Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spartan1


spartan1
aktív tag

Én imádom ezeket a monstrumokat,lehet azért mert hajóépítő vagyok de szerintem ezeket mindenki csodálja.Nagyon örülök neki,hogy ilyen írásba botlottam :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#2) Recon666 válasza spartan1 (#1) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszik! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Xirtam


Xirtam
veterán

Nálam csak egy kérdés van, elsüllyed egy hajó, akkor az örök végtelenségig a tenger mélyén marad? Szennyezve a vizet? :) Mert akkor megint csak EPIC FAIL az emberiségnek.

(#4) Recon666 válasza Xirtam (#3) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, ha nincs értelme nem emelik ki, mert nagyon sokba kerül, ha van lehetőség kiszivattyúzták a szennyező anyagokat, de egy már elsüllyedt hajó, nem hiszem, hogy jobban szennyezi a vizet, mint a szennyvíz vagy az egyéb más szemét ami naponta beleáramlik.

(#5) Xirtam válasza Recon666 (#4) üzenetére


Xirtam
veterán

Jó de az a fém egy idő után még is bomlani kezd. :U

(#6) Recon666 válasza Xirtam (#5) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az nem szennyezi a vizet, ha olaj vagy üzemanyag lenne az más, de épp azért nem szenynezi a fém, mert egy idő után lebomlik és eltűnik. A Titanicból pl 45kg vasat vonnak ki a baktériumok naponta.

[ Szerkesztve ]

(#7) spartan1 válasza Xirtam (#5) üzenetére


spartan1
aktív tag

Inkább a fém mint a műanyag ladikok.Tavaly elsüllyedt itt a balcsin egy vitorlás.Évek óta hajók között mozgok de mégis tök furcsa volt ahogy tisztán láttam a víz alatt kirajzolódó formáját.Kedvem lett volna egy kicsit búvárkodni.Viszont azt tök ötletesnek találom mikor mesterségesen elsüllyesztenek egy hajót és biztonságos búvár paradícsomot kreálnak.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#8) enginev3.0


enginev3.0
félisten

5. oldalon egy szerintem hibás mondat

1977-ben ettem meg a hajót Yiannis Latsis

Nem hiszem hogy megetted te azt a hajót :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9) Recon666 válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi, :R :DDD

(#10) enginev3.0 válasza Recon666 (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Illetve az 5. oldalon a katasztrófa alatt

melyet a orr "zsilip" zárszerkezete nem tudott elviselni.

Z betű lemaradt

Nem rosszindulatból írom őket, csak észrevételek :)

Egyébként köszönöm a cikkeket, hihetetlen ekkora hajókat látni, igaz szerintem soha életemben nem fogok egyet se látni élőben, de már olvasni és képen nézegetni is élmény őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#11) Recon666 válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Melyk szóban, ez a 6-ik oldalon van. :P

[ Szerkesztve ]

(#12) enginev3.0 válasza Recon666 (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

tényleg a 6. oldal

melyet a(z) orr zsilip

Azért egy ilyen http://logout.hu/cikk/oriashajok_v_resz_egy_letunt_kor/seawise_giant.html hajónál biztos elkopna egy-két kisflex szétdarabolás közben :D ;]

Nagyon tetszenek ezek a hajók, megnéznék egyet minden állapotban, összerakás, szállítás közben, süllyedés közben (persze emberek nélkül), szétszedés közben, na meg szívesen lennék is rajta, csak el ne süllyedjen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#13) Recon666 válasza enginev3.0 (#12) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi, javítottam! :R
Én is így vagyok vele. :K

(#14) Tibor92


Tibor92
tag

Nagyon érdekes cikk, mindet elolvastam, a Titanic kincse c. filmet meg be szerzem :)

Hálás köszönet !

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#15) Yutani válasza Recon666 (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönjük a cikket, kellemes olvasmány!

Viszont helyesírási hibák és elírások sajnos jelen vannak, amelyek levonnak az élvezeti értékből. Egyik legdurvább hiba a sorszámok helyesírása: ha számmal írod, hogy "hatodik", akkor nem úgy kell írni, hogy 6-dik, hanem "6.", tehát a szám és utána egy pont. Példa: A keresett szöveg a 6. oldalon található.

#tarcsad

(#16) VS461


VS461
tag

Jó írás, köszi!

Egyébként az ütött szöget a fejembe, hogy ha az Andrea Doria fel volt szerelve radarral, akkor hogy sikerült összeszaladniuk, akár ködben? :F Vagy csak tettek rá magasról, és be sem kapcsolták, mert minek az? Mert, ha igen, az tényleg epic fail, és kívánkozik a gondolat, hogy a Costa Concordia (is) valószínűleg kivagyiságból lett oda.

Egyébként tervezed a haditengerész monstrumok bemutatását is? Bismarck vs Hood, Tirpitz, Musashi, Yamato, Iowa-osztály, hordozók, satöbbi. Mondjuk, jó nagy batyu cikk lenne :)) , de megérné. Láttam a RAF múzeumában a Tirpitz páncél"darabkáját" meg horgonyláncszemét... Uáááhh!

spartan1: inkább mesterséges korallzátonyok készítése ilyenkor a cél, ha pl. egy éleslövészetkor elsüllyesztenek egy öreg, kiszolgált hajót. Megtelepszik az élővilág, ilyenek. Az igaz, hogy pár évtized múlva lehet menni búvárkodni :)

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#17) miresz


miresz
veterán

Érdekes írás. Nagyon jó lett.

(#18) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm mindenkinek, igyekszem javítani a hibákat. :R
A hadihajókat már valaki egyszer elkezdte ha jól tudom, most nem tudom mi a cikkel a helyzet. :)

(#19) dredbiro


dredbiro
senior tag

Köszönöm szépen,nagyon jó cikk,élmény volt végigolvasni :K :R

Good hunting,STALKER !

(#20) stevve válasza Recon666 (#18) üzenetére


stevve
nagyúr

Amióta a hajós cikkeket olvasom itt, azóta elkezdett érdekelni a dolog. :K

A hibák viszont sajnos az én figyelmetlenségemből adódhatnak - elnézést. Erre a 6. dologra nem emlékszem, szóval tényleg valahol benéztem. Fáradtan legközelebb nem állok neki ilyesminek. :B

[ Szerkesztve ]

(#21) Recon666 válasza stevve (#20) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ennek örülök, ez is volt a célom. :K
A hibákért főleg én felelek. :)

dredbiro: Nincs mit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) nfsu17


nfsu17
veterán

Ha már hajók, meg korallok, meg búvárkodás, remélem nem gond ha kiteszem.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Remus389


Remus389
veterán

imádom a cikkeidet!

köszi! :R

különben nem szennyezi szerintem egy hajóroncs, vagy csak kismértékben viszont allátoknak búvóhelyet kínál és korallok, halak telepednek meg rajta, kis ökoszisztémát létrehozva

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) eszgé100


eszgé100
őstag

Nem is tudtam, hogy ekkora hajógyár van Birkenheadben, és csak kb 10 percre van a belvárostól

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25) homeless09


homeless09
őstag

Jó cikk,élvezet volt olvasni,pláne,hogy érdekelnek az ilyen témák. :R

Kedvenc hajóroncsom a Titanic,nagyon sokat olvasgattam róla,az esetleges kiemelésről,de kifejtették,hogy lehetetlen,illetve arról is,hogy lehethéses,hogy 2015-2020 ra teljesen eltűnik a roncs.... :(

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#26) Recon666 válasza Remus389 (#23) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm! :R

homeless09: Olvasd el a többit is, ha eddig nem tetted. :K

Az igazság, hogy kiemelni ki lehetne a Titanicot, de már nincs szállítható állapotban, az meg, hogy mikor omlik össze nem tudják megmondani, szerencse hogy olyan mélyen van, kevesebb behatási tényező rombolja, korához képest jó állapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#27) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Ismét egy nagyszerű rész! (ugye lesz még? :) ) Köszi! :R

Mentalita'

(#28) homeless09 válasza Recon666 (#26) üzenetére


homeless09
őstag

folyamatban van :K

én azt olvastam,hogy 2030 ra becsülték az összeomlásának idejét,de legutóbbi vizsgálatok alapján 2015-20 közöttre várható. a kiemeléséről pedig,hogy akkora mennyiségű energiát,ami ahhoz szükséges,hogy felszínre emeljék,nagyon nehezen lehetne odaszállítani hajókon(valami turbinás megoldásról olvastam,hogy levegőt juttatnának a víz alá,de a kellő mennyiség ~1év alatt érne le odáig,és nagyon sok energiát,illetve pénzt emésztene fel

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#29) Recon666 válasza homeless09 (#28) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Lehetetlen már nincs ilyen téren, mindössze pénz és akarat kérdése, egy ilyen akció nagyon sokba kerülne. Személy szerit egy 1:1 replika építését támogatnám, ami ha nem is üzemelne, de múzeumhajónak vagy hotelnek jó lenne meg ugye látványosságnak is, de ez is rengettekbe kerülne. :)

nincsisbéla: Köszönöm, valószínűleg igen.

[ Szerkesztve ]

(#30) homeless09 válasza Recon666 (#29) üzenetére


homeless09
őstag

persze, a pénz nagy úr,csak szerintem kár hagyni,hogy a "feledésbe" vesszenek ilyen történelmi jelentőségű dolgok :(

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#31) Recon666 válasza homeless09 (#30) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sajnos sok mindent nem lehet velük csinálni, legalábbis azokkal, amik a víz alatt vannak. :(

(#32) DRB


DRB
senior tag

És itt van az 5., megint jó volt olvasni, videjózni. :) :R
Én egyből a Seawise Giant-hoz lapoztam. :D De persze utána azért elolvastam a többi hajóról szóló oldalakat is, jól el is kalandoztam a videókkal, vagy másfél órát egerésztem velük. És így a végére felmerült bennem A KÉRDÉS(látom másnál is előjött ez): Lesz hatodik rész? :B
Két(bár van több is) apró hibára felhívnám a figyelmed: A Seawise Giant-ról szóló részben, a hajó utolsó neve Mont és nem Monte, illetve a végén az üzemeltetőknél kimarad egy, az Orient Overseas Container Line 1989-ig volt, és utána '89-től '91-ig a Norman International, szerintem. Egyébként feljebb Te is így írtad, gondolom a végén csak átsiklottál efelett. :)

(#33) Recon666 válasza DRB (#32) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm, javítom. :R
Már felötlött bennem egy gondolt valamelyik este, igaz nem a 6-ik rész volt, hanem valami más, de hajókhoz köthető. Valószínűleg lesz hatodik rész, de legalább ennyit kell várni rá, mint az ötödikre. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) DRB válasza Recon666 (#33) üzenetére


DRB
senior tag

Túl sokat nem kellett várni, ki fogjuk bírni(de nem lesz könnyű). :D
Ehhez a részhez még annyit fűznék hozzá(nem kritika, csak egy észrevétel, és abszolút az én érdeklődési körömet tükrözi), hogy szerintem kevés a technikai infó a hajókról, persze a fő adatok(méret, tömeg, stb.) ott vannak, de engem több részlet is érdekelne, elsősorban ezen óriások(főleg a legnagyobbak) motorja, mekkora, hogy működik(pl. hogy kell beindítani), valami videó róluk, vagy, hogy mennyit fogyaszt, vagy a belső elrendezése(nem a motoré, az egész hajóra gondoltam). Szóval ilyesmi, persze ha jobban belegondolok, pl. a Seawise Giant-ról(ugye Ő nálam a kedvenc, és elég kevés infó van róla, a motorjáról konkrétan nem is találtam) a technikai részletek, önmagában kitenne egy ilyen több oldalas írást. Lehet, hogy az egy hajó, egy cikk-re kéne áttérned. :D

(#35) Prinz Eugen


Prinz Eugen
tag

Az American Star-nál a 7. kép mért a Fácsebukkra mutat? :o :DDD

(#36) Recon666 válasza Prinz Eugen (#35) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Fail. :B Javítom. :R

DRB: Sajnos nagyon kevés infó van a régi hajókról, valamelyről videó sincs, ezért, hogy valamennyire egységes legyen a dolog, ezért olyan infók vannak, amiket a legtöbbről tudunk és össze is lehet őket hasonlíthatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) powergoku válasza Recon666 (#6) üzenetére


powergoku
tag

Nem semmi. 45kg-ot?Akkor lassan el is tünik a helyéről.kb100-200 év mulva. :Y

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#38) Recon666 válasza powergoku (#37) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az azért még odébb van. :D

(#39) DRB válasza Recon666 (#36) üzenetére


DRB
senior tag

Reméltem hátha többet tudsz ezekről dolgokról mint én, persze ne értsd félre, a cikk nagyon jó, és az átlag olvasó számára ez így emészthető. :K Ha olyan lenne mint amit én felvázoltam, akkor biztos, hogy kevesebben olvasnák, sokaknak a technikai részletek kevésbé lényegesek, de nekem mint (volt)autószerelőnek több kell, vagy is inkább kéne. Természetesen ezt nem Tőled várom, csak gondoltam járatosabb vagy a témában, illetve biztos, hogy az vagy, de hát mindent Te sem tudhatsz. :)

(#40) Recon666 válasza DRB (#39) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem nem sok közöm van az technikai részletekhez, tudom, hogy működnek, mi hajtja őket, de ez hogy áll össze arról f*ngom sincs. :DDD

(#41) Lauda


Lauda
félisten

Szuper kis cikk, fogadjunk nem Te irtad. :DDD ;] Meg csak felig olvastam, de nagyon ott van. Kar ezekert a hajokert, 70km/h vizen, atyavilag. :Y

(#42) DanielK


DanielK
addikt

Nagyon jó cikk! El fogom olvasni a többit is!
Az Estilne szerencsétlenségéről még a Discovery is csinált egy dokumentum filmet, ha jól emlékszem. Illetve néztem dokumentum filmet a hajók bontásáról Indiában. Elég durva körülmények között dolgoznak...
Mi dönti el, hogy elsüllyesztik vagy lebontják a hajókat?

(#43) Recon666 válasza Lauda (#41) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

kabbe! :P Ja, a delfineket nem kell keresgélni a hajó orránál. :D

DanielK: Elsüllyeszteni nem nagyon szokták, csak ha muszáj. A bontásnál a leselejtezett hajókat eladják egy bontócégnek, az szétszedi és eladja vasnak, plusz amit még tud hasznosítani azt eladja, pl a bútorokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Lauda válasza Recon666 (#43) üzenetére


Lauda
félisten

:P

(#45) Recon666 válasza DRB (#32) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egy pár tanker, csak neked, csak a legnagyobbak. :D

A kedves olvasóknak meg egy pár plusz kép az SS France és más bontásra ítélt hajókról, itten-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Részletes írás. Köszönjük mester! :R

Nem érdekelnek túlságosan a hajók, de jó így 1-1 oldalt olvasni különböző hajókról :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#47) dark2


dark2
tag

Nagyon jók ezek a cikkek,nemrég elő is szedtem az ilyesmi témájú könyveim.
Viszont a bónuszhajónál nem lehet elírás? Kicsit soknak tartom a méretéhez és a 16 fő legénységhez az 1000 utast.

Egyébként még sok ilyen cikket, gratula! :R

[ Szerkesztve ]

(#48) DRB válasza Recon666 (#45) üzenetére


DRB
senior tag

Köszi a linket, van köztük néhány vadállat. :D

(#49) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nagyon jó kis cikk, jó képekkel.
De tényleg sok a helyesírási hiba.
Pl. légyszi javítsd az összes nemzet nevét kisbetűre, mert nem németül beszélünk :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50) Recon666 válasza Gabibácsi (#49) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm, :R
De nem értem miért kéne kis betűre javítani a nemzetek nevét, mikor naggyal írjuk.

dark2: Nem elírása, a hajó több szintes volt és akkoriban zsúfoltabbak voltak a hajók és kevesebb a személyzet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.