Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stifi


stifi
senior tag

na erre kíváncsi leszek, mit lehet az alsó kategóriában kihozni ennyiért :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#2) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy van egy kis reklám a cikkben, de egy bejegyzést megértek volna a használt üzleti notebookok. Ugyanennyiért kicsit többet nyújtanak és akkor még finoman fogalmaztam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3) Csuppp válasza V.Stryker (#2) üzenetére


Csuppp
csendes tag

Megelőztél.

Hátteljesítmény szintben kb megegyeznek a 40k-értvásárolható probook 6460b-vel. Ha meg aztnézem mit lehetvenni 80-90kértakkor nem is értem minek foglalkoznak az emberek ilyen consumert vackokkal. Egy használt üzleti 3 év múlva is működik, míg egy ilyen darabokra törik.

(#4) Wombath válasza Csuppp (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Az ötlet annyira jó, hogy már dolgozunk rajta, csak ne feledjétek, hogy ma az, aki belekavarodik abba, hogy 100-ért vesz egy atomos noteszgépet, aztán csodálkozik, amikor akadozik az "internet" (valójában a Chrome a 10-ik ablaknál), az úgysem vesz használt üzleti gépet, mert 1, nem mer, 2, nem ért hozzá, 3, el sem jut a hardverapro megfelelő fórumába :)

(#5) Ruuwa


Ruuwa
tag

Nyilván nem szólhat arról a cikk, hogy egy 2-3-4 éves használt üzleti gép harmad vagy fele ennyi pénzből adott esetben még jobb választás is lehet. És értem én, hogy nem mindig opció a használt cikk vásárlás. De akkor is szörnyű látni ezeket a budget hulladékokat. Szerintem hiánypótló a cikk, nem lehet elégszer leírni, hogy érdemes még 20-30 ezer forintot spórolni, ha minden áron új gépet szeretne az ember. Bár akkor is inkább vegyen 130-ért egy használt ThinkPad/EliteBook/Probook/Latitude/Vostro vagy hasonló gépet. :DD

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#6) w.miki válasza Csuppp (#3) üzenetére


w.miki
veterán

Garancia, design, kinézet, ezek az érvek az új gépek mellett.
Az új gépek, karcsúak, kecsesek, míg ha megnézel egy használt üzletit, azok behemótok, otrombák.
Ráadásul hiába üzleti gép, az anyagok, a forrasztás ugyanúgy öregszik, elfárad, elszáll valami az alaplapon, mehet a gép a kukába.
Én is idén szeretnék venni másik notit. 150e-t szánok rá.
Használtból msata-s, újból m.2-es ssd-vel bővíthetőt szeretnék.
De még nem tudom, hogy fogok dönteni.
Pl. a Dell M4700-t néztem, gyors, kényelmes, szép kijelzős, de mégiscsak egy használt behemót, amiről nem tudjuk, milyen volt az előélete, és meddig fog elmenni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7) Sanchez638


Sanchez638
addikt

'"ráadásul optikai meghajtója sincs, ami furcsává teszi, hogy a Windowshoz tartozó illesztőprogramokat mégis CD-n kapjuk mellé."

Gyártó: Kinemszarjalecsaklegyenvalamiadobozba...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#8) rudi válasza Ruuwa (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

A használt bizniszklassz gépek mellett érvelés egy kvázi fölösleges dolog. Mert aki elég értelmes ahhoz, hogy bennük gondolkozzon, annak nem kell magyarázni, miről van itt nagya szó, aki meg nem tudja ezt befogadni, annak fölösleges időpocsékolás a győzködés. Annyiszor téptem már ebben a témában a szám fölöslegesen...

Karácsony előtt viszont volt szerencsém egy renew Latitude 6520-hoz (magas órajeles i5, 1600x900-as IPS, elég ram, SSD, új akku, trimetal ház szénzálas műanyag fedéllel, billvilágítás, Win 7 Pro licensz, 120k környéke) ami kb. sosem használt, tartalék gép lehetett valami cégnél, patika állapotú. Kicsomagolás közben csak nevettem, hogy mennyivel több ez a gép mint az aktuális tetszőleges új alternatívája ötszörös áron.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) #55164672


#55164672
törölt tag

Nem rég nézelődtem ebben az árkategóriában és130e körüli áron találni már olyan i3-as gépet is, ami 940mx-el van megtámogatva. Ott már talán jobban eldöcögnek a játékok is.

(#10) ivana válasza w.miki (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Kinézetben egy olcsó gép a gagyi műanyagokkal sose lesz jó. A forrasztás meg nem ugyan úgy öregszik, egy üzleti gép sokszor katonai szabványnak megfelelően van forrasztva, ezért sokkal tartósabb a forrasztás is mint az olcsó gépeknél amiben tele van voiddal a forrasztás.

(#11) captainm


captainm
tag

Sajnos pont nem került szóba az a ketegória, amiért én személy szerint a leginkább lelkesedek, ezek a Celeron vagy Atom processzorral szerelt, Win10-et futtató, ventilátor nélkül szerelt 11-14 colos gépek. Én használtan vettem 30000 Ft-ért egy ilyen gépet tartalék megoldásnak illetve utazáshoz. 6 órát bír az akkumulátora, a kijelzője jobb mint bármelyik régi c2d-s gépnek ebben az árkategóriában és alapból SSD-vel vannak szerelve (van ,amelyik nem bővíthető és nem túl gyors a flash memória, ami van benne, míg egyes gyártók cserélhetőre oldják meg ezt). SD kártyával ezek bővíthetőek. Általános napi használatra ezek bőven elegendőek, hiába raknak csak bele többnyire 2 GB RAM-ot.

De mondok jobbat, nemsokára a Windows 10 elérhető lesz ARM gépekre is, és akkor megindulhat a Chromebook-ok diadalmenete mindenhol. Olcsón lehet majd jó gépeket kapni :).

(#12) Candy


Candy
tag

Egyébként annyira nem otrombák azok a bizniszklassz gépek, nálam a Kalis gyakorló, munkagép melletti játék egy 12,5 colos HP Elitebook 2730 és határozottan kellemesen kics. Mondjuk a munkagép meg egy Precision M6400 amivel meg ölni lehet.

Egyébként a biznic gépek aranykora is elmúlt már azért rendesen, a mostani Latitude/Lenovo T széria sem kifejezetten összehasnolítható a Core2 - elsőgen I szériás gépek fizikai kivitelezésével, illetve eltűnt már a 16:10-es képernyő is.

Vásárlás terén ott a gond, hogy az átlagember impulzusvesz, csak büdzsét nézve, aztán meg sír, ha nem jó, amit megvett, vagy ha nincs pénze.

Átlagfelhasználásra egyébként utsó gen Core 2 már egész jól elketyeg, igaz DTR gépeknél a max 2-4 óra akkus üzemidő problémás, cserébe viszont egyész tűrhető gépeket lehet kihozni SSD-vel 40k-ból.

Saját ismerettségi körömben egyébként mindenkit próbálok elterelni a használt biznic gépek irányába, azok legalább nem esnek szét, meg a legtöbb esetben nem szériahibásak.

wunderbike.postr.hu

(#13) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez csak sima REKLÁM. Normál méretű 15,6 col körüli kijelzős - netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra - fülesen kereszül akár, filmnézésre van sokkal olcsóbban is, konkrétan 80 ezer forint alatt egy kicsivel már szép számmal vannak ilyen gépek az ACER , LENOVO, ASUS , HP felhozatalában -
pl. van egy igaz 2GB ram-mal szerelt LENOVO - 70 ezerért, igaz 2 gb rammal már nem ajánlanék senkinek új gépet venni LEGALÁBB 4 GB ram legyen benne.
Acer Aspire ES1-531-C40R ez a gép pl. 80 ezer és az arukeresőn 8-ik legnépszerűbb.
- ha valaki nem dúrva játékra
- videóvágásra
- komoly programozásra tervezésre

Hanem:
- neten böngészésre
- szövegszerkesztésre
- zenehallgatásra, filmnézésre pl. fejhallgatóval ölben kimondottan jó lehet.

Új gép garanciával teljesen jó amik a cikkben vannak 50%-al drágábbak 120 ezer körül vannak. Sajnos nem sokkal tudnak többet hiszen játszani, videót vágni ezzel sem lehet, legalábbis nem érdemes.

(#14) Peter13 válasza rudi (#8) üzenetére


Peter13
senior tag

Na jó, ha ilyet találnék, én is csóválnám...
:)

Viszont köszi a tesztet, kell az ilyen is, hogy objektíven be legyen mutatva: van az a határ ami alá nem érdemes menni (ha csak annyit lehet rászánni, akkor sem, mert csak kesergés lesz a vége, meg "kidobott pénz" érzés. Ha csak ennyi a keret, akkor vagy kipótolni, vagy használtat nézni)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#15) csizo13 válasza Cs1csó (#13) üzenetére


csizo13
tag

Nehogy már megmagyarázzad :), amikor a "használt, üzleti! használt, üzleti!". ;]
Egyszer vettem egy renew gépet 270k-ért, üzletből, éppen 12 hónap 1 hetet volt képes üzemelni.
A szervízben 40k-ért lehetett volna javítani, akkor 1-4 hónapig működött volna és el tudtam volna adni, a tanácsok szerint, de inkább ezt nem tettem meg.
Azóta is egy szép emlékként ránézek néha.
Természetesen, teljesen igaza van, aki ajánlja a renew, stb. gépeket, mert ki lehet fogni. Meg nem is. Én mindenkinek azt ajánlom, hogy döntsön saját belátása szerint.
Téríteni, meg teljesen felesleges.

(#16) Gercsa


Gercsa
senior tag

Nagyon kíváncsi lettem volna egy 3825u-val szerelt noteszgépre. (egy kvázi olcsó i3 pótlék 2 mag - 4 szál)

Bőven vannak ilyenek a piacon, és 100 alá sok boltnál befigyelt az elmúlt hónapokban még R5-M330 és 920m-el szerelve is.

Kihagyott ziccer.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#17) ZephX


ZephX
senior tag

Az Usanotebook.hu-ról érdemes laptopot vásárolni?

(#18) tibaimp válasza Wombath (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezzel sajnos fején találtad a szöget!!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) total90


total90
veterán

Soha ilyet nem vennék. Inkább használt, de felsőbb kategória.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) Sanchez638 válasza total90 (#19) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én is gondoltam páromnak veszek ujjat, de aztán megláttam mit kapok annyiért...

De volt akció talán összel sulikezdésre Au*hanba, 40k volt a noti. Háááát. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Annak azért már örülök, hogy megjelent választható gyári opcióként az SSD a leggagyibaknál is.. amikor hoznak hozzám laptopokat újratelepítésre/gyomlálásra/egyéb nyűgökre akkor 70-80%-án alig van 60-70gb-nyi adat cakompakk win-el együtt a 320-500gigás HDD-n.
Az viszont baj, hogy amúgy ezek még mindig ugyanolyan szarok és sajnos lesz is rájuk kereslet..
Még mai napig kapom a kérdéseket mindig,hogy "milyen laptopot vegyek 100 ezerig?" aztán 6-7 éve is már szánalom volt ez a kategória, de közben azért volt egy kis infláció, kb a "régi" 100 ezres kategória szerintem már majdnem a mai 140-150 ezresnek felel meg, de az emberek még mindig a 100 ezernél vannak leragadva.
És akkor ezeknek hiába magyarázod, hogyha ennyit szán rá akkor inkább egy pár éves üzleti gép jobb opció, látszik a felháborodás/értetlenkedés/sötétség az arcán és ha még tovább magyarázod, hogy miért is akarod rábeszélni egy használt cuccra akkor is leginkább a sötétség marad.
A másik,hogy legutóbb egy HP Probook 4520s (vagy 30s?)-ben cseréltem döglött alaplapot... hááát.. Nem volt annyira alja mint egy Compaq 620 (kb két hónappal előtte bontottam), de közel sem volt annyival jobb, hogy azt mondjam, hogy nah a Probook az mán' egy hejj, de jó gép a compaq "diszkont brand"-hez képest.
Lehet most itt fikázni a probookot is, de szvsz ez a tendencia már általánosan jellemző az üzleti gépekre is.

(#22) Ptech válasza Akos1994 (#21) üzenetére


Ptech
őstag

Ismerős, inkább megveszik az ipari hulladékokat 100k-ért, mint egy használt üzletit, ami még kimegy a világból.

(#23) wizzgeri


wizzgeri
tag

Én 2 hónaposan vettem angliából 105k- ért egy acer s13 -at.. 13,3full hd,8gb ram,intel 6.genes i3,128gb m2 ssd,usb -c, vil.bill..természetesen még 10hó gari ami hosszabbítható. Ez az ami megéri a 100~ kategóriát..

(#24) wizzgeri válasza V.Stryker (#2) üzenetére


wizzgeri
tag

Teljesen igazad van

(#25) MaUser válasza csizo13 (#15) üzenetére


MaUser
addikt

Milyen renew gépet sikerült venni egy év garival? A mostani x220-am három és fél év garival jött, használtan. Igaz, még egy évet lehetett volna rá hosszabbítani, de arra felesleges áldozni, mert az árából (30eFt) gyakorlatilag a fél gépet megkapom e-bay-an és gyári manual alapján max. fél óra még egy alaplapcsere is, ha egyáltalán lenne ilyen gond....

Btw, a 100eFt-os gépeknél nem az a baj, hogy nem megy el rajta a net, hanem az hogy ha lehal, akkor próbáld meg javítani. A gyári szerviz új árát mondja bármire, a független szervizek meg alapból szólnak, hogy három hónapig fog jó lenni és viheted újra 30-40-ért alaplapot cserélni megint. Ha egyáltalán van hozzá, mert a többségben már az sincs a két éves gépeknél sem... :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"dobozból kivéve használhatóak, ugyanis FreeDOS helyett Ubuntuval érkeznek, azon pedig a használható grafikus felület mellett már ott vár a LibreOffice és a Chrome is."

Sose értettem ennyit miért nem képesek megtenni a gyártók, ha már Windowsra nem futja, legalább egy Linuxot hajítsanak már rá, volt már az életben valaki aki használta is a FreeDOS-t?

(#27) Ptech válasza MaUser (#25) üzenetére


Ptech
őstag

Hol kapni 30k-ért x220-at? Tényleg érdekel, azonnal vennék egyet.

(#28) ivana válasza Ptech (#27) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Nekem is jól jönne :D

[ Szerkesztve ]

(#29) cinemazealot válasza captainm (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szívemből szólsz, én is pontosan ezt a 11-14", sok esetben passzív, és tényleg "útravaló" kategóriát nézegettem egy ideje és egyik-másikban ott is volt az N3700 / N3710 (pl. Acer ES1-131 széria), amikről viszont ép-kéz-láb tesztet még sehol nem olvastam. Így most ez a teszt nagyon jól jött, de kicsit ki is ábrándított. Többet reméltem ettől a Pentiumtól. :( Neked milyen géppel volt tapasztalatod ebben a kategóriában?

(#30) Cs1csó válasza csizo13 (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Szerintem nem nekem akartad címezni a választ, én zsír új gépek között nézelődtem, és a 4 GB ram-mal teljesen vállalható kis netes-böngészős, skypos, office-os, filmezős stb. gépek ezek.

(#31) rudi válasza Ptech (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ezt MaUser se tudja. Ő csak azt tudja, amit írt. Hogy a 30k-s garibővítés árából megveszi a fél X220-at az íbéjjen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) moleculez


moleculez
veterán

Egy Chromebook elég sokmindenre elég tud lenni, és nagyon korrekt áron vanak. Szerintem manapság valós alternatíva

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis cikk, én csak annyit tennék hozzá, hogy miután az árak elég sokat ingadoznak / akciózódnak, van olyan időpillanat, amikor alig több, mint 100e-ért lehet egész jó gépet is venni. Ez pl. a hsz írásának pillanatában 120e, viszont decemberben 106e volt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#34) Lacc válasza V.Stryker (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Szerintem általában nem. A gond ott van, hogy a használt üzleti notik akkujáról nem lehet tudni, hogy mennyire használodott el. Akinek fontos az akksis üzemidő, az ilyen új olcsó notival jobban jár.

Le kell cserélném a mostani notimat, már haldoklik, de még bírja, egy Dell 5521-es, és még mindig bírja az 5 órás akksit, sajnos az üzleti laptopok, 150-200.000 között meg csak 3-4 órát bírnak (ezt kapom válasznak, persze van olyan is amire azt mondjták bírja az 5-6 órát de ott más a bibi)

Üzleti notebooknál sok az AMD-s proci - AMD-nek szurkolók - amik teljesítményben nagyon gyatra. Sajnos tapasztaltam hogy egy Visual Studio projekt fordításnál 5x lassabb, mint i5 alatt. (Cégen belül kollégákkal néztük)

Szerintem ugyanúgy alaposan szét kell nézni, ha új vagy használt lapit vesz az ember (ha üzletit, vagy ha nem). Bár az tény, hogy az üzleti notiknak jobb a minőség, de ugyanakkor én azt vettem észre, hogy üzleti noti, ami céges noti volt, azt úgy is kezelték, használták az emberek, nem úgy vigyáztak rá, mint a sajátjukra.

Egyébként én is üzleti notit keresek használtan :). De nem árt ott is körültekintőnek lenni.
A jelenlegi Dell 5521-em nem egy üzleti notebook, még is nagyon jól bírta és bírja még.

(#35) V.Stryker válasza moleculez (#32) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hol lehet venni őket itthon?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36) V.Stryker válasza Lacc (#34) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem vagy elég tájékozott. Az én 2570p-m 80k-ért 4 órát tud. Megnézem ezek a 100k-s notik valós használatban mikor hozzák a 6 órát.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#37) manoarc


manoarc
senior tag

Ezzel az inkább vegyünk céges leadott business gépet bagóért vigyázzunk skacok mert a fórumot nem csak olyanok olvassák akik totálisan képben vannak a témában.Használt üzleti gépeken szeretnek bill-t cserélni meg házat és hoppá így születik a szinte sosem használt patika állapotú gép, ami lehet 5 éven át ment napi 12 órát megállás nélkül.
Adnak rájuk átlag fél év garanciát rá a sityi sutyi pc-boltba ami lehet már holnap nincs is és folytathatnám...
Tündérmesék nincsenek,ki lehet fogni jó vételt de ne mondjuk,hogy kb. bármelyik leadott business jobb mert be lehet fürödni vele rendesen, és sajnos 80e Ft-is sok pénz a mai világban.

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#38) Csuppp válasza manoarc (#37) üzenetére


Csuppp
csendes tag

Teljes mértékben van alapja annak, hogy elég nagy igénybevételnek vannak kitéve cégeknél a notik.

Régen renew programban vettem hp-nál 6460b-t ez volt majd 5 éve, eig meghibásodás mentesen üzemel, azt leszámítva hogy rendeltem noame hdd beépítőkeretet 2. háttértárnak, és abból kirázkóott egy csavar, és csak a szerencsén múlt hogy nem zárt rövidre semmit mire észrevettem hogy gurgulázik valami a notiban. Mióta megvan kb napi 9 órát ment, ennek 1/3-át kb80%-os terheléssel.

Kb2 hónapja vettem szülőknek szintén egy 6460-ast csak ezúttal 35k + 2k billentyűmatrica Cerka+4GBram. Ha majd kevés lenne a celeron netezésre akkor veszek bele majd i5-öt 5-8kért. Azon nagyon meglepőtem mikor megkaptam a notithogy míg az enyémben 80%-os lett az akku, addig a használtfranciában 92% volt, kivételes esetek egyike volt. Amin a használat nyoma látszottaz a retesz volt, mára szét is esett. A hétvégén bontottam szét a gépet hogy kivegyem belőle. Plusz sikerült megjavítani hozzá egy dokkolót is.

Szóval igen aki nem retten el egy kis DIY-től annak szerintem megéri a használt üzleti, régi notimban akku cellákat is kicseréltem mert úgy 1/3 árban volt.

(#39) Akos1994 válasza Lacc (#34) üzenetére


Akos1994
aktív tag

"A gond ott van, hogy a használt üzleti notik akkujáról nem lehet tudni, hogy mennyire használodott el."
Azért vannak arra diagnosztikai programok, hogy min. a százalékos elhasználódottságát és a gyártási dátumot kiszedd belőle. Jobb esetben az elhasznált ciklusok (teljes feltöltés/merülések száma) is kinyerhető.
Ha még azt is tudod, hogy az adott típusnál több akku beszállító volt és esetleg melyek a rosszabbul sikerült darabok akkor pl. Thinkpadeknél még a gyártót is látod (panasonic/lg/sanyo stb..)
Jah és elfelejtettem említeni, de ennek kapcsán eszembe jutott, hogy még a kedvencem az amikor ezek a "100 ezres" notis tulajok csodálkoznak, hogy hogyan és miért zsugorodott az akksi üzemideje két év után a "lerohanok a hálószobából a nappaliba és talán addig nem kapcsol ki" szintre.
Vannak kivételek, de úgy alapvetően azt tapasztalom ismerősi körből, hogy bizony ezek kifeküdnek mint a szar ennyi idő alatt. Ilyen árnál a cellák minőségén is spórolni kell, nem is kicsit. De a legjobbak az Core "U"-s végű procis gépek, ahol az akksi az alacsonynak (vélt) TDP/összfogyasztás jegyében alapból ki van centizve.

(#40) Alchemist válasza rudi (#31) üzenetére


Alchemist
addikt

Még ibéj se kell hozzá.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) Alchemist válasza Lacc (#34) üzenetére


Alchemist
addikt

Többnyire 10-15 ezer körül lehet új aksit venni, még így is megéri.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) paperboy


paperboy
senior tag

Na ezért vettem én is inkább használtan egy X220T-t, majd fele összegért. Simán tudom melóra is használni, igaz én kihasználom a Wacom érintős kijelzőt is, tehát e tekintetben ezek tuti nem lennének alternatívák, de úgy gondolom talán mást nézve sem...

(#43) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

100 ezerért ilyenek? Kösz, nem. ThinkPad, EliteBook, ProBook, inkább.

[iTX-or-GtfO!]

(#44) Khelben válasza gbors (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez jó gép? Ne már. A legalja műanyag vacak, ami valaha a kezemben volt.

(#45) gbors válasza Khelben (#44) üzenetére


gbors
nagyúr

Kinek mi a fontos. A kivitele tényleg elég fapados, viszont épkézláb CPU és SSHD van benne, úgyhogy egészen pattogósan üzemel, és emellett nem hangos és nem melegszik nagyon. Extra bónuszként matt képernyős. Én piszkosul nem fizetnék ki +30e pénzt hasonló tartalom mellett a jobb kivitelre (ráadásul 2x :) ), de nyilván ez ízlés dolga.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#46) blueMerle válasza csizo13 (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Már meg ne haragudj, de ez mekkora bullshit amit leírtál. :) Egy új gép ugyanúgy bedobhatja a törülközőt a garancia lejárta után akár egy héttel is. Te úgy állitod be ezt, mintha a ref. gépek éppenhogy kihúznak egy évet, az új consumer vacak pedig örökkévalóság +1 nap. Bravó, zseniálisan csodálatos logika, szabadalmaztatni kéne :U

A cikkhez kapcsolódóan pedig: mindig lesz piaca az olcsó consumer vackoknak, mert Jolibácsi és Sanyinéni bedobja az akciós csirkefarhát mellé a Tescóban, vagy egy műszaki boltban seggre ülnek a neonfényárban úszó csillogós burkolattól amiben megpillantva saját tükörképüket szinte már látják maguk előtt ahogy ez a műszaki csoda zakatol az otthonukban.

Téyleg, egyetlen ész ép érvet sem lehet felhozni egy garanciás ref. business class géppel szemben egy consumer vicc javára.

[ Szerkesztve ]

(#47) kalmanahos


kalmanahos
tag

valaki egyszer magyarazza meg nekem, hogy ha ma mar egy 40-50 ezres mobilba bele raknak egy full hd kijelzot, akkor mi a jo istenert eroltetik a teljesseggel hasznalhatatlan 1366*768-as felbontast? ennek extrem peldaja, amikor egy 180-200ezres gepet is kepesek ilyen kijelzovel arulni. dobbenet, nonszensz.

(#48) BiP


BiP
nagyúr

"Sokan szeretnének notebookot venni legfeljebb százezer forintért, megnéztük, ez mennyire lehetséges."
Biztos lehetséges, csak nem érdemes.
Legalábbis újan nem, használtan meg nagyságrendekkel jobb gépeket lehet találni 100e-ből.

Még nem olvastam el a cikket, de a rajtrácson az atomos gép élből kuka, a 130ezres többért kínál többet, kb. az a használható szint, a cikkindító 100e dell-t meg lehet, hogy majd használhatóra hozza ki a teszt, én nem erőlködnék vele. Laptopot ma már nem is vennék SSD nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#49) blueMerle válasza kalmanahos (#47) üzenetére


blueMerle
veterán

Erre a legegyszerűbb válasz: mert olcsó.

De kicsit bővebben: a telefonod sanszosan közelebbről sasolod mint a notebook kijelzőjét, így a kisebb dpi a notebook monitorján kevésbé zavaró, mintha ugyanilyen dpi-vel rendelkezne a telód. Ez egy 1366-os panelnél 15,6"-on 100dpi, ami még a (valakinek) elfogadható-eladható kategória mert messzebbről nézi. Ugyanez a mobilon sokkal inkább pixelhalmaznak hat, mert közelebb tartod a szemedhez.

De hogy még egy példát hozzak: a Macbook pro Retina kijelzője 15,6"-on is "mindössze" 217dpi, ami mobilon egy nagyon alsókategóriás érték. Márpedig egy Macbook pro Retina kijelzőjére mindent lehet mondani, csak azt nem hogy ne lenne éles :)

[ Szerkesztve ]

(#50) cinemazealot válasza kalmanahos (#47) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erre látok egy olyan magyarázatot is, hogy néhány asztali OS (és alkalmazásaik) még nagyon gyerekcipőben kezeli a felületük azonos méretben, de eltérő felbontásban (azaz eltérő pixelsűrűségen) történő megjelenítését. Mobil fronton ilyen szempontból jóval rugalmasabb a helyzet, de ha pl. 12-13"-es méretben Full HD felbontáson próbálsz egy Windows asztalt megjeleníteni, akkor vagy kifolyik a szemed, vagy elég ormótlanul, de alkalmazásonként garantáltan eltérő módon fog megjelenni az egyes alkalmazások kezelő felülete. Inkább maradnak az egységes pixel sűrűségnél, így az 1 pixel nagyjából minden kijelzőn "1 pixel méretű" lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.