Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) patex1983


patex1983
őstag

Brutál :K

X

(#2) csib41


csib41
aktív tag

tetszetős, teljesítménye milyen lehet komolyabb tuning alatt?

(#3) VIC20


VIC20
őstag

Ennek mi értelme?
Ennyiért (kicsit megfejelve) már inkább vízhűtés. (Akinek ilyen hűtőteljesítmény kell, az nem fél a víztől. :) )

(#4) patex1983 válasza VIC20 (#3) üzenetére


patex1983
őstag

Nekem pl nem kellene víz, de egy ilyet elfogadnék :)

X

(#5) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

És azzal hogy bírkózik meg, hogy a legtöbb AMD lapon a proci foglalatát a RAM-ok nyakába tolják?

Egyébként nagy ötlet a lamellák eloxálása.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) mpierre


mpierre
veterán

Ha abból indulok ki, hogy a Noctua NH-D14 ~20k alatt beszerezhető, akkor idehaza nem lesz túl sikeres a 24k-s árral.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nekem is Noctua NH-D14 itt ph!-n vettem vadiújan 16 k-ért (bár akkor még a bolti ára 22-23 k) körül mozgott.
Szerintem se lesz 24 k-ért sikeres annyira , ha olcsóbban kapni egy másik szörnyet amiről ráadásul sok teszt is van fent neten .

De azért up a szörnyetegnek. :R :R

(#5) TESCO-Zsömle

ez nem csak AMD nél probléma pl ha NH-D14-et használsz a magasított ramhűtőket el lehet felejteni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8) Youri


Youri
veterán

Mi benga cucc :Y

RTX ON

(#9) sz.j


sz.j
nagyúr

Szívesen látnék egy olyan tesztet ahol a Noctua NH-D14 hűtővel mérik össze. :K
Addig, szvsz, felesleges messzemenő véleményt mondani róla.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#10) JoeYi


JoeYi
őstag

1,2 kiló :D Mókás hogy ekkora tömegben teljes értékű laptopokat gyártanak, ez megy csak egy hűtő :D

Mi lesz a következő? Targoncával leraknak a gép mellé egy egymázsás bevagdalt acéltömböt, meg adnak hozzá egy jó hosszú heatpipeot hogy ezt nyomd rá a procira meg a vga-ra, és kész a passzív gép? :D

(#11) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nincs az a tuning ami megérne egy 24k hűtőt, legalábbis nekem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) Gergosz2 válasza JoeYi (#10) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez a hűtő ventik nélkül 970g , 2 ventivelvel 1250 g.
AZ nh-d14 venti nélkül 900 g , 2 ventivel 1240 g.

Úgyhigy van már a piacon réóta ilyan nagy vas. :K

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13) kornel76 válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


kornel76
aktív tag

A Xigmateknek (biztos más gyártónak is de én azt ismerem) van egy kitje amivel az AM2,2+,3 és 3+ foglalatokat le lehet cserélni intelesre és akkor úgy forgatod a hűtőt hogy a ramokra ne lógjon rá. Nem tudom ennél a coolernél alkalmazható-e de sok hűtőnél jól jön.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#14) patex1983 válasza JoeYi (#10) üzenetére


patex1983
őstag

Nem is rossz ötlet :DDD

X

(#15) TESCO-Zsömle válasza kornel76 (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt most nem értem.

A CPU (hűtendő valamai) és a RAM-ok (útban levő valami) közti távolság fix. Miként változtat ezen egy felfogató kit?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) mghltm


mghltm
addikt

Phanteks PH-TC14PE CPU Cooler teszt

azt a par fokot nem eri meg a felar a d14-hez kepest...

ritka undorito szinekben is kaphato! ;]

meg tobb teszt

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17) capulet75


capulet75
addikt

AMD-re venni kell egy Armageddont vagy egy TRUE-t, azok kellemesen vékony hűtők, és hozzák ezeknek a batároknak a hűtési teljesítményét simán.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#18) Gergosz2 válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezt én sem értem. :F
Nh-d14 -et is 2 féle képpen lehet felrakni , de mindenképp belóg a RAMok fölé.
Csak az határozza meg merre fújja a levegőt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) shteer válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


shteer
titán

ddr3-ra minek "hűtő"? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#20) atti_2010


atti_2010
nagyúr

1000 féle hűtő van a piacon, olyat kell venni amitől elférnek a ramok.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) TESCO-Zsömle válasza Gergosz2 (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem feltétlenül, az NH-D14 ugyanis asszimetrikus.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) TESCO-Zsömle válasza shteer (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondtam én, hogy kell rá?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Gergosz2 válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


Gergosz2
veterán

hidd el kipróbáltam ;)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24) kornel76 válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


kornel76
aktív tag

Le kell szedni a hűtő rögzítő keretét a lapról és helyette egy ilyet felszerelni ezzel olyan irányba forgatod a hűtőt amerre szeretnéd. Én is ezzel a használom a Red Scorpiont a lapomon , eredeti felállás szerint nagyon rálógott a ramokra.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#25) TESCO-Zsömle válasza Gergosz2 (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor marad a vízhűtés.

Nem sokkal drágább egy Corsair Hydro és nincsenek "elfér-e a RAM mellett" gondok...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) TESCO-Zsömle válasza kornel76 (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És annak mi értelme, ha 90°-al elforgatod? 180°-nál meg ott vagy, ahonnan elindultál...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ezzel: nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) Gergosz2 válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Gergosz2
veterán

efér a ram mellett csak hűtőt nem tudsz rá rakni. Kb 1 centi hézag van a ram és a hűtő között.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#29) zazahoho


zazahoho
őstag

Nem sokat tudnak már mutatni ebben a szegmensben,lásd noctua ,és még jó pár termék ezen a szinten van,és még olcsóbbak is,maximum akit érdekel a szín az veszi meg.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#30) kornel76 válasza TESCO-Zsömle (#26) üzenetére


kornel76
aktív tag

Eredeti felfogatással a cpu hűtőm pont a házam felső ventillátorára fújta a levegőt kb 5 cm-ről, ráadásul a 4 ram foglalatból nem tudtam használni csak kettőt. ezzel a kittel ua a hűtő a keskenyebbik oldalával néz a mem foglalatokra (felszabadult 2 ) illetve mérésem szerint a szellőzés is jobb lett 2-3 fokkal.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#31) dízelracer


dízelracer
senior tag

Ifjabb Vér Istvánnak jó lesz.

(#32) Cyberpunk válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor meg már még egy kevés és futja egy ilyenre EK Water Block EK-KIT H3O. Ezek megeszik reggelire a Corsair Hydro-t meg ezeket a csúcs léghűtéseket.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) Devid_81 válasza JoeYi (#10) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Acélból nem lehet túl jó hűtő tömböt csinálni, vacakul vezeti a hőt.
De lassan ott tartunk, hogy ki kell gumipókoznii a coolert, ne szakítsa le magát a lapról. :)

...

(#34) Plazmacucci válasza atti_2010 (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nice.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35) lexandro


lexandro
tag

Nem igazan erzem ezt a dual ventillatoros dolgot egyik huton sem. Mondjuk nekem a csendesseg a szempont nem a hatekonysag. Arra ott a folyadekhutes

Robi

(#36) clippy


clippy
tag

Hát a hardver gyártók eléték, hogy a ház gyártók is fejlesszenek, elkezdték hosszúságra nyújtani a házakat, hogy a 30 centis VGA-k beférjenek, letették a tápot, hogy a proci hűtők, ne a tápot melegítsék, most szélesíteni fogják a házakat, hogy a 1,5-2 kilós szörnyek beférjenek, majd kifurkálják a ház tetejét, hogy 1-2 krómozott 6-os betonvasnak legyen felfogatása amivel az új hűtőket fellehet fogatni a ház tetejéhez, hogy neszakítsa ki az alaplapot :)) aztán visszatérünk a kezdetekhez a fekvőházakhoz ill. fekvő szekrényekhez :))

(#37) shteer válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


shteer
titán

azt nem, csak h útban lesz
lehet tyuningramot találni kisméretű reklámfelülettel is :))

ezek a színek amúgy kiborítanak :)

..szerintem jónak tűnik

(#38) D.Orion válasza clippy (#36) üzenetére


D.Orion
veterán

majd kifurkálják a ház tetejét, hogy 1-2 krómozott 6-os betonvasnak legyen felfogatása amivel az új hűtőket fellehet fogatni a ház tetejéhez, hogy neszakítsa ki az alaplapot

:)) Kész ez rendbe rakta a mai napom, ezt most magam elé képzeltem és egész nap ezen fogok röhögni. :R

(#39) TESCO-Zsömle válasza shteer (#37) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Cseszheted, ha a hőcsövek lógnak a foglalatra... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) clippy


clippy
tag

Vagy a másik megoldás, a Gorenje vagy Whirlpool céget kellene megkérni, ugyan tervezzenek már szgép házat.. felül a gép dideregne alul lehetne a sört hűteni, legalább haszna lenne.. már most akkora házak vannak, hogy tök mindegy lenne minihűtő vagy szgépház van az asztal mellett :D

(#41) shteer válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére


shteer
titán

ahogy említetted ez egyes amd lapoknál van így... tessék intelt venni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#42) kornel76 válasza shteer (#41) üzenetére


kornel76
aktív tag

Utolsó érvként nem rossz ;] , de nem csak Intel fanatikok vannak hanem AMD őrültek is :P :R

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#43) engusz


engusz
veterán

Összemérhetjük egy NH-D14-gyel, ha valakinek van hozzá kedve. Egy jó kis Logout teszt simán kerekedhet belőle. Viszont kellene alá vas is.

A hűtőket erre, a ventilátorokat pedig itt találjátok. A kereskedelmi forgalmazás október végére datálható (sok dátum kering), tehát még egy kicsit várni kell rájuk.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ha ilyet tesz az ember a gépébe akkor gondolkozni kell azon ,hogy elég -e a memoria mennyisége a gépbe.
Mert ha bőviteni akar akkor tuti szerelni kell ujra a hűtőt le és fel.

(#45) TESCO-Zsömle válasza engusz (#43) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ment PÜ!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) clippy válasza engusz (#43) üzenetére


clippy
tag

Kíváncsi vagyok a tesztre de a ház típusát ne feledjétek megemlíteni és természetesen teljesen összeszerelt állapotban :)

(#47) #10034944 válasza atti_2010 (#27) üzenetére


#10034944
törölt tag

Mi is a neve?

(#48) atti_2010 válasza #10034944 (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Cooler Deepcool Fiend Shark

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#49) Puma K


Puma K
veterán

Én kib@sznék a világgal!

Megvenném a legundorítóbb színezetűt, és betenném egy NEM plexi oldalú házba.

Fu*k the system!

;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50) engusz válasza Puma K (#49) üzenetére


engusz
veterán

Nálunk jól fog mutatni a vitrinben. :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.