Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) basaja


basaja
senior tag

Nem tűnik rossznak,kèsőbb esik az ára is,de azèrt ennèl talán lehetett volna jobb is...a Xiaomi Hybrid árban azèrt odacsap neki...
Köszi a tesztet :R

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#2) hajbel


hajbel
addikt

Egy rock ziriconhoz képest ez milyen?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Én arra jöttem rá, hogy nekem nem éri meg drága fülit venni, mert árban nagy a difi, hangzásban viszont számomra nincs nagy eltérés az alsó és a középső kategória között, illetve amennyi van, az nekem nem ér annyit. Mondjuk inkább játékokhoz használom a fülit, nem is zenéhez. :D

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sajnos a dizájn nálam nagyon nem jött át... Amúgy biztos jó füles, de ennyit már biztosan nem adnék egy fülhallgatóért...

Minden szavam magánvélemény!

(#5) ZolkoW


ZolkoW
őstag

nem néztem meg a videót, de milyen vakteszt az, ahol kézben fogja az ember a cuccot, ami ráadásul elég egyedi formájú? :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

Azért az az összehasonlítás nem akkora durranás, szinte bármelyik feltörekvő kínai márka 10 ezer forint körül jobb hangot ad az IE80-nál.

(#7) Mercel


Mercel
senior tag

Ehh, agybadugós - nálam már itt elvérzett, pedig a BOSE haldoklik és kéne valami helyette ami nem 80 ropi.:(

A másik a leírt hangminőség, miután nem csak tuc tuc -ot hallgatok, hát nem hozta meg a kedvem.
Az ára tök jó lenne - ha jó lenne.

Marcel

(#8) Stauffenberg válasza Fred23 (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Minél feljebb haladsz árban, annál többet kell fizetned egyre kisebb előnyökért.

Én is hasonlóan vagyok ezzel, meghallgattam már pár jónak mondott fülest a z 5-10 ezer forintos kategóriában és bőven lehet mindenféle zenei stílushoz találni olyat, ami a zenehallgatók 95%-nak bőven megfelel. Csak nagy kár, hogy nem bírom elviselni az in-ear füleseket hosszabb távon, nekem 10-15 perc után kényszerem támad, hogy kitépjem a fülemből (már ha találok hozzá olyan harangot, amivel nem esik ki magától).

Nem beszélve arról, hogy nem szeretem utcán az izoláltságot. Nekem kell, hogy halljam legalább kis mértékben a környezetem, különben rosszul vagyok.

Nagyon sajnálom, hogy az earbud kialakításnak már leáldozott, nagyon nehéz normális (de inkább lehetetlen) fülest találni ebben a kategóriában.

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mostanre egyre gyakoribb, hogy Kína hudejó lesz, gerillamarketing = drágán adnak szart.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) spect80


spect80
senior tag

A Vsonic és RHA említett típusai nem "majdnem ezen az árszinten" vannak, hanem kb 2-szer ennyibe kerülnek.

(#11) Ereshkigal válasza Mercel (#7) üzenetére


Ereshkigal
őstag

VE Monk Plus, amíg nem találsz jobbat. Az árának sokszorosát éri. :)

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na én most ilyet rendeltem: VJJB K4S

A tesztek szerint jobb a Xiaomi Hybridnél, és azzal egy árban van. És igen, tényleg fából van egy része.

***

(#13) Wesder


Wesder
félisten

Nekem a kétezer forintos Maxell agybadugós is bőven jó, sajnos botfülem van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) ollie válasza Fred23 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az sem mindegy, hogy milyen készülékre kötöd a fülest (milyen DAC és erősítő van benne). Egy alsó kategóriás mobilnál tök mindegy, hogy milyen füles használsz, mert úgysem fogsz hallani különbséget. A középkategóriában már lehetnek különbségek.

***

(#15) fi:zi'k válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig bőven vannak jó earbud fülesek. Saját tapasztalatom csak a Yuin PK sorozatával van, ajánlott darabok. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) tothmaxy182 válasza Wesder (#13) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Én EZT használom. Amikor én vettem, még 14 dollár körül volt. Annyiért is jó vétel volt, de amennyibe most kerül, annyit röhögve megér. Szerintem nagyon jól szól. Hátránya, hogy a fém ház miatt kicsit nehéz a füles, és néha a bal oldali fülemből (nem tudom miért csak abból) kicsúszik. De már kb 1 éve megvan, és nagyon jól teszi a dolgát.

Amúgy ezek a KZ fülesek mind nagyon jók!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#17) Wesder válasza tothmaxy182 (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Faszàn néz ki. Nekem holnap jön egy Bluedio Q5 Bluetooth headset. Kárpótoltak, amiért tönkrement a 100$-os telefonom és nem volt javítható. Meglátjuk mit tud.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) Fred23 válasza ollie (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szinte mindig a gépem hangfalára, és ma már egy alaplapi hangkari is bőven elég ahhoz, hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet a zenei élményben -legalábbis nálam. Mobilról egy S5 mini zenei képességeire vagyok utalva, ami szintén megfelelő számomra, viszont ahogy írtam is, én főként játékokhoz használom a füliket, hogy a környezetemet kíméljem a pifpuffoktól, robbanásoktól, stb. :)

Stauffenberg: én se bírom az in ear-t egy óránál tovább, feszítő érzés még kicsi harangokkal is egy idő után. A baj az, hogy kevés helyen lehet ki is próbálni a füliket vásárlás előtt, mert az általuk prezentált zenei élmény lehet az ízlésednek kellemes ártól függetlenül is. Van most itthon három fülim, amiből kettő 3k körüli, egy meg beszerzési forrástól függően olyan 30-50$. Nem mondanám, hogy utóbbi sokkal szebben szól számomra, mint a két olcsó. Tisztábban? Igen. Pontosabban? Igen. De karakterisztikában már nem mondanám jobbnak, számomra az egyik 3k-s Sony jobb ezen a téren, mert melegebb a hangzása, középen jobban kiemelt, és közben mélyen is erős. Szóval mivel általában nem lehet füliket próbálgatni -pedig egy harangocska ára tényleg 2 fillér-, szív mindenki, és kénytelen magának sokkal több fülest is megvenni, míg keresi az ízléséhez passzolót. Mások véleményére alapozva csak korlátozottan lehet építeni sajnos.

(#19) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Lassan egy éves a Vsonic VSD5-öm, telefonhoz nekem nem is kell ennél jobb füles. A Mi Note Pro-s Sabre DAC-el nagyon jól szól.

(#20) Freiherr válasza tothmaxy182 (#16) üzenetére


Freiherr
őstag

A jobb fülemben nekem is áll, mint a beton, a balról meg mindig kipotyog, bármilyen haranggal.:)
Vszeg anatómiai okai lehetnek.

XXX

(#21) macskea válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


macskea
őstag

Nekem se... lehet, hogy a felhasznált anyagok minőségiek, de ránézésre pontosan úgy néz ki, mint egy egypálcás kacat a céllövöldében. Telefonban kifejezetten szépek a OnePlus készülékei (a hármas mondjuk dög unalom, de legalább semleges), de fülhallgatóban ezek szerint nem tudták meg levetkőzni a kínai ízlés(telensége)t. :((

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) stellaz


stellaz
addikt

akkor jó egy füles, ha könnyű, mert akkor nem csúszik ki, hiába jó egynek a hangja, ha nincs a helyén

ilyen téren Sony sbh-20 BT füles nagyon jó és a hangja is megfelelő, árban sem vészes (7-8 ezer körül van)

utcán úgysem tudom maximálisan kiélvezni, otthon meg nem szoktam fülhallgatót hallgatni

mondjuk a BT fülesek előnye, hogy konstans a hangminősége, nem függ a telefontól

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#23) drfedayn


drfedayn
tag

Marad a P3. 8-9kornyeken utne kar erte

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor ebből is látszik hogy egy ilyen cuccnál a marketingvideókra egy pillanatig sem szabad hallgatni. :D

All→M8

(#25) Dare2Live válasza stellaz (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"akkor jó egy füles, ha könnyű, mert akkor nem csúszik ki"

ez nem csak súly hanem kialakítás függő is. pl Shure 215. kb 100*jobban fülbe marad mint az a Sony. ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.
Azt hittem egy jó kis fejhallgató lesz.

(#27) fi:zi'k válasza Fejvadi (#26) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor igencsak nagyot csalódhattál, hogy fülhallgató lett. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28) tixem


tixem
addikt

Korábban már olvastam valahol, hogy a 1+ fülesei nem érnek pénzt (ennyit legalábbis), nem volt meglepő a teszt vége.

Épp a napokban tépelődtem, hogy mivel pótoljam a lassan végét járó Lumia 820 gyári fülesem aztán arra jutottam, hogy jó lesz nekem egy Rock Zircon, BG pontokkal nem egész 3 ezerért vettem meg.
Remélem nem csalódok benne aztán ha mégis akkor eladom.

Egyedül a nem szokványos jack dugója nem fér a fejembe, milyen gondolat mentén forgatták el azt 90 fokkal? Így most csak hosszabbítóval tudom használni majd zsebből a telefonnal, na de annyi baj legyen.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#29) Fejvadi válasza fi:zi'k (#27) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jobban örültem volna, mert azt vennék is.

(#30) ^Clown válasza hajbel (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Biztosan agyonveri, nem egy liga a kettő.

(#31) Solicidium válasza #16820480 (#6) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ez a kijelentés azért alaposan meglep. Csak azért mondom, mert mostanában szokás lehúzni az IE8 és IE80 hangminőségét (sima divat vagy eljárt felettük az idő, tudomisén), de azért kíváncsi lennék, ha van ilyen jellegű személyes tapasztalat a témában, persze a zenei forrás megjelelölésével. Igen, nem tagadom, mint IE8 és IE80 birtokos, megszólítottnak érzem magam a témában. Hallottam már ilyen kijelentéseket, de valahogy soha sem bizonyultak helytállónak. Ugyanakkor teljes mértékben nyitott vagyok, hiszen nekem csak jó, ha esetleg váltani kívánnék, olcsón megúsznám, tekintettel arra, hogy az ezer dolláros, akár custom armatúrásokkal szemben sem szoktak csúnyán elvérezni a Sennheiser egykori üdvöskéi, így aztán azokat sem éri meg megvennem, ha a kínaik a telefonok mellett már az in-ear-ekben is ilyen olcsón adnak ilyen jó - vagy akár ahogy elhangzott - jobb teljesítményt. Szóval ha valakinek van a témában személyes tapasztalata, ne tartsa magában.

(#32) fi:zi'k válasza Solicidium (#31) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sokat látott és főleg hallott kolléga, és a kijelentése nem alaptalan. :N
Mondhatni, hogy a Sennheiser felet eljárt az idő, de inkább csak drágák egyes modelljei, ahhoz képest amit nyújtanak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33) Dare2Live válasza Solicidium (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dont feed the troll.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) fi:zi'k válasza Dare2Live (#33) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak nem IE8/80 tulaj?! :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) Dare2Live válasza fi:zi'k (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

earbud az shure ;)

én eddig ami kínai earbudot próbáltam (drágább soundmagicok pl) az mind komolya csalódás volt, nagyon drágán adják őket ahoz képest amit tudnak. Persze lehet ez a oneplus más de tesztbe belenézve kétlem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) #16820480 válasza Solicidium (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt több forrás is (AK100, AK120, DX50, stb), de mindről nagyjából az volt a tapasztalat, hogy a IE80 (IE8, mert az kb ugyanaz, csak más anyagból van a háza) nem valami részletes, a mélyei kicsit mocsarasok, huppogósak, magasban sem mutat kiemelkedőt. Egyszerűen elavult. 10-15 éve még ez csoda lehetett az IEM-ek közt, de manapság már bőven van jobb. A jelenleg használt VSD3 fülesem tudja ezt a részletességet, csak nem huppog alul, hanem pontosabb, feszesebb, és 11 ezer forint volt.
Az ilyen IE80 jellegű hangkép szerintem a mai pop és hip-hop zenékhez mehet talán el, mert a javukat olyan szörnyen keverik, hogy egy normális hangkeltővel ingerszegényen, üresen konganak.

Ha váltani akarnál, akkor pedig szerintem már bármelyik Soundmagic is jobb választás, de mondjuk egy RHA MA750i már űrhajó ahhoz képest, pedig az sem egy kimondottan kiegyenlített füles azért :N Azt meg nem tudom komolyan venni, hogy az IE80-at egyáltalán egy lapon említi valaki egy több armatúrás CIEM-mel. Még az IE800 sem egy kategória, pedig az már árban legalább ott van velük együtt.
Sennheiser az utóbbi 10 évben semmit nem fejlesztett az IEM vonalán (kivéve az IE800-at talán, de még az sem akkora csoda, amennyibe kerül), nekik más a fő profiljuk. Például a fejhallgatók, de abból is inkább a felső kategória (HD600-650-700-800).

(#37) MCMLXXVVII


MCMLXXVVII
csendes tag

Mint a füles tulajdonosa, hozzászólnék pár mondatban. :)
Tudom, hogy ízlések és pofonok, de azért egypálcás kacatnak nevezni szerintem túlzás, úgy, hogy gyanítom sose láttad és próbáltad ki.
Ergonómiailag nekem tökéletes, de ez is ugye abszolút egyénre szabott, szerencsémre vakon sikerül belenyúlnom a tutiba.
Ami a hangzást illeti, kenterbe veri az eddigi füleseimet, legyen az telóhoz csomagolt (ami adott esetben szólhat kegyetlen jól), polcról leemelt gyári darab, vagy ilyen-olyan oldalról rendelt akármilyen is legyen, de tetszik és kell féle. :) Hozzá tartozik persze az is, hogy műfajt tekintve, elég szűk az ízlésem. Komolyzenei műveket nem szoktam hallgatni, így simán lehet, hogy mivel azok jóval részletgazdagabbak, mint az electro és progressive house kreálmányok (melyek a lejátszási listám 99%-át teszik ki :D), nem a legjobb választás.

(#38) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Sokan írnak arról, hogy kiesik, nem passzol, kénylemetlen az IEM kialakítás, de nekem is az oldotta meg, hogy szivacsosra (memóriahabosra) cseréltem a szilikonharangot, illetve van amelyik eleve azzal jött, nekem sokkal jobban működik, mint bármelyik gumiharang.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39) stellaz válasza Dare2Live (#25) üzenetére


stellaz
addikt

lehet, azzal nincsen tapasztalatom, de a sony nekem teljesen jónak tűnik, nincs hiányérzetem ezzel kapcsolatban

van egy nokia essencem is, az a sony árának többszöröse, de a fülese elég bumszli (aktív zajzáras, abban van a mikrofon is) és folyamatosan kicsúszik (igaz a hangja nem jobb amúgy sem, mint a sonyié)

van koss plugom is, de annak régen vagy jobb hangja volt (kaptam garanciában újat nemrég, de már 1x éve, hogy az elsőt megvettem), vagy csak jobbnak gondoltam, de most kifejezetten gyengének érzem minden tekintetben

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#40) stellaz válasza ZolkoW (#38) üzenetére


stellaz
addikt

koss plugnak szivacsa van, de nekem az is kiesik

van amelyik szilikonos is kiesik, van amelyik meg nem

jellemzően azok nem, amik kicsik és könnyűek, mint a panasonic, meg a sony nálam lévő típusai, illetve kábel függő is talán, a merevebb kábel könnyeben kilöki a fülest a helyéről

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41) WynNyback


WynNyback
tag

Nem tudom, hogy tesztelitek ezeket azért kérdezem. Ennek az a mikéntje, hogy kezedbe fogod megnézed a paramétereit megnézed az árát és meghallgatod? Vagy pedig adnak egy fülest a kezedbe és mondj róla véleményt, úgy hogy semmilyen más infód nincs róla. Ez utóbbi nekem hitelesebb lenne.

(#42) Solicidium válasza #16820480 (#36) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszönöm a hasznos infókat!

(#43) a510 válasza #16820480 (#36) üzenetére


a510
aktív tag

Sennheiser in-ear Momentumról nagyon jókat írnak, hogy viszonyul az IE80-hoz, van tapasztalat? Thx.

(#44) #16820480 válasza a510 (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hallottam, de ha házon belül árban alá van pozicionálva, akkor sejtheted. A Momentum és Urbanite széria amúgy is divatról szól, nem annyira hangminőségről. Szerintem inkább a Beats termékekkel akarnak versenyezni ezek a szériák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.