Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Szegény hangfalpár :(

(#2) Davidof92 válasza dfdfdf (#1) üzenetére


Davidof92
senior tag

melyik a 2 közül?

(#3) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Én biztos, hogy valami komolyabb erősítőt raktam volna bele.Nem pedig ilyen TEA2025B-set.Vagyis én ezt vettem ki a képekből, hogy ez lehet benne.

[ Szerkesztve ]

(#4) SWiNEBoY

Komoly kis kókányolás. :C
Viszont megérdemelt volna az a két Pana hangfal egy minőségibb erősítőt is.

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Elektronika csak a fára van rátéve?

(#6) Tecsa válasza ftc (#5) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A potik tövében van egy csavar menet, úgy lett fúrva a lyuk, hogy azok szorulnak benne, és a nyáklap a doboz alján forró ragasztóval lett rögzítve.

Gondoltam saját építésű erősítőre, de az talán egy későbbi projekt lesz.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#7) vodkaboy22 válasza Tecsa (#6) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Garázsba szerelés, bütykölés, hegesztés mellé nem is kell jobb. A petőfi ezen is szól :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8) Lompos48


Lompos48
nagyúr

A megvalósítás elfogadható, a leírás tömör, érthető. Ezért jó jegy jár. :K

Amit még hozzáfűznék:

Ha a Panasonic hangfalat valamennyire akusztikus szempontból is kiszámolta a gyártó, akkor ezeken a tulajdonságokon biztos rontottál, a hangszórók mögé szerelt bigyók valószínű kissé "összeráncolják" a hanghullámokat az aktív hangfal belsejében.

Nem biztos, hogy a hangszóró mögött az alkatrészek, szálak, forrasztások ujjongani fognak idővel a mélyhangok által biztosított rezgéseknek.

Énszerénységem a kioperált erősítőt egy csinos kis külön dobozba építettem volna bele majd akár szépen rágépészkedtem volna valamelyik doboz tetejére.

De azért így is jó, biztos nyertél valamennyit hangzásban a műanyag dobozokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pfúúúh, én nekem már volt "szerencsém" ahhoz a hangfalpárhoz, amiből kiszedted az erősítőt. Nagyon közelít a szokol-rádió minőséghez, sőt, ha észreveszed, hogy két utas, már túl is lépi azt. :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) ftc válasza lezso6 (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Anno minden géphez ezt adtak :D Én erősítő felélesztésénél használtam...el is füstölt nem birta :D

(#11) #27483136


#27483136
törölt tag

Nekem is pont ilyen aktív dobozom volt az Amigához!
Azt tudtad-e, hogy LM1875-ös végfok-IC van benne? Ez az az IC, amivel 2-3000$-os végerősítőket építenek. Pl: a 47LAB nevű high-end hifit gyártó japán cég.

szerk:
Vagy legalábbis az enyémben ez volt. (ESCOM gyártmányú.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Lompos48 válasza #27483136 (#11) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Pillanatig sem kételkedem az általad leírtakban, de szélsőséges esetnek tűnik mindkettő.

Az LM1875 IC egy olyan aktív hangfalban, amiről szó van olyan, mint a plazmaTV a vályogviskóban, a 47LAB erősítőjében pedig mint a Ferrarin az 5cm vastag pótkerék, ami kihúzza az első vulkanizálóig.

Az első esetben biztos nem használják a dupla táplálást, a potenciális kimeneti teljesítményt és még a kis torzítása is hiábavaló abban a kiz műanyag kasztniban.
A másodikban szerintem jogos, mert semmi okát nem látom a hatalmas 47LAB áraknak, hacsak nem gésa-hajból építik a dobozokat.

Egyébként az LM1875 IC egy szorgalmas közkatona, ami jól teljesít egy elég széles alkalmazási spektrumban és még nem is drága.

(#13) #27483136 válasza Lompos48 (#12) üzenetére


#27483136
törölt tag

Persze
A 47LAB-ban hangszínszabályzó sincs! :)
Ha jól tévedek 12V-ról ment.
Mindazonáltal, kiemelkedő minőségben szólt az a kis doboz. Összességében mégis ritka, hogy PC-s műanyag dobozba ilyen minőségi erősítő kerül. Nyilván itt is csak valami "tévedés" volt.

(#14) alcsa válasza ftc (#10) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem még most is megvan, és szerintem elég jó hangja van, bárki bármit mond. :)

(#15) blueMerle válasza lezso6 (#9) üzenetére


blueMerle
veterán

Én is hallottam ezt a típusú hangfalpárat és pont az ellenkező véleményen vagyok, hogy abszolút korrektül szól(t) :K Egyébként egy Z4i teljesít most nálam szolgálatot, szóval annyira igénytelen sem vagyok a minőségre ami a pc keltette audiovizuális élményeket illeti.

(#16) ftc válasza blueMerle (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

Hangja nem volt rossz, de ha vettél mellé egy jü hangkártyát akkor már nem volt tökéletes...

(#17) blueMerle válasza ftc (#16) üzenetére


blueMerle
veterán

Azokban az időkben amikor a Cambridge SoundWorks hangfalak voltak az etalon bizony nem vót ez rossz pc-s hangalfpár. :K Persze mai szemmel és füllel nézve, hallgatva :DDD valóban sokol feeling, de akkoriban ez standard volt pc mellé.

(#18) ftc válasza blueMerle (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem is iylen volt :D

(#19) lezso6 válasza blueMerle (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet akkor én fogtam ki - pontosabban a szüleim, én kb akkor kezdtem óvodába járni :D - olyan darabot, ami szar. Ugye ~'94-ről beszélünk.

Ja, hogy ha a mai bögreszettekhez hasonlítod, akkor persze, hogy jól szól. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) ftc válasza lezso6 (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

1 bajuk volt ami sokaknál előjött ... a sztereo nem müködött 1 év után ha midnig ugyaolyan hangerőre volt beállitva

(#21) Yutani válasza blueMerle (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem is volt ilyen, és meg voltam elégedve vele, amíg működött. :DDD
Sosem voltam audiobusy.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22) ceia


ceia
őstag

Nekem sajnos nem volt ilyen PC hangfalam, de sokáig ilyet szerettem volna. Egyszer hallottam egy kávézóban a falra szerelve két ilyen dobozt, és meglepően szépen szólt! Tisztán, hangosan, és még mélyek is voltak. Azon BEAVER volt a név, de láttam már más néven is. Persze lehet, hogy csak a doboz formája volt ugyanaz, az erősítő és a hangszóró változhatott.. :U

        it's more fun to compute

(#23) Penyus


Penyus
senior tag

Nekem is van ilyen hangfalam, szerintem turhetoen szol a maga nemeben, konyhaban hasznalom most.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem tudom jelent-e bármit, hogy az enyém USA-ból érkezett, ottani rokon küldte. Lehet hogy jobbfajta hangszórót pakoltak bele a derék amerikai pc usereknek? :U

(#25) Gbi82


Gbi82
tag

Drága jó istenem, így hazavágni 2 hangfalat. :(
Párezer forintokért lehet erősitőket kukázni vaterán, kár volt így szétbarmolni szegényeket.
Nekem is megmaradt 2 Philips hangfal, de én egy Creative 2.1-es cucc mélynyomójának a helyére hegesztettem rá az egyiket, azóta van dörmögő mély hang a lakásban.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#26) ronson


ronson
őstag

Nekem is van ilyen aktív hangfalam Escom márkanév alatt. Már rég a szekrényben pihen nincs szívem kidobni, mert még tökéletesen működik.

Valóban jól szólt annó, én még DVD lejátszóhoz is használtam vagy 8 éve.

(#27) pakesz válasza Gbi82 (#25) üzenetére


pakesz
aktív tag

biztos mar szet volt hajtva az a ket hangfalpar... kulonben o is sajnalta volna

(#28) DEJVID


DEJVID
őstag

Sokkal több értelme van venni egy stereo erősítőt használtan, és arra kötni a paszív hangfalakat. Nem kell bántani a dobozt, a hangminőségől nem is beszélve.

(#29) bambano válasza lezso6 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a hangfalpár vip88 néven a kategóriája egyik legjobb hangfala volt annó. Mostanában 10-12k közötti genius hangfalak sem ütik meg a szintjét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) blueMerle válasza bambano (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem egyre jobban az kezd körvonalazódni, hogy eltérő minőségű hangszórókkal szerelték, ami valljuk be, ezeknél a kínai csodáknál nem olyan elképzelhetetlen.

(#31) lezso6 válasza bambano (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát így már biztosra veszem, hogy amit én hallottam az vagy replika (valami multimedia vagy mi van ráírva), vagy egyszerűen csak az idő múlásával lassan "elszokolosodott". Mindenesetre amikor még csak friss "audiofil" voltam, már akkor meglepett, hogy hogyan tud ilyen szarul szólni egy két utas hangfalpár, nem hittem a fülemnek. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) bambano válasza lezso6 (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A *kategória* legjobbja lehetett, nem úgy általában jó cucc:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) raus válasza Tecsa (#6) üzenetére


raus
aktív tag

Tecsa nem búg amikor közel hajolsz a hangszórókhoz? Mert látom hogy nagyon pici a trafója az erősítőnek. Ezek a pici trafók ha terhelik őket leesik a szekunder feszültségük és már attól elkezdi termelni az 50 Hz-es brummot. Egyébként a márkásabb PC-s hangfalak is ettől zajosak. Azért mert elképesztően hitvány kínai trafókat tesznek bele. A Logitech sem kivétel. A barátomnak van egy valami teszkós 2.1-es szettje de azt hiszem 9ezer forint volt. Egyszer magától kiolvadt a műanyag rögzítésből a kis gyufáskatulya méretű táptrafó benne, pedig csak halkan netezés közben hallgatta a motyót. Aztán túrt egy rossz VHS videómagnóból egy trafót ami kiváló minőségű 75wattos japán gyártmány (azt hiszem 30Voltos) és beépítette meg a kapcsolás tápjánál a pufferkondiból nagyobb ELKO-t tett szintén valami régi rossz sztereó erősítőből (azt hiszem 10.000mF-osat. Azóta zajtalan a motyó és még jobban is szól, tisztábban és hallgathatóbban.

De jó az ötlet és gratula a megvalósításhoz!

[ Szerkesztve ]

(#34) Tecsa válasza raus (#33) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Sajnos brummog, de nem a tökéletes hang minőség volt a lényeg, igazából mind a két pár hangszóró a kukában végete volna. Mostmár csak a műanyag kerül a kukába. Amúgy van itt nálam egy VHS pont elfekvőben megnézem annak a trafóját, bontott elkó is kadad dögivel, szóval még akár helyre is tudom hozni a gyengeségét.

Köszi a tippet.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#35) raus válasza Tecsa (#34) üzenetére


raus
aktív tag

Egy a lenyeg hogy meg kell merni a vhs trafo szekunder feszültseget(lehet hogy több aga is van), nem tudom mennyivel mehet a kis hangfalszetted talan 10-15-17-20 volttal. A körül legyen a feszültseg, es a kondik nevleges feszültsege ami rajuk van irva azt se lepd tul. A kondik nevleges feszültsege mindig nagyobb legyen mint amit rajuk engedsz. Tehat ha pl 15-17-20voltos a tap akkor biztonsaggal tehetsz 30-35Voltos kondikat bele(a 30-35voltos elkok nagyon gyakoriak)
Nagyon vigyazz az erintesvedelemre, nehogy megrazzon ha mersz, es csak kihuzott konnektorral szerelj!!

(#36) Tecsa válasza raus (#35) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Az elko szépen nyílik mint a tuba rózsa :D Utána nézek mi van itthon, lehet meglesz a délutáni elfoglaltság.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#37) #27483136 válasza Tecsa (#34) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ha az LM1875 van benne, akkor nem brummoghat, akár 1000uF-os kondival is elmegy brum nélkül. (Ennak az IC-nek kimagasló a táp-brum elnyomása.)
Ha brummog, akkor vagy a bemeneten szedi össze, vagy földhurok van, vagy a trafó mágneses szórása okozza, vagy: a panelen van egy feszültség osztó két ellenállásból, kondival megszűrve, ez állítja be a fél-tápfeszültséget az IC nem-invertáló bemenetén és ennek a kondija kicsi, nem szűr eléggé.

Ha növeled a tápfeszt, az IC hűtését javítani kell, ne feledd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.