Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] IT-maghatározó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) I_Am


I_Am
veterán

Honnan idéztél?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2) matteo_szg válasza I_Am (#1) üzenetére


matteo_szg
őstag

[link]

jupiiii

(#3) I_Am válasza matteo_szg (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Látom geri alkotott. Nem tudja még most sem megemészteni, hogy bannolva lett, mert agyatlan.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Parci válasza I_Am (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

téééényleg, a geri. le sem esett, bakker. akkor kétszeresen no comment. bár őt már tudtuk kontextusba helyezni, de naffeju/special/bizódani coming outja nekem újdonság volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Rive


Rive
veterán

Ouch :DDD Mik nem vannak :DD

Röpke vélemény: az SG említése elég nevetséges az adott helyen, pláne, hogy a PH csak sokadjára kerül elő. Elég durva szakmai baki: olyannyira, hogy már-már valami személyes ellentét vagy gubanc lehetőségét veti föl... Erre kár is több szót vesztegetni.

Ettől függetlenül 'van benne valami'. Az IT-café, bár már tényleg IT, de még mindig csak IT-bulvár. A HWSW anno a kezdetekkor jókor, jobb irányba mozdult, úgyhogy elég sok naffejű van a kapcsolat-tarisznyában, akik komolyabb, de minimum komolyabbnak látszó cuccokat (témákat, híreket, referenciákat, kapcsolatokat) szállítanak: ez pedig erősen megmutatkozik a HWSW respektjén.
Persze ez hosszú távon majd valószínű fordulni fog, az újabb nemzedék(ek) egyre nagyobb része már PH-gyökerekkel indul. De ez nagy idő lesz: amin, ha le akartok faragni valamennyit, erősebben kell nyomnotok az IT-cafét, mint -legalább részben - önálló nevet, valamint valahonnan kerítenetek kell bele néhány naffejűt.

Ui.: nem mintha nekem ne tetszene az egyész lapcsalád v. mi úgy, ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) Parci válasza Rive (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nagy túrót IT-bulvár. de ha ez látszik kifelé, akkor valamit rosszul csinálunk. mindenesetre eléggé az önálló brand irányába lépett most, új név, új logó, új arculat, bővülő stáb, stb. és véleményem szerint lényegesen jobb is, mint pár hónapja. de tény, hogy illúziókeltésben sosem voltunk erősek... :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Rive válasza Parci (#6) üzenetére


Rive
veterán

Sorry, nekem egyelőre se az önállósulás, se a komolyodás 'nem jött le'. Szerintem egyelőre bizony IT-bulvár. Vagy mi.
Vigasztalásul talán annyit, hogy ez nem 'pár hónap', hanem annál jóval nagyobb idő dolga, szóval meglátjuk :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) s3nki


s3nki
csendes tag

Gyakrabban kéne idejárnom, mert kimaradok a jóból. Igazából nem is akartam kommentet írni, de mégis megteszem az alábbi mondat miatt.

"tök magyar dolog, hogy amikor egy ilyen inzultus ér egy közösséget (aki itt most az online IT média), akkor ahelyett, hogy még inkább egységbe kovácsolódna az, csak nem bír kivetkőzni magából, és csak furkálják egymást a szereplők."

Ez így nagyon szépen hangzott, de azt hiszem nem jelent semmit. Mindössze az történt, hogy kapot egy kicsi nyilvánosságot a dolog. Egyébként meg szeressük egymást gyerekek!
Ja, és kb. 4 éve tartozol egy sörözéssel. Leitatnálak végre, és kiszedném belőled a sok szakmai titkot, de Te mindig találsz valami kifogást, hogy ne tehessem meg. Igaz, nem vagyunk akkora cimbik, hogy együtt négykézlábazzunk az asztal alatt, de ki tudja... ;) Mondjuk látom mostanában boros lettél, így lehet, hogy megint elkéstem.

(#9) Parci válasza s3nki (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

természetesen bármikor elmehetünk sörözni - ha ráérsz, írj, megyünk! (tényleg beszéltünk róla vagy egy éve, meg előtte 1-2x, de azért nem mondhatod, hogy módszeresen hárítom a módszeres felkéréseket ;))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Grafiqs válasza Parci (#9) üzenetére


Grafiqs
őstag

A módszeres háritásról beszélhetnénk. ;)

De nem is ezt akartam írni csak épp, megakadt a szemem a mondaton.
Szal amit postolni akartam: I_Am megjegyzése szerintem sokat fordít a történeten. Egész más jelentést tartalmat kap számomra amit olvastam. Igen valóban megosztott az IT hogy mást nem mondjak társadalom, de azért nem gondolnám (lehet rosszul), hogy ekkora széthúzás lenne. A HWSW is más és másképpen építkezik és PH! is. Bár én nekem csak utóbbit van módom alapos(abban) ismerni. De szerintem kijelenthető, hogy ugyan van átfedés a két lap olvasótábora között de alapvetően más. Legalábbis szeretném hinni, hogy még más. A PH! egy zártnak mondható (közösségi) magra épült és tán épül még ma is. A HWSW-n nem látom ugyanezt. Természetesen a tévedés jogát fenntartva. Mindkét portál más és ez igy van jól. Mássá teszik egyrészről az oldal forumát használók, gondolok itt mind a moderátorokra (tudom kicsit hazabeszélek :B ) mind pedig a szerkesztőkre. Például egy-egy (vagy minden) tesztben a szakmai alaposság egy dolog. Számomra például aki (és ezzel szerintem sokan, ha nem mindenki) nem vagyok képben alaposan minden témában. Ezért számit nagyon sokat a cikkek és tesztek felépítése. Rudi írásaiban pölö mindig megtalálom azt a mélységet amit még meg tudok emészteni és érdekel. De ugyanúgy megtalálják a téma iránt érdeklődő és abban mélységében is képben lévők az őket érintő és érdeklő tartalmat.
Nem akarok nagyon hosszú lenni, de véleményem eszenciájaként ezek azok a dolgok amik meghatározzák egy oldal "képét".

Parcit meg hagyjátok a bulvár témával, mert eretvág magán. Azt meg ugye nem akarjuk. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11) Rover623


Rover623
félisten

"mi nem csinaljuk ezt, mert nem ez az uzleti elkepzeles. nekunk eleg 1-2 ezer olvaso egy anyagra, ha azok tobbsegeben informatikusok es donteshozok. mert azok az emberek tobb penzrol dontenek, mint 25 ezer gimnazista."
Ha pedig még tíz-húsz év múlva is létezni fog mindkét portál, akkor PH! mostani olvasói lesznek a szakmai poziciókban, az ő mostani olvasóik pedig nyugdíjas tatterek lesznek...vagy legalábbis olyan helyen fognak ülni, ahol már csak aláírják azokat a papírokat, amiket a PH!-n nevelkedett beosztottjaik eléjük tesznek...;]

A jövő a fiatalság kezében van...aki képzi, irányítja, befolyásolja a fiatalokat, azé a jövő...aki ezt nem ismeri fel, sőt hibaként rója fel, az hülye...:C

Szóval az idézet csodásan tükrözi az átlagos magyar "vállalkozói felfogást"...szarunk a jövőre, most ide nekem mindent, de azonnal...:(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#12) Parci válasza Rover623 (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, h azóta is kristálytiszta ez a szemlélet (és a hardverről szóló tartalom - szerintük - értéktelensége), amióta komoly konkurenciát kaptak a hardveres vonalon, és a könnyebb ellenállás irányába haladva valóban teljesen felhagytak vele az IT oltárán.

(amit viszont továbbra is úgy gondolom, hogy jól csinálnak. azzal kapcsolatban nem értek egyet, amit a PH-ról és a PH olvasóiról írt bizódani. I am determined to prove him wrong, not that we haven't been doing that in all the past years.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) s3nki


s3nki
csendes tag

OFF
Expert nap?
ON

(#14) kraftxld válasza Parci (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem IT bulvár akkor micsoda? :F
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) concret_hp


concret_hp
addikt

én nem tom miről van szó pontosan, de a 25 ezer gimnazistából lesz néhány év múlva a döntéshozó réteg nem?

2: egy bármilyen médiának az a fontosabb, hogy kik olvassák vagy hogy mennyien?

a minél elitebb réteg olvasson minket-ről meg a fiatalság leszólásáról meg annyit, hogy a hvg vajon mér kampányol iszonyat erőteljesen a 18-25éves korosztálynál? igen a hvg, nem nem a blikk meg az ilyenek. :)

ps: mondd meg a tuti Parci, Ph!4eva' :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16) Parci válasza kraftxld (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan mi zavar? az, hogy az eddigi napi 6 száraz hír helyett lett napi 7-8 száraz/szakmai ÉS 1-2 könnyebb anyag? semmivel sem kapsz kevesebbet, mint eddig, sőt. másrészt, ha már itt tartunk, bár nem egy 10 oldalas esszét linkeltél, de igazán nincs se kiszeltünde, se győzike az említett anyagban...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) ngabor2 válasza Parci (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

imho sokan csak az arányokat látják. 0 a 6-ból az 0%. 1 a 8-ból viszont 16.6%... ami egyeseknek pont 16.6%-kal több, mint az elviselhető. ez az egyesek könnyen lehet, hogy a hangos kisebbség, de valahogy mindig sikerül megtalálniuk ezt a 16.6%-ot a hírek között. csak azt nem értem: ha nem érdekli őket, nem akarnak ilyeneket, akkor minek olvassák el? valszeg mégiscsak érdekli őket, mert akkor nem olvasnák. és egy ilyen hírhez beírni egy olyat, hogy "kell az ilyen bulvár?", olllyan menő, és király tőle az ember, hogy nomostmegmondtam.

(#18) ngabor2 válasza ngabor2 (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az a 16.6 természetesen 12.5... csak így reggel nem tudok számolni...

(#19) kraftxld válasza Parci (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak az zavar picit, hogy a "szakmai"-nak kikiálltott itcafe-n szinte nem jön le normális hír, csak bulvár van. Köszi, de se nem kiszelre se nem győzikére nem vágyok itt, szakmai szempontból szeretnék magyar nyelven (bár ez már egyre kevésbé lehetséges) tájékozódni. A mai winrar-os cikk is elég durván sült el, meg a közelmultból is tudnék hozni jópár cikket ami szerintem messze nem illik bele egy "szakmai" portál hírei közé. Igazén színvonalas szakmai cikket cikket meg nem igazán hozott az itcafe mostanában (nem fizetett temékbejelentésre, istenítésre gondolok).
Ezt csak feedback-ként, saját személyes véleményként szántam....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) kraftxld válasza ngabor2 (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem erről van szó. El kellene dönteni, hogy bulvárt vagy szakmai oldalt csinálunk. A story-t, hot-ot meg mittoménmit se azért veszik az emberek, hogy néha találjanak benne egy-egy magasröptű gazdasági vagy mérnöki elemzést.
És ahogy Parci-nak is írtam, ez az én személyes meglátásom az itcafe-ról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) Rive válasza ngabor2 (#17) üzenetére


Rive
veterán

Khm.

Egyrészt ha teszemazt a forgalmi adatokra vagy kíváncsi, akkor bosszantó, ha egy hűde és egy húha közül kell kibányászni. Másrészt a bulvár csak részben tematikai kategória.

Amúgy a pillanatnyi állapot szerint egy normális magazinoldalnak néz ki, semmi igazán durva nincs.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) Parci válasza kraftxld (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nagyon erősen túlzol. de igyekszünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) kraftxld válasza Parci (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Csak egy példa a mostani "szakmai" felhozatalból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) Parci válasza kraftxld (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. linkeljek most 30 szakmai hírt is?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) kraftxld válasza Parci (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megteszem én:

[link]
[link]
[link]
.
.
.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) rii válasza kraftxld (#25) üzenetére


rii
nagyúr

számomra ez volt a végső bizonxíték arra, hogy a 2 soros kis "hírek"-nek csúfolt szösszenetek, voltaképp másra sem valók, minthogy az olvasó szemébe dobják a reklámot, növelve ezzel az adott swf, vagy animált gif letöltését ...

azért ha már cikket ír valaki a win 3.11-ről, akkor az a régi nagy klasszikus megérdemelt volna még vagy fél oldalt, leglalább pár elhintett érdekességet ... de semmi .... :U

de úgy látom, az itcafé örül, ha talál valami kis hírt, legyen az akár csak 2 sor, és máris odbja ki a nagyérdemű elé ... a gond jelen esetben csak az, hogy ettől a cikktől sokkat többet vártam volna ...

de hát tényleg bulvár.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Nézem a linkelt bejegyzéseket, ahol többször is az az sg.hu kerül elő példaként, ami az ország egyik legnagyobb warez szájtjaként indult... Örülhetnek, hogy nem kapták meg azt anno, ami járt volna nekik... 2000-2001 környékén volt olyan húzásuk, amiért minden jobbérzésű bíró becsukta volna az egész akkori bandát, mostanra szabadulnának.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Parci válasza rii (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam a linkelt hír 20 soros, de lehet, hogy a böngészőm is szar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Parci válasza kraftxld (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, szerinted tehát nincs is jó tartalom az it cafén. akkor ne olvasd.
ha viszont van, akkor olvasd.
ha van, de annyira zavar a szerinted nem jó tartalom ugyanott, hogy inkább nem olvasnád, akkor ne olvasd.
ha mégsem zavar annyira, akkor mégis olvasd.

részemről a téma lezárva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) rii válasza Parci (#28) üzenetére


rii
nagyúr

ha neked ez elég, akkor meg is találtuk a baj forrását ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31) kraftxld válasza Parci (#29) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak egy egészséges kritikát fogalmaztam meg a "szakmai"-nak kikiálltott portál minőségével kapcsolatban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32) Parci válasza rii (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, nem vagyok hülye. nem fogok veletek vitatkozni, mert nincs értelme. ez nem azt jelenti, hogy egy szót sem értek a világból a 3 darab ikúmmal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Parci válasza kraftxld (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem. egy (szerinted csak) szakmai(nak kikiáltott) portált húztál le a retyóba, mert találtál pár anyagot, amelyek nem elég szakmaiak számodra. én pedig elmondtam, hogy döntsd el, hogy az ezeken kívüli anyagok megérik-e számodra, hogy olvasd a portált. ha igen, olvasd, ha nem, ne.

mindezt azért, mert bár te egyetlen hozzászólásodban sem méltattad a "maradék" tartalmat, arról ki.....tt nehezen fogtok meggyőzni, hogy az egész portál szemét ("bulvár").

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) bambano válasza kraftxld (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hogy csak egy gyors ellenpéldát mondjak: akármelyik cikk, amit fless faragott össze...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) twollah


twollah
nagyúr

Argh?!?

[ Szerkesztve ]

(#36) kraftxld válasza bambano (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, azok tényleg szakmaiak, de nem is az ITcafe "szakmai" portálon jelenik meg :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) shtml válasza kraftxld (#36) üzenetére


shtml
őstag

Na igen, itt a legfrissebb, erősen szakmai cikk:

A Google Earth segített a terroristáknak

Ugye picit sem bulváros a cím? Amellett, hogy ráadásul hazugság is...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#38) Parci válasza shtml (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt hiszem, ezt a témát már kitárgyaltuk. lehet hörögni a néha megjelenő nem tetsző híreken, vagy lehet olvasni a többi, tetszőt. akár hörgés nélkül is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) Rive válasza Parci (#38) üzenetére


Rive
veterán

Reszemrol semmi horroges, de a jelen hirkinalattal tenyszeruen semmi okotok kikerni magatoknak az 'IT-bulvar' besorolast. A 'nem-bulvar', mint kategoria, azt jelenti, hogy nuku bulvarhir.

No offense, magam reszerol sokszor nagyon jokat rohogok a sikerultebb bulvarhirek topikjaiba beesok 'velemenyen', szoval nekem tkp. jo igy. De amit fentebb (#6) feszegettel, az tovabbra sem latszik. SZVSZ szimplan szogezzetek le, hogy bulvar marpedig lesz, es ki-ki oda sorolja ezert az oldalt, ahova neki tetszik: ezek vagytok ti, es akinek nem tetszik, az ne olvassa. Es akkor tema lezarva.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) shtml válasza Parci (#38) üzenetére


shtml
őstag

Arany János után szabadon: hörög a fene. Én inkább jót mulatok azon, hogy egyes szerzők vért izzadnak csak azért, hogy tudják prezentálni a minimális penzumot. Na meg azon, ahogyan önmagadnak is ellentmondasz.

Amúgy meg teljesen egyetértek Rivével.

Ettől még a stílusodon finomíthatnál egy kicsit. A flegmaságod nem válasz egy udvariasan megfogalmazott kritikára. Na de tudjuk, hogy a stílus teszi az embert...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) Parci válasza shtml (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt hiszem, ha valaki, te nem igazán engedheted meg magadnak a célozgatást. legalábbis akkor biztos nem, ha továbbra is abban a hitben szeretnéd tartani magad, hogy minden oké a stílusoddal.

ami a kritikát illeti, természetesen értem, amit itt mindenki ír. a café tartalma egyelőre ilyen. aki szerint viszont ez azt jelenti, h a café = bulvár, magyarul egy it bulvár oldal, az finoman szólva is arányt téveszt.

mert ahogy a "nuku bulvár" egy állapot, az is az, hogy 8 szakmai hírre jut 1 bulvárhír. ettől ugye az oldal nem lesz "it bulvár", hanem "bulvár híreket is tartalmazó it oldal". maradjunk is ennyiben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(segítek: egy nagyjából kitárgyalt topikba jöttél be x nappal később, újra feléleszteni a "vitát". népiesebben fogalmazva kötekedni. és a flegmaságom pontosan ennek, neked szólt.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) shtml válasza Parci (#41) üzenetére


shtml
őstag

Mint írtam is, nekem semmi bajom a bulvárral, néha még szórakoztató is. De hadd idézzek a márciusi hozzászólásodból:

"a nagy túrót IT-bulvár. de ha ez látszik kifelé, akkor valamit rosszul csinálunk. mindenesetre eléggé az önálló brand irányába lépett most, új név, új logó, új arculat, bővülő stáb, stb. és véleményem szerint lényegesen jobb is, mint pár hónapja. de tény, hogy illúziókeltésben sosem voltunk erősek... :O"

Nos, március óta nem nagyon látszik előrelépés, de bizonyára a bíráló hangok tulajdonosai látják rosszul. :) Másképpen szólva: ha a tények ellentmondanak az elméletnek, akkor úgy kell a tényeknek.

Annak eldöntését pedig, hogy mit engedhetek meg magamnak, inkább bízd rám. Köszönöm a bizalmat!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#44) Parci válasza shtml (#43) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

március óta számos dologban előre léptünk, ráadásul most egy újabb főállású taggal lett gazdagabb a stáb. soha nem volt olyan erős az IT.news / IT café, mint most.

(hogy analóg legyek: a stílusomra való célozgatást pedig mellőzd.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45) shtml válasza Parci (#44) üzenetére


shtml
őstag

Ez esetben miadannyian reménykedjünk, hogy előbb-utóbb meg is lesz mindennek a jól látható eredménye. Én a magam részéről erősen szurkolok nektek.

Edit:

"(segítek: egy nagyjából kitárgyalt topikba jöttél be x nappal később, újra feléleszteni a "vitát". népiesebben fogalmazva kötekedni. és a flegmaságom pontosan ennek, neked szólt.)"

Ha megnézed a hozzászólások dátumát, észreveheted, hogy nem én "élesztettem" fel a vitát. Élt az már rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#46) Parci válasza shtml (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi meg megteszünk minden tőlünk telhetőt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Wolverine válasza Parci (#44) üzenetére


Wolverine
félisten

Parci, én laikusként csak annyit látok, hogy sokkal kevesebb hírt olvasok az IT.Cafén, mint anno az IT.Newson tettem, darabszámra is és arányaiban is; ugyanakkor a bulvárjellegű cikkek nem 20% alatt vannak, hanem inkább az 50% közelében. Persze szigorúan szvsz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én pl szívesen látnék részletes leírásokat, teszteket ERP, CRM rendszerekről. (nem csak a gyártótól átvett PR maszlagot lefordítva) Valamint különböző szerverszoftverekről, adatbázis motorokról.

Ne csak az legyen, hogy az újabb win/linux hír (késik a win7, lesz beta, új linux verzió jelenik meg) topikokban, menjen a flame-elés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49) Parci válasza kraftxld (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyan gondolnád az ilyen jellegű szoftverek tesztelését? mert ha azt mondom, hogy egy hónap is kevés lenne rá, valamint éles terhelés mellett kéne nézni (ergo konkrétan feltelepíteni egy szervert, és ráereszteni minimum a PH! látogatottságát, de jó eséllyel az is kevés lesz), akkor valszeg alábecsültem a dolgot.

jó lenne, egyetértek, de nem hiszem, h reálisan meg tudnánk csinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) kraftxld válasza Parci (#49) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem úgy gondoltam, hogy helyben felépítitek, hanem megkeresni azt a céget, ahol x meg y szoftver megy, és a helyi szakik konzultálásával lehetne írni elég jó cikkeket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] IT-maghatározó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.