Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89) Dany007 válasza csongi (#69) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, elvileg a gyári adatok alapján. De ha 2 óra alatt, még az se rossz.
Én is gondoltam páraérzékelőre. Meg automatizálásra is. De az érzékelő elvileg csak abban a körzetben mér, ahol ugye van. Tehát ha pl a ventibe beépítve akkor ott. És mivan a lakás másik felével?
Szal arra gondolok, hogy okés, hogy az érzékelő vezérli és ha adott helyen mondjuk 50% alá esik a pára, akkor leáll. De mi van akkor ha közben a szoba / lakás túlfelében még mindig túl magas a pára, de az érzékelő miatta venti meg leáll.
Szóval ezért nem feccöltem több időt ebbe.

Igen, tudom hogy redőny miatt van ott. De akkor is röhej. A redőnytakaró bádoglemez volt az első, amit levettünk és látszik a képeken hogy mi volt alatt. Azt nem mi bontottuk úgy meg, mi csak lecsavaroztuk és kész.
Szóval lehet én tudok valamit rosszul, de szerintem minimum áthidaló kellene az ablak fölé. Ott nálunk pedig láthatóan nincs.
A másik, hogy teljesen üreges volt az a műanyag betét. Tehát a kinti -20 fok és a benti +22 között az a kb 5mm falvastagságú 6cm vastag üreges műanyagbetét meg a mm vastag bádoglemez redőnytakaró választott el. Ez szerintem hőhíd.

Az ablak sarkokat nem néztem, majd megnézem. :)

@SteveButabi:

Ez teljesen működőképes is, ha van eleve valami huzat vagy szellőzés természetes módon... Nálunk nincs.

@turbuczn:

Érdekes egyébként, mert ez elvileg pont 2006-os átadású. Csak a késések miatt úgy tudom 2007-nél előbb nem lehetett beköltözni. Volt is belőle balhé. Tehát biztos, hogy nagyon sietősen építkeztek és persze télen is.
A hővisszanyerős / hőcserélős rendszer már túl drága és macerás lett volna. Bár épp akkoriban mesélte egy ismerős, hogy sörösdobozokból barkácsolt valami hasonlót. Én azzal már nem akartam vesződni.

Igazából nem vezérlem semmi alapján. Valószínűsítem hogy a legdurvább téli időszakban kelleni fog a maximum teljesítménye, de majd meglátjuk.
Azt tervezem, hogy télen a párátlanítónak a páraérzékelőjével mérem majd a szobát. Megfigyelve milyen körülmények között mennyire esik vissza a páratartalom. És ennek függvényében megy majd a ventilátor.
Mivel itt kint fogunk aludni a nappaliban, ezért éjszaka szinte biztos, hogy csak minimumon fog menni, mert engem eléggé zavarnak az ilyen zümmögő hangok este. :)
Tehát páratartalom ide vagy oda, este minimumon fog menni. De remélem az egész napos folyamatos szellőzés miatt majd nem lesz talán szükség nagyobb teljesítményre éjszakára. Aztán kitudja...

" több szennyezőanyag is jut a lakásba, "

Na erre látod nem gondoltam. : o Nem a város közepén lakunk, de persze nem is falun. Persze az ablakok oldalán nincs forgalom, mert lakópark egyik tömbje, ami egy másikra néz. Közöttük nincs út csak fák. De ettől még város.

Meglátjuk mi lesz. Télen kiderül valódi éles helyzetben. De igazából ennél többet nem nagyon tudok tenni. Most az olyan alap dolgokon, hogy ruhaszárítás, fürdő szellőző, meg szagelszívó. Ez mind megvan. Jó, ruhaszárítónk nincs, mert horror drága.
Szigetelésre nincs és szerintem nem is lesz pénz. Kívülről meg nem is lehet a városkép miatt. Maximum úgy lehetne ha a komplett lépcsőház oldalfalairól lebontanák a dísztégla burkolatot -> leszigetelnék az épületet rendesen -> majd dísztéglaburkolat vissza. Egy vagyonba kerülne...

@BlacKSouL:

Ez igazán szép levezetés volt. Halvány gondolatként felmerült a kültérrel közvetlenül érintkező falak belső szigetelése. De nem tudom mennyire lenne hatékony, ahhoz meg túl drága hogy "hátha jó lesz" alapon megfinanszírozzuk. Főképp azért, mert még a belső válaszfalak is aránylag hidegek. Nem is kicsit. Pedig most is majd 24 fok van bent, fűtés már talán 1-2 hete nincs. Persze a főfalak azért hidegebbek.
Tehát ha azokat a falakat leszigetelem talán fennáll a lehetősége annak, hogy akkor meg a belső szintén hideg falakon csapódik majd le a pára. Nem tudom harmatpont alatti e a hőmérsékletük. De szerintem van rá esély, főleg télen.

@turbuczn:

"Amivel adtunk a sz@rnak egy pofont, mert vettünk egy méregdrága ablakot, amit a régi típus hatékonyságára "butítunk"."

Egyébként ez így van. Ugye nálunk is az első javaslat az volt, hogy hagyjuk kicsit nyitva keresztbe az ablakokat éjszakára. És azért ha van huzat, akkor a kinti mínuszos levegő elég gyorsan lehűti a lakást. Nesze neked olcsó fűtésszámla. :U Csináltuk egy ideig de olyan 0 és -5 fok (illetve alatta) környékén már hatástalan volt, ráadásul a hálószobát is gyorsan kihűtötte télen hiába ment maxon a radiátor. Tehát ez szvsz nem életszerű megoldás amúgysem.

@tabela:

Most kikerestem. Nálunk szellőzőből pontosan ez a típus lett beépítve: EAR201. Ez az adatok alapján 70m3-re képes maximum óránként.

@kelly416:

Igen igen, olvastam, csak nem nagyon volt időm napközben válaszolgatni és két nap alatt relatíve sok hsz jött. :)
El kellett olvasnom párszor mire is gondolsz, de aztán leesett.
Az az igazság, hogy én nem is számítottam arra, hogy amit kibontunk műanyag betétet az tök üreges lesz.
Én azt hittem, hogy legalább valami "gyapot" vagy valamilyen szigeteléssel ki lesz töltve az a 6cm-es hézag. Így nem voltam rá felkészülve. Vasárnap csináltuk és nem hagyhattam ott a 14x14-es lyukat tátongani.
Belülről kapott 2cm XPS-t. Tudom ez is valószínűleg kevés, 5cm kellett volna legalább, de talán több, mint a semmi.

@sing1ep1ayer:

Köszönöm! :) Nekünk is megfordult már a fejünkben a szárítógép. És rá is kerestünk a neten és valóban 100k a legolcsóbb, aminek már van valami "neve" is. Viszont helyünk nem lenne neki, így szárítós mosógépet kellene nézni, az meg aztán tényleg horror áron van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.