Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] Az írek

Hozzászólások

(#1) #25954560


#25954560
törölt tag

amikor en az ireknel voltam, az emberek akkor sem voltak boldogok az eu-tagsagukkal. dublin hihetetlenul megdragult, sokaknak el kellett koltozniuk. nem vagyok benne a politikaban igy a tobbi oldalat nem lattam, de erdekes h papiron milyen jo nekik, szemelyesen beszelgetve meg kicsit kevesbe.

(#2) Parci válasza #25954560 (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm... érdekes, amit mondasz. bár talán nincs feltétlen ellentmondás. lehet, h azért drágult meg, mert jelentősen fejlődött, és mint nagyváros egy fejlett országban, drága. new yorkban sem 3 ft egy kégli (jó, van csillió része persze).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Kivágni, mint egy kelést, az EU fekélyes testéből? :)

Egyébként ez a népszavazásdi itt sem volt egy jó játék, az emberek nagy többségének bevallottan fogalma sem volt, hogy mire is szavaz, azt hitték, hogy a lisszaboni szerződés tulajdonképpen a már elutasított EU alkotmány valamiféle visszacsempészése. És itt újra fellángolhatna a vita, hogy ilyen "szakmai" kérdésekben jó-e a népszavazás, vagy bízuk a döntést inkább az ezzel foglalkozó politikusokra, akiket egyébként pont mi ültettünk oda, ahol éppen ülnek.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) Viszlát válasza #25954560 (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Érdekes módon ez nem csak náluk van így. Napi kapcsolatban vagyok, német, osztrák, francia emberekkel, kivétel nélkül mind arról számolt be, hogy a váltás nagyon komoly drágulást jelentett nekik. És akkor miről álmodozunk mi a vacak forintunkkal...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) Wolverine válasza Racecam (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

AZért kíváncsi lennék, mi lenne, ha az ír kormány bejelentené, hogy "oké, ti ezt akarjátok, így kilépünk az Unióból, hogy ne akadályozzuk őket" :U (persze ez nem történik meg, mert - ahogy olvastam - pont a leszavazott szöveg tartalmazta annak a kivitelezését is, hogyan lehet kiszállni a buliból...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) tkazmer válasza Viszlát (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

És akkor miről álmodozunk mi a vacak forintunkkal...
mondod ezt pont most :))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) #51736960


#51736960
törölt tag

az írek az egyetlen normális nemzet ebben az egész elkúrt unióban.
a többiek meg (velünk együtt) bégetve mennek a vesztükbe...

ps.: hol van "eu szak"?

[ Szerkesztve ]

(#8) Viszlát válasza tkazmer (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Na mert most pont nem 260 hanem 240? :)

Tehát a minimálbér nem 250 euró hanem 270... Aztaaaaaa :U

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) tkazmer válasza Viszlát (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

maradva a minimálbérnél: ha 250 euróból élnél egy hónapban, igenis számítana az a +20, hidd el:) bár én már magával a minimálbér intézményével nem értek egyet, de ez már nagyon off:)
de elszakadva ettől a témától, jelen pillanatban igenis erős a forint, remélem ezt nem gondolod másképp, ráadásul pl a goldman sachs szerint simán elképzlhető egy ennél jóval erősebb forint is...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Viszlát válasza tkazmer (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek én és igen, magához képest erős a forint ez tény. De a németek, osztrákok a drágulások egyik fő okát abban látják, hogy mivel erősebb valutára váltottak, a kerekítéseken rengeteg buktak. Elsőre nekem is furcsának tűnt, aztán belegondoltam, hogy ilyen kis tételben gazdálkodni nekünk sem lesz egyszerű, amikor egy valutából rendelkezésedre áll (átlagembert tekintve) 3-400 egységnyi egy egész hónapra...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Parci válasza #51736960 (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nem vitatkozom az állításoddal, mert nem érdemes :)
a közgázon / corvinuson volt (van?) eu-szak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) fokukac válasza Parci (#11) üzenetére


fokukac
nagyúr

szegény Blahó András forogna a sírjában ettől a népszavazástól, ha nem élne. :DDD

amúgy ír a főnököm. természetesen két lakása is van Pesten, és szereti a sört, meg mindent, ami alkohol.

Viszlát : Írország esetében az átváltlási kerekítés szerintem marginális, Írország megdrágulása szerintem sokkal inkább összefüggésben van azzal a hihetetlen gazdasági fejlődéssel, ami végbement náluk az elmúlt 20 évben. Szegény, periférikus országból lettek az EU második leggazdagabb országa. Egyedül Luxemburgban nagyobb az egy főre eső gdp, mint Írországban, de Luxemburg igazából csak egy városállam. A gazdasági fejlődés pedig együtt jár a non-tradable javak és szolgáltatások megdrágulásával.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) #25954560 válasza fokukac (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

na ez megmagyarazna, amit en tapasztaltam. viszont a rettenet fejlodesnek ezexerint meg kell mutatkoznia a berek novekedeseben is, nem? vagy egyszeruen csak nem mindenkinek nott (egyforman) a keresete?

(#14) Parci válasza #25954560 (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizony, az utobbi. a nagy fejlodesnek egyertelmuen vannak vesztesei is. gondolj egy falusi valakire, akinek a csaladja 100 eve abbol el, h van 1-2 disznojuk, nemi foldjuk es hello. amig szegenyebb az orszag es alacsonyabbak az arak, ez egy korrekt allapot, megelnek. kesobb kevesse valik, de ettol meg nem valik beloluk hirtelen jol kereso rendszergazda :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Viszlát válasza fokukac (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor hiba volt párhuzamot vonni közöttük, elismerem az írekről nincs túl sok információm. De ahogy Parci is írja, a fejekben nagyon-nagyon lassan megy a változás és nem is mindenki képes rá... részemről a lényeg annyi, hogy kár lenne ezt egyértelműen pozitívumnak beállítani, mert nem az.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Balinov válasza #51736960 (#7) üzenetére


Balinov
félisten

bocs

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17) Balinov válasza #51736960 (#7) üzenetére


Balinov
félisten

hat,itt kozottuk elve igy 2 honap utan nem mindig tunik egeszen igy... :U

tkazmer #9-re: erdekes, anyum kuldott par majus vegi,junius eleji HVG-t, ott epp arrol volt szo, hogy visszaminositenek bennunket. Mi tortenik otthon, hogy most akkor megse?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) Wolverine válasza Balinov (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Attól, hogy a gazdaságpolitika alapján a hitelminősítők kiltásai nem pozitívak, a forint még lehet erős... :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) #25954560 válasza Parci (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

es akkor mi az elmelet? ezekkel az emberekkel mi kell tortenjen? vagy ez egy kellemetlen mellekhatasa a 'nagy jo'-nak?

(#20) Parci válasza #25954560 (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Szeretem ezt az orszagot kar hogy te nem......

(#22) Parci válasza Hedgehanter (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ismerem az országot, de ahogy szavaztak, azt nem tehették... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Hugo85 válasza Parci (#11) üzenetére


Hugo85
aktív tag

[OFF]Van EU-s Főszakirány a Nemzetközi Kapcsolatok Szakon a Közgazdaságtudományi Kar képzésében, legalábbis most megy majd ki az utolsó két évfolyam. A BSc-s kavarást már én sem ismerem.

Azért lenyűgöző az EU-s/Diplomácia szakirányon végzettek miféle melókat nem végeznek :K . Nem sok olyan embert ismerek, akiknek tényleg közük lesz ahhoz, amit tanultak (azt hiszen nekem sem lesz, bár még egy év hátravan és azért az "álom" még mindig egy jó ENSZ szakosított szerv :B ), de a legszebb az, hogy a legtöbben nem is szeretnék, hogy legyen :F.

Azért jó ha az embernek van egy mellékszakiránya/másik diplomája, mert ha apuci nem volt nagykövet, max a politika marad, de a gerinceltávolító műtéteket drágán mérik manapság, és a TB sem támogatja :DDD[/OFF]

Az írek meg olyanok, mint mi. Csak az általános politikai elégedetlenséget vetítik ki az EU-s népszavazásra (ezt rengeteg helyen olvastam és én is ezt vallom), mert hát ugye a kormány szervezi és propagálja, meg amúgyis rosszabul élünk, mint négy éve. Nem is tudják miről szavaznak, de ha tudnák se érdekelné őket. Arról meg szintén nem sok emlékük lehet, hogy az EU mennyi pénzt pumpált beléjük.

Az angolok se gyengén voltak "szarrágók", amikor miattuk kellett átnevezni az "Alkotmányt(tervezetet)" "Alkotmányos szerződéssé". Csak azért, mert nekik még saját alkotmányuk sincs, és hát hogy nézne ki, ha most aláírnának egy EU-s alkotmányt.

Balázs Péter sztorizgatott erről (órának álcázva) fél évet, hogy hogyan rakta össze az alkotmányozó konvent a szöveget lépésről lépésre, aztán, hogy a politikusok hogyan húzták le a WC-n darabonként, aztán meg hogyan bukott meg megannyi népszavazáson.
Hiába a bürökráciá az bürökrácia, az EU-s bürökrácia meg minden bürökráciák királya! :( (többek között ugye ez is reformálva lenne a mostmár Isten tudja milyen szerződésnek nevezett alkotmányban)

[ Szerkesztve ]

(#24) Hedgehanter válasza Hugo85 (#23) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az irek nem olyanok mint ti otthon, itt megengedtek nekik hogy dontsenek egy ilyen kerdesben, nalunk meg csak rabolintott a kormany (azt hiszik ez majd megold mindent).

A kormany Irben 30 oldalas ir-gaelic nyelvu nyomtatvany osztott szet mindenkinek hogy olvasgassa mirol is szol ez, rengeteg faliplakat, tv musor meg miegymas ment vagy a mellette vagy ellene. Arrol a sok penzrol meg annyit hogy itt (ellenben mas orszaggal) rendesen lett befektetve es annak az eredmenye ami most van.

Ezek itt naivak, es kepzelheted hogy ereztek magukat mikor megengedtek (a szarrago angolokkal) egyetemben hogy jojjenek a kulfoldiek ide es fel ev alatt 150 ezer lengyel Irbe 300 ezer meg Angliaba ment dolgozni azota ez a 3x ra duzzadt.

Csak az erem masik oldalat szerettem volna megmutatni....

(#26) Hedgehanter válasza Kalandor (#25) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A sok kulfoldi szorgalmasan kuldi haza az itt osszeszedett penzet...

(#27) Balinov válasza Hedgehanter (#26) üzenetére


Balinov
félisten

mi is, Hedge.mi is..vegulis ez is EU-s forrasok befektetese, ha ugyvesszuk.. :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28) Hedgehanter válasza Balinov (#27) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Meg aztan mindenki kapott abbol az EU forrasbol annak idejen.... :D
Amugy en mar nem kuldok haza lokeszt, itt maradtam, most fogom beadni az allampolgrasagra az igenyemet...

It amugy is a kozos alkotmanyrol volt szo ami nem biztos hogy jo lenne mindenkinek... Szerintem felesleges eroltetni ezt az egyesuljunk minden aron politikat mert ez itt nem fog mukodni, tul sok fele nep van itt tul sok fele gondolkodas moddal.. Nem vagyunk amerika es nem is leszunk soha....

(#29) Balinov válasza Hedgehanter (#28) üzenetére


Balinov
félisten

Komolyan? Olyan regota vagy itt?

Az az alkotmany szvsz ketelu dolog, az ireket a pro-k mellett hangoztatott kontrak gyoztek meg...jenkiket meg ne emlitsuk..ott is vannak egyenloek,meg egyenlobbek. az mas vilag.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30) Hedgehanter válasza Balinov (#29) üzenetére


Hedgehanter
őstag

8 eve vagyok itt es meg tuti itt leszek vagy 4 evig azutan meg valoszinu meg maradok egy darabig szoval elindithatom az igenylesemet.... :D

(#31) Balinov válasza Hedgehanter (#30) üzenetére


Balinov
félisten

jatenyleg, Istvan mondta is, hogy mar jo reg ota gyurod a smaragzold mezoket..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32) Hedgehanter válasza Balinov (#31) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja, mar eleg regota valoban..... Mar konnyu nekem hiszen azt csinalom itt amit mindig is szerettem, volna jo a fizum, nagyon szeretnek a melohelyemen mi kell meg? :DDD

Mod: A gyonyoru baratnomrol meg ne is beszeljunk...

[ Szerkesztve ]

(#33) Balinov válasza Hedgehanter (#32) üzenetére


Balinov
félisten

hat, egy tars, es teljes a kep...amugy meg...ajanlj a dabs-on, elara-n, peats-en kivul meg jo,szeles valaszteku, normalis hw alkatreszeket arulo boltot Dublinban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34) Hedgehanter válasza Balinov (#33) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem tudok sok mast: komplett.ie, xenos.ie, expansys.ie... Miert mi kell ami a dabs on elaran kompletten nincs meg....? :D

(#35) Hedgehanter válasza Balinov (#33) üzenetére


Hedgehanter
őstag

utcai bolt-ra gondolsz vagy online boltra? Mert utcai boltot egyet sem tudok amelyik jo aron jo cuccot arulna.... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] Az írek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.