Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

Ez így van!:) :K

(#2) brownus


brownus
veterán

miért? :)

én imádom a rozé fröccsöt, nincs annál jobb a nyári hőségben:)

(#3) maszogep


maszogep
újonc

So say we all, de akkor is VAN a fehérek közt is jó bor.
szerk.: természetesen ezt most nem a roséra célozgattam.

[ Szerkesztve ]

(#4) madstunt válasza brownus (#2) üzenetére


madstunt
addikt

:R :K
Amúgy meg azt írja hogy túl kevés az élet elég rosé ivásához és ez igaz:)

(#5) Parci válasza madstunt (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nono, akkor lenne egy enough vagy all szócska, de nincs... :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Parci válasza maszogep (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van, a fehérek között valóban van, nem is kevés. ezért is írtam, hogy "rozét". :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Lenry


Lenry
félisten

valóban... nincs is jobb a vörösbornál :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) madstunt válasza Parci (#5) üzenetére


madstunt
addikt

Tényleg ezt benéztem.Nesze neked 97%os angol érettségi:DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) brownus válasza Parci (#6) üzenetére


brownus
veterán

ehh,

de magamon is tapasztalom a pozitív változást:

- kis kukis koromban: anyatej, megvoltam vele elégedve mint a mellékelt ábra is mutatja, igen szép ember lett belőlem
- ovis koromban többnyire vizet ittam, reggelente meg kakaót
- ált.sulis koromban szintén (lásd fentebb, de nem tértem vissza az anyatejhez, bár nem bántam volna mert negyedikes osztályban egy fiatal diplomás, orosz nyelvet oktató tanárnénit kaptunk.... akkor valami megmozdult bennem)
- gimis években már jöttek a szénsavas üdítők, majd közeledve az érettségihez a rumos kóla és a boros kóla volt a nyerő... no comment.
- fősulis évek alatt megismerkedtem a különféle töményekkel, de mivel ez egy boros és antirozé topik :u :d a boros italokat említeném meg: maradtam a boros kólánál, ami úgy nézett ki, hogy 5 decis műanyag pohárba kaptunk 4,5 deci kannás vörösbort, a többi kóla volt... ebben az volt a jó, hogy gyorsan és könnyen ment a hányás és rögtön utána lehetett inni a következőt.
- amikor felköltöztem bp-re 2000 környékén jött egy sörös időszak, mert mindenhol volt finom csapolt sör. de hizlalt és váltottam f-re és borra...
- hogy igényesebb lettem a borok terén, az annak köszönhető, hogy vettünk egy telket egyerszalók mellett és sok időt töltünk eger mellett nyaranta. vagy amikor a jó idő engedi, na meg a szabadidőnk.
- nálam a dombvidéki borok a nyerők, azok közül is az egriek. ha mátrában lenne a telek akkor a mátra borok:d és így tovább
- régen szinte csak édes bort ittam, majd szép lassan rájöttem, hogy az átbaszás... édes bor nincs. csak száraz, vagy félszáraz. hiába édesítik a saját mustjával, az már nem igazi.

azért látszik, hogy mekkora alkoholista vagyok, életemben nem írtam még ilyen hosszú hsz-t... :d a lényeg, hogy a kannás bortól eljutottam a finom dombvidéki száraz borokig:d

(#10) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A fórum alapelvei:

* a fórum nyelve magyar.

;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) madstunt válasza brownus (#9) üzenetére


madstunt
addikt

:C
ehh Antirozé topik?

[ Szerkesztve ]

(#12) Parci válasza brownus (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha eger, akkor st. andrea (lőrincz gyuri), gróf buttler (bukolyi), tóth istván, vincze béla, thummerer, gál tibor (ha összeszedik magukat kicsit), meg biztos kihagytam még jókat.

komolyan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Loretto


Loretto
veterán

15 éves korom óta egy csepp bort nem ittam. Azért élhetek? :U ( 27 vagyok most)

Soirée...

(#14) Parci válasza Loretto (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Loretto válasza Parci (#14) üzenetére


Loretto
veterán

Hagyd! Nem igazán sikerült azt kifejezenem amit akartam...

Soirée...

(#16) Tv válasza Loretto (#13) üzenetére


Tv
senior tag

Én sem egy cseppet iszom, ha tehetem :) :DDD

(#17) brownus válasza Parci (#12) üzenetére


brownus
veterán

st. andrea borokat bemutató műsort pont elkaptam a hetekben a paprika tv-én, és volt egy interjú is lőrinc győrgyel, nagyon szimpatikus embernek tűnt. aki erre tette fel az életét, hogy az egri borokat, és új fajta borokat (amit csak ő kezdett el sok-sok év után termeszteni, nem emlékszem a nevére...) még elismertebbé tegye. amiket felsoroltál egy-kettőt már ismertem. többnyire a faluba szoktunk borért menni, vagy van már évek óta egy pincészet, a gizinénié ahova szoktunk járni:)

(#18) Eastman


Eastman
őstag

Vele találkoztam a legutóbb.

Finom! :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Yutani válasza Parci (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha Eger, akkor 16. pince, ahol nagyon finom kései szüretelésű édes fehér bort kapni. Nem olcsón, de csak felébe kerül a jégbornak. ;)

Ja, és NAGYBETŰVEL kezdődnek a mondatok. Ez mindenkinek szól, itt nem chatelés folyik, próbáljuk már meg betartani a magyar helyesírás szabályait... :B

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#20) Eastman válasza Yutani (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Nagybetűvel van írva, hogy HÁZIGAZDA... ...de ha gondolod, oltogasd... :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) bandus


bandus
veterán

tegnap egy barátomék pincéjében ilyeneket ittunk:
[link]
[link]

nekem bejöttek :K

de azért haza egy ilyet hoztam: [link] :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22) Yutani válasza Eastman (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igazából falra okádott borsó. Vagy annyi sem. Sajnos nagyon beleivódott a fiatalokba az, hogy csak f*ssák ki magukból a mondanivalót, de sz*rnak a külalakra. Ehh, ez nem is az a topik... :DDD

Érdekes, nem emlékszem arra, hogy valaha is ittam volna valami jófajta rozét. Bár nem si szeretem a száraz bort, pedig a borászok azt mondják, az igazi bor száraz vagy félszáraz.

Mondjuk, ha tokajiról beszélünk (nek a T.K. borairól :D), akkor az édes vagy félédes az igazi számomra.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#23) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szerezz be egy üveg 2008-as soproni rosét a Taschner pincéből! Bődületesen jó. Bár én magam inkább az igazi vörösborokat kedvelem, de ez tényleg finom.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.