hogy egyàltalàn legyen mire eladni egy jàtékot, amiből még több pénz jön.
Hülye lennék 3-4 évet vàrni csak azért hogy majd az xy címet PC-n is jàtszhassam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) Chalez válasza PeAdam (#4) üzenetére


Chalez
őstag

Még olvasni is rossz ezt a hozzáállást... Nekem is van mindkét platform, de én örülök, hogy a PC-t úgy néz ki nem felejtik el a kiadók.

(#14) kwzatz válasza Wesder (#12) üzenetére


kwzatz
őstag

"Hülye lennék 3-4 évet vàrni csak azért hogy majd az xy címet PC-n is jàtszhassam."
Igen, 3-4 év múlva már teljesen más lesz a játék. Patchelt, bugmentes, meg DLC-kkel együtt érkezik így olcsóbb. Így már nem az igazi. ;]

(#15) Wesder válasza Chalez (#13) üzenetére


Wesder
félisten

Mivel Sony a cím jogtulajdonosa, így csak rajta àll hogy lesz e vagy sem. A QD jàtékok azért jöhettek PC-re, mert 3 jàték exklúzivitàsàt írtàk alà a Sony-val, és ez ugye lejàrt. A jogok meg a QD-nél maradtak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) satz18 válasza PeAdam (#4) üzenetére


satz18
őstag

Az életben is jó arc vagy? Vagy csak itt kiéled az elfolytott frusztrációidat?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Wesder válasza kwzatz (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Meg ahogy Mórocka elképzelte.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) kwzatz válasza Wesder (#17) üzenetére


kwzatz
őstag

Fejtsd ki kérlek, melyik része nem stimmel?

(#19) Wesder válasza kwzatz (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk az hogy PS-ről PC-re portolni nem egy csettintés. A RDR2 is pofàra esett a rajtnàl.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) Badlof2k válasza satz18 (#16) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nagy fusztraciora vall hogy leirja normalisan a velemenyet te meg ilyen kemenykedo pokhendibe ramesz :U :C

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#21) PeAdam válasza satz18 (#16) üzenetére


PeAdam
tag

Az frusztráció, ha valaki egy exkluzívnak hirdetett szolgáltatás esetében szóvá teszi az exkluzivitás hiányát?

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#22) kwzatz válasza Wesder (#19) üzenetére


kwzatz
őstag

A cikk végét ajánlanám figyelmedbe:
"A tartalomgyártó azt állítja, hogy a Horizon Zero Dawn 2020. februárjában érkezik PC-re, a portolás pedig viszonylag egyszerű, hiszen ugyanazt a Decima Engine-t használja a program mint a Death Stranding."
Emellett honnan tudod, hogy mikor kezdték el portolni? (már ha igaz egyáltalán, hogy jön PC-re)
A Rockstar PC portjainak meg a 90%-a problémás, lehet nem a legjobb példa. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) hajbel válasza Wesder (#9) üzenetére


hajbel
addikt

Én örülök neki. HZD-t kijátszanám PC-n is. Szerintem a harc egeret kíván benne.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#24) Wlac válasza kwzatz (#18) üzenetére


Wlac
Ármester

A Sony exkluzívokra annyira nem jellemzőek a bugok (kivéve a Days Gone), így felesleges amiatt várni (igen, amúgy leesett, hogy viccelni próbáltál).

Ellenben 3-4 év nagyon sok a gaming világban. Én nem rég toltam végig a Horizont, és bár tetszett, de több olyan megoldás is volt benne, amit egy később jövő rivális már sokkal jobban megoldott. Ez persze nem csökkentette a Horizon érdemeit, de messze nem aléltam el tőle annyira, mint azt tettem volna három éve.

“The wha-"

(#25) kwzatz válasza Wlac (#24) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ellenben 3-4 év nagyon sok a gaming világban."
Nem tudom, a látványon kívül nem sok fejlődés van (és hát ott is csökkent a tempó erősen), egyedül az indie game-eknél látok kreativitást (ott meg gyakorlatilag mindegy, mikor játszod), egy-két kivételtől eltekintve amúgy nagyon stagnál az egész ipar. Mi az egyébként, amit a Horizon jobban/újszerűbben oldott meg, mint más játékok előtte és utána meg valami még jobban csinálta?

[ Szerkesztve ]

(#26) Wesder válasza kwzatz (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Nem olvastam a cikket, mert PC hiànyàban nem érint. Egyébként Decima még nem volt PC-n, így honnan gondoljàk hogy egyszerű lesz a portolàs?

Hajbel
Erre írtam, hogy akinek nem inge az húzzon cipőt péeles.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) LLKobe válasza PeAdam (#21) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez nem egy szolgáltatás, hanem egy játék. És senki nem vert át, amikor megvetted, exkluzív volt arra a platformra. Azt senki nem mondta hogy mindig is az marad.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28) kwzatz válasza Wesder (#26) üzenetére


kwzatz
őstag

Jó kérdés, mert tényleg csak feltételezés, hogy "azért mert a DS is jön, akkor könnyű". Majd kiderül.

(#29) Wlac válasza kwzatz (#25) üzenetére


Wlac
Ármester

Például a mászás. Az AC: Originsben bárhova fel tudtam mászni, ehhez képest a Horizonban nagyon kötött pályán tudtunk csak mozogni. Csak az adott liánon lehetett, hiába volt ott mellette egy látszólag optimális kiszögelés, a készítők nem akarták, hogy ott menjünk. A Horizonban jobb a mászkálás, mint az AC Syndicate-ben vagy épp a Rise of the Tomb Raiderben, mert nem tolta annyira az arcunkba, hogy hol lehet felmenni, viszont az Origins rendszere után mégis fapadosnak hatott (nekem, idén!).

De ilyen dolog a vadászat is, ami az RDR2 után nagyon leegyszerűsített volt.

És ahogy telik az idő, egyre több ilyen dolog lesz. Ismétlem magam, nem azt mondom, hogy a Horizon kevesebb ezáltal, vagy az előbb említett Origins jobb játék, hanem azt, hogy miután elmúlik a kezdeti "hűbazd micsoda grafika/világ/stb" érzés, ami egy open worldnél bizony arányaiban hamar el fog, akaratlanul is felötlik az emberben az, hogy "bezzeg az XYZ játékban ezt jobban megoldották".

“The wha-"

(#30) VágniValó


VágniValó
addikt

RDR2, Detroit Become Human, mostmeg HZD, tetszik az irány, remélem még 1-2 kiadó erre "ráreagál"
:DDD

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#31) Fitzgerald válasza PeAdam (#11) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az exkluzivitás lehet időhöz kötött dolog is. Ezek szerint ha te 2017.-ben tudod előre, hogy ez 2020.-ban pécére is megjelenik, akkor nem vetted volna meg? Vagy nem vettél volna PS4-et?
Keresem a logikát a dologban...
A Sony-nak az ilyesmi tökre nem fog fájni, valószínűleg nem sokan fognak sírni amiatt, hogy egy akkorra már kb. 3 éves konzolos játék végül megjelenik pécére is.
Fogd fel úgy, hogy te azért vettél PS4-et, hogy hónapokkal-évekkel korábban játszhass ezekkel a címekkel.

(#32) szupermacs válasza PeAdam (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

Vegyél Nintendot.

(#33) Feverke


Feverke
tag

En egyet kell hogy ertsek kicsit :) Tavaj vettem PS4et kizarolag az exkluzivok miatt( Pc meg switch melle) God of war, last of us, bloodborne stb.. Ez termeszetesen egyedi dolog de mivel nincs annyi idom es sok a jatek, csak a god of wart jatszottam vegig, meg a bloodbornal jatszottam sokat. HZD a listamon volt hogy majd meg kell venni, de hat ha jon PCre ugye... iranyitas miatt azt preferalnam.
A masik hogy Spider-man helyett RDR2ovel vettem a PS4et, de ha tudom fixen hogy 1 ev mulva jon pcre akkor tuti nem azzal veszem..( vagy akar 2 ev mulva, nekem belefer, van egy valag jatek amivel jatszak addig is)Ami azert is idegesitett(szinten egyeni) mert kb 2 orat jatszottam vele es nem tudtam megszokni az iranyitast. Ja persze egerrel mar lehet mas lenne..
Persze igy is van egy csomo exkluziv ami miatt erdemesnek tartom a gepet, de ha nem lenne nem vettem volna. Ha pl azt mondana a sony hogy minden exkluziv 3-4 evig tart nem veszek ps-t. Ilyen egyszeru. :R

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#34) PeAdam válasza Feverke (#33) üzenetére


PeAdam
tag

Az RDR2-ből szerintem pont sokkal jobban sikerült a konzolos változat, azt nem bánom hogy a PS4-re vettem, de egyébként a kommented többi részét ugyanígy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#35) kwzatz válasza Wlac (#29) üzenetére


kwzatz
őstag

Igen, erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy stagnál az ipar és nem igazán van újítás. :D
Valahol a mászás minden játékban tekinthető leegyszerűsítettnek a régiekhez képest, ahol időzíteni kellett, lehetett hibázni, meg kellett találni, merre mehetsz egyáltalán, nem csak nyomni egy gombot mindenféle veszély nélkül. Meg persze fel lehet fogni "kényelmi szempontnak" is. Mondjuk szerintem nem egy ilyen elemtől lesz 3 év múlva elavult egy játék.
Ráadásul ha már AC: Ha körbenézel neten félelmetesen egyöntetűen a Unity-ben tartják a parkourt/mászást a legjobbnak, nem a legújabbakat, szóval ez az "újabb jobb" sem igazán törvényszerű.

(#36) Deck válasza hajbel (#23) üzenetére


Deck
titán

"Szerintem a harc egeret kíván benne"

A több millió ps tulaj akkor mégis, hogy játszott vele? :W

PS5

(#37) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon jó game, de nekem egyszer bőven elég volt kitolni Ps4 pro-n.
Ettől függetlenül jöjjön csak. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#38) Wesder válasza Deck (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Xim4-gyel;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) Deck válasza Wesder (#38) üzenetére


Deck
titán

Mindenki úgy tolta nem? Én meg a kontrollerel szerencsétlenkedem.. ;]

PS5

(#40) hajbel válasza Deck (#39) üzenetére


hajbel
addikt

Lehet, hogy én vagyok béna, de amikor földön és égen is támadtak, rohadtul nehéz volt egyik célpontról másikra váltani kontrollerrel, ahogy repkedtek felettem a madarak. Pillanatok alatt megoldottam volna egérrel a szerencsétlenkedés helyett.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41) Wesder válasza hajbel (#40) üzenetére


Wesder
félisten

Target lock nincs a jàtékban?

Deck
Te pro vagy, neked nem kellett Xim4.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) ribizly válasza PeAdam (#34) üzenetére


ribizly
veterán

Mégis miben? :W Próbáltad mind a kettőt? Kétlem, ha ilyen állítást képes vagy leírni.

Én megvettem mind a két platformra és amíg PS4-en 2 óra után eladtam, addig PC-n 73 óra után fejeztem be a story-t és életem legjobb játékának tartom.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43) PeAdam válasza ribizly (#42) üzenetére


PeAdam
tag

Konzolon nagyjából 200 órám van benne (RDR2), egyetlen beakadás, kifagyás vagy technikai probléma nem fordult elő, PC verzióról ez nem mondható el. Lehet, hogy téged a technikai gondk elkerültek, de ettől még jelen vannak.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#44) hajbel válasza PeAdam (#43) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem folyton akadozott PS4 Pron, főleg városokban. Volt 2 kifagyás is. Mondjuk én előrendeltem. A felbontáson pedig látszott, hogy nem natív 4K, nem festettek túl jól.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#45) ribizly válasza PeAdam (#43) üzenetére


ribizly
veterán

Maradjunk annyiban, hogy mást várunk el egy játéktól, ha grafikáról, irányításról, felbontásról, refresh rate-ről van szó. És még mindig nem tudom mi alapján írod a PC-s problémákat, mert konzolon sem volt gond nélküli (állítom most ezt itt, ahogy Te állítod az ellenkezőjét, ergo nem mondtunk semmit).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46) PeAdam válasza ribizly (#45) üzenetére


PeAdam
tag

Lehetséges, hogy azért nem ütköztem konzoln problémákba, mert hozzám nem megjelenés környékén, hanem nagyjából fél éve került a játék, de ezek szerint máshogy közelítettük meg a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#47) Krethx


Krethx
aktív tag

100% hogy nem lesz PC-re. Mondjatok 1 olyan címet ami kijött és a fejlesztő csapat a Sony tulajdona. PlayStation Now-on majd talán elérhető lesz.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#48) wjbhbdux válasza Krethx (#47) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Fellendült a PC gamer piac, jönnek a játékok. :K

pl. a Destiny 2 napi játékos számok bizonyítják hogy érdemes korábban csak konzolos játékokat áthozni.

PC: 494,000
PlayStation 4: 454,000
Xbox: 331,000
Stadia: 19,400

[ Szerkesztve ]

/s

(#49) Wesder válasza Krethx (#47) üzenetére


Wesder
félisten

Lehetne a HZD az első fecske, de ez csak a Sony-n múlik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#50) Krethx válasza Wesder (#49) üzenetére


Krethx
aktív tag

Én PS fan vagyok de nem zavarna ha kijönne. Viszont én továbbra is tartom az álláspontomat. De ne legyen igazam.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.