Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58) #56573440 válasza erdoke (#54) üzenetére


#56573440
törölt tag

az elmúlt időszakban ennél sokkal több változott, de egyoldalúan ferdíted a helyzetet.

jelenleg kocsiban vagy buszon, repülőn vagy vonaton utazol nem gyalog vagy lóháton. gázzal fűtöd a lakást és nem lapátolod a szenet vagy vágod a fát. nem lovagolsz vagy műveled a földet. az, hogy ennyire elérhető minden káros anyag, az egy dolog. hogy az agyban a cukor tud érdekes dolgokat művelni az egy másik. de az, hogy az étkezés gyökeres megváltozása mellett a munkakörülmények, a helyváltoztatás, és úgy minden más is változott azt elfelejted. nagyapám zsíroskenyérrel indította a napot, mert kakaóscsigával a mezőig el nem ért volna. tolta 12-14 órát aztán haza, otthon még 4-6 és alvás. így ehetett amit akart. most hasonló táplálkozás mellett elhíznék és szívinfarktussal kerülnék kórházba 30 évesen.

az meg hogy zsír és olaj pl nem ennyire fekete fehér. mindkettőben előszeretettel sütünk mi és az élelmiszeripar is. nem kell meginni 2 liter olajat, de megenni meg lehet ha nagyon akarom. mindent túlzásba lehet vinni. tény hogy a cukorra könnyű rákattanni, mert elönti az agyat a boldogság tőle, de nem ismétlem semmilyen formában sem jelenthető ki hogy csak és kizárólag az okolható az elhízásért. a túlzott szénhidrátbevitel az igen. a túlzott cukorbevitel az igen. de kizárólag a túlzott cukorbevitel? kemény lenne. lásd példa lent

és de tudom hogy működik a zsír bontása pl a szervezetben, a bevitt zsír hogy bomlik? és az olaj? a trigliceridekkel mit tesz a szervezetem amikor bekajálom?

jah most látom hogy az állatok zsírj az nem is az a zsír. kíváncsivá tettél tudom hogy van sárga és barna zsírszövet, de az állatvilágban is van sárga, ami nálunk is. akkor azt miből építik? milyen cukrot eszik az oroszlán? gazellát eszik. az milyen cukrot eszik? füvet eszik. az milyen cukrot eszik?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.