Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prof


Prof
addikt

Biztos felnek, hogy a telok igy meghamarabb lemerulnek es elmennek inkabb almazni a kuncsaftok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) gery2123


gery2123
őstag

Én megértem a Googlet. A legnagyobb probléma a mai napig a sok android verzió. Mondjuk a gyártók tehetnek erről, a saját kis mokolt felületű android rendszerük miatt. Azért el a mai napig még sok ember tudatában hogy az android akad, lassul.... Ha stock DROID lenn mindenen akkor ez a gond nem is nagyon létezne.

-- PSN_ID: GerY2123

(#3) alevan


alevan
őstag

És a sok SoC? Egy kétmagos Rockchip alapú SoC-on nem biztos, hogy elindúl az az alkalmazás, ami egy Quallcom-on.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) Béééla


Béééla
őstag

És ezennel (ebben a formában) el is bukott a dolog.
Szép volt! :R

Bélabá

(#5) VaniliásRönk válasza gery2123 (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem, erről pont a Google tehet, nyugodtan kizárhatná a Playről a túl régi verziókat, vagy szegmentálhatná magát a Playt, rögtön lenne nyomás a gyártókon, hogy rendes vasat adjanak ki friss Androiddal.
Az OpenCL-t meg csak azért nem támogatják, mert az Apple-nek köze van hozzá. Gyerekes, de ilyen a világ.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) sutszi válasza gery2123 (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Nem értek egyet... Ott van egy kupac fejlesztő és akkor nem látják, hogy mi gond? Kicsit jobban kellene figyelni a visszajelzésekre mert gondolom nem poénból mondják, hogy "nem bejövős" a Renderscript...
Az OpenCL neked mióta mókolt?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7) JanR válasza Prof (#1) üzenetére


JanR
addikt

Az Apple telefonok se az üzemidejükről híresek :D Szóval nem hiszem.

(#8) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy én látom rosszul a dolgot, de annak idején nem véletlen, hogy sok gyártó saját UI-t készített (Sense, TW stb.). A stock Droid egyszerűen túl keveset tudott. Mostanra sokmindent átvett a Google abból, amit más fejlesztett.
A renderscript nem az igazi, így megint a gyártókra hárítja a feladatot

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) ivana válasza VaniliásRönk (#5) üzenetére


ivana
Ármester

Lassan eljutunk oda, hogy nem lesz érdemes beleölni a plusz munkát az ics alatti verziók támogatásába (inkább érdemes holo felületre fejleszteni alapból), játékra ez nem feltétlenül igaz, de ott, úgy se jelennek meg általában normál viewek. A ma is gingerbreadet használó emberek nagy része jó, ha 10 alkalmazást használ.

(#10) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ha a google elkezdi bezarni az androidot, es a sajat sz@rjaira korlatozni, akkor keresek masik platformot. Hal'istennek valasztek egyre nagyobb lesz.
Mi az, hogy a play storeba nem kerulhet majd fel ilyen app? Mondjuk van egy meregdraga telefonom minden foldi joval felszerelve, es mindenfele mokolas kell majd ahhoz, hogy ki is tudjam hasznalni?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ennyi erőlvel az is mondhatná a Google, hogy vegyetek Apple telefont, azon minden sokkal jobban fog futni. Pff...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

Nekem a kompatibilitás a fontos! Ha új android telefont veszek és nem attól a gyártótól akitől az elözőt, akkor szeretném ha a megvásárolt app-jaim gond nélkül fussanak.

Eddig volt szerencsém HTC és Samsung telefonokhoz. Első egy HTC Desire volt és nagyon tetszett és jól használhatónak tartottam a sense felületet mert a 2.1-es android elég fapados kinézettel rendelkezett. Jók voltak a kiegészítő htc appok is. Aztán nem jött frissités és felrakta tesóm a MIUI-t a Desire-re, láss csodát egyáltatlán nem hiányzott a sense. Samsung TouchWiz-től és a gyári appoktól sem voltam hanyatt esve (sőt sikerült kifogni mind a galaxy s1 mind az s2 esetében olyat amivel csak baj volt - samsung nálam ezzel be is fejezte).
Szépek jók, a saját felületek, de valahogy olyan mintha ők akarnák megmondani nekem mi a jó. Ráadásul az alap android egyre jobb. Most is egy stock rom-os Nexus4-et használok és valószínüleg majd ha ez már nagyon "használhatatlan" lesz szintén egy stock rom-os telefont fogok venni. Esetleg CM-et rakatok fel:)

[ Szerkesztve ]

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#13) golya87


golya87
őstag

(még?) Egy indok az Ubuntu mellett. (HSA)

(#14) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az a baj hogy istenigazából nagyon semmi nem használja ki még ezeket a prémium kategóriás Soc-okat Android alatt.
Ezért lenne fontosabb a hardverszintű fejlesztés...mert tuti hogy sokkal többet lehet kihozni ezekből a hardverekből.

(#15) Cathulhu válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Es pont ezt gancsolja most el a google...

#16: es szerinted hanyan fognak olyan appokat fejleszteni, ami nem kerulhet fel a playbe? Egy-ket fanatikus, meg a gyartoi appok maximum, holott vegre szeles korben is terjedhetne a dolog, ott ahol a legtobb ertelme van meg hatekonyabb programokat irni.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) aprokaroka87 válasza Cathulhu (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miért kellene?Play nélkül is lehet appot rakni Androidra...mindezt root nélkül.

(#17) aprokaroka87 válasza Cathulhu (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tegye meg,csak szerintem a gyártok úgyis megoldják majd...eddig is nagy volt a szabadságuk...sőt néha túl sok..meg aztán nevetnék ha a gyártok felkarolnák a Custom rom fejlesztőket és lenne pl Android Samsung Edition vagy LG edition.

(#18) Cathulhu válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azt is el tudom kepzelni, hogy az AOSP resze lesz, hiszen nyilt forras, barmelyik gyarto beleteheti, de ha a fo alkalmazasbolt tiltja az olyan jellegu programokat, akkor mindhiaba.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) aprokaroka87 válasza Cathulhu (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

egyébként miért van az hogy a google kiad lassan negyedévente egy új Android verziót...az elözöt meg letojja magasrol...pedig a régit is lehetne még tunnigolni.?

(#20) berVi


berVi
senior tag

Hogy is hivtak ezt az MS-utalok annak idejen? Vendor lock-in? :)

(#21) ivana válasza berVi (#20) üzenetére


ivana
Ármester

A vendor lock-in az a jelenség, hogy van egy formátum (pl. .doc), ami zárt így nem tudod olvasni, csak olyan programokkal amelyeknek erre a formátumra licence van (vagy ha tudod is az csak próbálgatással létrejött megoldás, nem tökéletes), ezért meg kell venned a következő programverziót az új gépre, hogy tudd olvasni (jelen esetben az MS office-t, de bármelyik másik zárt formátummal probléma ez).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.