Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Sam Thullner válasza twine (#28) üzenetére


Sam Thullner
csendes tag

twine,
igazad van, hogy a 70k valóban sok (ebből egyébként 55k volt a telefon és 15k a touchstone+touchstone cover. megvehettem volna a telefont egyedül is, de a touchstone-t is kértem és nagyon bevált, tényleg kényelmes)

Egyrészt amíg az ember nem használja saját maga, saját tempója/elvárásai szerint, addig nem derül ki igazából hogy a memória mire elég és mire nem, ill. az akksi mennyire bírja, akár mit is mondjanak a különféle tesztek.
Másrészt akkor még azt ígérte (a már nem emlékszem melyik cég), hogy a doksi szerkesztő csomag hamarosan megjelenik... :(

Bár _nem ismerem behatóan_ a piacot, de ha az 55k-s árral számolok a 70k helyett, ennyiért nem tudom hogy kaptam-e volna ennél jobb, gyorsabb kártyafüggetlen, strapabíró, billentyűzetes, hasonló elrendezésű telefont. (Mielőtt valaki megkérdezi: igen, gondoltam Blackberryre, ki is próbáltam a 9700-t, de őrülten zavart a touchscreen hiánya.)

Utólag tehát, hogy a Palm/HP "magunkra hagyott" minket, ill. megismerve a Pixi korlátait, valóban sok a 70k. Egyetértek egy korábbi hozzászólóval, aki azt írta hogy 50k-ért nagyobb memóriával és kamerával (bár ez nekem nem volt szempont) bestseller lehetett volna.
Választhattam volna egyébként új Pre+ vagy Pre2-t is, de annyi pénzt meg nem akartam kiadni.

Legfőbb indok volt egyébként a PalmOS-es múltam; Handspring Visor, Palm Tungsten T3, Palm Treo 650... Ezeket mind rongyosra használtam, nekem nagyon-nagyon beváltak. Ezek után nagyon kiváncsi voltam a webOS-re, nagyon ígéretes volt, a Pré verziók túl drágák voltak, maradtam tehát a Pixi-nél.

Hát így jártam, remélem azért hogy 1-2 évig még működik a Pixi. Addigra meg vagy feléled újra a webOS vagy talpon marad a BB és kijön egy-két QNX-alapú telefonnal amire érdemes lesz egy webOS rajongónak váltania. Vagy a BB is eltűnik (vagy nem lesz jó a QNX-es vonala) és akkor majd foghatom a fejem hogy mit válasszak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.