Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norb79


Norb79
őstag

És mi az előnye az újfajta verziónak? Mert a DCH korlátait leírod, de valamiért csak kitalálták, hogy ez jó lesz. Mi a marketing bullshit mögötte és valójában mi van pozitívumok oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza Norb79 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ma még nem sok. Azon kívül persze, hogy más. Később erre épülnek majd a fejlesztések. Olyanok vannak tervben, mint a háttérben történő frissítés. Kikapcsolod a gépet, és a másik nap már az új driverrel indul. Emellett az új modellben a driver nem módosítható, mivel a csomag nem tartalmaz mindent. Több komponensre is csak egy link van, amit letölt, tehát mindig úgy települ fel a csomag, ahogy a gyártó akarja. Ez kiszűri azokat a programokat, amelyekkel az NV például küzd, hogy a felhasználó még a telepítés előtt kivesz dolgokat a driverből.
Emellett a modern drivereket elég komponens szintjén frissíteni. Ez ugyan ma is lehetséges, de így most már rendszerszintűen így lesz kezelve a csomag.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Norb79 válasza Abu85 (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Köszi! Elsőre én is inkább a veszélyeit látom ennek, de majd utána olvasok jobban akkor, ha ez a jövő.

(#4) wwenigma válasza Norb79 (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Figyelembevéve hogy nekem 1060-nal HDR problemak és gyengébb teljesitmeny van az uj driverekkel mint a 398.11-gyel....max ezentul uj kartyat veszel es nem regi drivert raksz fel. :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5) Clorf


Clorf
tag

Nekem annyi kérdésem lenne, hogyha nálam ki van lőve fullra az MS store (DWS, OOSU) akkor ez az új megoldás nem fog futni? Nagyon nem komáztam azt amikor a drága MS szépen tele spammolta kéretlen "játékokkal" a gépem.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#6) janos666 válasza Clorf (#5) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mint a pasziánsz, vagy az aknakereső? :DD
(Jó, tudom hogy nem, hanem CandyCrush, de lényegében ugyan az.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) PuMbA válasza Clorf (#5) üzenetére


PuMbA
titán

"Nagyon nem komáztam azt amikor a drága MS szépen tele spammolta kéretlen "játékokkal" a gépem."

Ha leszeded őket egyszer, akkor sose teszi vissza, én 2 éve Win10 telepítés után uninstalláltam a játékokat és azóta semmi nem települt automatán :) Szerintem drasztikus lépés teljesen kiírtani.

[ Szerkesztve ]

(#8) SamS20 válasza wwenigma (#4) üzenetére


SamS20
senior tag

melyik játékoknál jött elő a HDR probléma ?

Csak mert én 384ről pl már nem tudok feljebb frissíteni mert a Madden NFL egyszerűen nem veszi észre hogy HDR jelet kap, ezáltal full fakó az egész kép :/

(#9) evitiguF válasza SamS20 (#8) üzenetére


evitiguF
senior tag

A HDR-es téma engem is érdekelne, sajnos nincs a fórumban erre megfelelő topik (legalábbis nem találtam), de én is amiatt hanyagoltam a HDR bekapcsolását, mert egy szürke réteget mintha rárakna az egész képre. Most a legfrisebb driveren vagyok, de ha egy korábbi drivernél még ez jól működik, akkor visszatérek oda.
Nálam pl.: Battlefield 1, Destiny 2, Forza Horizon 3-4, Shadow of the Tomb Raider azok a játékok, aminél tudnám hasznosítani...

[ Szerkesztve ]

(#10) janos666 válasza Abu85 (#2) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez kiszűri azokat a programokat, amelyekkel az NV például küzd, hogy a felhasználó még a telepítés előtt kivesz dolgokat a driverből."
+
"Ez akkor is igaz, ha például a Windows Update időközben a háttérben megoldotta a frissítést"
=
Szóval már csak az maradt hátra, hogy a WU egyszer csak úgy döntsön, hogy még akár az azonos verziószámú csomagot is lecseréli nekem automatikusan (legkésőbb pl. a 1809-ről 19H1-re frissítéskor) hagyományosról DCH-ra (mint ahogy pl. lecseréli az azonos verziószámú aláíratlant is WHQL-re, ha azóta bekerült az aláírt a katalógusba), mert az "jobb", és onnantól búcsút mondhatok a minimal install-nak, el leszek árasztva a sok telemetrikus szeretetcsomaggal és számomra szükségtelen funkciót kínáló segédprogramokkal (nem is tudom mi mindennel bővült az utóbbi évben).

Nekem az ilyesmi hadüzenetekre (a kvázi megnyerhetetlen csata kapcsán) az szokott lenni a válaszom, hogy akkor inkább azonnal fejest ugrok a kútba ( = felrakom a DCH-t már ma, ha hosszabb távon úgyis szinte elkerülhetetlen), mint hogy "rettegve" várjam, mikor súlyt le a kaszás ("legalább én mondom meg hogy és mikor halok meg, ha már halálra ítéltek" elv...), vagy hosszú távon több kellemetlenség legyen harcolni ellene, mint amit "bukok" rajta.

Szóval, jól értem, hogy lényegében már most sarokba vagyok szorítva?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) SamS20 válasza evitiguF (#9) üzenetére


SamS20
senior tag

Nekem is egy ilyen fakóbb "effekt" szerűség jelenik meg.
Az első két játék EA-s azoknál szoktak leginkább előfordulni az ilyen hibák ( legalábbis nálam a Madden-en kívül más nem nagyon b*szdik el ).

Horizonban van egyáltalán rá lehetőség hogy a HDR-t külön bekapcsolja az ember játék alatt ? Annál pl egyáltalán nincs ilyen fakító hiba.

(#12) evitiguF válasza SamS20 (#11) üzenetére


evitiguF
senior tag

Nem, ott nem ismeri fel alapból, ott előbb neked kell bekapcsolnod a kijelző windows beállításainál. Utána már látni fogja a játék is.

(#13) janos666 válasza evitiguF (#9) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg az lesz a baj, hogy automatikusan formátumot (RGB vagy YCC, limited vagy full) is vált, mikor bekapcsolod és vagy vissza kell állítanod kézzel (auto helyett custom az NVCP-ben), vagy utánaállítani a kijelzőt is.

Vagy szimpla bug, nem tudom. Nekem a 390-es sorozattal gyógyult meg a HDR10 miután a Win 1703 és 380-as sorozat szétvágták (régebbi Win vagy driver is jó volt). A 400-as sorozattal pedig még a DolbyVision is visszajött a régi NVAPI-s játékba (sőt, megy 2160p60-ban is, amit az újabb játékok valamiért nem engednek, pedig tény, hogy működőképes, pl. a MEA-ban megy, de BF1-ben 2160p30-ra limitálja, mert csak az szabványos szerinte).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) Dr. Akula válasza PuMbA (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#15) zgmzgm


zgmzgm
tag

Eddig csak a 399.24 driver vált be. Minden újabb driver hibát okozott, így még nem sikerült lecserélnem egy újabbra. Sajnos ahogy haladnak ez így fog maradni sokáig. :((

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#16) janos666 válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egyszer próbáltam ki 1-2 éve, de ki lehet gyilkolni az egész Store-t, és akkor nem tesz vissza semmit. A következő build upgrade persze "kijavítja" (vagy esetleg emiatt meghiúsul).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) wwenigma válasza SamS20 (#8) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sima HDR film lejátszás , bekapcsolod a kimenetet, engedélyezed a HDR/WCG-t majd megnyitod fullscreenbe a másodlagos kijelzőn. Ezután ha bezárod a videót és egy újat nyitsz meg, csak fekete kép gép ujrainditasig. Kb. 3-4 driver verzióval ezelőtt jött ez a "feature" egy előtte tökéletesen működő rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18) Clorf válasza PuMbA (#7) üzenetére


Clorf
tag

Hát lehet, hogy nevetni fogsz de volt egy eset ahol pl pont a pasziánsz kollekciót nem tudtam felrakni, olyan szinten letilt mindent a DWS. Szerencsére az illető néninek találtam GNU alternatívát.

Nekem amúgy semmi gondom nincsen így, 0 MS szoftver használok DE ha most kitalálják ezt az új driver update rendszert...

//Főleg ha majd talán egy fekete kalpagos beinjáktál a rendszerükben és félmilliárd usernél lesz valami bányász cucc, de ugye ez csak az én rosszindulatú feltevésem.//

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#19) core i7


core i7
addikt

Akkor végül csak megfogják szüntetni a vezérlőpultot és experience lesz?

(#20) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Durva, hogy lassan hetente lehet drivert telepíteni, bugfix itt, bug ott... :W

(#21) evitiguF válasza janos666 (#13) üzenetére


evitiguF
senior tag

Volt olyan is, de már nem csinálja azt, hogy átváltaná RGB-t.
Sőt, azt látom, hogy 8bitről átváltja 10bitre.
De az is lehet, hogy én várok el túl sokat, és ennek ilyennek kell lennie. Olvastam már utána a dolgoknak, és írták, hogy SDR tartalom megjelenítésénél normálisnak mondható ez a szürkeség, és a legújabb win verziónál már tényleg elég sok opciót adtak hozzá, hogy ezen is lehessen javítani.

(#22) bzoley


bzoley
veterán

Ez nem pár hibajavítást, hanem pár hibát hozott. DVBViewer teljes képernyőre váltva fagy. Előtte csak évekig volt jó :(((

(#23) janos666 válasza evitiguF (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja az SDR a szar, ha HDR módban van az asztal. Valós időben konvertálja át Rec709-ből Rec2020-ba a CPU-val, pedig még a GPU shader-eknek sem elhanyagolható feladat. Idővel biztos lesz erre fix funkciós hardware a GPU-kban, vagy legalább valami "gyorsítás" DirectX shader-ekkel.
(U.i.: 1809-en még nem próbáltam, hogy még mindig CPU zabáló-e, de gondolom igen. De ez nyilván változhat előbb-utóbb.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) janos666 válasza ForRedGlory (#20) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az benne a frusztráló, hogy mind egy lépés előre, egy másik hátra, mert régi játékok kezdenek képhibákat produkálni, évtizedes funkciók nem működni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) SamS20 válasza janos666 (#13) üzenetére


SamS20
senior tag

ja az a másik hogy a frissebb driverekkel pl a 1440p-be játszani lehetetlen, illetve még csak hozzá sem tudom adni a felbontást...mindegy teszek egy próbát ezzel a kézzel állítgatós dologgal :) köszi a tippet

(#26) #07746304


#07746304
törölt tag

No UDD-vel legyalultam a régit, és felraktam DCH-t. Akkor ez már WU-n keresztül fog automatikusan frissülni?

(#27) laychi


laychi
veterán

Rendszer újratelepítésnél is automatikusan felrakja a legújabb drivert a microsoft fióknak köszönhetően,vagy ilyen esetben még van lehetőség kikerülni?

(#28) #07746304 válasza laychi (#27) üzenetére


#07746304
törölt tag

Szerintem fel, de egyébként is, idővel nem is fognak kiadni hagyományos drivert.

(#29) core i7


core i7
addikt

Gondolom azért is csinálják ezt mert rengetegen nem frissítenek és a régi driverekkel vacakolnak még mindíg

(#30) #07746304 válasza core i7 (#29) üzenetére


#07746304
törölt tag

A Laptop gyártók fétise is ki van így kerülve.

(#31) core i7 válasza #07746304 (#30) üzenetére


core i7
addikt

Ezt az hagyományos Nvidia vezérlőpultot is szeretnék már nagyon kivégezni :DDD

(#32) rumkola válasza evitiguF (#21) üzenetére


rumkola
veterán

ne hagyd automatikuson, ezt állíts be az nv control panelben:

Nekem amióta ezt beállítottam semmi bajom a HDR-el (windows asztal is azon megy, és a játékok is jók), és az SDR is jó...

(#33) wwenigma válasza rumkola (#32) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Így kell lenni beállítva annál a megjelenítőnel amin akarod használni. Maskepp nem megy. Én is így használom, viszont ettől függetlenül első film lejátszás után (ami képfrissítés váltással is jár) többet nem hajlandó állítani a rendszer TV esetén...pár driver óta....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34) rumkola válasza wwenigma (#33) üzenetére


rumkola
veterán

megy másképpen is, ha automatikusan hagyom, úgy viszont nem olyan jó a kép, mint így

(#35) janos666 válasza rumkola (#32) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 4:2:2 a HDMI 2.0 sávszél korlát miatt kell, DisplayPort-on átfér 2160p60@10bit RGB-ben vagy YCC 4:4:4-ben (vagy akár kicsit több is, bár 120Hz már azon se, majd a következő csatoló verziókon). De a 24Hz film is mehet RGB-ben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36) rumkola válasza wwenigma (#33) üzenetére


rumkola
veterán

Hát passz, nekem semmi bajom. Filmezünk, játszom, ráadásul más-más felbontásban és hdr sdr vegyesen.

(#37) wwenigma válasza rumkola (#34) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Persze 4:2:0-val, csak akkor a piros ratyi. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38) evitiguF válasza rumkola (#32) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ezzel már játszogattam, de az én meglátásom az, hogy RGB-n szebb képet ad a monitor, mint ezen az YCbCr-en. Illetve igen, én Displayporton keresztül kötöttem össze, a 144Hz miatt.
Na majd maximum még egyszer nekifutok, hátha.

Szerk.:
akkor lehet, hogy a frissítést kellene visszavennem? És már működhetne is?
Displayport - 3840x1080@144Hz a jelenlegi, és ezen menne 10bit HDR, ha jól tudom a monitorban Displayport 1.2 van, kábel meg 1.4-es (bár ezt nem tudom, hogy hol tudnám ellenőrizni, neten meg eltérő infókat találok)

[ Szerkesztve ]

(#39) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Habár nem Nvidia, hanem Intel, de nekem is frissült dch-s változatra, és mikor qsync-cel akartam felvenni a jelenetet (OBS), akkor hiba nélkül egyszerűen magától kilépet. Megoldás az volt, hogy az eggyel korábbi drivert visszaraktam, így működik. Az Nvidiánál már fel sem merem rakni, ki tudja, hogy milyen galibát okozhat ez a változata.

(#40) Vesa válasza Abu85 (#2) üzenetére


Vesa
veterán

"Ez kiszűri azokat a programokat, amelyekkel az NV például küzd, hogy a felhasználó még a telepítés előtt kivesz dolgokat a driverből."

Ez varázslatos, mert jelenleg advanced módban a driverből természetesen nem lehet "kivenni" semmit, amit ki lehet pucolni, annak semmi köze a driverhez és nagyon is hasznos, hogy eldönthetem, akarom-e vagy sem.
Ilyenek pl. a Geforce Experience, amit én mindig kiszedek, mert windows 10-et csinál a VGA-ból, vagyis telepítget össze-vissza ahogy jónak látja, alapból betölti magát amivel erőforrást pazarol, és jünéhány oldal szerint kémkedési célú eszközökkel is rendelkezik. Ki lehet még szedni a 3D vision drivereket, amire szintén semmi szükség ha valakinek nincs ilyen eszköze. És sajnos mér most is csak autoruns-al tudom kipucolni a telemetria logoló kémkedő baromságukat, amit a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül telepít és futtat a háttérben (természetesen a gép indításától folyamatosan betöltve magát).
Ha az új driver rendszer célja az, hogy még ezeket se tudjuk kiirtani, akkor azt hiszem, világos, milyen célt is szolgál ez valójában...

A tudomány a valóság költészete!

(#41) Abu85 válasza Vesa (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak az a baj, hogy ha kilövitek a telemetriát, akkor azzal a driver minőségét leszállóágra ítélitek. Szóval persze jól hangzik ezeket kikapcsolni, csak a valóságban az NV számára ez egy olyan probléma, hogy minél többen kapcsolják ki, annál nehezebben tudják a driverhibákat javítani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Vesa válasza Abu85 (#41) üzenetére


Vesa
veterán

Ugyanmár, fele ennyi driver verzió nem volt annak idején, amikor még nemhogy telemetria adatokat nem gyűjtöttek, de internet is alig létezett. Egyre rosszabbak a driverek, most kellett visszatennem egy régebbit mert érezhető lassulást okozott az újabb verzió.

Egyebekben, ha már adatgyűjtés: ezt jobb helyeken úgy oldják meg, hogy kapcsolhatóvá teszik! És majd a user eldönti, hogy akar-e adatokat küldeni a rendszeréről vagy sem. Miért tud így működni egy csomó cég (pl. Mozilla is), és miért kényszerít rá az NV, az MS és mások? Nincs ez így rendben...

A tudomány a valóság költészete!

(#43) Dr. Akula válasza Abu85 (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az is megoldás lenne ha az Nvidia nem tömné tele minden szarral a drivert, és akkor nem lenne minek hibáznia, nem is kéne mit javítani. :) Legalábbis a felesleges dolgok közül.

(#44) Vesa válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Vesa
veterán

El nem tudom képzelni, mi a franc foglal fél giga helyet egy driverben???? Azt ne akarja nekem senki megmagyarázni, hogy egy driver 500MB...

Update: Ránéztem így hirtelen...csak a geForce Experience 200MB+! Elmennek ezek melegebbre, ha ezt kötelező lesz telepíteni...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#45) core i7 válasza Vesa (#44) üzenetére


core i7
addikt

Experiencbe egyedül a Shadow play meg Az effektek A játékokban amelyek számomra értékesek máskülönben én is felháborodnék tényleg megnőtt a driver méret lassan 1GB ( persze akinek gyors nete van stb annak amugy is mind1)

[ Szerkesztve ]

(#46) farkas1 válasza Vesa (#40) üzenetére


farkas1
tag

És sajnos mér most is csak autoruns-al tudom kipucolni a telemetria logoló kémkedő baromságukat, amit a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül telepít és futtat a háttérben

Ezzel a paranccsal végleg letilthatod a telemetriát. (Mást nem tilt le mint pl. a DWS)

Parancssor futtatása rendszergazdai módban, és a 3 parancs után nyomj entert:

sc delete DiagTrack

sc delete dmwappushservice

echo "" > C:\ProgramData\Microsoft\Diagnosis\ETLLogs\AutoLogger\AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl
reg add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection" /v AllowTelemetry /t REG_DWORD /d 0 /f

(#47) Vesa válasza farkas1 (#46) üzenetére


Vesa
veterán

:C :R Tnanks!

A tudomány a valóság költészete!

(#48) csiby222


csiby222
aktív tag

Ha valaki felteszi ezt az új drivert itt a link a controll panelhez [link]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"letöltődik a Microsoft áruházából"

Ahhoz meg kell MS account, nem? És gondolom letölteni se lehet mint .exe, csak feltelepül, szal legközelebb is kell net hozzá. Hatalmas fejlesztés...

[ Szerkesztve ]

(#50) #07041792 válasza Vesa (#40) üzenetére


#07041792
törölt tag

services.msc-t futtatva három kattintás a telemetria kilövése! leállít, letilt, a szolgáltatásoknál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.