Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BiP válasza blueMerle (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

Engem az ilyen felbontásnál nem maga a pixelméret zavar, hanem az, hogy egyszerűen nem fér ki elég információ a képernyőre.
Megnyitok egy ablakot, és kitölti a képet, semmi nem fér mellé. Jó esetben ki is lóg az alja, akkor is görgetni kell, amikor egy normális kijelzőn szépen kiférne.

(#34) Lacc
A gond ott van, hogy a használt üzleti notik akkujáról nem lehet tudni, hogy mennyire használodott el. Akinek fontos az akksis üzemidő, az ilyen új olcsó notival jobban jár.
Minden használt noti vételnél meg kell nézni az akksit, nem csak üzletinél.

No meg az egy dolog, hogy új, de én azt tapasztaltam, hogy az ilyen gagyi notiknak az akksija is gagyi. Alapból nem feltétlenül megy többet, mint egy üzleti, meg gyorsabban is romlik.

[ Szerkesztve ]

(#52) 8th válasza Csuppp (#3) üzenetére


8th
addikt

Osztom a véleményed ugyanakkor megértem azt az egyszeri embert is aki inkább új gépet vesz boltból. Hiába mondod neki, hogy mit jelent az ha üzleti kategóriás egy noti és, hogy van hozzájuk minden bontásból ha kell akkor is fél tőle. Egy használt gép előélete mindig ismeretlen (lehet sérült, javított stb) és nincs rá 2-3 év kisker garancia. Az emberek java része csak böngészik meg filmet néz a notiján arra meg akármilyen olcsó dzsunka gép megfelel legyen benne bármilyen hoki hardver az 1080p filmekkel mind elboldogul. Annál jobb minőséget meg felesleges erőltetni úgy sem nagyon venni észre a különbséget az olcsó filléres kis méretű kijelzőkön.

(#53) Because válasza 8th (#52) üzenetére


Because
őstag

maximálisan egyetértek, én magam még PH tag létemre is (aki követi a milyen notit vegyünk topikot) egy konszumer gépet választottam, garancia, akksiidő, touchpad méret más nem számított házon belül cibálva

(#54) d@vee válasza 8th (#52) üzenetére


d@vee
őstag

Egyetértek. Sokan félnek a használt gépektől és van, akik egyenesen lenézik azokat, akik ilyet vesznek, pénztől függetlenül.
Ha most kellene vennem 100k-ért gépet, nem vennék se újat, se használt üzletit. Inkább gyűjtenék még egy rendes gépre (valami jóféle i5, i7+GTX 1060 ;] ). De ez a 100k valahogy lélektani határ sokaknak. Míg egyeseknek csak új gép jöhet szóba, én nem vennék notit dedikált vga nélkül. Mások az igények és az ingerküszöbök :)

Ja

(#55) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Nem érdemes elkezdeni a régi-új termék vitát. Többen csak pukimentes autót vesznek, mások a rejszolásmentes notebookra vagy pörköltszaft nélküli mobiltelefonra esküsznek.

Én a hulladék kijelzőben látom ezeknek a rákfenéjét. Fácséra, Wordre jó az atom is. Ha kedvező áron lehet garanciát bővíteni, akkor még három év múlva is lesz egy szutyvadék géped.

Míg addigra a német billentyűzetes (ehhez német minőség is jár), magnézium házas laptop higanygerincű eladója után economy classon kell a büszke business class tulajnak repülni.

(#56) captainm válasza cinemazealot (#29) üzenetére


captainm
tag

Egy Acer Cloudbook-ot vettem magamnak, az édesanyámnak pedig egy Acer Chromebook-ot, utóbbit refurbrished állapotban az angol Ebay-ről szint 30000 körül. Mindkettő nagyon jól teljesített ebben a kategóriában, alap feladatokra teljesen alkalmasak. A chromebookot elvitem magammal nyaralásra, remekül tudtam tervezni vele a Londoni városnézésemet, nagyon jól bírta, édesanyám is sokkal könnyebben tudja kezelni, mint a Windows-t.

(#57) Khelben válasza Gerasz (#55) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vannak megbízható használtgépes boltok, akik 10+ éve a piacon vannak. És náluk pl. használt gépre is lehet garanciát bővíteni. Ráadásul nem egyszer árulnak olyan gépeket, amikre még 3-4-5 év gyári(!) garancia van.

(#58) ztoldy válasza Khelben (#57) üzenetére


ztoldy
senior tag

Anyagminőségben sajnos nagyon gyengék ezek az olcsó gépek. Zsanérok törnek a nyitogatástól olyan vékony megoldásokat alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#59) opeter87 válasza Gerasz (#55) üzenetére


opeter87
senior tag

Teljesen egyetértek.

Nálunk kis családi vállalkozás (max 10 fő). A legtöbb gép használt üzleti, de van két ember, akivel nem tudom megértetni, hogy a használt üzleti jobb, mint az új consumer gép. (Ez a két ember a feleségem és az apósom).

#57 Khelben
Igen vannak ilyen cégek többektől már 10+ gépet vettem én is (27% ÁFA, garancia, stb.) teljesen megbízhatóak.
Most is egy ilyen helyről vásárolt Dell E6430-ról írok.

De aki nem ilyen beállítottságú, az nem vesz használt gépet. Egyszerűen a használt az csak szar lehet szerinte és pont. És soha nem fogod meggyőzni.

A cikkhez, szerintem is ennyiért használt üzleti.

[ Szerkesztve ]

(#60) prolad


prolad
őstag

Vicces az asus hűtése, ekkora házban ilyen kis tdp-t passzívan illett volna megoldani.

Sajnos nem túl meggyőzőek, tényleg jobb egy haszált üzleti.

(#61) vajasmester


vajasmester
csendes tag

Tud bárki garaciát adni arra hogy egy használt gépre nem kell egy forintot se költeni 1-2-3 évig?
Mert aki ennyiért vesz gépet, annak 1000 Ft-ja sem lesz ebben az idő intervallumban, hogy hiba esetén kifizesse. Ez hatalmas előny. Az már más kérdés, hogy ezektől a gépektől mit várnak el az említett emberek..

[ Szerkesztve ]

(#62) blueMerle válasza vajasmester (#61) üzenetére


blueMerle
veterán

Refurbished gépekről volt szó, garanciával nem bolhapiacos zsákbamacskáról, úgyhogy ezt kár erőltetni.

(#63) V.Stryker válasza blueMerle (#62) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ennek ellenére ezeknek az új gagyi gépeknek is megvan a piaca. Ismerős apjának kellett új noti és ki volt adva,hogy 100 a keret és kizárólag új lehet. Mindegy mit tud, mindegy mi van benne, csak új legyen.
A vége egy olyan refurb lett, ami tényleg újszerű volt és megvolt a doboza is, így benyalta és azóta is boldogan használja és feltehetően még évekig fogja. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64) blueMerle válasza V.Stryker (#63) üzenetére


blueMerle
veterán

:DDD

ki volt adva,hogy 100 a keret és kizárólag új lehet.

Egyébként itt van a kutya elásva: van, akit hiába viszel fel az űrbe és mutatod meg neki hogy a Föld gömbölyű, Ő akkor sem fogja elhinni. De ezeket az embereket nem is kell meggyőzni, hajrá, lehet venni a consumer vackokat.

[ Szerkesztve ]

(#65) nubreed válasza Ruuwa (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Sokaknak még 100ezer Ft is sok, nagyon maximum ennyit hajlandóak kiadni egy laptopért. És persze elvárnák tőle azt a teljesítményt és feature levelt, amit a 200k -s gép hoz. LOL.
Aztán mikor elmagyarázom nekik amit kb. a cikk is összefoglal, elmennek és vesznek egy 30k-s kínai tabletet. Megint csak LOL.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#66) BiP válasza vajasmester (#61) üzenetére


BiP
nagyúr

2 évig a 100e-es új laptop se fogja kibírni, nem hogy 3-ig.

(#67) JBond


JBond
csendes tag

Használt üzleti business hó-hó sokszor túlárazott lehet ,hogy épp bga-ról jött ja inkább passziv atomos 4 magos,32 gb ssd,2 Gb 60-70-ért telepitett Win 10-zel 5-6 óra nettel átlagnak tökéletes!Erről nem nagyon volt itt reviev!

(#68) azbest válasza vajasmester (#61) üzenetére


azbest
félisten

Nem, egy új egypálcás gépre sincsen garancia, hogy egy életen át elkísér. (Max ha tartós tejet már nem érdemes venni)

Ellenben a használt gépeknél kortól függően lehet még akár gyári garancia is. Ahonnan vettünk többet, ott a már nem gyári garis gépre fél év bolti garancia van, amelyiknél pedig még efelett él, ott a gyári. A két éves gépre még 1 év simán van.

Az üzleti szériásokhoz évekig van pótalkatrész. Sokhoz kínából is lehet rendelni pár ezresért, ha valaki képes karbantartani, szervizelni is a saját gépét.(pl új ventillátorok 13 dolcsiért) Aki pedig nem képes, annak ideje megbarátkoznia a szervizek munkadíjával.

Anno két T61-est vettem három éves koruk körül használtan. A két éves gépek árszintje szokott az ilyen műanyag játékok szintjén lenni, a három éves gépek meg 60-80 eft körül is gyakoriak. Azokat a gépeket csak karbatartás erejéig kapcsoltam ki, 7 éves korukig nyúztam őket. Az egyik akkor kezdett el gyengélkedni, a másik most is működik és sok szempontból talán versenyképes a teszteltekkel is. Ez most a tartalék gépem. Egy t430 megy másfél éve már nálam, ezt sem szoktam kikapcsolni. Ráadásul úgy felbővítettem a munkámhoz, hogy kétszer körbeszaladja a mostani alapmodelleket is, amelyek 2-3x annyiba kerülnek, mint a gép + a felbővítése.

(#65) nubreed
egyébként nem is a teljesítmény a legnagyobb különbség. Az olcsó gép jellemzően egyáltalán nem javítható, a mostaniak már csak egy integrált áramkörből állnak, amire minden fel van forrasztva. Bővíteni sem lehet őket. A gépnek nincs teherhordó eleme, bármilyen külső behatás, pl megfogja és megemeli a gépet vagy felnyitja a fedelet, valahol valamilyen alkatrszét nyír éppen el, törik le a rögzítésről. Az üzleti gépnél valamivel masszívabb a szerkezet, több fizikai védelem van bennük. Ráadásul 5-10 évig is esélyes, hogy van pótalkatrész. A bővíthetőség, szerelhetőség az ultrabookosabbaknál itt is gyengébb, de azért van köztük olyan, ahol egy pár dolláros egység hibája miatt nem kell alaplapot cserélni, csak egy különálló csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#69) JBond válasza azbest (#68) üzenetére


JBond
csendes tag

Értelek,de a legtöbbhöz nem adnak eredeti Win 10-et (jó igaz 32 bites) nem kell külön opcióként megvenni hozzá! Ráadásul 59-ért vettem szóval nem volt nagy kiadás és nem kellett matricázgatni sem hoppá!1.5 kg-os elég gyors mindenhez ráadásul 2-3 évente igy is úgyis lecseréled vagy elromlik vagy nem lesz rá videokarihoz megfelelő szoftver stb. ez a kapitalizmus!

(#70) azbest válasza JBond (#69) üzenetére


azbest
félisten

Nincsa azzal sem semmi gond, ha valaki atomos tabletet használ, nekem is van olyan. Teljesen jól lehet rajta youtube-ot nézni, meg ph-t olvasni. :)
Fhd, 2GB ram, 8" kijelző, 32GB flash, win8.1 with bing ->10re frissítve. Bruttó 35ért megért annyit.

[ Szerkesztve ]

(#71) w.miki válasza Akos1994 (#39) üzenetére


w.miki
veterán

összefoglalom amit írtál:
Ha mindent tudsz a világról, akkor jobban jársz használt üzleti géppel.
Ha nem... akkor az újra kapsz 2 év garanciát.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#72) zorrokalap


zorrokalap
tag

Chromebookot Chrome Ossel nem ajanlok senkinek sajnos tul korlatozottak, de croutonnal vagy hekkelt biossal es gallium ossel teljesen hasznalhatoak, nekem egy 2 eves asus c200 van 4gb rammal, netezesre, filmezesre mindenre jo(sot meg a Unity5 is megy rajta :) ) es 12 orat birt uj koraban(nem standbyban). Minden masra ott a pc master race.

[ Szerkesztve ]

(#73) Chaser válasza rudi (#8) üzenetére


Chaser
titán

nem tudok hd+ 15,6-os ips panelről, persze létezhet, de amennyire rémlik egyáltalán nem szerelték őket ips-sel fhd panellel sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Chaser válasza rudi (#8) üzenetére


Chaser
titán

szerk: 3 éve volt egy ilyenem, 2 év garral kb újszerű állapotban, 150-ért vettem itt, fhd-s, 120-ért nem volt nagy business ( : bár ssd méretétől függően akár lehetett is

szerk akart lenni:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) w.miki válasza Khelben (#57) üzenetére


w.miki
veterán

felsorolhatnátok ezeket a boltokat, hogy legyen haszna is a topiknak

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#76) blueMerle válasza JBond (#69) üzenetére


blueMerle
veterán

ráadásul 2-3 évente igy is úgyis lecseréled vagy elromlik vagy nem lesz rá videokarihoz megfelelő szoftver stb. ez a kapitalizmus!

A lassan 6 éves HP 6560b-m köszöni szépen de jól elvan (pedig ez entry level business class, nem holmi workstation mint az előző notim, ezt nem egész 1000 euróért vettem újonnan) Teljesen új állapotú mert vigyázok rá, a ventije halk és a zsanérok pontosan olyan erősek mint az első nap (pedig naponta van nyitva-csukva). Kapott +4GB RAM-ot (most van benne 8) és egy SSD-t, az i5 proci valamint a dedikált Radeon videókari pedig röhögve elég minden olyan munkához amit végzek vele. 6mp alatt bootol, használatra kész a W7 rendszer.

És most akkor feltennék neked egy kérdést: mi a jó bánatért kéne lecserélnem? :) Divatból?

[ Szerkesztve ]

(#77) Dhampir válasza blueMerle (#76) üzenetére


Dhampir
félisten

Teljesen új állapotú mert vigyázok rá

Na pont ez az, ami ritkaság a használt gépek esetében, és meg is fizettetik az árát.

(#78) Chaser válasza blueMerle (#76) üzenetére


Chaser
titán

enyém is új állapotú, de nem vigyázok rá ( :
8540p, van hozzá egy doboz alkatrészem is, és van egy tartlékba is, úgy nézem azt nem használták egyáltalán
nemrég gondoltam lecserélem nyolcötvengéháromra', naivan azt gondoltam ips lesz ha már touch, de nem az volt...maradt a régi gép ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Mercel válasza w.miki (#6) üzenetére


Mercel
senior tag

Bocsáss meg de tévedsz.

Egyrészt van a családban közel 8 éves naponta használt Thikpad aminek az összes baja, hogy az akkumulátor most már fél órás lett. A legfiatalabb gép egy 3,5 éves X230-as amit a gazdája annyira kedvel, hogy amíg szijjel nem esik nem válik meg tőle..:) Nekem egy nem tudom hány éves X220-asom van amitől csak egy X230-as kedvéért válok meg..:) A legtöbb ügyfelemnek szintén üzleti kategóriás gépe van amiket vagy újonnan vagy tőlem vettek meg használtan.
Még senki nem váltott a durván 100 emberből konzumerre, hanem amikor váltanak akkor vesznek egy másik használt üzletit, van olyan ügyfelem aki évente lép egy egy generációt mert szereti az "újdonságot" - de akkor is marad a kategóriában.
A legidősebb egy barátom HP Elitebook 6910p-je - Pont 10 éves és működik. Na az a gép mindent kapott amire Nem tervezték..:) Most döntöttek úgy, hogy akkor vigyek helyette egy X220-as Thikpad-et.

Volt ügyfelem akit nehezen győztem meg, mert hát használt.. de mutattam nekik egy egy példát aztán már nem kellett győzködni.

A másik fele:

Ezek a gépek meg van tervezve az utolsó apró porcikáig és nem ahogy esik úgy puffan alapon mint a konzumer kategória hanem nagyon is átgondoltan - a konzumer gépek már a tervezésnél elvéreznek nemhogy az anyaghasználatnál, minőségbiztosításnál, támogatásnál.

Az anyagminőség és a strapabírás sokszorosa a konzumer gépekhez képest.
Az utolsó apró kis bizbaz is beszerezhető még 5-8 éves gépekhez is - akár gyári új akár bontott vagy utángyártott kategóriában - a konzumer gépekhez bárhány éves korában próbálj bármit venni két dologgal találkozhatsz:
A Nincs.
B Van, de elképesztő áron.
A konzumer gépek akkumulátora számos oknál fogva jellemzően 1-2 év alatt teljesen leamortizálódik - üzleti gépeknél sokszor még 4-5 évesen is bőven megüti a használható szintet az akku.

Komoly support jár a gépekhez, visszamenőleg és előre is több generációnyi operációs rendszert támogatnak - ha veszel egy konzumer laptopot akkor jó eséllyel lesz hozzá WIN10 támogatás és csók. Drájver frissítések nagyon ritkák.
Ehhez képest az általam most épp használt Lenovo X220-hoz 2016 decemberében még volt BIOS frissítés és több generációnyi egyéb driver frissítés (2011-es modellről beszélünk)
Van hozzá akkumulátor menedzsment - emiatt is bírják sokkal sokkal jobban az üzleti gépek akkumulátorai.

Egyébként utoljára egy Dell Inspiron N5010-et javítottam és dobtam egy hátast, hogy mekkora hányás a gép minden szempontból.
Ugyan ott alaplap hiba miatt kellett szétszednem atomjaira, szó szerint atomjaira a gépet - de megnyugtatlak, hogy ha a HDD-t kellett volna cserélnem, vagy a nyomorult CR2032-es gombelemet ahhoz ugyanennyire szét kellett volna szednem..
Belül minden tejfölösdoboz minőségű műanyagból,szinte szétszedhetetlen - majd összerakhatatlan törős, roppanós katasztrófa volt egy csomó (fontos) helyen gagyi ragasztás - huhh le voltam döbbenve, hogy mekkora trágya a gép.
Ja és menetrendszerűen lettek alaplap hibásak 2,5 -3,5 éves korukra de tipikusan a garancia után 1-5 hónappal később kuka.
A három éves gép zsanérjai már nagyon csúnyán lötyögtek - pedig egy olyan fickóé volt aki épp csak kesztyűt nem vett a gép használatához..:)

És még lehetne ragozni oldalakon keresztül a kérdést.
(Illetve fogom is mert lassan eljutok odáig, hogy írjak a témáról egy szösszenetet, de nyilván nem komment formájában:)

Marcel

(#80) Mercel


Mercel
senior tag

Jólvan látom tök fölöslegesen téptem a számat mert a fél kommentszekció ugyanezt írta le, hááá :R t boccs:D

----

Az új olcsóbb gépeknél viszont a tipikus 15,6"-os kategóriában van egy "titkos tipp", a Fujitsu Lifebook A széria.
Az tulajdonképpen egy hibrid, mert valahol félúton van a konzumer és az üzleti kategória között, minden szempontból - viszont nagyon átgondolt jól megtervezett gépek, elfogadható anyagminőséggel időnként 2 év helyett 3 év garanciával ráadásul (kategórián belül) nagyon jól szerelhetőek, bővíthetőek és még a támogatásban is sokmindent átmentettek az üzleti kategórás társaikból.
Nyilván a 120-150 ezres A szériás Lifebook messze nem ugyanaz mint az U , S, vagy akár a P széria de ha olcsón új gép kell valakinek akkor én szinte mindig ezt javaslom.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#81) Alchemist válasza Mercel (#79) üzenetére


Alchemist
addikt

Jól összefoglaltad, kb. ezt én is le tudtam volna írni (8 és 6 éves ThinkPad napi használatban).

Ráadásul az új gépek kompromisszumos vékonyításától kiráz a hideg.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#82) Dhampir válasza Mercel (#80) üzenetére


Dhampir
félisten

Az E-széria (ami egyébként drága) kimaradt a felsorolásból. :)

(#83) Khelben válasza Mercel (#80) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanez a HP 250, ráadásul van belőle olcsón fullhd kijelzős is.

(#84) Chaser válasza Mercel (#80) üzenetére


Chaser
titán

nincs az fél úton, csak kicsit megfordult a világ
a régi konzumerek szintjét hozza, ma meg már sok üzleti azt sem éri el ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Idáig olvastam:

15,6"-es, 1366x768 pixel, matt TN panel

ezt a monitor felbontás/méter kategóriát tiltani kéne törvényileg!

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#86) nubreed válasza Feruendios (#85) üzenetére


nubreed
veterán

100k -ért mit vársz?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#87) manoarc válasza nubreed (#86) üzenetére


manoarc
senior tag

Pontosan.Ezt Én sem értem,hogy trabantba miért várunk ferrari motort.Azért van baj a fejekben...

{。^◕‿◕^。}

(#88) Chaser válasza nubreed (#86) üzenetére


Chaser
titán

min fhd-t már elvárnék 2017-ben ( : de ha ekörül van is pocsék, asmi szomorú, hogy több száz k-s gépbe is van pofájuk pocsék kijelzőt rakni, fél millás gépnél azért fej vakarós, hát még fölötte...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) nubreed válasza Chaser (#88) üzenetére


nubreed
veterán

Az ugye megvan, hogy a 100k-s árban vastagon benne van a 27% magyar áfa? Tehát eleve egy maximum kb 83 ezer Ft-os gépről beszélünk. De igazából még annyi sem, mert ezen még a nagyker és a kisker is akar keresni. Tehát legjobb esetben is egy 60-70k -s gépről beszélünk. Komolyan, ennyiért mit vártok??

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#90) Chaser válasza nubreed (#89) üzenetére


Chaser
titán

2017-ben még mindig fhd-t ( :
egyébként volt már rá példa, persze pocsék kijelzővel, alig drágább mint egy hd
kis millió 15,6 hd panel lehet a raktárakban, nem találkoztam még olyan géppel amiben ne több éves lett volna
ismerem a magyar áfát és kereskedelmet, azért köszönöm ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) Mercel válasza Chaser (#84) üzenetére


Mercel
senior tag

Iiigen, majdnem teljesen igazat adok mert engem is az 5-6 évvel ezelőtti Toshiba L szériára emlékeztet a Fujitsu Lifebook A szériája ,annyiban vitatkoznék, hogy például a támogatásban pár dolgot pozitív értelemben átemeltek a komolyabb szériákból. (Amúgy a végén már szinte csak Toshibakat adtunk el újonnan - de azóta sajnos ők is elqrvultak)

De végül nincs mit csodálkozni mert ugyanúgy Lifebook, mert a Fujitsu a komplett konzumer szériat kívágta miután szétváltak a Fujitsu-Siemens házasságból.
Tehát üzleti csak annak a legalján.

De abban teljesen igazad van, hogy általában csökkent mindkét kategória általános minősége - csak az üzleti sorozatoknál volt honnan "engedni" - persze egy újonnan 3-5-700 ezres gépnél ez is dühítő, de a másodlagos piacon "még elmegy" bár ott is egyre jobban oda kell figyelni ahogy és amikor kifutnak a jó szériák.

Az amúgy mindenképpen a Lifebook-ok mellett szól, hogy még a legolcsóbb gépek is Japánban vagy Németországban készülnek - és még egyetlen egy darab sem hibasodott meg amiket én adtam el vagy ki.

Marcel

(#92) Mercel válasza Dhampir (#82) üzenetére


Mercel
senior tag

Jogos jogos..:)

Amúgy a Fujitsu nagyon sokat vesztett a régi Fujitsu-Siemens házassággal, mert aki emlékszik azokra a szörnyű gépekre annak szinte lehetetlen a mostani sokkal sokkal jobb Lifebook-okat is eladni.
Viszont emiatt nagyon jó az ár érték arány úgyhogy aki hallgat szakemberre vagy jó szeme van az jól járhat.:)

Marcel

(#93) Chaser válasza Mercel (#91) üzenetére


Chaser
titán

nekem ezek nem üzletiek, korrekt konzumer, kb semmi nincs ami az üzleti gépekben igen
félreértés ne legyen, legjobb belépő gépek szerintem is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) Mercel válasza JBond (#67) üzenetére


Mercel
senior tag

A legtöbb üzleti nem rohad le. Komolyan mondom.:)
DE:
OK és ha gyári technológiával javították előzőleg a gépet akkor mi van?

(valamelyest hazabeszélek, mert én is foglalkozom ezekkel a gépekkel akár beszerzés / eladás - Ügyféltámogatás formájában, de egyrészt szakmai tapasztalat alapján alakult ki a véleményem durván 10-15 év után másrészt meg a hazug embert hamarabb utolérik mint...:) úgyhogy nem mondok mást mint amit tapasztaltam.)

Ha veszel egy használt autót azon is volt már egy-sok dolog javítva ettől még évekig jól szolgálhat - csak a különbség az, hogy a használt autó igazi taposóakna - az autókkal szemben viszont ezek a gépek nagyon ritkán hibásodnak meg.
Sajnos / szerencsére sok évesen is nagyságrendekkel megbízhatóbbak mint a sok konzumer szutyok - főleg ha még az aljáról is válogatnak. De a 150-200 ezres kategória sem jobb megbízhatóság szempontjából sajnos - csak nagyobb / erősebb / többet tud.

Nem véletlenül alakult ki a másodpiac és nem véletlen olyan nagy a bizalom a használt üzleti gépekkel kapcsolatban.
Ha rosszak, túlárazottak lennének konkrétan nem vennék meg őket.
Főleg nem a magyar piacon ahol mindenkinek az a mániája, hogy először ő akarja letüsszenteni a frissen kibontott gépet. Úgyhogy ár ellen úszva működik jól a dolog.

(de most tényleg eljutottam odáig, hogy pár héten belül összedobjak egy szösszenetet a logoutra a témában pro és kontra)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#95) kromatika


kromatika
veterán

Ennyiért nem rossz választás a Dell.Avval meg fölösleges érvelni hogy ennyiért használt üzletit jobb venni.Én is ezt tettem mindig,söt 150-ért is azokat vettem.De sok ember újat akar venni és kész.Fölösleges itt ezen görcsölni.

(#96) blueMerle válasza kromatika (#95) üzenetére


blueMerle
veterán

Fölösleges itt ezen görcsölni.

Senki nem "görcsöl", nem térít, nem sír, ésatöbbi nagyon ideillő jelző. :U Érvelünk.

A consumer notebookok nem ma jelentek meg, van is rá rendesen kereslet. Ettől még szemét, nem több. Azért mert valamit sokan vesznek attól nem lesz jó. És ha ebből a sok vásárlóból csak egy betér ide, elolvassa a hozzászólásokat (és tegyük fel nem egy valóvilág játékos intelligencia-szintjével rendelkezik) akkor már megérte "görcsölni".

(#97) rudi válasza Mercel (#94) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja látom, kb. ugyanezt írtad korábban :)

Tartok tőle - de ne legyen igazam - hogy lassan (az autókhoz hasonlóan) már nem lesz annyira tuti dolog a használt üzleti notebook sem... Nekem ThinkPad X60-am van, ami 11(!) éves, és köszöni szépen, SD-vel jól val (plusz ott egy patika állapotú tartalék). Az X220-ak most aprópénzért mennek 5-6 évesen és van bennük még bőven négány év.

De amikor az X240-260-ak kerülnek majd 3-5 évesen másodkézbe eladó sorba, akkor a látottak alapján már nem biztos, hogy rá merem majd vágni, hogy vedd meg 3-5 évesen, van még benne további 3-5 év. És ez nem csak a ThinkPadekre áll, hanem a többi cég vállalati gépeire is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#98) lory256


lory256
csendes tag

En fel eve vettem 104ezerert roman eMagrol egy ujracsomagolt Del Inspiron 7520at 3 ev garanciaval, kb. 80%os akkuval, Core I7-3612QM procival, 8giga rammal(amibol lett 12) 750Gb HDDVEL(ami azonnal 240es ssdre cserelodott es a merevlemezbol kulso meghajto lett), hasznalati nyom mondhatni nem is volt rajta, s kb. 7 honapja uzemel hibatlanul.

(#99) mufi


mufi
senior tag

Egy tiz eves vacak hp laptopt t9500as procival, momentus xt-vel es 4gb memoriaval ugyanezt hozza...nem is ertem mit eroltetik ezeket a vacakokat. De komolyan...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#100) Chaser válasza rudi (#97) üzenetére


Chaser
titán

nagy valószínűséggel igazad lesz, én is ezt gondolom
az a világ elmúlt, x220-akban sem feltétlen van még sok év

egyébként 100-ért nem is fhd kellene, hd ips bőven megtenné, szánalmas, hogy már a telefonok nagy részét is kiröhögik ha nem minimum hd ips van bennük..jéééééé, azt nézik az emberek, a notebook kijelzőjét biztos csukott szemmel nézik ( :
eleve pixeles 15,6-on a hd, megfejelve nyomorék tn-ekkel meg jelzőt se tudok rá, legalább egy ips lenne és pwm mentes, de nyilván még 2020-ra se fogy el a sok hd tn panel ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.