Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

"Mindig is utáltam az évfordulókat és ünnepeket, de erről később."
?

(#2) ollie válasza D1Rect (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

privi ment

***

(#3) D1Rect válasza ollie (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

albániáról mesélsz? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) ollie válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy humanitárius alapítványnak dolgoztam. Amúgy az ország olyan, mintha nem Európában lennél, annyira szegény, és annyira más.

***

(#6) művésznő4


művésznő4
csendes tag

"02.20. megkeresztelkedésem évfordulója "

Hmm....az most volt 2 napja...
Boldog évfordulót neked! ;):R

Egyébként milyen vallású vagy, ha nem titok?:)

(#7) ollie válasza művésznő4 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt hiszem csak keresztények keresztelkednek. ;)

***

(#8) művésznő4 válasza ollie (#7) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Írtam PÜ-t;)

(#9) ollie válasza művésznő4 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is, csak másról. ;)

***

(#10) Mr.Csizmás válasza ollie (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mesélsz róla bővebben? :)

milyen az emberek?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Boldog (?) Albániába költözés évfordulót!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) ollie válasza Mr.Csizmás (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az emberek nagyon barátságosak, már az első mondattól úgy beszélnek a külföldiekkel, mintha régóta jó barátok lennének. Nem volt ritka, hogy amint megszólítottam egy ismeretlent az utcán, rögtön hívott kávézni. Sokkal kisebb a privát széfárjuk az embereknek, sokszor megérintik egymást még azonos az neműek is. Nem ritka, hogy egymásba karolva sétálnak még a férfiak is (ez ott természetes).

A szegénység viszont elképesztő a magyar viszonyokhoz képest (én most persze a 8 évvel ezelőtti állapotokról írok). A fővárosban laktam, de a nap felében nem volt áram. Vezetékes víz általában csak 1-1 órán keresztül folyt a csapból reggel és este. Az utcák és utak állapota szörnyű, ha azt gondoltad, hogy itthon sok a kátyú, akkor ott azt gondolnád, hogy csak kátyúk rendszeréből áll minden. Az utcák nagyon porosak (nincs rendes csatornahálózat), 1 óra alatt olyan koszos lesz a cipőd, mint itt hónapok alatt. Az utcák tele vannak szeméttel és szeméthegyekkel, télen nem volt ritka, hogy az emberek meggyújtották a szemetet, és ott melegedtek. Nincs vezetékes gáz, csak árammal lehet fűteni (már amikor van áram). A kisebb városokban falvakban a telefon és a vezetékes víz luxus. A hegyi utak veszélyesek, mert nincsenek korlátok (az ország 2/3-a hegyekből áll).

Minden sarkon géppisztolyos rendőrök és katonák állnak. Szilveszterkor viszont előkerülnek a sufnikból, a lakosság által kb 15 éve történt felkeléskor lenyúlt fegyverkészletek, és mindenki lövöldözik össze-vissza (egyszer véletlen le is lőttek egy gyereket).

A lakosság legalább fele nem dolgozik, mert nincs mit. Gyakorlatilag nincs gazdasága az országnak, még a lisztet is importálják. Akkoriban kb. 8000Ft-nak megfelelő összeget lehetett keresni havonta (már aki szerencsés volt, hogy talált munkát), itt akkor kb az ötszöröse lehetett ennek az átlagfizetés. És minden drágább volt, mint itt. Az ország abból élt, hogy minden családban volt legalább egy ember, aki vagy Olasz-, vagy Görögországban dolgozott, és küldte haza a pénzt. A fiatal nők állandó veszélyben voltak, mert a maffia rendszeresen rabolt nőket, és prostitúcióra kényszeritették őket Olaszországban.

Szóval ilyen.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.