Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

no akkor megregadnám az alakalmat:

mi az a web2?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2) Parci válasza sanyixXx (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közösségi szolgáltatások leginkább, képfeltöltős oldalak, videókat megosztó oldalak, iwiw, myvip, közösségi tartalomgyártás (mint a Logout). szóval minden, amit nem kevés író csinál sok olvasónak, hanem mindenki írja és olvassa is az adott dolgot. igazából egy fórum is web 2.0, meg egy apróhirdetési oldal. szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) cucka válasza sanyixXx (#1) üzenetére


cucka
addikt

a web2 az egy üres buzzword, igazi marketing bullshit, amivel a spanyolviaszt próbálják lenyomni az emberek torkán.

a web2 közösségi weboldalra utal, mint ahogy bármely fórum is közösségi weboldal (ne feledjük, az még web1-es).
a blogőrület is beletartozik a web2-be, pedig még a szürke, unalmas és untrendi web1-es időkben is csinálhatott magának bárki weboldalt, amire azt írt, amit akart.. igaz akkor nem volt ekkora divat, és a megfelelő eszközök sem voltak még meg, amelyekkel futószalagon lehet gyártani a tökegyformán kinéző überdizájnos személyes oldalakat.
másik ismérve a web2-nek, hogy a weboldal folyamatosan béta állapotban kell legyen. természetesen ez csak annyit takar, hogy folyamatosan fejlesztik, a felhasználók igényeit figyelembe véve. (a logout is béta, bár a logójában elég szarul van ez jelezve, a t betű majdnem l betűnek néz ki, majdnem ''logout béla''.. ). az egyébként senkinek nem tűnik fel, hogy a legtöbb szoftverterméket folyamatosan fejlesztik, vagyis mindegyikre rá lehetne húzni a béta cimkét, de nem teszik, mert a béta verzió lényege, hogy azt nem tárjuk a nagyközönség elé.
fontos eleme még a web2-nek az ajax technológia, amit szintén túlmisztifikálnak, illetve elvárás, hogy minden oldal letisztult és minimál dizájnnal rendelkezzen, még akkor is, ha így minden oldal szinte tökegyforma lesz. (szerencsére a logout-nál ez másképp van, cserébe a cikkíróknak nincs túl sok lehetőségük különcködni dizáj terén).

kb. ennyi dióhéjban a véleményem erről a web2 baromságról. színtiszta bullshit.

(#4) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

köszi, most már kb. képben vagyok :C

cucka: kicsit negatív a hozzállásod :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5) cucka válasza sanyixXx (#4) üzenetére


cucka
addikt

szerintem nagyon is tényszerű. ha egy darab szrt szépen becsomagolsz, attól az még szr marad.

(#6) Parci válasza cucka (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg fogd vissza magad. egy fórum is ''web 2.0'', szerintem is. de nem a definíció a lényeg, hanem hogy itt például adott egy portál, amit az eddigi gyakorlattal ellentétben mindannyian közösen csinálunk.

és qrvára nem szar, ha engem kérdezel... vagy kb bárki mást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) cucka válasza Parci (#6) üzenetére


cucka
addikt

bocsánat, eléggé rosszul fogalmaztam. semmi bajom sincs a közösségi oldalakkal, többségük hasznos is tud néha lenni, meg ugye fórumozok is. (továbbmegyek, nem akartam még a logout-ot sem támadni, mert nekem tetszik az alapötlet. csak ne lenne odaírva, hogy béta.. ;] )

ami viszont kifejezetten nem tetszik, az a web2 körüli agyatlan hype, ahol már rég létező dolgokat próbálnak forradalmi újításként és paradigmaváltásként lenyomni az emberek torkán. na ez a parasztvakítás a szar szerintem.

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

De nem kérek kólát.

:DD:C:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) moma válasza cucka (#7) üzenetére


moma
őstag

SZerintem azért nem olyan rossz ötlet ez a béta kirakás. Sacc ebben az értelemben annyit jelent, hogy ne lepődj meg, hogy ha nincs rendben valami. Ráadásul az öncélú fikázóknak is kifogja a szelet a vitorlálájából. Viszont szerintem semmi köze ennek sem web2-höz, mert ha jól tudom a google kezdte el és korántsem web2-esnek hívott alkalmazásokon.

we all deserve a bit of luck.

(#10) Loha válasza moma (#9) üzenetére


Loha
veterán

Remélem majd a MS is átveszi ezt a Google-től aztán minden oprendszere majd béta lesz a jövőben... :D Ha vki fikázza, akkor visszaszólnak majd, hogy ez még csak béta :)

(#11) cucka válasza moma (#9) üzenetére


cucka
addikt

web2-ben minden oldal béta állapotú, függetlenül attól, hogy valóban béta állapotban van-e az illető kód. így már azért annyira mégsem praktikus dolog, ugye? :)

persze a fenti erős túlzás, mindössze annyit akar jelenteni, hogy divatos lett kirakni a ''beta'' cimkét, mert az annyira web2

[Szerkesztve]

(#12) Parci válasza cucka (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez tény. de a Logout még elég éretlen szegény, szóval tényleg béta. leszedjük majd azt a címkét, amint átállunk RI/OS R5-re.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Harang


Harang
tag

Üdv!
Cucka védelmében szólnék!
Ahogy nekem lejött Cuckának csak a körítéssel van baja (mört nöm kkolbászbó' van a körítés!), nem a tartalmat kritizálta(illetve ennek a kettőnek a diszharmóniáját).
Cuckával egyet értek, abban az értelemben, hogy egy régóta futó dologra új csomagolást húzva és újként menedzselve ritka retek dolog emberkedni. Remlem értitek ;)
A tartalom ugyanaz, csak kell a sznobéria...
Csak attól, hogy változik egy program, attól még lehet egy -működés, vagy funkció szempontjából- végleges állapota. Vagy nem :F , vagyis miért ne lehetne elhagyni a béta jelzőt egy olyan program elől, ami lényeges változtatáson már nem esik át és betölti az írásáig kitalált célokat?
Nah minden jót!
Béke!
Harang/Boowar

(#14) BloodRay


BloodRay
veterán

Sorry a kérdésért de valamit nagyon benézek. :( Hol a ratyiban tudom megváltoztatni felhasználói adataimat?? :O
Előre is kössz mindenféle helpet és átok az elllenkező előjelű hozzászólásokra! :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Winner_hun válasza BloodRay (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fórumban legfelöl a fekete sorban az adataimra klikk, vagy ide: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) BloodRay


BloodRay
veterán

Köszönöm a segítséget!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#17) Hunci


Hunci
aktív tag

Sziasztok srácok !
Noss kb 100 percig néztem a LO-ot , mire eljutottam arra a pontra hogy irok vmit !
Ahogy én látom ez olyan mint egy második esély ( de azt nem toom hogy mire )
Szal amit mondani akartam az az hogy nemsok különbséget látok a PH! s a LO között !
Akik aztmondják hogy átláthatóbb , sokkal értelmesebb...
Szerintem nem éppen hogyismondjam őszinték !
Most azért mert itt az új nem kell elkezdeni fikázni a régit !
Higgyétek el a régi is SUPER volt akkor csak most itt az új ami még friss letisztult , s most végre ezzel is lehet élni

Már :
Noss volt ki azt irta hogy a sok újonc majd itt éli ki minden irókészségét.
Szerintem neméppen !
Van aki úgyérzi van miről s ir akinek nincs miről az minek tenné.
Hogy idegesitse a moderátorokat !
ÁÁ
Higgyétek el az újoncok nem járatnák le magukat.
Szerintem az ki ide regisztrál az ide is akar tartozni !

S akkor ott van az hogy átláthatóbb a LO igen még most !
De higgyétek el ittis lesznek gyűjtők etc. ... !

Én eddig úgylátom ez inkább egy olyan ( hogyis hivjátok BLOG )
Ahol a forumozók sokat olvashatnak ÉS ami fontos ( s ezzel éljetek is mert ti vagytok akikre avásárlóközönség kiváncsi ) szabadon kimondhatja mit magában gondol :R

Szerintem ez egy olyan Fórum ami egyszer el fog vállni a PH! -tól ( ne legyen igazam de idáig én igylátom)

Szerintemis egy yoo gondolat ez az egész :)

Még 1 dolog : Ha az a sok furi , pesszimista , nagyfejű , cinikus , szürke emberke nem keseritené a másik életét s nem nyilatkozna pesszimistán ( akár a PH! ról )
Higgyétek el újabb lendületet venne az egész közösség szellemi hozzáálása a dolgokhoz. :DDD

Én legalábbis igylátom
Tisztelettel , s alázattal : Hunci :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#18) Hunci válasza Harang (#13) üzenetére


Hunci
aktív tag

Különben énis értem mit Cucka kollega irt s meghajlok előtte :R
De egy dolog az mit valaki ( szakmájából adódóan evidensnekvesz , s más az hogy az embereket informáljuk milyen lehetőségek vannak amiket nem aknáz ki )
Persze mindenki fejlődik folyamatosan s önmagát is fejleszti , legalábbis ez a cél :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#19) Hunci


Hunci
aktív tag

Kicsit megfagyott téma ! :B
No gondolom ennyire nem volt véres amit irtam :F

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#20) KisBundi válasza BloodRay (#16) üzenetére


KisBundi
őstag

Itt nem igazán tudod de a PH-n igen, ja bocs kicsit lemaradtam... :DDD

(#21) Robino válasza Winner_hun (#8) üzenetére


Robino
újonc

Hali mindenkinek! :P

[Szerkesztve]

Robi

(#22) Robino válasza Robino (#21) üzenetére


Robino
újonc

Nem sikerül kis ''fejecskéket''kiraknom.Valaki segit nekem?

[Szerkesztve]

Robi

(#23) Robino válasza Robino (#21) üzenetére


Robino
újonc



[Szerkesztve]

Robi

(#24) Racecam válasza Robino (#22) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mit szeretnél? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) Wolverine válasza Racecam (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

Smileyt :)

Robino, kattints rá, be lesz szúrva a kód ;) (és vedd ki a pipát a ne konvertáljon felirat elől)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) Robino válasza Racecam (#24) üzenetére


Robino
újonc

Jókérdés!

Robi

(#27) Robino válasza Wolverine (#25) üzenetére


Robino
újonc

:P

Robi

(#28) Robino


Robino
újonc

Nincs erre egy ismerős sem :(

Robi

(#29) Robino


Robino
újonc

Hohyan lehet képet felrakni a LOGOUT-ra?
Én nem tudok semmit :( sajnos :W !

Robi

(#30) VladimirR válasza Robino (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

[img][/img]

(#31) Vamp


Vamp
senior tag

Az írásokba szerkeszthető képek méretezését/elhelyezését nem lehetne valahogy megoldani? Gondolok olyanokra hogy pl. jobbra-balra igazítás, igazítás kerethez stb...

(#32) Korcsii válasza Vamp (#31) üzenetére


Korcsii
őstag

                                                                  [IMG][/IMG] ?

 

mondjuk ez egy kicsit csúnya, meg hosszú....

[Szerkesztve]

(#33) Dj_Zorall


Dj_Zorall
csendes tag

Hello mindenkinek!

Új vagyok és nemtudom, hogy lehet módosítani az adataimat: :F :F :F
-jelszóváltás
-e-mail cím
-gépem konfigurációja
-..........meg ilyenek

please HELP :R

[Szerkesztve]

(#34) rétisün válasza Dj_Zorall (#33) üzenetére


rétisün
veterán

felül a fekete sávban az ''adataim''-ra kattintva


[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35) Dj_Zorall válasza rétisün (#34) üzenetére


Dj_Zorall
csendes tag

Kösz :R
Tök jó :DD

(#36) Dj_Zorall


Dj_Zorall
csendes tag

Lenne még 1 kérdésem :)

Szerintetek az normális, hogy van 1:

AMD Sempron 2800+-os procim [1600 Mhz] (25 C fok körül)

És felhúztam 1900 Mhz-re (3200+-osnak felel meg) és 29-30-(31) körül van a hőmérséklete :F

Szerintetek meddig húzhatom még :F

Az nem lehet, hogy a hőm. érzékelők mentek tönkre :O :F

:F :F :F

(#37) Wolverine válasza Dj_Zorall (#36) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre van megfelelő topic, használd a keresőt jobbra fent.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) Robino


Robino
újonc

Hali mindenkinek!Van két naon ari Palotapincsim,meg egy 8honapos,és eladók.Gondoltam írok,hátha érdekel valakit!? :) További szép estét mindenkinek! :R

Robi

(#39) Suba22


Suba22
csendes tag

valaki help!!

hogyan kell meg valtoztatni a regisztrácios kodot mert mar két napja ezen töröm a fejem:D :) :) :) :) :B :B :B :B
előre is thx

(#40) PazsitZ válasza Suba22 (#39) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link] Az 1. hsz. vége. (adataim menünél).
Gondolom a jelszóra gondolsz a regisztrácios kod alatt. :F
A felhasználónév megváltoztatására nincs lehetőség :( .

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.