Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem is olyan rossz!
Meglepődtem az árán, azt gondoltam drágább lesz!

(#2) atike


atike
nagyúr

Egyetértek a cikkíróval. Tetszett! Megfontolandó... Épp tévé cserén gondolkodom.... :D Esélyes versenyző lett ez is.

(#3) Mr President


Mr President
senior tag

Rég vártam ezt a tesztet. Már egy ideje szemezek ezzel a tipussal, csak épp 42es méretben. Megerősítést nyertem hogy nemrossz vétel. : Én nagyon várnám ezeket a megfizethetőbb TV-k tesztjeit.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#4) kispecek


kispecek
aktív tag

Súlya állvánnyal együtt 18 kg

Főbb műszaki jellemzők:Tömeg:31,5 kg (38,5 talppal) kg

Nem mintha számítana, de akkor most melyik a valós.Gyanítom hogy az előbbi.
Amúgy tetszett a teszt, ha szükségem lenne ilyen TV-re biztos ezt választanám.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#5) AAAgold


AAAgold
senior tag

"Az elmaradhatatlan 16:9 és 4:3 képarány mellett kiválasztható két nagyított opció is, amelyet nyilván csak annak van értelme használni, akinek valami gondja van a látásával, hiszen ilyenkor egyes képrészletek lelógnak a kijelzőről, és eltűnnek a semmiben."

már más tv-k esetében is akartam írni, hogy szerintem meg akkor van gond valakinek a látásával, ha egy tv által torzított képet bámul, nem pedig akkor, ha mérethelyesek a dolgok a képen, csak az aljáról és a tetejéről hiányzik (4:3 adás esetében)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#6) bekes.andras


bekes.andras
tag

... az istennek világos a kerete? :(((

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#7) elefant válasza kispecek (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

kösz!

(#8) zsigus


zsigus
őstag

A feketéje vajon milyen lehet?
Mondjuk egy P42S30-hoz képest (kalibrálva elvileg: 0.02 cd/m2 az S30-é)?

[ Szerkesztve ]

(#9) elefant válasza zsigus (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

0,05 cd/m2 volt a kalibrátor szerint

(#10) zsigus válasza elefant (#9) üzenetére


zsigus
őstag

Köszi. :R

(#11) Scoobyka válasza elefant (#9) üzenetére


Scoobyka
addikt

Akkor az lg la620 la660 es sony w805-nel is van glow effekt?

Valamint input lagot nem mertettek veletlenul? Jatekkonzol miatt kerdem.

(#12) andyTM


andyTM
senior tag

"Fogyasztói ár kb. 245 000 forint"

- tény, hogy a legjobb megjelenítése (hasonló kategóriában) ennek a sorozatnak van, én is szemeztem vele, de ez a majd' negyed milla nem az én "megfizethető árú"-kategóriámba tartozik.

(#13) elefant válasza Scoobyka (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Nem mértem input lagot, de játszottam vele, és ha kikapcsoltam az összes képmódosító eljárást, akkor teljesen rendben volt (nfs, pes)

(#14) krystman


krystman
őstag

Mi a fenétől ennyire drága ez??? Nekem igaz 50-es széria, de dettó ugyan ezek vannak benne, és így is néz ki. Most a 600hz miatt ennyire drága?? [ezt] vettem most, de ugyan ezeket tudja, és fekete külsővel.

(#15) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A tesztelőket kérdezném (vagy aki tényleg releváns tapasztalattal bír): Elképzelhető, hogy ennek - jóval olcsóbban - jobb képe van mint a tesztben szereplő készüléknek? Nem érdekel a szmárt és a DDD bullshit....

(#16) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ahogy látom az elektronikai cikk gyártók továbbra is azt a legózós módszert alkalmazzák, mint régen: egy adott készülék, hacsak nem csúcsmodell, sosem tud minden ésszerű funkciót, amit elvárnánk tőle.

Miért van az, hogy az átlagos használati funkciók sorra háttérbe szorulnak?
Kezelés, grafikus felület, lényegi alap értékek beállíthatósága.

Nem lehet felirat méretet állítani? Luxus ez ma?
Ocsmány a kezelőfelület? Csak épp az amit állandóan használ az ember?

Lehet sorolni.

Lehet, hogy képileg jó, de összhatásában azért elég lehangoló. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17) Viktor81 válasza gekkoXT (#16) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Tenyleg "csak"ezek zavarnak ?
A legtobb TV-nel a kepminoseg is hatterbe szorul, azert nem sir senki ?
Ha erdekel a velemenyem, elmondom: mert a vasarlokozonseg "igenytelen" es felszines lett, akiknek tobbet szamit a sz@r 3D (amit jo esellyel csak 2-szer probal ki), meg a skype, meg internet, meg a vekony dizajn, mint a jo megjelenites. Sok nyomorultat lapattal utnem, amikor a TV elott allva azt kerdezi az eladotol: van 3D, van bongeszo, megnyissa a mkv-t ? 10-bol 3-nak jut eszebe, hogy egy TV eseten a kep lenne az elsodleges, a tobbit kis tulzassal le is hagyhatnak a gyartok, ugysem er semmit amikor valami mindent tud...

V.

(#18) Probert75 válasza krystman (#14) üzenetére


Probert75
addikt

A te tv-d nem 3D. Szóval ez nem csak a néha felpörgő 600Hz miatt drágább.

(#19) Bodor válasza Viktor81 (#17) üzenetére


Bodor
veterán

Hogy mennyire igazad van! :C

(#20) truefx válasza Viktor81 (#17) üzenetére


truefx
aktív tag

Nem kötözködni akarok, de egy üzletben sosem tudtam objektíven eldönteni, hogy melyik TV-nek jobb a képe, és melyiknek nem. Valahogy mindig látszott, hogy a forrással van valami gond, vagy a vásárlók elállítgatták. Mi a tuti tipp?

[ Szerkesztve ]

(#21) zolee5016


zolee5016
őstag

bejövős ez a TV....eddig is Panám volt..meg vagyok elégedve vele...utódnak el tudnám képzelni...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#22) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Szép szép, de az ára azért nem kevés. Elfogadnám a nappalimban :)

Release the Beast....

(#23) flexxx2 válasza Tankblock (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

Össze kéne már hasonlítani csak a képminőséget, mennyivel jobb ez mint egy 150ezres tv? Mert ha válogatják is a paneleket, csak ua technológia.

(#24) Viktor81 válasza truefx (#20) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Ez igy van, ott nem is nagyon lehet eldonteni (foleg az ottani forrasrol)
Most oszinten, hany embert latsz,aki ugy veszi meg a TV-t (akar a MM-ben, ahol erre meg lehetoseg is lenne), hogy viszi a kedvenc lemezet, vagy filmjet PD-n es keri, hogy jatsszak le neki, vagy azt nezi meg, milyen egy gyengebb minosegu anyag (DVD, TV felvetel) az adott keszuleken. Egyaltalan erdeklodik-e, milyen a mozgasmegjelenites, mennyire termezetesek a szinek, stb.... Semmi. "LEDTV" oszt jovan. Abba sem gondolnak bele, hogy a eppen futo demo is atveres, mert otthon nem az fog menni rajta... Tuti tipp ?
Nem a teszkoban kell kivalsztani a Tv-t (meg csak nem is az MM-ben) Szinte minden normalis markanak vannak sotet bemutatotermei, ahol "ertenek" is valamennyit a TV-hez, megnezi a manus, esetleg keri, hogy rakjak vissza gyari allapotba (vagy valami elore mar definialtba). Amennyiben tud ilyen TV-t sokkal olcsobban, elmegy es megveszi, abban mar nincsen lutri. Pl.: pont a Panasonic Allee-ban levo bemutatotermeben nagyon korrekt, segitokesz emberek vannak, szinte barmit kiprobalhatsz, aztan ha lattad/latod azt a keszuleket 40 ezerrel olcsobban az Auchanban, elmesz es megveszed. Ha a Samsungot szereted, ugyanez a helyzet...

Udv.: V.

[ Szerkesztve ]

(#25) Probert75 válasza flexxx2 (#23) üzenetére


Probert75
addikt

A kijelzőtől eltekintve a összes hardver más és a szoftver is, akkor hiába hasonlítgatjuk össze. Még az azonos típusú kijelzőn is lehet más fajta szűrő is. Szóval nagy a szórás. Ebben a tv-ben LG kijelző van, de a többi cucc mind pana. Annak ellenére, hogy LG kijelzős, nekem ennek a képe jobban tetszett mint ugyanezen kategóriájú LG-nek, a szoft jobban dolgozik ebben. Igaz én 42"-ban nézelődtem és vettem.

(#24) Viktor81 Hát én pedig vittem forrásanyagot az összes boltba, ahol nézelődtem és nem is érdekelt volna kipróbálás nélkül egyik sem. Igaz nem lemezen, hanem pendrájvon.

[ Szerkesztve ]

(#26) gekkoXT válasza Viktor81 (#17) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Igen, egyetértünk abban, hogy elsődleges a képminőség. De a felhasználói élmény az alap tévé funkcióknál is sok sebből vérzik nem egy márkánál, típusnál.

Pont ez a baj, hogy a sok felesleges, gerjesztetten igényelt új funkció miatt a lényeg sikkad el, jól használható legyen és gyors a működés. Ha meg beleraknak valami funkciót, elvárható lenne, hogy felhasználói szemmel teszteljék azokat.

Ma a tesztelés hiánya szerintem hatalmas méreteket öltött. Javítani később meg ilyen "apróságokon" már nem szoktak, max beleraknak valami funkciót amire nincs igazán szükség.

(#27) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szép darab, el bírnám nézegetni.

(#28) Viktor81 válasza gekkoXT (#26) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Masok vagyunk, maskeppen gondolkodunk...
Szerintem, nem a felirat meretenek allitasa lenyegtelen, hanem maga a medialejatszo resz is. Amire kepes, azt is csak komoly megkotesek mellett tudja. Sokkal jobb lenne, ha lenne egy jo megjelenito, es lehetne hozza csatlakoztatni kulon felokosito, internetezo, medialejatszo cuccot (ha akarok), de ne ezek adjak el, hatterbe szoritva a megjelenites minoseget. Lenyegeben eleg lenne egy igazan minosegi panel+meghajto elektronika+ jo tuner, meg a hang is eppen csak-csak (legyegeben csak a hiradohoz valo). Amirol most szo van, hogy kemeny szazezrekert vehetsz egy kommersz valamit, ami igazan semmire sem valo. (de legalabb eleg vekony+szep a talpa) Ezt pl. soha nem ertettem: mit szamit, hogy 3, vagy 6 cm vastag a TV, ha egy asztalon all, ha pedig a falon van, mit szamit mennyire lelegzetelallito formaterv a talpa ? Ugyanez a kerdes merul fel bennem, amikor leirjak, hogy jo mert csak 17 kg... Es ? Kit erdekel ? Az enyem 27, de eszembe sincsen emelgetni, es a fal sem panaszkodott soha. (megjegyzem a CRT 70 volt - mm az enyem, azokert sem panaszkodott senki.) Szoval baj van az ertekrenddel, az izlessel es sok egyebbel...
Ez egy ilyen vilag, majd elmulik...

[ Szerkesztve ]

(#29) Dollface


Dollface
tag

Javítsatok ki ha valamit rosszul értelmezek...

...de ebben a tesztben mintha azt olvasnám,hogy csak a képernyő bal oldalán vannak ledek :W

http://www.digitalversus.com/tv-television/panasonic-tx-l47et60-p15825/test.html

Ugye ez csak vicc, hogy már a kétoldali ledeket is kispórolják és csak ez egyik oldalra teszik be őket???

A tesztben látható tesztkép pedig minden csak nem homogén...

[ Szerkesztve ]

(#30) MaUser válasza Dollface (#29) üzenetére


MaUser
addikt

Ha gonosz lennék, azt mondanám, hogy így legalább az egyik oldala viszonylag nézhető.:)

Nappal nem veszed észre, sötétben meg úgyis veszett fejsze az lcd, így emiatt igazából mindegy (sajnos).

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) Dollface válasza MaUser (#30) üzenetére


Dollface
tag

Na de ez már túlzás...azt hittem hogy az EDGE led már a pöcegödör alja, de úgy látszik hogy tévedtem...

Egy képernyő mögötti led világítással nem igazán látható felhősödés, tehát azért akad egy-két üdítő kivétel.Például a nem túl régen tesztelt LG LN5400-as.

[ Szerkesztve ]

(#32) doddy


doddy
tag

24p lejátszási mód mit takar? Sorry laikus vagyok. :B

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#33) MaUser válasza Dollface (#31) üzenetére


MaUser
addikt

Felhősödik az is, csak olyan tesztkép kell, ami nem fekszik a panelnek, pl. ritkán csillagos ég. Egyébként pl. Sony-nál csak a csúcs tv-kben van teljes képernyő mögötti háttérvilágítás és ennek ellenére elég jók a panelek. Szvsz jóval nagyobb gond a fekete teljes hiánya és a nagyobb képernyőknél már 2.5-3 méteren is jól látható glow.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) Viktor81 válasza MaUser (#30) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nos, igen.
Ez duhit engem a legjobban: nem homogen, esetleg van glow, gond van a betekintesi szogekkel, sok esetben a szinek termeszetessegevel, a fekete melysegevel, a panel reakcioidejevel, ezek megsem valtak olyan sztereotipiakka, mint azon technologia magasabb fogyasztasa, kepvisszamaradasra valo hajlama, amit a most tesztelt gyarto kivegez. Szoval van ketto csapat, amelyek minden meccsen ugy 7:3-at jatszanak, megis az emberek 90%-a az allandoan vesztes csapatert van oda (ugy, hogy a gyengebb csapat tobbe kerul)... Erthetelen. Az bant a legjobban, hogy ezen buta tomeg miatt nekem sem marad meg a valasztas lehetosege (es meg persze sok masnak, akinek erre igenye lenne), engem is rakenyszeritenek, hogy a sz@r@bb csapat jatekat nezzem.

(#35) gyuribácsi88 válasza doddy (#32) üzenetére

Parancsolj, [link]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#36) doddy válasza gyuribácsi88 (#35) üzenetére


doddy
tag

thanks

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#37) Dollface válasza MaUser (#33) üzenetére


Dollface
tag

Én kb. 2 éve egy Sony 46EX710-et vettem. Másnap délután visszavittem, mert nem bírtam elviselni a foltos képernyőt. Kicseréltem egy CCFL-es modellre (46EX500) és azóta is ezt nézem. Fogalmam sincs,mit fogok venni ha ne adj isten beszarik a kis drágám... :(

(#38) MaUser válasza Viktor81 (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Mondjuk ebben nagyban közrejátszik, hogy üzleti körülmények között messze jobb képe van az lcd-knek. Az más kérdés, hogy autót sem az alapján vesz az ember, hogy milyen szépen mutat a szalonban, hanem legalább elviszi egy próbaútra. Valamiért a néha hasonló árú tv-knél ez nem szokás. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) junior11 válasza MaUser (#33) üzenetére


junior11
veterán

Már idén a Sonynak is a csúcsmodellben edge led háttérvilágítás van (a tavalyi HX950 volt direct led).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hogy viszonyul egy ilyen TV mondjuk egy LG LA660S (vagy 690S)-hez? Kb. 1 árban vannak, és tavaly elég jókat kapott az LM széria szinte mindenhol. Az LA szériáról még nem olvastam, de ezzel a Pana modellel kb. egy szférában versenyeznek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#41) andyTM válasza TazLeacher (#40) üzenetére


andyTM
senior tag

- szerintem nagyságrendekkel jobb a megjelenítése, mint az LG-nek.

(#42) MegalodonS


MegalodonS
őstag

55'' alatt nem is szabad semmilyen tvt venni,mert ugy is megbanja az ember miert is nem vettem nagyobbat!!

(#43) gyuribácsi88 válasza MegalodonS (#42) üzenetére

2 méterről nézem a tv-t, nekem a 40" pont jó. Ekkora távolságra minek vettem volna 55" :F

Nem mindenki lakik palotában. :U

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#44) Petrelli


Petrelli
csendes tag

Nem tudja full 3d hd-t, pedig csak azert vennek tv-t a projektorom melle.

(#45) Flashget válasza MegalodonS (#42) üzenetére


Flashget
félisten

ez igaz, de azért függ a távolság honnan nézed.
55" FHD-hez 2-2,5méter :)

Realme GT Master Edition

(#46) MaUser válasza junior11 (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Senkiháziak kezében a popszakma. :(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47) Tékozló válasza TazLeacher (#40) üzenetére


Tékozló
tag

Teszt:
http://www.geeks.hu/tesztek/131122_lg_la660s_47la660s_cinema_3d_lcd_teve_teszt

(#48) BloodRay válasza andyTM (#41) üzenetére


BloodRay
veterán

A tesztből pont nem ez jött ki...
Kíváncsi is lennék mire alapozol. :)

Egyébként dizájnra szép lett ez az ET60, de nem tudom mi indokolná ezen kívül, hogy a kategóriájában ezt válassza az ember.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#49) Bodor válasza BloodRay (#48) üzenetére


Bodor
veterán

Talán a márkahűség...

(#50) TazLeacher válasza Tékozló (#47) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt olvastam...ez alapján én az LG-t jobbnak tartanám...de eltelt bő 1 év, és nem ugyan az a tesztoldal.

Szerk.:
Basszus...elnéztem, elnézést...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.