Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GuruZone


GuruZone
őstag

Nap mint nap adok el ilyen, vagy minimálisan különböző olcsóbb árfekvésű PB notit. Hiánypótló teszt!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2) csibor


csibor
őstag

Tesco-ban most lesz 90K-ért, de 6470 vga-val. Tényleg ez most címkézés, vagy valóban előrelepés az 5XXX-ez képest?

(#3) mark77 válasza GuruZone (#1) üzenetére


mark77
tag

Több ilyen kéne, mert a vásárlók zöme ezeket keresi.Igaz többre nincs is szüksége egy átlagfelhasználónak.
De fontos szempont a garancia és a szervíz háttér.
Amúgy a gép ára+Windows. Ha nem ismerős a Linux. Szigorúan jogtisztán!

Cannibal Corpse

(#4) csibor válasza csibor (#2) üzenetére


csibor
őstag

Linux-ról jut eszembe, hogy boldogul vele?

(#5) tuctuc válasza csibor (#2) üzenetére


tuctuc
aktív tag

2x annyi shader proci van a 6470-ben, mint az 5470-ben, kb. 30%-kal gyorsabb 3DMark szerint. Nekem ilyen gépem volt HD4250-el, HD6470-el 90-ért elég jó vételnek tűnik.

20 éve a PH-n

(#6) mark77 válasza csibor (#4) üzenetére


mark77
tag

A Packard Bell support oldalán szó sincs linuxról. Szerintem a legtöbb Linux disztróval elboldogul, mert semmi olyan egzotikus nincs benne. Talán a webkamera és fájóbb a wlan Linux szempontból.

[ Szerkesztve ]

Cannibal Corpse

(#7) TaliGa válasza csibor (#2) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Én most vettem Metrós eksünben, ajándék lesz nővérem fiainak - ott 99pénz vót. Szóval P360-os ezekben a CPU (Win7 5,5 élményindex), és 500as WD winyó a háttértár, a fenti leírás többi része ide is stimmel. A gép meglepően gyors, a driverekkel nem volt gond - ehhez már 64bites driverek is voltak a mellékelt lemezen, kicsit totóztam, és mindent /kivéve webcam/ elsőre eltaláltam. A VAIO-mhoz képest ergónomiában nagy zuhanás, a finetip billzet fura, a tapipad gombjai kemény, kattogós vackok, a tapizható felület kicsi. De kevés a lakk, és ennyi pénzért jónak tűnik a hardver. Első gépnek sztem kiváló lesz...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#8) Gl4diator


Gl4diator
tag

kb. 9500 forintért a hülyének is megérné :DD , de bizti 95000 akar lenni

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A testvére van épp a kezeim között ,ha mondható annak, egy Acer Aspire 5742Z, hát igen a venti itt is hallhatóan felzúg, és igaz ,hogy ebben egy Pentium P6100 van, de a Photoshop jelenleg kínlódik, pedig adtam még neki 4GB-Ramot is ( igaz nem eszi meg mindet) Sajnos ebben csak Inteles grafika van, ami eléggé siralmas, de volt részem Mobility Radeon-hoz HP-ben ( i3 mellett), elég korrektül vitt mindent, és nagyon gyorsan alkotta a képeket a szerkesztésnél.

Ennek a gépnek egy Tetszett!, mert ár-értékben verhetetlen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Armagedown


Armagedown
őstag

Nagyon jó vétel ennyiért :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) janos1988


janos1988
addikt

Most ez TK81 vagy sem? Nem egy árkategória a kettő. Jó 25-35e Ft különbség van a kettő között.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#12) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Üzemidő lehetne picit acélosabb :(
Netezgetve wifivel mennyit bír?

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#13) Chaser


Chaser
titán

Ugyanilyenem volt csak HD5470 nélkül. Nem rossz a kaszni és a váz:)
Ára viszont nehezen hiszem hogy 9500ft lenne :P

szerk: Az enyémen gyárilag vmilyen linux disztrib volt, ment azon minden:) Igaz az az inteles P6200-es TK81 volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Atos23


Atos23
senior tag

Teljesen megeri, foleg a teszkos 90K-s.

Sokan szidnak engem, mikor megemlitem, hogy miert dijazom annyira a Windows elmenyindexet. Pedig hatarozottan jo otletnek talalom a megjegyzeset, valoban pontatlan, de viszonyitas keppen teljesen jo. En minden cikkironak ajanlom az elkesziteset.

(#15) Boxi88


Boxi88
őstag

Ahogy látom a BIOS-t már többször próbálta foltozni a Packard Bell, én egyből befrissíteném a legújabbra, mert elég sok minden javítottak már rajta... hátha megoldódna a ventilátor bug és egyéb apró hibajelenség.

Amúgy jó írás, köszi!

(#16) Termi92


Termi92
tag

Egy hasonló TK81-et szereztem be én is tescobol, p360 procival, meg 6470 m-el, 105.000 Ft-ért. Ezen is valami linux volt rajta, de első bekapcsolásánál azt írta gép: az operációs rendszert nem támogatja a bios... windows 7-el tökéletesen megy a masina. Az enyém netezve, wifizve bír 2,5 órát. 100%-on kihasználva 70 perc.
(Amúgy nagyon penge kis gép. Skyrimet olyan szépen viszi. :DD )

[ Szerkesztve ]

(#17) echterion


echterion
nagyúr

Nekem szinte teljesen ugyanez van, csak egy i3 370-es procival meg 320-as hitachi hdd-vel. A melegedésre viszont nincs panaszom, ezzel ellentétben. Az akksi meg kb. 2,5 órát bír energiatakarékos módban, wifivel, terhelve meg picit kevesebb, mint egy órát.

Jó cikk lett. :C

**********

(#18) opeter87


opeter87
senior tag

Jó írás :R

Ennyiért tényleg jó vétel :D

Azt tudja, amit egy átlag user kezében tudnia kell, így 2011 végén :C (szerintem a FULL HD, egy-egy játék már ebbe a kategóriába tartozik, még akkor is, ha sokan nem erre használják)

(#19) k_laci


k_laci
tag

ebbe tényleg nincsen webkamera ? :Y

(#20) Termi92 válasza k_laci (#19) üzenetére


Termi92
tag

De van.

(#21) Boxi88 válasza k_laci (#19) üzenetére


Boxi88
őstag

Ezt, hogy sikerült kiszűrnöd? :F A képeken is látszik, hogy van, meg a leírásban is szerepel a webkamera... :U

(#22) joey04


joey04
titán

Ezen az áron ez a gép verhetetlen szerintem. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Chaser


Chaser
titán

K10stat-tal 1ébként be lehet szabályozni a procit. 30-40 perc +akuidő is lehet vele, megf hálózatról se melegszik annyira.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) echterion válasza Boxi88 (#21) üzenetére


echterion
nagyúr

Úgy, hogy el se olvasta... :U

**********

(#25) Termi92 válasza Chaser (#23) üzenetére


Termi92
tag

Elég a legutolsó ati driver. Abban van CPU sebesség szabályzó is (ami automatikusan állítja a sebességet, ha érzékeli, hogy töltőn van, vagy akksiról megy.)

(#26) Chaser válasza Termi92 (#25) üzenetére


Chaser
titán

Csak egy gond van vele..fesz-t nem tudod szabályozni, k10stat-tal igen:) 99%-ban a legkisebb órajelhez rendelt automatikus fesz elég a gyári max órajelhez is. Vagy akár beállíthatsz vele 600mhz-es órajelet ha csak olvasgatsz épp, ahhoz valami 0.65-0.7V kell cpu-tól függően.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) csibor


csibor
őstag

nagyon gondolkodom rajta, eszem aszt mondja picit drágábbat AMD A4-3300M-al,pénztárcám 90K, és kamatmentesen az enyém lehetne :F

(#28) echterion válasza Chaser (#26) üzenetére


echterion
nagyúr

A mobil i3 370-eshez is van valami hasonló progi? Párom úgyis csak netezik vele, meg a beadandóit csinálja, így csak akkor kell a teljes kraft, ha néha nálam van és nyomok vele egy kis WoT partit.

**********

(#29) Chaser válasza echterion (#28) üzenetére


Chaser
titán

Nincs. C2d óta intelnél ez a lehetőség megszűnt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) vanhalen válasza csibor (#2) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Tesco-ban most lesz 90K-ért, de 6470 vga-val. Tényleg ez most címkézés, vagy valóban előrelepés az 5XXX-ez képest?"

Látom, már valaki válaszolt, de hadd tegyem hozzá, hogy a HD6xx-ekben, a legbutábban is már UVD3-as "motor" van beépítve, vagyis gyorsítja az összes ma létező HD tartalmat, webes formátumokat, meg tudja az OpenCL 1.1-et, WebGL-t, elég hosszú a lista, de ebben IS különbözik a HD5xx-el szereltektől. Magyarul: 90-ért HD6xx-el szuper :)

(#31) tuctuc válasza csibor (#27) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Szerintem nem erősebb az A4-3300M, úgyhogy én nem gondolkoznék sokat, megvenném P-s procival és 6470-el.

20 éve a PH-n

(#32) csibor válasza tuctuc (#31) üzenetére


csibor
őstag

Holnapig kitalálom :) Megpróbálom kideríteni Ubi menyire szereti.

(#33) Chaser válasza tuctuc (#31) üzenetére


Chaser
titán

De azt lehet húúúzni. A turbo órajelet maxra be lehet lőni k10s-tsattal fixen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Chaser


Chaser
titán

90-ért mondjuk tényleg korrekt hd6470-nel a jószág:) Én januárban vettem 100-ért p6200+igp verzióst, ram, hdd ugyanennyi vot. Mondjuk akkor még 2 év gar járt rájuk, de 90-ért korrekt ilyen felszereltséggel 1 évvel is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Graphics válasza echterion (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én fogtam és az energiasémáknál levettem százalékosan a proci teljesítményét kb 30-40%-ra és úgy nem döngette a procit dinamikusan, hanem 930MHz-en ment, és netezésre, meg egy kis apró munkára bőven jó volt úgy, ja meg grafikus vezérlőt is letekertem ugyanitt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) echterion válasza Graphics (#35) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, ezt mindjárt kipróbálom én is. :K

**********

(#37) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

hasonló konfiggal vettem 2010ben 1 dell lapost... amire elég, arra nagyon jó. a többire meg ott a pc... az olcsó műanyag borításról csak annyit mondanék, hogy beszálló kategória, ne várjon az ember alumíniumot meg magnéziumot, pláne ne karbont :DDD vigyázni kell rá és kész :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#38) Graphics válasza echterion (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na eredmény?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) echterion


echterion
nagyúr

Működik, kipróbáltam. Most hyperpi-vel teszteltem, a max teljesítmény 950 MHz lett. Így is hagytam, kíváncsi vagyok, mennyit fog ez hozni akkuidőben. Pár nap múlva kiderül.

**********

(#40) Graphics válasza echterion (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A grafikán is tekerj le, mármint hogy ne pörgesse az grafikus chipet, mert én azzal szívtam, hogy a dedikált Ati maximumon maradt :D, szóval proci lenn, videó fenn!. Ellenben nem tudom hogy nálad az integrált chip beállításait hogy lehet módosítani, az energiasémáknál

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) GerryZ válasza janos1988 (#11) üzenetére


GerryZ
csendes tag

A hivatalos megnevezése F4081, de mind a doboz, mind a driver, mind pedig a programok azt írják, hogy TK81-es. Tehát tulajdonképpen teljesen ugyanaz a kettő, csak ezen Windows helyett Linux van. Ezért olcsóbb egy huszassal.

(#42) Chaser válasza echterion (#39) üzenetére


Chaser
titán

K10stat-.tal vedd lentebb a feszt is, úgy lesz az igazi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) echterion válasza Graphics (#40) üzenetére


echterion
nagyúr

A vga driverben lehet akkukímélő módot beállítani, ahhoz azért nem nyúltam. Érezni is, mikor arra állítom, mert nincs olyan játék, ami ne akadna meg ilyen beállítással.

(#42) Chaser: Az működik inteles procinál is?

**********

(#44) Chaser válasza echterion (#43) üzenetére


Chaser
titán

Nem, ott az rmclock működik vagy a cpu genie, de az fizetős. És csak c2d-ig bezárólag jók, core i-től kezdve nincs sw cpu managementhez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) csibor


csibor
őstag

Elnéztem a napot, holnaptól van akcióban. Azért nem jöttem haza üres kézzel Acer AS5742ZG -P612G25Mnkk- jöttem haza 80400Ft volt P6100,2gb ram, HD5470, 250hdd.

(#46) echterion válasza Chaser (#44) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor miért mondtad, hogy használjam azt is?

**********

(#47) Graphics válasza echterion (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt én se értettem, ha nem lehet használni, akkor hogyan használd? :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) yerico


yerico
senior tag

Nem fogom megérteni a Tuskót. Akciózza elméletileg mától 90-ért, ugyanakkor árulja 76-ért 2 nappal korábban. Acerben P6100-val és 5XXX-es ATI-val 73K. Akkor most itt ki a hülye?

(#49) Graphics válasza yerico (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát 73-ért jó, ha van hozzá dedikált kártya, ámbár kicsit vérszegény az a P6100, de 2*4GB RAM-mal máris életképesebbé lehetne tenni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) Chaser válasza echterion (#46) üzenetére


Chaser
titán

AMD-s gép topikjában vagyunk, nyilván feltételeztem hogy neked is az van:) Lehet mondtad hogy neked inteles, lehet én meg nem emlékeztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.