Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) larryking


larryking
senior tag

A pré is egy remek készülék szerintem

"We'll meet you where the lights are...."

(#2) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

"Gyárilag nincs semmi social-networkingünk"

Úgy látszik nekik volt még eszük. Ez tetszik. Akinek meg kell, az utólag letölti.

(#3) amanoba


amanoba
őstag

mennyire tetszett anno ez a készülék, és még most is..csak amikor Karmánál érdeklődtem, lelombozott kicsit. De attól függetlenül, egyszer még tuti lesz ilyenem, ha másért nem, hogy kipróbáljam a webOS-t.

majd ha megjön Tim82 (vagy Karma), tőle kérdezem, hogy neki sikerült-e megoldani a program telepítést az app catalogból, vagy esetleg van-e valami alternatív megoldás erre?
más OS-ek szoftvereit lehet erre valahogy heggeszteni?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) larryking válasza amanoba (#3) üzenetére


larryking
senior tag

Teljességgel megy az app catalog, nekem o2 prém van és hibátlanúl megy. De van alternatív Preware letöltő központ.

"We'll meet you where the lights are...."

(#5) Tim82 válasza larryking (#4) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig - elvileg - Magyarországról nem elérhető az AppCatalog. Nekem igazából gyári állapotban is megfelelt, alternatív app-telepítési móddal még nem próbálkoztam (egyrészt kellene egy szabad és nyugis hétvége ehhez, másrészt nekem csak az Opera, a wifi tethering és a natív Facebook-kliens hiányzik és egyik hiánya sem vágott földhöz).

Bocha: gyorsak vagytok, hétfő délután nyomtam Bog kezébe a telefont. :R Köszönöm, hogy megemlítettetek. :) A telefon valóban Karmától van és nagyon szerethető kis jószág.

A hangszóróval nekem nem rémlik, hogy bármi gond lenne, igaz, soha nem teszteltem külön.

Az akkuideje alapból nem túl nagy szám, nálam általában nem egészen egy napot bír ki (főleg 3G-n való netezés miatt).

A hátlap szerintem hasonló anyagból van, mint a klasszikus Thinkpad borítás. Nehéz leszedni, de nagyon jól védi a telefont.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) larryking válasza Tim82 (#5) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem hidd el hogy megy, onnan szedtem már le egy két dolgot, és mivel rá hegeszthető a 2.0 is, még a hp catalog is ment, csak restore miatt kerűlt fel az 1.4.5.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem is rossz keszulek :)

"There is nothing permanent except change"

(#8) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Nálam is volt ez a készülék még az év elején. A facebook, foursquare, angry birds, wifi tethering app-ot fel tudtam rakni az app catalog nélkül is, telepítőfájlokkal.
Oldalt volt egy kis nyekergése, ezért egy kis fehér papír darabot ragasztottam a halkító pöcök mellé és megszűnt a tünet. :)
Első bekapcsolásnál (hard reset után) végig kell menni egy interaktív bemutatón, ahol 5 perc alatt megtanít minden gesture használatára a telefon, de enélkül pár hasznos fogás a homályba vész a hirtelen jött felhasználó előtt. Ez látszott a mobilaréna tv adás alatt is. Egyetlen dolognak kellett utánanéznem, még pedig hogy hívást elhalkítani és kinyomni a bekapcsoló gomb egyszeri vagy kétszeri megnyomásával lehet.
Az akkumulátor idővel viszont nem volt gondom, mindig bírta mire hazaértem.
Fura, hogy nem lett megemlítve a cikkben, de az üzenetkezelőnek képes egy thread-be rendezni az sms-eket, gtalk és aol üzeneteket, egy kis buherálással pedig a live messenger üzeneteket is. Hasonló funkcióra az ios 5 és wp7 mango októbertől ugyancsak képes lesz, de az android-ban ilyen, alapból még sokáig nem lesz elérhető.
1 ghz-es procival, 5 mpx kamerával és egy 50000-es árcetlivel ez lenne a világ legjobb telója..

(#9) larryking válasza Kiss Tamás (#8) üzenetére


larryking
senior tag

Az 1 Ghz proci megoldható, legalább is prén minden további nélkűl. Hasít rendesen, és az aku sem merűl gyorsabban.

"We'll meet you where the lights are...."

(#10) cefre00


cefre00
tag

Nagyon szép ez a webOS. Kár, hogy appok terén gyengécske a kínálat...:P

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#11) tjb007


tjb007
nagyúr

Kedves HP, elmehetsz a sunyiba.
Ez volt a WP7 melletti egyetlen egy olyan rendszer amire simán átváltottam volna Androidról de a HP okos döntése miatt egy már csak vágyálom marad.

A Palm -ot mint márkát régen nagyon szerettem, egy M100 -zal kezdtem ami nagyon frankó kis cucc volt, utána jött a Tungsten T2, az egyszerűen imádtam (az alumínium tokja bagyon jó volt. A következő Palm a Treo 650 lett volna de ez már kimaradt.
Legutóbb a Pre -n akadt meg a szemem de amire eljutottam volna a vásárláshoz megszűnt a forgalmazása de lehet, hogy bepótolom egy Pixi Plus -szal, annyira megfogott a webOS.

(#12) Napfénysüti

Sajnálom a webOS-t üde színfolt lehetett volna ez a készülék pedig a maga idejében egész korrekt vételnek tűnt.

Més que un club!

(#13) amanoba válasza tjb007 (#11) üzenetére


amanoba
őstag

hja, én is annyit filóztam a pre-n pár hete, hogy elfogyott, hoppon maradtam.
a pixi meg sajna csak külföldről elérhető, gari miatt necces. :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#14) twine


twine
addikt

"A webböngésző gyors és jól kezelhető, az egyetlen problémája az, hogy nem tördeli dinamikusan a paragrafusokat"

Alternativ böngésző ami ezt mégis tudja elérhető? Mert ez így ebben a formában már tavaly is elég "ciki" volt! :U Épp a napokban nosztalgiáztam magamban hogy anno Win.Mobile-on mennyit kellet scrollozni egy egy weblap elolvasásához, és mennyire okosodtak azóta a böngetők mobilon...Szóval ez az "egyetlen probléma" a böngetővel....szvsz elég nagy probléma.....ha már egyszer "okostelefon" :))

(#15) Weißturul


Weißturul
senior tag

hát ha már nincs vebosz akkor badát igyekszem majd beszerválni :))

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#16) Karma válasza larryking (#4) üzenetére


Karma
félisten

Ezt már anno is lejátszottuk, nem, a Pixin egyáltalán nem megy az App Catalog. :U Az hogy a Préd mit csinál, teljesen független ettől, ne vakíts. A Preware is összeköthető a Cataloggal, de akkor se enged telepíteni a Pixin. A benne lévő homebrew appok meg olyanok is.

Egyébként 1 GHz-et ez nem bír el, 750 MHz-en viszont stabilan pörgethető.

Tim82: Majd ha visszakapod a telefont, tedd fel a Preware-t és abból a FreeTethert, meg lesz oldva ingyen és bérmentve a Wifi tethering ;)

Más:

Pár szót megérdemelt volna szerintem a naptár app is, a Harmattan mellett ennek van az egyik legjobb felhasználói felülete - a harmónika például egy nagyon okos megoldás, ha szünetek vannak az események között. Nomeg zsebből támogatja az összes Google naptárat, nem kell trükközni hogy ne csak a főnaptárat húzza le.

Más2: Szépen összegyűltünk mindhárman, akik ezt a telefont nyúztuk :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#17) Karma válasza larryking (#9) üzenetére


Karma
félisten

Apropó 1GHz, az órajel csak a kisebbik baj, a nagyobb ugyanaz, mint a Nokiáknál: csak ARMv6-os, nem ARMv7-es (mint a Pre minden variánsa és a Veer...) Ennek fényében az oda fejlesztett natív appok nem futnak Pixin.

“All nothings are not equal.”

(#18) larryking válasza Karma (#16) üzenetére


larryking
senior tag

Nem vakítok, csak leírom amit tapasztalok. Oda adom bárkinek kipróbálásra, és látható lesz hogy megy, nem bűvészkedtem vele, nem forrasztottam a softot.
Érthetetlen számomra ez a dolog, de hagyjuk.

Szerintem a proci nem igen szólhatna bele az appok futásába, csak egy dolog ami megkülönbözteti az appokat, a képernyő felbontás. A catalogon eszerint vannak. De sok helyen ki sincs írva, nem tesz különbséget.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#19) Karma válasza larryking (#18) üzenetére


Karma
félisten

Azt senki nem vitatja, hogy a Préden megy.
De ez a Pixire nézve semmilyen gyakorlati jelentőséggel nem bír.

És de, beleszól a futásba, hiszen ha olyan utasításokat használna, amit ez a CPU nem támogat, akkor abból bizony semmi nem sül ki :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) larryking válasza Karma (#19) üzenetére


larryking
senior tag

Én úgy tudtam, hogy a linux platfor proci független, tehát nagy százalékban utasitáskészlet függő.

"We'll meet you where the lights are...."

(#21) Tim82 válasza Karma (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem az app-okkal lenne a gond (megvan minden :R ), hanem időm nem volt rá. De meg is fogom csinálni valamikor.

A másik dolog, ami miatt nem feküdtem neki, az az, hogy a kurta akkuidő miatt valószínűleg nem is nagyon érdemes tethering-re használni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) marchellow


marchellow
tag

a kameránál plussz pont, hogy a zajszűrő algoritmus elmossa a kromatikus aberrációt.
a végeredmény hasonló a photoshop 'freskó' nevezetű szűrőjéhez.

(#24) NogeOne


NogeOne
tag

Jó kis teló ez :D

(#25) rainmen


rainmen
aktív tag

"...nem a Palm "lopott" az Apple-től, hanem fordítva. Bár ez nem lopás, mert jó ötleteket másolni véleményünk szerint nem bűn, csak ezt a bíróságok és cégek mostanában kicsit máshogy látják." - na ez tetszett. :))

(#26) cefre00


cefre00
tag

Valaki még régebben lehordott, mert hogy a webOS nem Linux alapú...
Neki üzenem, hogy simuljon ki az EKG-je...

Amúgy, ha a HP-nak lenne egy kicsi esze, akkor kiadná a webOS-t szabadon fejleszthetőnek, és akkor nagyon felfuthatna. Talán még a droidot is megszorongatná...ki tudja! :)

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#27) Sam Thullner


Sam Thullner
csendes tag

Éljen minden magyar webOS hívő. A HP meg Leóval az élen mehet a... --- reméljük a HP board újragondolja a webOS stratégiáját miután kirúgták Leót. Hátha kapunk még TouchPadet és Pré3-at, Veert. (vagy valami újabbat).

Én tavaly novemberben vettem ebayen angliából egy Pixi Plust, a korábbi Treo 650 helyett, amit jó 5 évig nyúztam mire elromlott. A Pixiben is azt szeretem amit anno a Treoban: amire nekem kell, arra működik és kész (ill picit többet is tud). Anno a Palm Pré/webOS első bemutatóján azt mondták Palmék hogy ők nem más okostelefonokkal akarnak versenyezni, hanem a papírral és ceruzával... Szerintem ez a webOS-el sikerült nekik. A multitaskja, a notifications (amit az apple az ios5-be részben lenyúlt), a kalendárium, kontakt lista, a szuper billentyűzet, a kompakt méret és sok más feature sikeresen össze lett rakva egy jól működő kis hardver+szoftver csomagba.

Legnagyobb hátránya, hogy 256MB a memóriája, s ezért néha igen lassúnak érezni.
További hátránya (főleg a Treo 650 után) a rövid akkuidő, illetve szintén Treo 650 után nagyon hiányzott a Word/Excel dokumentumok szerkeszthetősége...

Kedvenceim a multitask, a notifications, email, üzenetek, synergy, a billentyűzet. GPS, BT, WiFi jól működik, a képernyője is jó az árához/méretéhez képest,a Mobile Hotspotot (utólag telepített) gyakran használom. App Catalog ingyenes programokra simán működött, fizetősökre nem, de ez úgy tudom hogy country függő limitáció. Ha nagoyn kellett valami, Preware megoldotta.

Überkernellel 800MHz stabilan megy, s ha épp nincs teli a memória, akkor jó gyorsnak érezni. Jó, nem egy iphone4 a sebességérzet, no de nem is annyiba kerül... :)
(Postával együtt HUF 70k volt, TouchStone csomaggal együtt.)

Jó kis all-around, entry-level okostelefon.
Nagy kár hogy a Palm/HP teljesen elbénázta ezt az egészet.
Nehéz lesz a webOS/Pixi után jó telefont/intuitiv, light-weight OS-t találni.

(#28) twine válasza Sam Thullner (#27) üzenetére


twine
addikt

Előre szeretném leszögezni hogy nem trollkodni jövök,,kérlek titeket ne ilyen szemmel nézzétek a hsz-mat! Még ha úgy is tűnik! csak emberi hangon beszélgetnék a kütyüről...
Egyszerűen csak szeretném megérteni mi visz rá valakit hogy 70k.Huf-ot kiadjon ezért és miért lehet annyira imádni ezt a kis telefont azon hibái mellet, amit itt felsoroltak/soroltatok, még ha minden ilyen számomra szarvas hibát apró kis elenyésző problémának tüntettek fel!
Első körben a tesztben is említett böngésző ami nem tördeli a sorokat ezáltal baromi kényelmetlen (lehet :U ) a használata...(scroll egyfolytában)
Aztán jön az, hogy a dokumentumokat nem lehet szerekeszteni.....
MAjd pedig ha már multitask,,,akkor használom alapon, megtelik a memó és be is lassul.. :U
Marad az e-mail-ek hibátlan olvasása, és telefonálás...amit le tudtam eddig szűrni...
De ezért sokallok 70 ropit kiadni...
Persze mondhatni még hogy unicum, és nincs mindenkinek ilyen...(ha valakinek ez szempont) de ebből én meg már kinőttem, hogy azt figyeljem kinek mije van...a lényeg hogy amit veszek kiszolgáljon....Egyébként régóta használok PDA-t, telefonos PDA-t, okostelefont,,stb....
Palm-om soha nem volt még,,,,bár a multban tetszett soha nem mertem belevágni....
Szóval kérlek titeket ne a torkomnak ugorjatok, hanem felnőtt hangnemben diskuráljunk arról amit felvetettem :R Azaz:
Nem sok az ára ahhoz képest hogy csak "félig okos"? Mi az amiért annyira "rajongtok" érte....?
Hiába olvasom és próbálom értelmezni, eddig még nem jöttem rá :B
Peace :R

(#29) larryking válasza twine (#28) üzenetére


larryking
senior tag

Egy mondatban összefoglalnám a választ.

Próbáld ki a webost és minden hiba szertefoszlik............

"We'll meet you where the lights are...."

(#30) amanoba válasza twine (#28) üzenetére


amanoba
őstag

azt tudd,hogy 70 pénz egy-másfél éve volt, azóta lement bőven a felére vagy az alá, igaz touchstone-t nem adnak hozzá.(ami szerintem ugyancsak párját ritkító, és exkluzív megoldás)

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#31) Sam Thullner válasza twine (#28) üzenetére


Sam Thullner
csendes tag

twine,
igazad van, hogy a 70k valóban sok (ebből egyébként 55k volt a telefon és 15k a touchstone+touchstone cover. megvehettem volna a telefont egyedül is, de a touchstone-t is kértem és nagyon bevált, tényleg kényelmes)

Egyrészt amíg az ember nem használja saját maga, saját tempója/elvárásai szerint, addig nem derül ki igazából hogy a memória mire elég és mire nem, ill. az akksi mennyire bírja, akár mit is mondjanak a különféle tesztek.
Másrészt akkor még azt ígérte (a már nem emlékszem melyik cég), hogy a doksi szerkesztő csomag hamarosan megjelenik... :(

Bár _nem ismerem behatóan_ a piacot, de ha az 55k-s árral számolok a 70k helyett, ennyiért nem tudom hogy kaptam-e volna ennél jobb, gyorsabb kártyafüggetlen, strapabíró, billentyűzetes, hasonló elrendezésű telefont. (Mielőtt valaki megkérdezi: igen, gondoltam Blackberryre, ki is próbáltam a 9700-t, de őrülten zavart a touchscreen hiánya.)

Utólag tehát, hogy a Palm/HP "magunkra hagyott" minket, ill. megismerve a Pixi korlátait, valóban sok a 70k. Egyetértek egy korábbi hozzászólóval, aki azt írta hogy 50k-ért nagyobb memóriával és kamerával (bár ez nekem nem volt szempont) bestseller lehetett volna.
Választhattam volna egyébként új Pre+ vagy Pre2-t is, de annyi pénzt meg nem akartam kiadni.

Legfőbb indok volt egyébként a PalmOS-es múltam; Handspring Visor, Palm Tungsten T3, Palm Treo 650... Ezeket mind rongyosra használtam, nekem nagyon-nagyon beváltak. Ezek után nagyon kiváncsi voltam a webOS-re, nagyon ígéretes volt, a Pré verziók túl drágák voltak, maradtam tehát a Pixi-nél.

Hát így jártam, remélem azért hogy 1-2 évig még működik a Pixi. Addigra meg vagy feléled újra a webOS vagy talpon marad a BB és kijön egy-két QNX-alapú telefonnal amire érdemes lesz egy webOS rajongónak váltania. Vagy a BB is eltűnik (vagy nem lesz jó a QNX-es vonala) és akkor majd foghatom a fejem hogy mit válasszak.

(#32) Weißturul válasza Sam Thullner (#31) üzenetére


Weißturul
senior tag

sajnos ez van... droid és alma mellett nehéz fennmaradni és sajna csakis plamfanok (mint pl te) vettek Palm/HP telót... gondolom ezértis bukott meg :O

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#33) Karma válasza Weißturul (#32) üzenetére


Karma
félisten

Ez most tényleg nem a vásárlók sara, lásd a teszt alcímét.
Ha egyszer nem lehet megvenni, nem csoda hogy nem fogy...

“All nothings are not equal.”

(#34) Weißturul válasza Karma (#33) üzenetére


Weißturul
senior tag

mondjuk lehet egyszer beinvesztálok egy pálmát... a webosnak lehetett volna simán jövője :( remélem a bada nem jut erre a sorsa

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#35) twine válasza Sam Thullner (#31) üzenetére


twine
addikt

Értem.....hát(amivel nem kezdek mondatot :) ) köszönöm szépen a beszélgetést...Az jött le belőle, hogy tul. képpen ezt "vallásként" lehet ebben a pillanatban kezelni....Valaki vagy rajong érte vagy nem,,,ha teljesen "függetlenként" szeretne vásárolni akkor a két(három) "nagytól" érdemes! De ha valaki már hozzászokott a palm-hoz....akkor azt fog venni legközelebb is....(a szokás hatalma)
Valamiért folyton a régmúlt dicsőséges GRAVIS hangzsugái jutottak eszembe....
Volt vele gond, mindig mókolni kellet, ha általános használatra vette az ember, és nem kimondottan zenélni,,,de az élmény megérte....valahogy így érzem ezt a kis telefont is....
Használjátok egészséggel ;) :R

(#36) Weißturul válasza twine (#35) üzenetére


Weißturul
senior tag

én a helyedbe nem keverném a vallást és a fanatizmust... ettől függetlenül részben egyetértek veled

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#37) ldave


ldave
félisten

A tesztből nem derült ki számomra: magyar, ékezetes karaktereket lehet írni a billentyűzettel valamilyen módon?

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.