Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) csabyka666


csabyka666
addikt

Nagyon ügyesen megoldottad, grat! :R

Nekünk is van párás sztorink, de nem sikerült rájönnöm a titok nyitjára. Leírom ide, hátha tudtok segíteni.
A házunk relatíve új építésű, 2000-ben költöztünk be. Kívül nagyméretű lyukacsos tégla (bocsi, a pontos nevét nem tudom), ekkor még nem volt szigetelve, se bepucolva. Hőszigetelt fa ablakok, dupla üveg, köztük elvileg valami gáz, de ezt nem tudom megerősíteni.
Emlékeim szerint kezdetben nem jelentkezett a párásodás! Aztán eltelt pár év, és a téli időszakban irgalmatlan mértékben párásodtak az ablakok, nagy hidegben cseppekben állt a plafonon és a padlón a víz. A padlószőnyegem konkrétan annyira penészes lett, hogy kicseréltem laminált padlóra, mert hiába tisztítottuk, a dohos szaga megmaradt.

Vettem Ceresit-et, de mondanom se kell, kalap szamócát sem ér.

Ahogy a bejegyzésben írtad, több tényező együttes hatása eredményezi a párát, de nálunk azért érdekes a helyzet, mert korábban nem volt ilyen!

Ami nálunk hozzájárulhat a párához:
- télre behozzuk az összes cserepes növényt az udvarról
- a fürdőben nincs elszívó, csak egy ablak, amin azért nincs akkora légmozgás
- valahol meg kell szárítani a ruhákat, jobb híján kénytelenek vagyunk a házon belül
- nem fűtünk egész nap (nem is vagyunk itthon), hanem csak délután 5 körül gyújtjuk el a kazánt, és kb éjfél körül teszünk rá utoljára

Lényeg a lényeg, abban bíztunk, ha majd be lesz szigetelve a ház, megszűnik a párásodás. Hát, azt kell mondjam, még rosszabb lett a helyzet!

Időközben a közelben létesült egy tőzegbánya, és ott meglehetősen nagy vízfelület alakult ki, szóval az okozhatná ezt az irgalmatlan párát, hát nem tudom?! Párszor előfordult, hogy egész nap fűtöttünk, tartósan 20 fok körül volt a belső hőmérséklet - ekkor a párásodás gyakorlatilag megszűnt. Ezt este is észreveszem, amikor kikapcsol a központi fűtés, kb fél óra, és elkezdődik a párásodás.

A páratartalom 65% körül mozog, olvasataim alapján ez normális, 5 fok külső hőmérséklet alatt az ablakokon mégis folyik a pára. Szerintem nem a belső páratartalom magas, hanem a hő szökik el valahogy.

Van valami tippetek? Minden megoldás érdekel, én kifogytam az ötletekből.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.