Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolee11


Zolee11
senior tag

Pedig nem rosszak ezek a tv-k, és a Sony termékei sem azok, de úgy látszik a sok beszállító miatt, itt is becsúszhat egy kis hiba. Viszont feltehetnénk a kérdést, a tesztelést átaludták a mérnökök?

no brain, no problem

(#2) zsigus


zsigus
őstag

Hát ezen az éven sztem minél hamarabb szeretne túlesni a Sony. Ez az év lassan olyan lesz nekik mint a 10 csapás az emberiségnek.

(egyébként nem ártana megemlíteni, hogy a Sony szerint beszállítói hiba okozza a problémát.)

Zolee11: Valószínűleg nem jelentkezik rövid távon a probléma, ha egy 2007-es készüléknél most veszik észre a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#3) orbano válasza zsigus (#2) üzenetére


orbano
félisten

A Sony választotta a beszállítót, aki nyilván a Sony által követelt nyomott ár miatt gyártott sz*rt...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) Peetig


Peetig
csendes tag

Ugyan a hír szerint sem történt ilyen eset, de teljesen korrekt a Sony magatartása. Elismerik, javítják. Így mindenki jól jár. Lehet ezt így is...

Compaq Armada 7400.

(#5) dabadab


dabadab
titán

Sony Color Star :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) zsigus válasza orbano (#3) üzenetére


zsigus
őstag

Én azért a beszállítókat sem féltem ebből a szemszögből. Dolgoztam elektronikai gyárban, és itt is volt nem egy beszállító, akik 80%-ban sz*r-t küldtek.

(#7) bakter24


bakter24
őstag

"A Sony eddigi vizsgálatai szerint egyébként csak a bekapcsolt készülékeket érinti a probléma."

Még jó, hogy nem már a dobozában gyullad ki :D
/tudom, hogy arra értik, hogy StandByban nem ég el, de nem bírtam kihagyni :D /

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#8) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Its Sony :DDD :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#9) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mindenesetre majd a karácsonyfától kicsit messzebb üzemelje be mindenki. :DDD

(#10) Spectrum


Spectrum
aktív tag

A szervíz igencsak káros lehet a készülékre, pláne, ha közel esik..

(#11) #48613632


#48613632
törölt tag

ismerve korunk piaci stratégiáját, ezen TV-k jó része már újra van hasznosítva. De kösz, hogy szóltak :R

(#12) orbano válasza #48613632 (#11) üzenetére


orbano
félisten

Újrahasznosítás alatt azt érted, hogy a szeméttelepen már beleköltöztek a gombák?

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) Macskalóz válasza Zolee11 (#1) üzenetére


Macskalóz
csendes tag

A Bloomberg hírügynökség úgy tudja a cég szóvivőjétől, hogy eddig 11 balesetről szereztek tudomást, az ok minden esetben egy japán beszállító hibás alkatrésze volt.

(#14) fatallerror


fatallerror
addikt

végre 1 hír ahol nem trollkodás folyik

am engem érint a dolog így igénybe veszem ezt az ingyenes csekkolást csak félek h a magyar szerviz nem az igazi :U

am aki emiatt nem vesz sonyt többet és szarozza az megérdemli, a bravia tv-k akkor is a legjobbak között vannak (meg más sony cuccok is), nekik is becsúszhat hiba és ami fontos h ELISMERIK és nem hárítanak, így még inkább nem esnek a szememben

don't tell me what i can't do!

(#15) Malachi


Malachi
addikt

ez is mutatja, milyen fejlett volt a cucilista ipar, mi már 30 éve robbanós Videotont gyártottunk.

ugye. :DDD

(#16) Zolee11 válasza zsigus (#2) üzenetére


Zolee11
senior tag

Valószínűleg nem jelentkezik rövid távon a probléma, ha egy 2007-es készüléknél most veszik észre a hibát.

Én azért ennyire nem lennék ebben biztos, ugyanis:
közelebbről meg nem nevezett alkatrész túlmelegítheti és lángra lobbanthatja a készülék belsejét, ami a külső burkolat megolvadásához vezethet. Eddig egyébként ilyen jellegű probléma egy esetben sem jelentkezett, de jobb félni, mint megijedni, tartják a Sonynál, így inkább kezdeményeztek egy visszahívási akciót.
Azaz lehet, hogy sok esetben alacsony fényerőnél soha nem is jelentkezik a probléma, mert gondolom a képernyő energiaigénye a legnagyobb, így valószínűleg ezzel kapcsolatos a probléma. Számomra nehezen hihető, hogy egy adott alkatrész sokáig nem melegszik, majd valami oknál fogva elkezd túlmelegedni. Melegednie kellett annak már új korában is, csak akkor úgy ítélték meg, hogy jó az oda és ahogy öregszik egy picit jobban melegszik mint fénykorában...

Ettől függetlenül korrekt dolog javítani a hibát, és semmit nem változtat részemről a sony megítélésén.

no brain, no problem

(#17) fondorlatos válasza Zolee11 (#1) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Nem aludtak a mérnökök tesztelés alatt, csak a tv nem volt bekapcsolva :)

(#18) zsigus válasza Zolee11 (#16) üzenetére


zsigus
őstag

Vagy ez a bizonyos alkatrész gyorsabb ütemben amortizálódik, és ezzel nem számoltak.
A hiba okát ennyi infóból nem igazán lehet megállapítani (főleg, hogy azt sem mondják meg milyen alkatrészről van szó, mert ennyi erővel lehet tápegység is a forrás), így arra kell hagyatkozni amit a gyártó nyilvánosságra hoz.

(#19) Angel1981


Angel1981
veterán

Ajajaj!
Öcsémnek ez egyik felsoroltja van!
2,5 éves, de eddig nem volt vele probléma - bár kikapcsolásnál valami vagy 5-6-ot kattan, kb. 3-4 mp-es időközökkel.

(#20) coolpet válasza Angel1981 (#19) üzenetére


coolpet
senior tag

pont mint a konvektor amikor melegszik/hul :)

(#21) antikomcsi válasza Angel1981 (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nyugi az csak az elektromos gyújtás, mint mikor lenyomod az öngyújtót, de ne aggódj, úgy tűnik, hogy egyelőre még nincs (hozzá) gáz. ;]

(#22) zsigus válasza Angel1981 (#19) üzenetére


zsigus
őstag

Sztem ez a hőtágulás miatt van, nem? Nekem a PS3/TV (nem Sony) is szokott ilyet csinálni. De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#23) Erdei88


Erdei88
veterán

Ez k*rv@ jó...
Hol olvasható ez a közlemény?
Miért nem cserélik az egész készüléket? Ne javítgassák!

(#24) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hát nem kell bekapcsolni és ennyi...

Aurea mediocritas

(#25) #56573440 válasza AXisBOLD (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

szép lassan a tv-t is csak úgy tudod használni hogy elfogadod a felhasználási feltételeket, onnantól már csak egy sor hogy "a készülék bekapcsolása nem rendeltetésszerű használatnak minősül" :)

(#26) kpal


kpal
veterán

ez a márka is megkopott már...

(#27) fatallerror válasza kpal (#26) üzenetére


fatallerror
addikt

miért?

don't tell me what i can't do!

(#28) Malachi válasza fatallerror (#27) üzenetére


Malachi
addikt

hogy ő is hozzászóljon, mindegy mit. :(

(#29) kpal válasza fatallerror (#27) üzenetére


kpal
veterán

régen sokkal minőségibb volt.(az én szememben legalábis)

(#30) total90


total90
veterán

Csak gondolnak a télre, egy kis meleget szeretnének hozni a lakásokba :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Erdei88 válasza total90 (#30) üzenetére


Erdei88
veterán

Én mondjuk nem nevetek annyira ezen

(#32) rainmen


rainmen
aktív tag

Olcsó beszállító hozta az elektroli-kondit, ami kiszáradt és ez miatt gyullad ki a gép.
Vagy valami hasonló, bár gondolom valami belső használatos, folyamatosan üzemelő példány adta meg magát, amit kivizsgálva találták meg az okot...

(#33) bdlackoo válasza total90 (#30) üzenetére


bdlackoo
tag

+ elhoztak a 3d uj lepcsofokat az elethu tuzet :DDD

dinosaurs are jesus ponies

(#34) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Nehogy már körbenyaljátok a Sony-t azért, mert az egyébként elvárható magatartást tanúsítja! :((( Főleg az elmúlt egy év fényében. :( Mert amit a weboldalaikkal és a szolgáltatásaik feltörésével kapcsolatban műveltek az egyenesen vérlázító.
Szóval többektől megkérdezném - és nem trollkodás-képpen: Sony fanboy-e vagy??? :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#35) total90 válasza Erdei88 (#31) üzenetére


total90
veterán

Nem vagyunk egyformák ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Nem gáz...legközelebb majd csomagolnak poroltót is a TV mellé :D

(#37) fatallerror válasza ElEvEn11 (#34) üzenetére


fatallerror
addikt

nem nyalom körbe de mondj 1 olyan gyártót akinél sosem volt tévedés, hiba? de am szeretem a sonyt de nem vagyok márkabuzi ha a másik jobb éppen akkor mást választok, am csak a tv-m sony meg a telefonom
pl utálom a samsungot a jelenlegi magatartásuk miatt de samsung monitorom meg vinyóim vannak mert megérte akkor meg a vinyó most is

és igen el is sumákolhatnák azzal h nem ismernék el a hibát hiába vinnék tömegesen szervizbe pénzért javítanák....
szóval nem értem a kérdésed h miért vagyunk fanboyok azért mert örülünk h jelezték h megnézik ingyen ha rossz ha nem

don't tell me what i can't do!

(#38) Polllen


Polllen
nagyúr

"A Sony eddigi vizsgálatai szerint egyébként csak a bekapcsolt készülékeket érinti a probléma."

Elég brutális lenne, ha készenléti üzemmódban is kigyulladna... :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Videoton Color Star meg robbant is ha olyan kedve volt, ehhez képest a Sony csal csendben elég :D ;]

...

(#40) S.Feri


S.Feri
őstag

Nagyon megkopott napjainkra ez a márka...alsó középkategória minőségben, felsőkategóriás áron.. szomorú...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#41) eclipse006 válasza bakter24 (#7) üzenetére


eclipse006
őstag

Mire hazavinnéd, már el is égett. :DDD

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#42) nismoka válasza S.Feri (#40) üzenetére


nismoka
addikt

Ez abszolút nem igaz! Azt viszont be kell látni, hogy akkora az árverseny hogy ez sajnos a minőség rovására megy de ez mindegyik gyártónál így van! Elég pld az autó ipart is megnézni....

[ Szerkesztve ]

(#43) Tomcat válasza S.Feri (#40) üzenetére


Tomcat
őstag

:K

Tomcat

(#44) Erdei88 válasza total90 (#35) üzenetére


Erdei88
veterán

Te sem tennéd ha lenne ilyen készüléked :)

(#45) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A Sony gondol az ügyfeleire.
Közeledik a tél (avagy "winter is comming", ahogy mondanák a Trónok harcában:D), erre ők kedvesem bekapcsolták az "automata fűtés" opciót a felhasználók tv-in, hogy ne kelljen annyit költeni a fűtésre.
Ez egy kedves gesztus, mások meg megint csak a rosszat látják ebben!:D ;] ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46) S.Feri válasza nismoka (#42) üzenetére


S.Feri
őstag

Ez abszolút igaz. :) Keresd meg hány panasonic akkut, vagy tv-t hívtak vissza az elmúlt 2 évben pl. :)

Jah meg azt is meglesheted, hogy ki hol áll a minőségi listán, és melyik mennyibe kerül...

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#47) bakter24


bakter24
őstag

Igazán megmondhatnánk a Sonynak a nagy titkot, hogy lehet kitűnő, örök életű minőségi terméket alkotni, alacsony árak mellett. Mert itt biztos sokan tudják...

Nem, egy sony termékem sincs, nem vagyok fanboy, csak idegesít az ilyen hozzáállás: Ha nincs support, meg felelősségvállalás, akkor az a baj, ha van, akkor a minősége nem elég jó, nem elég gyors, stb. Ha valami minőségi, akkor túl drága, ha olcsó, akkor meg túl gagyi. Mért kell a világ jelenlegi törvényszerű működésén újra és újra meglepődni?

Update: Bocs, egy DVDlejátszóm van, akkor mégis fanboy vagyok :D

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#48) #65675776 válasza zsigus (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ettől függetlenül elszerelik az ilyen alkatrészeket, mert "a vevő várja az árut". És ez nem csak az elektronikai iparban igaz. Tőlünk is szállítottak már ki tudottan rossz terméket. A főnököm ennyit mondott rá: "Hátha nem veszik észre."

Egyébként az az egy rossz év inkább kettő-három a Sony esetében.

(#49) zsigus válasza #65675776 (#48) üzenetére


zsigus
őstag

Persze, nálunk is ezt csinálták, beletették a rosszat is, pedig nem lett volna szabad, mert a garanciális javítás többe kerül mint ha egy hibás alkatrészt cserélnek a gyártósoron.
De a másik oldalról pedig ott van az, hogy műszakvezetőket rúgtak ki azért mert nem volt meg a megfelelő napi mennyiség, és így azért már meggondolják a többiek, hogy a majdnem kész árút levegyék a sorról javíttatni, vagy inkább menjen tovább és nincs annyi időveszteség.
Erre nincs jó megoldás.

Az évekre visszatérve: sztem ennyire rossz nem volt az előző kettő. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) rauschie


rauschie
senior tag

Tiszta szerencse, hogy csak a bekapcsolt tévé gyullad fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.