Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Kíváncsi vagyok, visszatér-e valaha az iparág a hardver tudásának középpontba helyezéséhez (manipulálatlan tesztekkel), vagy tovább ömlik a pénzrabló design-szenny manipulatív marketinggel nyakon öntve a ventilátoroktól a (nem is) csúcsgépekig. :(
Egy Porschét sem azért vesznek, mert valami tuktukra a design részlegük tervezett karosszériát. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) kovászos


kovászos
tag

Az i5 / i7 Intel procival mit akarnak? Nem olvasnak újságot?

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

15.6" fullHD, Intel 615 IGP, 8. generációs raktáron maradt proci... ez lenne a Porsche? :D

Az aluház nem rossz, de mindezt 12"-en illene hoznia, Ice Lake-kel. Meg persze sw oldalon se ártana valami ThinkVantage / Dell|Command szintű cucc.

[ Szerkesztve ]

(#4) Predatorr válasza kovászos (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nem értitek, hogy a Porsche nevet kell megvenni? Mit érdekel, mi van a designos dobozban? :Y
Tisztára, mintha az rgb ventiknél belekötnétek a fordulatszámba meg a légnyomásba, hozzá nem értő banda... :P :D

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) hallador


hallador
addikt

Engem az érdekelne ki az OEM.

(#2) kovászos

IIlyen fogyasztású AMD nem lesz. Igaz maga a processzor elég lassúcska, ha nem csak irodai alapfeladatokat lát el az ember.

(#3) Dr. Akula

Az új Y procik még elég ritkák. Ezt meg gyanítom valamelyik nagy OEM gyártja, az meg letesz valamit az asztalra, aztán veszi, viszi, vagy nem viszi alapon megy.

(#4) Predatorr

Na ez az, ennyiért márt lehet kapni notebookot is. Teljesen egyetértek veled.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) fattyu


fattyu
veterán

ln szeretem a porsche designt- van szemüvegkeretem imádom bitang egyedi más nem csinál ilyet, napszemcsikben is faszák... de ez annyira semmi extra hogy nem is értem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7) #95904256


#95904256
törölt tag

Tetszetős dizájn, de ennyi pénzért elvárnék valami extrát...
Hajlított képernyőt vagy ilyesmi...

(#8) Astroboy


Astroboy
őstag

Passzív hűtés - nem jut be a porsche. :DDD

(#9) Donki Hóte válasza hallador (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az AMD Ryzenek 20-30%-al alacsonyabb TDP-vel hozzák ugyanazt a teljesítményt, mint az Intel procik (és persze 20-30%-al alacsonyabb áron).

[link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) dabadab válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Az AMD Ryzenek 20-30%-al alacsonyabb TDP-vel hozzák ugyanazt a teljesítményt, mint az Intel procik"

Igen, ha sok (legalább 6) magos asztali gépekről van szó. Laptopfronton viszont még egyáltalán nincs Zen 2-es CPU, amiket lehet látni AMD-vel, abban még a (nem kicsit megtévesztő nevű) 12 nm-es Zen+ PRO 3500U meg ilyenek vannak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Milyen kenyelmes lehet hatra bekinlodni a cuccokat. Eljen a design. 😂

(#12) hallador válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


hallador
addikt

Értem tehát kérlek sorold az ultra low 5-7 wattos amd processzorokat ami fanless használható. És értelmes alapsebesseget nyújt internetezéshez.egyrol sem tudok ami lenne notebookba.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) macilaci78 válasza fattyu (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor neked ez is tetszeni fog.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) fattyu válasza macilaci78 (#13) üzenetére


fattyu
veterán

nem köszi :D nem hülye vagyok és fanboy sem csak vannak területek ahol tényleg egyedi markáns designokat tudnak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15) #72042496 válasza macilaci78 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hú, Olivarik közt vannak nagyon szépek. Nálunk a tervek szerint a matt króm Link családból lesznek a kilincsek, rozetták és üvegajtón a fogantyú is. :)

(#16) Predatorr válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Predatorr
őstag

Ryzen felhasználóként ezt cáfolom. A 95W TDP-s proci OC nélkül 140W-ot zabál simán teljes terhelésen, nem stressz tesztekben. 1.4V-on nem fogyaszthat Intelnél kevesebbet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) Fred23 válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Erről most a Prescott vs Barton jut eszembe 15 évvel ezelőttről. :)
Egybegépeknél is számít. Most éppen retrózgatok megint, és azért álltam meg a 3 GHz-ces Prescottnál -alaplap nagyobb órajelűt is támogatna-, mert annak "csak" 89W a TDP-je. Egy hasonló teljesítményű Athlon XP 3000+ 68W. Megkedveltem a zsákutcás NetBurst penyákat, de az Athlon XP-k fogyasztása jobban tetszik.

(#18) dabadab válasza Predatorr (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Ryzen felhasználóként ezt cáfolom. A 95W TDP-s proci OC nélkül 140W-ot zabál simán teljes terhelésen, nem stressz tesztekben"

Ez hogy jött össze? Egyetlen 95 W TDP-s Zen2 CPU van, a 3600X, aminek a tényleges fogyasztását a Tom's HW stressz teszten 75 wattnak mérte: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez még dizájnra sem akkora szám, ugyanolyan mint a legtöbb ultrabook, a belsejét meg inkább hagyjuk.

(#20) flexxx2


flexxx2
őstag

Sose értettem ki vesz ilyeneket, semmi nem emlékeztet egy Porsche-ra a néven kívűl. Veszek egy matricát vagy gravíroztatok a fedélre és meg is vagyok.

(#21) Donki Hóte válasza hallador (#12) üzenetére


Donki Hóte
veterán

7 wattos (még) tényleg nincs, de 12 W-os van :R

És az olyan Ryzen procival szerelt notebook tesztjénél nem kellett azt az udvarias mondatot beleírni a tesztbe, hogy "így magas sebesség helyett alacsony fogyasztásra számíthatunk" :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) hallador válasza Donki Hóte (#21) üzenetére


hallador
addikt

És az olyan Ryzen procival szerelt notebook tesztjénél nem kellett azt az udvarias mondatot beleírni a tesztbe, hogy "így magas sebesség helyett alacsony fogyasztásra számíthatunk" :P

Meg azt sem, hogy csak 3 órát bír az aksi. :P Miközben zúg a venti.

Az aláírásod viszont nagyon f@sz@ lett :DD

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) Predatorr válasza dabadab (#18) üzenetére


Predatorr
őstag

Van az a pénz...
Teljes CPU fogyasztást kell nézni, nem a magét. A hőtermelés is alátámasztja.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#24) dabadab válasza Predatorr (#23) üzenetére


dabadab
titán

Ja, értem, kamuztál.

DRM is theft

(#25) Noukoum válasza dabadab (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

:DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.