Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Szép kezdeményezés a microsofttól, de hiába győzi meg a fiatalokat, hogy vegyenek eredeti szoftvert, pénzük nem lesz rá. Miből vesz egy tizenéves magának officet?
Én dreamsparkon le akartam tölteni a windows 8 at, de a microsoft saját letöltőkliense 10 óra alatt sem akarta letölteni. Ekkor kénytelen voltam torrentről 10 perc alatt letölteni a cd képfájlt, majd az eredeti CD-kulcsommal aktiváltam. Ha a legális forrásból beszerezhető szoftvert nehezebb letölteni, mint a kalóz változatot, akkor mégis ki fogja az eredetit választani?

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#2) Syl


Syl
nagyúr

"Csakeredeti"? Hmm, akkor ott a helyem! Ubuntu, LibreOffice, Gimp, stb. stb. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Zsolesz1885


Zsolesz1885
tag

Éhbér országban szép kezdeményezés. 50-60 ezrekből élnek az emberek aztán még lehet sokat is mondtam. Gyereknek nem hiszem hogy megtudja venni a szülő 20-30 ezerért ezeket a szoftvereket, és akkor a játékokról ne is beszéljünk..

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#4) anulu


anulu
félisten

már bocs, de a francokat! maximálisan tisztában vannak vele. valahogy a kereseteket és a software-ek árát kéne szintbe hozni. a gyerekek azt akarják, amit a többiek, nem az árat nézik, a szülők meg nem tudják megvenni (talán nem is akarják, amíg ingyen beszerezhető). nem fognak nekiállni legálisan ingyenes alternatívát keresni, lewarezolják és viszlát.

azt meg, hogy 10-ből 8-nak fogalma sem volt a szerzői jogról meg hogy mi hamis és mi nem, erős csúsztatásnak érzem, de legalábbis a HENT részéről önigazolásnak, h "lám-lám, szükségetek van ránk mégiscsak!"

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) AkosAkos válasza anulu (#4) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Egyáltalán nincsenek tisztában vele. 15 éves vagyok, osztálytársaim szerintem még egyszer nem láttak eredeti szoftvert. Egyikőjük nemrég nem is értette, hogy miért lehet kapni a boltban a játékokat mikor neten ott van.

Egyébként a legnagyobb baj még sem ez, hanem az áruk. Nagyon magas.

[ Szerkesztve ]

(#6) dabadab válasza anulu (#4) üzenetére


dabadab
titán

Nincsenek tisztában. Itt is rengeteg tévhit terjeng a szerzői jogról, random tinik meg ennyit se tudnak. Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy ez a program se a korrekt tájékoztatásról fog szólni, csak marketingakció.

DRM is theft

(#7) Zsolesz1885 válasza dabadab (#6) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Épp ez az, marketing az egész. A Vodafone-nak meg a Nokia-nak momentán mi közük van most ehhez? Semmi, csak a reklám. A torrent világot nem fogják egy jó ideig eltusolni.

[ Szerkesztve ]

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#8) anulu


anulu
félisten

amúgymeg a W8 wareza (és térnyerése) most fog beindulni, hogy van hozzá rendesen működő loader.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu válasza Zsolesz1885 (#7) üzenetére


anulu
félisten

"A torrent világot nem fogják egy jó ideig eltusolni."

már régen megtehették volna, ha igazán akarják.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Zsolesz1885 válasza anulu (#9) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Gondolom lenne rá lehetőségük hogy megtegyék, de abból elég nagy cirkusz lenne. Internet szolgáltatók itthon is próbálkoznak korlátozásokkal. ACTA egyezmény is belebukott, bár az nem konkrétan torrentről szólt de hasonló korlátozásokra. Nem is lenne egyébként ezzel baj hogy jog védett stb. csak tényleg gondolhatnának a szegényebb rétegre is, és sokkal megfizethetőbb árakat biztosítani.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#11) Vadmeggy válasza Zsolesz1885 (#10) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Talán ha Magyarországon is lenne Netflix Hulu, vagy hasonló havidíjas tartalomszolgáltató, visszaszorulna a torrent. 3-4 ezer forintot mindenki rászánna, ha korlátlan filmet nézhetnének.
A programok amíg ilyen árban vannak, senki nem fogja megvenni őket. Mégis melyik szülőnek lenne pénze többszáz eurót kiadni, mert pistike jogtiszta Photoshoppot akar. Lehet bérelni , de az is 80 euró körül van havonta.
Megmerem kockáztatni, hogy ha Pistike letölti a Dreamviewer kalózverzióját és 1-2 év alatt megtanul rajta honlapot fejleszteni, később amikor már jövedelme is származik belőle, lesz pénze megvenni a jogtiszta változatot. Ha nem töltötte volna le a kalózváltozatot, akkor esély se lett volna rá, hogy később megvegye a jogtisztát.

Az illegális zeneletöltés sem okoz mindig anyagi kárt a szerzőnek. Minél több emberhez eljut a zenéjük, legyen az legális vagy illegális forrás, annál nagyobb eséllyel fognak koncertekre járni és a következő albumot is több ember fogja megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#12) Zsolesz1885 válasza Vadmeggy (#11) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Én is gondolkodtam már ezen, hogy miért nem lehet valamilyen olcsóbb megoldást kitalálni, hogy minél többen vegyék meg. Hasonló mint a BKV jegy, ha nem kerülne 350 Ft-ba, hanem csak 100-150 Ft-ba, talán nem bliccelnének annyian.

Az előadók többségét szerencsére már az sem érdekli ha visszatöltik a zenéjét youtube-ra, mert az alatta megjelenő reklámból pénzt kap. Nem tudom hogy a Microsoft ennyire rá lenne szorulva hogy ilyen árakkal dolgozik.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#13) Tapsi válasza Zsolesz1885 (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

Hagyjuk már ezt a szöveget, nyilvánvaló, hogy nem ezekről a háztartásokról van szó (az ilyenekben számítógép/internet sincs). Arról nem beszélve, hogy a játékok futtatásához kellenek a legdrágább gépek. Egyszerűen csak túl egyszerű lewarezolni a szoftvereket, így aki megtehetné sem veszi meg őket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.