Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) shtml


shtml
őstag

Nekem is ilyen gépem van, tavaly decemberben vettem, akkor még 27,000-ért. Minimális plusz pénzért vehettem volna 7 Mpixelest is, de maradtam a 6-nál, mert a szenzor ugyanaz, vagyis még zajosabb lett volna. A zaj ill. zajcsökkentés okozta mosottság miatt meg amúgy sem lehetne kihasználni a nagyobb felbontást.

Tapasztalatom szerint a zaj mellett e gépnek a durva és nem konfigurálható zajcsökkentés a legnagyobb baja. Nem is kell nagyon homogénnek lennie egy felületnek ahhoz, hogy bekapcsoljon és minden részletet kimosson.

Én korábban filmes tükörreflexes gépet használtam és néha most is használom, ezért igen zavaró a kézi beállításik hiánya ill. az, hogy csak trükkökkel (téma módok) lehet valamennyire befolyásolni a beállításokat. Vakuval vagy hó fénynél azonban igen jó képek készíthetők ezzel a kis vacakkal is, az optikai stabilizátor pedig hatalmas előnye a legtöbb egyéb kompakttal szemben.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.