Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Azt hittem már hogy hátul lesz 5 kamera.. Az áruk gondolom még feljebb mászik, szokás szerint. Egyébként ha így néz ki ahogy ezen a képen, akkor pofás lesz. Bár valószínűleg nem ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2) aujjobba


aujjobba
addikt

Csak öt? Pitiáner dolog, én tennék rá legalább tizet.

(#3) stvnppp


stvnppp
senior tag

Már ennyire nem tudnak mit kitalálni? Aki meg fotózni akar, az nem inkább egy normális fényképezőgépet vesz?

(#4) gazdi40


gazdi40
csendes tag

Az aksi meg a felere hogy elferjen az ot kamera

(#5) nozs23


nozs23
addikt

Kit érdekel hány kamera van rajta, amíg az pozitívan hat a képminőségre?

(#6) sKie^


sKie^
tag

Es 350.000 lesz.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#7) aujjobba válasza nozs23 (#5) üzenetére


aujjobba
addikt

A képminőségre EGY darab nagyobb méretű optika lenne jó hatással, lásd Lumia 1020.

(#8) nozs23 válasza aujjobba (#7) üzenetére


nozs23
addikt

A három kamerás P20 Pro jobb képeket csinál, mint az 1020.

(#9) #33253120


#33253120
törölt tag

Erre kíváncsi leszek. :)

(#10) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

oszt az 5 kamera akár eggyütt is tud majd műkődni?

(#11) CptAdamica válasza sKie^ (#6) üzenetére


CptAdamica
veterán

Különösen ajánlott plecsnivel.

Megyen!

(#12) Fred23 válasza sKie^ (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

A "kis" Beyond 0 megáll majd 260 alatt szerintem, és gyorsan lesz belőle bruttó 200-230.

[ Szerkesztve ]

(#13) Akidobos74 válasza aujjobba (#7) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Mármint szenzor. Mert az a fő lényeg.
__________________

Legkisebb 5.8" :O

(#14) totgab02 válasza stvnppp (#3) üzenetére


totgab02
junior tag

Nem mert egy olyan kamera ami tud olyan kepeket loni az annyiba kerul mint egy telefom akkor meg mar inkabb telot veszek😒

Sajat pelda erre nagybatyam aki el akart kezdeni fotozni vett egy gepet aztan meg sirt hogy milyen retek kepeket lo, hiaba momdtam neli elotte hogy oreg ugyanennyiert egy teloval is tudsz majd fenykepezni ilyen minosegben, peraze hogy 2 het utan ra is unt az egészre es kidobott x osszeget(nem tudom mennyiert vette ea nem is akarok hulyeseget mondani.)

Nyilvan a pro fotosokkal mas a helyzet de az a szett ami nekik kell az megint nem itt kezdődik 😉

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

sokra megy a lúzer júzer 5db 1/4"-os szenzorral megvert "kamerával"... Akksiidő meg majd gondolom a béka feneke alatt, mert úgyisvankonnektorerdőbemegnemennyé:W

No mind1, erre se fogom cserélni az s7e-met, az hóttziher.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Psychopeti válasza nozs23 (#8) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Azt azért kétlem ;)
Mert egy kamerával már nem érne semmit... :K
A képminőségre kéne menni igazán nem a kamerák számának növelésére :U

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#17) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nekem egy Beyond 0 rendel.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nah ha nem edge lesz, akkor talán érdemes lesz nekem is ránézni. De jobban örültem volna kisebb kijelzőnek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) aujjobba válasza nozs23 (#8) üzenetére


aujjobba
addikt

Oké, a 1020 egy 5 éves technika.
Mai technológiával és szoftveres támogatással egy nagyobb jó minőségű szenzorból sokkal jobb minőséget lehetne kihozni, mint amik ezek tudnak a kamerák szaporításával.

(#20) <Lacy85> válasza Psychopeti (#16) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Marketing szempontból jobban hangzik az, hogy van benne 5 kamera, mint az, hogy 1, de az jó képeket lő.
Egyik elkezdi, a többi meg megy utána, mert lemaradnak a számokban.

(#21) t72killer válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyire hülye lenne az emberiség?:(

Költői kérdés volt, tényleg ennyire:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Hopkins95 válasza stvnppp (#3) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem, mert ha ennyi pénzt elköltök, akkor már legyen jó telefonom is. Én is pl. a Nexusszal fotózom és sokkal inkább azt használom, mint egy fényképezőgépet. Kompakt, a zsebemben elfér és vannak benne jó panoráma funkciók. Amit hiányolok, az a nagylátószögű kamera, szóval nagyon örülök, hogy a Samsung is szerel bele ilyet(a nagy gyártók közül csak az LG telefonokban volt eddig).

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) Dhampir


Dhampir
félisten

"Pókszem" telefon. :)

Öt hangszóróval is érdekes lenne, például a Fart Droid igényes surround hangzással. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) <Lacy85> válasza t72killer (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez szinte mindennél így van, ha valaki nem ért hozzá.
Hányszor hallottam már telefon vásárlás előtt / után, hogy "fúúú, ez de brutál telefon, mert 8 magos proci van benne".
Aztán ott figyelt a telóban egy snapdragon 4XX. :D
Más meg a VGA-nál csak azt nézi, hogy hány GB-os. Semmi mást.
Ez van. :K

(#25) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Vizipók csodapók fog irigykedni.. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) DDA40X válasza <Lacy85> (#24) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Igazából vicces sztorik ezek! ;] Az én ismerősöm is nem olyan régen bizonygatta, hogy mennyire jól járt a telefonjával, mert ő a legjobb fotós mobilt vette. Azért vett ugyanis Sonyt (azt sem tudta melyiket pontosan), mer' az 24 megapikszeles! És az tudja a legjobb képeket. Jólvan mondom.. Mondtam neki, hogy végülis majd' mindegyik mobilban Sony szenzor van.. Na meg hogy ezekből valamiért sohasem a Sony tudja kihozni a legjobbat, hanem egy másik márka.( na jó most azért már van jó Sony kamera szoftver is..) Amelyik meg nem azt használ, annak sem kell 24 megapixel, hanem pl a Samsungnak elég volt hozzá 12 is pl.. De ő ezt nem hiszi el. Na.. Neki melyik markting rizsa fog bejönni a későbbiekben is? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) Psychopeti válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


Psychopeti
senior tag

+1
Sajnos ez igaz :W

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#28) #16514048 válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


#16514048
törölt tag

Minden hasonló topikban felteszem a kérdést, de még soha nem kaptam rá értelmes választ; mi pontosan a bajotok azzal, hogy többféle lencsét is lesz lehetőség használni? Az, hogy így a mezei felhasználók/hobbisták számára nemsokára tényleg kompromisszumok nélkül kiváltható lesz a kompakt fényképezőgép a mindig nálunk lévő telefonnal?

Nem lehet, hogy nem csak a marketingről szól, hanem ezzel olyan funkciók is belekerülnek, amit más módon nem lehetne kivitelezni (vagy csak sokkal bonyolultabban)? Nekem például a zoom nagyon hiányzott eddig a mobilos kamerákból, de például a széles látószögű lencsének is látom értelmét.

Nem jobb minőséget ígérnek a több kamerás rendszerek, hanem olyan funkciókat, amik eddig nem voltak elérhetőek. Mi ebben a parasztvakítás?

Ha ilyen embereken múlna a mobilos technológia fejlődése, akkor kérdéses, hogy a VGA kamerákig eljutottunk volna-e, vagy az is minek, amikor ott van rá a célgép...
A telefon meg maradjon csak telefonálásra, maximum sms-ezésre.

[ Szerkesztve ]

(#29) t72killer válasza #16514048 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sok kis kamera helyet foglal mástól, pl 500mAh-nyi akksikapacitástól. Ha az 1db mobilos kamerával nem lehet megoldani a helyzetet, akkor vegyen magának a fotográf hajlamokkal rendelkező tag egy nagyszenzoros zoomos komolyabb kompaktot. Nem őrültbonyolult dolog, 15éve mindenki ilyenekkel rohangált (najó, nem nagyszenzorosokkal).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) |AP|


|AP|
veterán

mostanában akartam S9-et venni, de azt hiszem kibírom még egy ideig, kíváncsi vagyok a "kicsi" S10-re.
Bízom benne, hogy a méret nem fog nőni, sőt esetleg kicsit tudnak is faragni az alsó/felső kávákból.
Ha mégsem így lesz, akkor marad az S9, remélhetőleg akkor már kedvezőbb áron.

(#31) #16514048 válasza t72killer (#29) üzenetére


#16514048
törölt tag

A 3 hátlapi kamerás (amiből az egyik egy kifejezetten nagy méretű szenzor) P20 pro-nak +800 mAh akkukapacitása van a 2 kamerás elődjéhez képest. +1300 az egy kamerás Pixel 2-höz képest.

Tehát továbbra is várom az ésszerű érveket a tele és nagy látószögű lencsék ellen. A "vegyen mellé pluszban egy nagy szenzoros kompaktot és cipelje magával mindenhova, ahogy régen tették" nem az.

[ Szerkesztve ]

(#32) tothjozsi96 válasza Fred23 (#12) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Addigra már az lesz a menő hogy 400 az induló ár...
:))

(#33) Viktor77


Viktor77
titán

Tényleg lesz nem Edge? De jó lenne...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) t72killer válasza #16514048 (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hogyha a többlencsés változat is 1/2.3"-os szenzorokat kap akkor nincs ellenvetésem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) <Lacy85> válasza #16514048 (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Nem jobb minőséget ígérnek a több kamerás rendszerek"

vs.

"A HUAWEI P20 Pro lenyűgöző 40 MP felbontású RGB kamerája eddig nem tapasztalt képélességet, színhűséget, élességállítást és kontrasztot kínál minden egyes fényképhez."

"Bemutatjuk a világ első Leica tripla kameráját A HUAWEI P20 Pro tovább feszegeti a kreatív mobiltelefonos fényképezés határait. A fény kinetikája által ihletett, precíziós eljárással készített megoldásnak köszönhetően a legapróbb részletek sem vesznek el"

Hát őőőőőőő....

"Az, hogy így a mezei felhasználók/hobbisták számára nemsokára tényleg kompromisszumok nélkül kiváltható lesz a kompakt fényképezőgép a mindig nálunk lévő telefonnal?"

A mezei felhasználó boldogan mutatja, milyen jó képeket lő a Galaxy A5, vagy hasonló társai.
Na ők pont nem 300 ezres teló után rohangálnak, ha fotózgatni akarnak.
Ha valakinek meg tényleg ez a cél, akkor ennyi pénzből "kicsit" jobb célgépet kap.

(#36) totgab02 válasza #16514048 (#31) üzenetére


totgab02
junior tag

Egy ket ember igenyeire szabott telefon kb ugy nezve ki hogy egy 4 colos akkumulator amivel telefonalni is lehet azt ok cső😅

(#37) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Következő hírek:
- 6 kamera lehet a Huawei P30-ban
- 7 kamera lehet az LG V40-ben
- 8 kamera lehet a Galaxy S10-ben

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#38) MaCS_70 válasza aujjobba (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, a nagyobb érzékelő jobb.

Az érvelésed szerintem viszont ott bukik, hogy ezek ugye különböző fókusztávolságú (látószögű) kamerák, amik szintén ökölszabályként jobb rajzolatú képet készítenek, mint bármilyen gumioptika. Képminőség szempontjából tehát igenis jobb a több fényképező egység.

kdavid: +1 -- nayon egyetértek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Én azt nem értem, hogy miért kell (pl. ezeknél a Beyond szinteknél) párhuzamba állítani a kijelző megoldását a kamerák számával.

Én gondolatban már lemondtam a Samsungról, mégpedig pont az Edge kijelző miatt. Most örülök annak, hogy végre enélkül is vehető lesz felső kategóriás Samsung, de miért csak butított kamerával, amikor nekem baromira bejönne ez a három kamerás megoldás, ami őrült nagy mértékben növeli a telefon fotós használhatóságát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40) #16514048 válasza <Lacy85> (#35) üzenetére


#16514048
törölt tag

Igen ám, csak nem "ebből a pénzből", hanem a telefon mellé pluszban. Ami még egy kütyü, amit feleslegesen magánál kell tartania, miközben kiváltható lenne a telefonnal is.

Persze, akit annyira nagyon érdekel a fotózás, az tényleg vesz egy komolyabb, cserélhető objektíves gépet.
Viszont nem is azt mondtam, hogy a DSLR gépeket lehetne kiváltani ezekkel a többkamerás telefonokkal, hanem a kompakt fényképezőket.
Ahhoz meg azért nem kell profi fotósnak lenni, hogy tudd értékelni a zoom-ot, vagy hogy örömmel használj egy nagylátószögű lencsét.

Még mindig nem értem miért baj az, hogy vannak ilyen lehetőségek.
Én nem használom többek közt az NFC-t, nem használom a hangvezérlést, nem tartok igényt ujjlenyomatolvasós feloldásra, nem használom a GPS-t, de attól még nem tartom parasztvakításnak ezeket.
Pedig például utóbbira is van céleszköz...

Tényleg, ennyi erővel minek is tesznek GPS-t a telefonba, amikor külön is lehet venni, ha valakinek akkora szüksége van navigációra. :U

(#41) MaCS_70 válasza #16514048 (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon-nagyon egyetértek!

Sajnos elég általános az a hozzáállás, hogy "amire nekem nincs szükségem, az felesleges, értelmetlen", illetve ennek a párjaként az, hogy ""ami nem éri el az általam feltételezett színvonalat (ha értek hozzá, ha nem), az szintén értelmetlen".

Meggyőződésem, hogy nem mindenkinek jött le, hogy mit is csinál a szóban forgó 2-3 kamera. Azért gondolom ezt, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki, aki egyébként legalább kattintgatás szintjén fotózik, ne látná értelmét a különböző látószögek használatának.

Én használok DSLR-t, és a mobiltelefon mellett egy kompakt fényképezőgépet is -- ez utóbbit azonban már szinte kizárólag akkor veszem elő, ha nyitni vagy zoomolni kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) mrThomi válasza #16514048 (#28) üzenetére


mrThomi
addikt

Abbol latszik h ez bullshit es farokmeregetes hogy par ev mulva vissza alnak majd 2 kamerara. Nem hiszem hogy 5 ev mulva pl 8 kamera lesz rajta. Nekem szemelyszerint nincs bajom azzal hogy probalkoznak de mas fontos dolog rovasara is megy mint pl az akksi

Nothing Phone (2a)

(#43) MaCS_70 válasza mrThomi (#42) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudja a fene... Megint csak személyfüggő a dolog. Én speciel örömmel lemondanék egy kis akkukapacitásról cserébe azért, hogy legyen egy plusz markánsan eltérő látószögem.
Nekem a három mondjuk elég jó felállásnak tűnik.

Amúgy meg szerintem legyen vastagabb a telefon 3 mm-rel, és nyerjenek ott helyet az akkunak. Értelmetlennek tartom, de kifejezetten nem is szeretem a nagyon vékony telefonokat -- ami egy újabb szubjektív vélemény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) #16514048 válasza mrThomi (#42) üzenetére


#16514048
törölt tag

Továbbra sem értem mitől farokméregetés ez.
Itt nem számokról van szó, hanem új funkciókról, amik eddig nem voltak elérhetőek.

De ezt az összefüggést sem értem: "abból látszik, hogy bullshit, hogy később nem lesz 8 kamera és visszaálnak 2-re."
:F Ha nem álnának meg 3, max 4 hátlapi kameránál akkor nem lenne bullshit, így viszont az?

A RAM, meg a processzor magok számának növelése inkább volt farokméregetés, mert eleinte nem nagyon lehetett mivel kihasználni az extra teljesítményt.
De ezzel szemben például egy zoom lencse bármikor jól jöhet. Tényleg nem tudom felfogni miért olyan ördögtől való ez.

Azt meg az előbbi P20 pro példájával bizonyítottam, hogy nem megy az akku kapacitás kárára, hiszen az is nőtt az előző modellekéhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#45) <Lacy85> válasza #16514048 (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért tartom parasztvakításnak?
Fent linkeltem a huawei marketing bullshit-elését.
Reklámban tényleg jól hangzik, a gyakorlatban meg van olyan 1 kamerás telefon, ami 12MPixel mellett feltörli a padlót a P20 Pro-val.
Egyedül talán a zoom, ami tényleg hasznos tud lenni.
De ahhoz meg elég 2 kamera is.
Előre is kell a 2, mert portré mód.
Igaz, hogy meg tudják oldani 1 kamerával is tök jól, de akkor nem tudnák azt mondani, hogy fejlődött a telefon. :D

A GPS-t, meg hasonlókat felesleges belekeverni.
Azoknak valóban van értelme is.

(#46) MaCS_70 válasza <Lacy85> (#45) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan is oldják meg a zoomot egy optikával? Persze, voltak kísérletek fotóközpontú telefonokkal, amik rendes zoommal készültek (nekem még be is jöttek), de túl nagy lett a kompromisszum. Ebben a méretben jelenleg nem tudunk elfogadható méretű gumioptikát készíteni, ezért kell a több párhuzamos -- kompromisszum, de sokkal több a semminél.

Ezt meg végképp nem értem, hogy miért is "elég" a zoomhoz a két kamera. A fentiek alapján történetesen annyi kamera kell, ahány látószöget akarunk használni -- ezért is bosszankodom azon, hogy a három optikás Galaxy nem lesz nem edge-es kivitelben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) enginev3.0 válasza aujjobba (#7) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy darab kicsi is elég, lásd pixelek

És nettó szívatás hogy a legkisebb modell a fele cuccot nem kapja meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48) <Lacy85> válasza MaCS_70 (#46) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Hogyan is oldják meg a zoomot egy optikával?"

Portré módra írtam az 1 optikát.

"A fentiek alapján történetesen annyi kamera kell, ahány látószöget akarunk használni "

Hurrá. Remélem 1-2 éven belül jönnek a 8 kamerás mobilok, és akkor sokan elégedettek lesznek. :D

(#49) exedoc válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


exedoc
senior tag

Igazat kell adnom. A felhasználók felültek a gyártók által nyomatott marketing vonatra. Megy az öt kamera, a nanométer- és pixel huszárság, a RAM, stb. Sok embert meg lehet vezetni ezekkel, de azért józan paraszti ésszel egy nagy kijelzőt QHD-ben sok giga mem-el, sok kamerával, nagy háttértárral valaminek meg is kell ám hajtani. Milyen érdekes, hogy az átlag felhasználót az már abszolút elfelejti érdekelni, hogy milyen kapacitású akkumulátor van ezekhez a hardver paraméterekhez. Mindenki rá van pörögve a ram-ra, a kamerára meg a kijelzőre. Épp tegnap kellett megmutatnom egyik kollégának hogy lehet névjegyhez fényképet hozzárendelni, mert az már nem ment, de a memória méret az bezzeg megvolt. :D

(#50) Cultus válasza stvnppp (#3) üzenetére


Cultus
tag

Nem! Nekem a telefon munka eszköz, ami szinte mindig a kezemben van, és folyamatosan jó képeket is kell készítenem! Még csak az hiányzik, hogy egy bumszli fényképezőt is folyton a kezembe kelljen tartani! :U
Ezért sokkal praktikusabb egy jó kamerás mobil. :K

"Ha valakinek több boldog perce volt, mint ami fájt, az álljon elém, és árulja el a titkot, amit talált."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.