Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Nincs rendjén, nagyon nincs és ez nem az első eset volt Pekingben, hogy a magyarokkal kicsit elbántak a bírák... egy azonban bizots: ezekvégeredmények,változni nem fognak, csak épp a szánk íze nem az igaz már.
Pontosan ugyanaz a helyzet, mint a koreaia foci vb-n volt. Nyilvánvalóan történtek ott is visszaélések és még az idei eb is sokszor gyanús, minimum részrehajló itéleteket hozott.
Lehet, hogy hozzá kell szoknunk ahhoz, hogy az orrunk előtt művelnek csalásokat és még hülyének is néznek és mindezt a sport tisztasága mögé rejtik? Eddig nem nagyon tapasztaltam hasonlókat világversenyeken, csak az elmúlt években kezdődött ez a tendencia. Lassan a doppingvétség már nem bántja az embert annyira, mint ezek az űzérkedések... :(

(#2) GeGexx válasza stevve (#1) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Sajnos így van, de ha már nem lesz igazság, remélem a világ felfigyelt ezekre a dolgokra...

(#3) cousin333 válasza stevve (#1) üzenetére


cousin333
addikt

"Lassan a doppingvétség már nem bántja az embert annyira, mint ezek az űzérkedések..."

Pontosan erre gondoltam én is. Nem a dopping ma már a legnagyobb probléma szerintem, hanem a részrehajló bírók és a hülye szabályok (vagy éppen a konkrét szabályok hiánya).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4) #56474624


#56474624
törölt tag

Ezért is szeretem legjobban az asztaliteniszt (nem nézni, csinálni). Ott nincs bíró, tiszta a meccs. Ugyan a vízilabdásaink eredményeire is nagyon büszke vagyok, de az is az a sport, ami nagyban függ a bírótól. Holnap mindenesetre győzelmet várok a fiúktól az amcsik ellen! :)

(#5) v.tom


v.tom
őstag

Nem várhatunk semmi mást. Ha az Olimpia kínában van, akkor egyértelmű, hogy 100 érmet fognak nyerni, minden jelentéktelenebb ország kárára. Bírói szempontból ez ez olimpia nevetséges. És nem csak mi, magyarok látjuk így. Én követtem szinte végig minden kézilabda mérkőzést. Ha minden nyelven érthető, amikor a riporterek, vezetőedzők, játékosok hangot adnak, vagy legalábbis próbálnak hangot adni a sorozatos és nyilvánvaló igazságtalanságok ellen. De hát kinek a rovására lehet nekik nyerni? Az amerikaiaknak, oroszoknak, koreaiaknak, esetleg a japánoknak is biztosítani kell a helyezést. Csak az kerülhet szóba, aki tehetetlen. Egyszóval mi, és a többi "jelentéktelenebb ország. Az athéni olimpiár egyértelműen az amerikai sportdiplomácia csúcsának tartják. Érmek tucatjai kerültek hozzájuk érthetetlen döntések következtében. Sajnos elkezdődött ez a tendencia. Egészen addig nem is lesz máshogy, amíg ismét európa nem ad majd otthont megmérettetésnek. De szerintem az olimpia tisztasága veszett ügy. Nézzétek csak meg. Már nálunk is elkezdik politikai célokra felhasználni a versenyzőink sikerességét, vagy éppen sikertelenségét. És mint leszűrhető, ez másol már régóta divat. Sajnos. De nem tehetünk semmit. Szurkoljunk a sportolóknak, legyenek akár bármilyen nemzetiségűek. Csak nekik van lehetőségük "tisztának" maradni ebben a versenyben.

(#6) Szólista


Szólista
senior tag

Sajna nagyon kevés sportág van ahol csak a versenyző tudása számit.Úszás,evezés,atlétika,asztalitenisz-itt a birók még nem játszanak főszerepet.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem vagyok egy nagy sport fan, viszont az olimpiát figyelemmel kísérem, már csak azért is mert ilyenkor legalább van nagyobb blokk a TV -ben ami nézhető és képes értéket közvetíteni. Legalább is gondoltam én, aztán sorra láttam a szabálytalanságokat a magyarok ellen; ezt a mait is néztem és néhol erőteljesen kerestem az államat a padlón. Rendben van hogy a mieinknek vannak gyenge pillanatai, de amikor jóformán olyanokért kaptunk kétperces kiállításokat hogy éppen csak beleértünk az ellenfél elesésébe, az ellen pedig már majdnem felrúg mindenkit azt pedig még csak meg sem szólják... az azért már több mint felháborító. Nem tudom figyeltétek-e, a koreai csapatvezető a végén elment lekezelni a bírákkal.. khmm. Érdekes. :( Esetleg ha valaki megdobna egy link -el hogy ennek milyen politikai okai vannak, az érdekelne bár a topikot nem akarom elvinni ilyen irányba.

OFF: nekem kicsit Phelps is gyanús, nehogy aztán idővel kiderüljön hogy doppingolt. Cseh Lacinak viszont hatalmas respect, olyan volt az interview -kban ahogyan vártam tőle, nem volt elszállva. :R

[ Szerkesztve ]

(#8) superecneB válasza stevve (#1) üzenetére


superecneB
őstag

Milyen érdekes... mindig mikor oroszok ellen játszunk ott egy elfogult bíró...

(#9) GeGexx válasza DarkByte (#7) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Itt van egy hsz. amiben pont megemlítik az egyik volt államatyát.

Mellesleg Cseh Lacinak, már pontosan nem tudom melyik, de egy cég kiegészítette az ezüstöt aranyra így minden egyes megszerzett ezüstjéért annyi pénzt kapott mint amennyi az aranyért járna.

(#10) vagamo válasza DarkByte (#7) üzenetére


vagamo
őstag

Olvass bele ebbe: [link]
Ezt nem kell is a politikára fogni, nem kell mindig mást hibáztatni és magyarázkodni! Lehet, hogy nem volt fer a biró, de az Oroszoknak és a Politikának ennek semmi köze! Ne nevettessük már ki magunkat!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#11) edward2


edward2
addikt

ez ilyen, hozzá kell szokni. most országos szinten megy ellenünk a fujás, középsulis megyei kosárlabda bajnokságban meg a sulink ellen fujtak mindig. na puff. sokkal jobbnak kell lenni és nem lehet fujni. vizilabdázoink ellen is fujnak mindig mégis nyernek.

(#12) v.tom válasza GeGexx (#9) üzenetére


v.tom
őstag

Nincs ezzel semmi baj. Szerintem a magyar olimpikonok még így is sokkal kevesebbet kapnak érdemeikért, mint amennyit megérdemelnek. Igen igen, tudom hogy 20 milka/arany, de az nem olyan sok. Nem minden sportoló van olyan helyzetben, mint pl a vizilabdások, hogy a 90%-uknak még van egy Dr. is a neve előtt. Magyarországon létezik hajdani olimpikonokat segítő szervezet. Ha tehetném, én is adnék nekik pénzt.

(#13) vagamo válasza v.tom (#12) üzenetére


vagamo
őstag

Igen máshol többet kapnak [link] :))

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#14) remington2


remington2
senior tag

Korábban sem szerettem a hasonló dolgokat sportban, de ez az olimpia teljesen megutáltatta velem ezeket a kis "cseleket". Majd ha rájönnek egyszer, hogy az emberek nem a pénzéhes majmok vergődésére kíváncsiak (utóbbiak háttérben maradva persze), hanem a SPORTRA, akkor majd abbahagyják (naív remény :U ). Messze, nagyon-nagyon messze eredeztethető az, ami most a sportban folyik, és megoldása sem lesz egyhamar, merem állítani a következő száz években sem.
Én úgy "teszek" ez ellen, hogy:
1. nem hagyom, hogy kényszerítve lenyomják a torkomon, hogy "márpedig ez így van"
2. olyan sportágakat részesítek előnyben, ahol nincs ilyen lehetőség (bíró pld.). A Janics-Kovács kettős aranyérmes menetét például ujjrágva szurkoltam, állva, mert eszméletlen volt, és mentes a fenti, kézilabdára jellemző túlkapásoktól.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#15) zajcev


zajcev
csendes tag

talán ha az oroszokat megverjük nem kéne siránkozni, azt csak magunknak köszönhetjük... :(((
nem a bírókon ment el ez a meccs sem, azért mert a szakértő riporter ordibált és lovagolt a témán,ha néztetek visszajátszást akkor megadható volt a kiállítás. el kéne menni játszani és akkor tudnátok hogy mi megadható és mi nem,nem egy kommentátor baromságain lovagolni.
ahol csalások vannak azok a pontozásos sportok (sajnos) de erre is azt mondom mikor elkezded akkor ezt elmondják hogy fiam lányom ez így megy néha...

[ Szerkesztve ]

(#16) jenei92 válasza zajcev (#15) üzenetére


jenei92
senior tag

Ebben teljes mértékben igazat adok!
Az oroszoik ellen amit műveltetek a lányok....nem Olimpiára való volt :(

(#17) zsoltke


zsoltke
tag

én főképp a vívást követtem az olimpián és mivel magam is űzöm a sportot elmondhatom, hogy a tőr és kard fegyverknemekben nagy szerepet játszik a bíró is, hogy hova adja meg a tust, nem véletlen, hogy rengetegszer állt meg az olimpián az asszó, hogy videozsűri döntsön a találatról. Szerintem tragikus volt ez az olimpia a bírók szempontjából.

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#18) zsoltke válasza zajcev (#15) üzenetére


zsoltke
tag

amikért 2percet kaptak a lányok nagyrészt jogosak voltak, de hasonló vagy még durvább faultokért nem kaptunk még csak szabad dobást vagy hetest sem, nemhogy emberelőnyt.

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#19) leviske


leviske
veterán

Na én ezért nem néztem egy olyan magyart se az olimpián, akinek a sorsáról bíró döntött volna. :DDD

(#20) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Ugyanazokat az időket éljük, mint az átkosban. Akkor a szovjetuniónak illett nyernie a döntőt, mert övé volt a keleti blokk. Most meg ilyen idióta módon üzengetnek. :((

A bírót el kellene tiltani egy életre. Persze ilyen nem történhet meg, mert a "nyugat"-ot nem érdekli, hogy a ruszkik hogy üzengetnek...

(#21) Equitem


Equitem
tag

Sziasztok!

Szinte minden szavatokkal egyetértek, teljesen igazatok van, felháborító, ami folyik. De azért egy vmibe belekötnék... Attól, hogy kicsi ország vagyunk, felemelhetnék a magyar sportdiplomaták a hangjukat, hogy b*meg mégis mi folyik itt... Sorozatosan szopatnak be minket ezalatt a két hét alatt, mindezt anélkül, hogy egyetlen felháborodott magyart lehetett volna hallani. Az egész MOB egy nagy nulla. Shmitt Pál is csak dicséri a pekingi szervezést és az olimpiát, lenézően, szinte megvetően beszél azokról a sportolókról, akiktől "jobbat vártak"... Egyszerűen szánalmas...

Emlékezzünk csak vissza a 4 évvel ezelőtt történtekre, amikor Annus Adriántól és egy másik aranyértmestől mondva csinált doppingüggyel vették el az aranyat... Akkor is mindenki csernbenhagyta őket... Annustól úgy vették el doppingra hivatkozva, hogy már le volt ellenőrizve és már el is ment a helyszínről.... Az külön vicc, hogy aki Annus helyett megkapta az aranyat, az egy olyan japán, akinek félig magyar vér folyik az ereiben... Ha vmi hülyeséget mondtam javítsatok ki..

Bocs az indulatos hsz. ért, de nehéz ezeket megemészteni...

Ja és hajrá a vízilabdásoknak!!!

Equitem

[ Szerkesztve ]

(#22) Tüzi

Ez nem az első eset, ez nem az első olimpia, és valszeg nem is az utolsó eset, és nem is az utolsó olimpia...

Olyan sportokra kell(ene) még rágyúrni, ahol nincsenek bírók ;] Bicaj, lövészet, ilyenek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23) kleinguru válasza Szólista (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Korea ha jól tudom, akkor a Norvégokkal játszott elődöntőt.

Valami gond volt az órával ( nem egy órát néztek a csapatok, meg a bírók ) és így elvileg az utolsó másodpercben dobott egyenlítő gólt nem adták meg a Koreaiaknak ( hozzáteszem ugyanezek a bírók, ha jól tudom ).

Korea fellebbezett. Kiderült, hogy ugyanazok az orosz bírók fogják fújni a bronz meccset is.
Visszavonták a fellebbezést.

Szerintem több mint gyanús... :W ( és ebben egyetértett velem a kommentátor is )

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24) ProEvoFan válasza stevve (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hát igen, az a bizonyos Koreai VB...ott nagyon durván elbántak a Spanyol/Olasz párossal.Emlékszem mikor, ezek az ország újságírói figyelték a meccset elfújó bírok magánéletét, nyomozni kezdtek utánuk...mind2 meccs "csalói" olyan dolgokat vettek maguknak, amire/amiről a VB előtt max csak álmodhattak....az egyik azt hiszem Dél-Amerikai volt a másikra nem emlékszem.
Igen, itt az olimpián az ázsiaiak vannak előnyben, Londonban meg majd az európaiak...de ez így nincs rendjén!ennek nem így kellene működnie...

(#25) kleinguru válasza zajcev (#15) üzenetére


kleinguru
addikt

Kedves Zajcev!

Nem a kiállítással van a probléma, hanem mikor 4 a 6 ellen támadtunk, akkor Móni kezét ( dobó kezét ) hátrarántottak.

Bírók: semmi mehet tovább. :W

Kétkezes lökés: bírók mehet tovább... :W

Ezért volt gusztustalan olyan helyzetben befújni a két perceket, amik ha szigorúan vesszük fújható, de akkor a mandulaszeműeknek miért nem?!

Illetve csak a végén egy 3. mikor már tök mind1 volt :W !

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26) barbikenje


barbikenje
aktív tag

A legrohadtab az egészben az, hogy az Olimpia a népek barátságáról szól, erre a dilettáns nagy államok ott is megkövetelik a maguk részét. Akkor inkább hagyjuk az egész népbarátságos marhaságot, innentől kezdve az Olimpia egy álságos trágyarakás, hiszen az a király, aki mindenkit lenyom, még a sportban is.

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#27) Wolverine válasza kleinguru (#23) üzenetére


Wolverine
félisten

Tévedsz: 3 másodperccel a vége előtt egyenlített Korea, amit megadtak, és 1 másodperccel a vége előtt megint gólt lőttek a norvégok, amit szintén megadtak - ez utóbbi érvényességét vitatták a koreaiak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28) bambano válasza edward2 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az egész hozzáállás szintjét mutatja ez a hsz, nem csak a tiedet: vizilabdázóink egyetlen komoly meccset se nyertek meg az előző olimpia óta, mindent elbuktak. A "mégis mindig nyernek" akkora tévedés, hogy nem is lehet hozzá korrekt jelzőt találni. A horvátok a világbajnokok, ha jól emlékszem, Montenegró az európa bajnok, a szerbek minden meccsüket nyerték ellenünk.

Ha az objektíven, digitálisan megítélhető véleményekben ekkora tévedés van, mi van a szubjektívvel?

A témáról: Görbi azt mondta, 14 ziccert hibáztak. Nyilván a bírók dobták mellé, nem a játékos. Azt is írták egy másik blogban, hogy nagy hibákat vétettek a kiutazók összeállításában, nem minden posztra volt elég játékos. Ezt is biztosan a bírók rontották el.

hagyjuk már a hülyeséget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) bambano válasza barbikenje (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Volt cikk arról, hogy már az ÓKORI olimpiákon is doppingoltak...
Ergo az olimpia soha nem szólt a népek barátságáról... A moszkvai meg a los angeles-i pláne nem... Az olimpia egy jó alkalom iszonyat pénzek elherdálására és iszonyat pénzek kiszivattyúzására.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) remington2 válasza barbikenje (#26) üzenetére


remington2
senior tag

Na igen, ez már csak így van. Itt, Európában van egy másik, lényegében tét nélküli (?) játék, az Eurovíziós Dalfesztivál, amelynek aztán tényleg nem kellene másról szólni, mint az ott jelen lévő országok békés és igazságos megmérettetéséről (éppen ezért nem Eurovíziós Évenkénti Háború, és tankok mennek énekesek helyett). Ott is mi megy?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#31) bambano válasza v.tom (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

No, aki nem vízilabdás, azt lelövik, ha elvégez egy egyetemet? Vagy nekik nem szabad tanulniuk?

Fontold már meg mégegyszer ezt a kijelentést, mert ez így eléggé mellé ment...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) bambano válasza remington2 (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mi menne, van egy olyan "művészeti" ág, ami piszkosul nem népszerű, ámde gyorsan csökken rá az igény. Ebben erőlködnek mindenféle wanabe sztárocskák meg pályatévesztett operaénekesek meg néha beesik egy-két produkció, ami akár jó is lehetne, de leszavazza a szomszéd klikkje.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez egy fos olompia, erröl szól ez... a kis kinai tornász csaj, vmi ho xiao vagy akármi, aki a felemás korláton ynert, hát az ö kora sem érte el a 16.-at... jo ha 12 éves van, és ez tuti, mer ennyire késön érö lány, aki 16évesen így nézzen ki, nincs.

I humbly and respectfully decline™

(#34) DarkByte


DarkByte
addikt

GeGexx, vagamo: köszi a linkeket! :R

Equitem #21: szüleimnek épp ezt ecseteltem hogy azért a magyar edző is kicsit aktívabb lehetett volna a meccs közben, mint csak érdekes pofákat vág meg legyint.. a lányoknál vívásban volt az idén hogy az egyik játékos felülbírálást kért és kiderült hogy tényleg Ő kap pontot. Az ilyen bírókat eltiltanám örök életére; akkor talán meggondolja mindegyik hogy mit tesz. :(

#23: igen, ez magyarázhatja a kézrázást a végén. :(((

#28: aláírom hogy elég siralmasan teljesítettünk az olimpián, ez csípi is jó pár ember szemét (én például mamámmal le nem ültem egy TV elé nézni a közvetítéseket, mert percenként sóhajtozott, hogy ezt is elvesztjük. Mondtam, ha téged beültetnének Gundel mellé közvetíteni akkor az 5. perc után sikítva dobnál el a mikrofont és futna ki a stúdióból. :D Az más kérdés hogy Gundel sem kimondottan kommentátornak való sokak szerint.), de ez nem jogosít fel senkit arra hogy még belénk is lehet rúgni felszín mögötti érdekek miatt ha úgy tetszik.. legalább is ha tényleg így van.

[ Szerkesztve ]

(#35) v.tom válasza bambano (#31) üzenetére


v.tom
őstag

Nem minenki tud elvégezni egy egyetemet. De ha elvégez, az sem garancia arra, hogy meg is fog élni. Nézz csak körül a mindennapi életben. Az egyetem nem garancia a megélhetésre, csak +1 esély. Egyébként meg nem tudom hogy mit ugatsz nekem, már bocs a kifejezésért. Sajnálod az pénzt az olimpikonoktól? Akkor látszik, hogy mennyire nem vagy képben azzal, hogy milyen áldozatokat követel a sport, és milyen hatalmas eredmény a világon a legjobbnak lenni valamiben. Minden élsportoló doppingol, oké, ezt aláírom.

Nem szégyen kikapni 11 góllal az oroszoktól, ha tudja a csapat, hogy csak mi rontottuk el. De úgy még nyerni is rossz, ha tudod, hogy neked sokkal több erőfeszítésedbe kerül a győzelem, mert ők többen vannak a pályán...

(#36) v.tom válasza DarkByte (#34) üzenetére


v.tom
őstag

Szerintem nem teljesítettünk siralmasan. Már csak statisztikai alapon sem. Igazad van, hogy eléggé elmaradtak az érmek a várakozásoktól, de még így is sokkal jobban állunk, mint azt egy kb 9 milliós lakosságú országtól el lehet várni. Nálunk nagyon magas az egy főre jutó olimpiai érmes sportoló száma.

(#37) bambano válasza v.tom (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Leszel szíves nem személyeskedni.
A hsz-ed azt sugallta, hogy a vízilabdázóknak joguk van elvégezni az egyetemet, a többi sportolónak meg nem. Ami, nyilvánvaló, marhaság. Soha senki nem tiltotta meg egyik sportolónak se, hogy elvégezzen egy egyetemet, ez az egyéni habitusuktól függ. Más kérdés, hogy a vízilabdásoknál valahogy kialakult az a szokás, hogy szereznek diplomát, ráadásul orvosit vagy hasonlót.

Nem sajnálom a pénzt az olimpikonoktól, konkrétan nem érdekel, hogy kapnak-e és ha igen, mennyit. Az olimpikonok választották azt az életet, amit élnek, mindenkinek joga van elfogadni vagy elkerülni azt és joga van kiugrani belőle (meg lehetősége is, mint ahogy egyik úszónőnktől láthattuk). Ahogy mondani szokták, amilyen virágot szakítassz, olyat szagolsz.

Tényleg nem tudod, hogy mit mondtam neked, de erről van egy rövid blogbejegyzésem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) lorcsi


lorcsi
veterán

ha nézted a meccset gondolom az edzőt is láttad, elég csendben voolt..hevesebb is lehetett volna :U
nekem sokszor olyan mintha meg se mernének mukkani, mert mi lesz..-nagytestvér seggberúg. Sportolók mögött teljes mellszélességgel senki nem áll ki, szar helyzetbe teljesen magukra maradnak.
Az meg 100% hogy a fehéringes magyar vezetők kaszálnak az olimpia végén bármi is legyen a végkifejlet, ez amolyan magyar szokás

[ Szerkesztve ]

(#39) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

No, most már az sem igaz, hogy minden meccsüket nyerték a pólósok, meg az se, hogy mindet bukták :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Wolverine válasza bambano (#39) üzenetére


Wolverine
félisten

Viszont a szerbeket megint nem vertük meg :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41) v.tom válasza bambano (#37) üzenetére


v.tom
őstag

Nem én személyeskedtem.
Ha ezt sugallta a hsz.-em, amit írtál, akkor bizonyára félreérthetően írtam, vagy csak nem értetted meg, nekem igazából mindegy. Egy szóval sem írtam, hogy másoknak meg van tiltva. Egyszerűen csak érthető, hogy nem mindenki tud megszerezni egy diplomát. De ha meg is tud, az sem garancia arra, hogy meg is tud élni.

A blogbejegyzéseid közül csak a Critical Mass-ról alkotott véleményedet olvastam el. Azt hiszem elég is volt. Megértem a te véleményedet is, csak én teljesen más szemszögből közelítem meg a dolgokat. Én nagyon sokáig versenyszerűen sportoltam (éppen kerékpároztam), és tudom, milyen, ha mindent feláldozol valamiért, és látod, hogy mindenhol máshol megbecsülik a hozzád hasonlókat, csak itt nem. Szörnyű érzés. És most a pénzről is beszélek. Igen. Mert hozzátartozik a témához. Emiatt is kellett abbahagynom a sportot. Pedig csak 22 éves vagyok. És jobban fáj a szívem, mintha bármilyen jól fizető állást hagytam volna ott. Mert itt nem olyan egyszerű kiszállni, hogy bemész az irodába, aláírod a felmondási nyilatkozatot, és viszlát. Ráadásul én messze nem voltam élsportoló.
Akit említettél úszónő, nem egy jobb élet reményében szállt ki a sportból. Kovács Ági ott lehetett volna pekingben, és ki tudja, akár érmeket is hozhatott volna haza. Ő ott szeretett volna lenni. De ezzel még a tv is tele volt, egyszóval nem igazán értem, miért pont őt említetted.

Remélem nem zavar, hogy saját példát is említettem. Csak azért tettem, hogy tudjad, nem csak légbőlkapott hülyeségeket beszélek. Lehet, hogy némi előítélet is társul a hsz.-eimhez, mert az említett bringás felvonulás nekem személyes szívügyem, és mindig zavart, hogy vannak, akik nem értik meg, miről is szól ez az egész. Ha így van, ne haragudj miatta.

(#42) remington2 válasza bambano (#37) üzenetére


remington2
senior tag

Már bocs, de mi késztet arra (nem csak téged), hogy ha valaki beírja ide a teljesen szubjektív véleményét, mindenképpen eltérő módon reagálj rá, és tegyél úgy, mintha a véleményed más súllyal esne latba? Úgy tűnik, ez nem csak nekem tűnt fel, de persze gondolom ne személyeskedjek, bocsáss meg nekem, Ó nagy Mester :U

Hogy témánál legyünk: doppingról nem is volt szó. Az kvázi elfogadott, mi is doppingolunk, a szomszéd is, anyám is :DDD . A téma a bírói túlkapásokról szól, ami már most nagyobb gond, mint maga a dopping.

És ilyenkor indul be az, hogy 1-2 mondatot kiragava a fenti szösszenetből, belekötsz (te v. valamelyik hasonló emberke) és elkezdődik egy végtelen vita a semmiről. Az e-penis nő ettől?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#43) v.tom válasza lorcsi (#38) üzenetére


v.tom
őstag

Hát, a vezetők tuti hatalmasat kaszálnak a dolgon. Pedig sokszor még az ő munkájukat is a sportolóknak kell elvégezni, mert nem értenek hozzá. Ez történik,ha nem olyan embert választanak ki, aki ért a témához, hanem olyat, aki csak beszélni tud. (Teljesen pártfüggetlen vagyok, nem akarok semmi ilyesmire célozni.)

(#44) bambano válasza remington2 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A szubjektív véleményeket el szoktam fogadni, mérsékelten szoktam reagálni rá, mindenkinek joga, hogy azt írja, amit gondol (ezt fogalmazhatnám durvábban is, de maradjon most ez a verzió).

A szubjektív véleményekbe belefogalmazott objektív kijelentésekkel viszont szoktam vitatkozni, azt gondolom, hogy ezt meg is szabad tenni. Főleg, ha (ennyire) nem állja meg a helyét a kijelentés, mint pl. a "minden meccsüket megnyerték".

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) remington2 válasza remington2 (#42) üzenetére


remington2
senior tag

Mindegy is, marhaság ilyenekkel foglalkozni. Inkább a sikerekkel kell, férfi vízilabdában olimpiai bajnokok vagyunk! :R

44: ilyen apróságokon nem akadok fenn. Mindig van a vélemények "objektív" részében egy-két, nyílvánvalóan elfogult vagy téves rész, ez már csak így van, senki nem lexikonnal v. teljes agykapacitását bevetve áll neki kommentet írni ;] . Ez apróság, mert egy véleménynél nem sokat nyom latba, azt teljes egészében kell átlátni.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#46) bambano válasza v.tom (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Akkor még egyszer: én kijelentésekkel vitatkoztam és hozzászólások minőségéről mondtam negatív véleményt, te meg rólam nyilatkoztál és azt írtad, hogy ugatok. Leszel szíves legközelebb nem a személyemet támadni, hanem a kijelentéseimet. Nagyon nagy különbség van aközött, hogy Bambanő marha és aközött, hogy Bambanő marhaságot beszélt.

A funkcionális analfabétizmusról szóló szösszenetemre céloztam, sajnos egyre inkább bizonyítva látom, hogy igaz.

Magyarországon az emberek jelentős része áldozatokat hoz azért, hogy megéljen. Tiszteletben tartva a te áldozataidat megjegyezném, hogy mindenki más is meghozza a maga áldozatait. És ennél még többet ér az, hogyha valakik, és a hsz-ed alapján konkrétan a férfi pólósok, egyszerre két helyen is helyt tudnak állni, az egyetemi vizsgabizottság előtt meg a medencében.

De az a burkolt célzás, hogy valaki a pólósoknál preferálja az egyetemi papírt, más sportágakban meg tiltják, nem valós.

Kovács Ági azt mondta, hogy az ilyen megalázó ceremóniákat nem tűri el senki kedvéért. Szerintem jól tette, volt bátorsága kiállni ország világ elé és nem annyira burkoltan elküldeni az egész doppingbagázst a büdös francba. Mert a mondandójának az volt az értelme (nekem, mint kívülállónak), hogy "én gürizek, mint állat, nyomom a napi 2-3 edzést, emellé próbálok még jószolgálati segítséget is adni, erre fél óra miatt kekeckedik velem pár idióta. Akkor elmegy mindenki a fenébe". Nem állítom, hogy ezt mondta, azt se állítom, hogy ez volt a szándéka, azt állítom, hogy ez az érzés maradt meg a kívülállóban. Jól tette.

22 évesen még nem kellene arról nyilatkozni, hogy mire jó az egyetemi diploma. Nekem három (különböző szintű) diplomám van összesen, mégsem szeretek általánosítani ilyen kérdésben.

Offtopic: kár, hogy a bringás felvonulásról szóló blogomat se értette meg az olvasó, de főleg a bringások nem akarták érteni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) v.tom válasza bambano (#46) üzenetére


v.tom
őstag

Ezek szerint még mindig személyeskedésnél tartunk.
Azért nyilatkoztam, hogy ugatsz, ugyanis a te első hozzám intézett hsz.-ed, és a másoknak is szóló hozzászólásaid is egészen más irányt képviseltek, mint amiről a topic szólt. Ez nekem ugatásnak tűnt, de mégegyszer mondom, bocsánatot kérek, ha valami olyasmit mondtam, ami neked nem nyerte el a tetszésed. Én megjegyzem nem a személyedet támadtam, miért támadtam volna, hiszen nem is ismerlek. A kijelentésedet tituláltam "ugatásnak" (számomra az ugatás a jelen helyzetben= marhaságot beszél).

Példaként említettem a férfi vizipólósokat, egyáltalán nem becsmérlő szándékkal. Minden elismerést megérdemelnek. De szerintem nem volt félreérthető. Legalábbis rajtad kívül nem sokan értették félre.
Én semmiféle burkolt célzást nem tettem arra, hogy tiltják a tanulást. És ezt le is írtam már egyszer. A funkcionális analfabétizmusról szóló célzásodat ezért vehetem én személyeskedésnek. Tiszteletben tartom a diplomáid, de ezek miatt nem kéne, hogy bárki fölé helyezd a saját vélményed, legyen az csak egy funkcionális analfabéta 22 éves.

A Kovács Ágis történetben annyi szerintem a mi témánkhoz kapcsolódó dolog, hogy nem boldogan-dalolva abszolút saját szája íze szerint döntve hagyta ott a sportot.

A bringás felvonulásos témából, illetve az előbbekből én azt tudom leszűrni, hogy szerinted mindenki funkcionális analfabéta, mert nem értik meg, mit akarsz igazából mondani. Nekem erről az a véleményem, hogy de, megértik, mit akarsz mondani, csak nem értenek veled egyet.

Részemről a vita le is van zárva ezzel. Örülük, ha értelmes emberekkel tudok beszélgetni, mint te is vagy, mert mindig tanul az ember, de így, ebben a formában szerintem ez meddő vita lenne.

(#48) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nyertek a vízilabdás fiúk!

Volt ugyan némi részrehajlás a bíró részéről az amcsik felé, de akkor is MIÉNK AZ ARANY!

:C :R :C :R :C

Rip and tear

(#49) remington2 válasza bambano (#46) üzenetére


remington2
senior tag

"Akkor még egyszer: én kijelentésekkel vitatkoztam és hozzászólások minőségéről mondtam negatív véleményt, te meg rólam nyilatkoztál és azt írtad, hogy ugatok. Leszel szíves legközelebb nem a személyemet támadni, hanem a kijelentéseimet. Nagyon nagy különbség van aközött, hogy Bambanő marha és aközött, hogy Bambanő marhaságot beszélt."

Ezek szerint ha a te hsz-eid bírálja valaki, akkor az személyeskedés, de te csak nyugodtan "hozzászólások minőségéről mondtam negatív véleményt". Egy hozzászólás az író személyes véleményét képviseli, ergo amikor "negatív minőség"-ről beszélsz, az nem elválasztható az írótól, mert az ő műve az, amiről negatívan nyilatkozol. Ez nem személyeskedés?

"A funkcionális analfabétizmusról szóló szösszenetemre céloztam, sajnos egyre inkább bizonyítva látom, hogy igaz."

Ez megint.

Tehát a fentiekből kiindulva merre és hogyan?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#50) Kickass


Kickass
őstag

addig amíg emberek bíráskodnak benne van a hiba és a szubjektivitás is a sportban, ráadásul míg ilyen (ál)riporterek ilyen átéléssel üvöltöznek a mikrofonba addig az emberek is az fogják hinni, hogy tényleg ez az élet rendje, pedig aki életébe űzött bármilyen csapat sportot az tudja, hogy ez nem ennyire fekete-fehér
arról már nem is beszélve, hogy senki nem arról beszél tudás alapján a döntőbe lett volna a helyünk csak hiszti helyett szívvel lélekkel kellett volna mindenkinek játszani, de a magyar mentalitáshoz úgy látszik hozzá tartozik, hogy másokat hibáztassunk a sikertelenségért saját magunk helyett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.