Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Pénzkidobás

Az ilyen allvanyok gyakorlatilag semmire nem jók. 1 het múlva bekerül a fiókba es onnan soha többe nem kerül elő. Ettől vagy elmegy a kedved a fotozastol, vagy veszel egy másikat, de javaslom szánj rá tobb penzt ha szeretsz telefonnal fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#2) crazy07


crazy07
újonc

Üdv!
Mi a tököm az a vájat?
Ez szerintetek "szakszerű" ?
:W

"Ha a vájat segítségével jobban bedöntjük a telefont,..........."

[ Szerkesztve ]

(#3) vadkörte


vadkörte
addikt

A "teszt"et hagyjuk, látszik, hogy még alapszinten sem vagy amatőr fotós. :) (ne vedd sértésnek, nem annak szánom)
A fej gömbös csatlakozását szakszerűen gömbfejnek hívják. :) Elméletileg a lábak feletti kis - nálad fekete - gyűrűt, ha felfelé tekered, a lábad dőlésszögén tudsz változtatni. Így növelhető a terpesztés, ezáltal alacsonyabbra kerül a súlypont, stabila(abb) lesz az állvány(ocska)

A felső mobiltartóval én is szemeztem, de végül ILYEN lett helyette. Még egy iPhone 6 is elfér benne kényelmesen, a saját elsődleges 5"-os Huawei-em kicsit szűken, a tarcsi 4"-os Huawei kényelmesen.
Time lapse-ezek is vele, és elég stabilan tartja az telefont.

Szerintem ezt a kis szettet sem volt hülyeség megvenni. Amire Neked kell, jó lehet. A telefonos felhasználásra mindenképp.

(#1) vadászcsiga:

"Pénzkidobás
Az ilyen allvanyok gyakorlatilag semmire nem jók. 1 het múlva bekerül a fiókba es onnan soha többe nem kerül elő.
"

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Az igen, hogy ezek a kis szarok nem sok mindenre jók, de azt állítani, hogy semmire, kicsit túlzás.
Nekem is van ilyen kis szarom, az Soligor Dt-125 néven futott. Normális fényképezőgépet tényleg nem tud megtartani, én pl. mobil és vakuállványnak használom, ha a külső vakumat leveszem a gépről.
Bár, van, hogy a D7000 is rákerül néha, mert pl. ha makrózok megtámasztásnak (nem állványnak!) is elmegy.

Üdv. V. Körte

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

EMBEREK! 850 ismétlem NYOLCSZÁZÖTVEN forintról beszélünk.... Amúgy meg látom a cikket nem sikerült érdemben elolvasni. Gyorséttermi bloghoz telefonos és kompakt fotózásról van szó. Tudom, tudom a fotofileknél fél milliós felszerelés alatt le se szarunk semmit.

Ellátja a funkcióját? El. Megérte a 850 Ft-ot? Meg. Szívfájdalom nélkül ki lehet vágni a retekbe ha lesz jobb/megunka? Ki, mert ez nem összeg.... Amúgy a felborulás egyetlen oka, hogy az állvány nagyon könnyű. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) vadászcsiga válasza nemlehet (#4) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor mondhatjuk hogy teljesen felesleges volt ezt a cikket megírni.
Én készülök írni egy gyufaszálról, majd linkelem ha kész lesz :D

(#6) shteer


shteer
titán

Ilyenemvan nekem is.
A cikkben írt célnak megfelel.

..szerintem jónak tűnik

(#7) kátú


kátú
őstag

ilyet vettem én is és az enyémnek a lába is meg van kicsit horpadva, de hogy mindenkit cáfoljak, nap mint nap használom

It still works!

(#8) Chrys_ válasza vadászcsiga (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem meg ilyesmi van: [link]
A tripod lábai végén mágnesek vannak, a kis Canon S95-t nagyon jól elbírja.
Abban igazad van, hogy nem gyakran van rá szükség, ezért jobbára polcon van, de ezeket az eszközöket nem is profi fotósoknak szánják, nekünk halandóknak meg bőven jók :)

(#9) erahurka válasza vadkörte (#3) üzenetére


erahurka
félisten

Sejtettem hogy gömbfej lesz az, de nem akartam hülyeséget írni. Kijavítottam, köszi! :R

Nem találtam a fekete gyűrűt amit írtál sajnos. Csak az csavarható amit írtam is. :(

"alapszinten sem vagy amatőr fotós"
Ezt miből szűrted le? :B

(#2) crazy07: Ha mondasz jobb szót rá mint a vájat, szívesen kijavítom.

(#5) vadászcsiga: Aki ilyet keres és fél tőle mit kap majd, annak segítséget nyújthat.

(#10) kátú: Átírtam kivágásra.

[ Szerkesztve ]

(#10) kátú válasza erahurka (#9) üzenetére


kátú
őstag

Neki mind1, hogy milyen szó, csak annyi a lényeg, hogy amit mondtál az mindenképp rossz

It still works!

(#11) trafoka válasza crazy07 (#2) üzenetére


trafoka
tag

"Vájat: „Hosszanti bevágás” tárgyon, eszközön, berendezésen." - Értelmező szótár szerint.

"Vájat: nút, falc, horony, mélyedés, barázda, bemetszés, rovás, karcolat, kotorék, üreg, odú, karc, véset, rovátka, barázda, redő" - Szinonima szótár szerint.

Tényleg nem értem hogy mi a problémád. Ill. ha szövegértési gondjaid vannak, akkor komment előtt nézz utána az adott szó jelentésének, értelmező vagy szinonima szótárban.

(#12) vadkörte válasza erahurka (#9) üzenetére


vadkörte
addikt

Jobban megnézve a fejet látszik, hogy amire gondoltam, az sajnos nem tekerhető, így a terpesztés sem változtatható. Kellemetlen...

Ehhez ilyennek kellene lennie

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#13) kentucky


kentucky
őstag

Nekem még úton van 2 Kínából :))

(#14) hemaka válasza nemlehet (#4) üzenetére


hemaka
nagyúr

850? Inkább megvette volna a minőségi Hama terméket a Media Markt-ban 4ezerért, na az már valami.

(#15) nemlehet válasza hemaka (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Jah igen a sznobifaktort nem vettem bele. Minek vegyem meg 850-ért ha 4000-ért is megvehetem? :D

(#5) vadászcsiga

Nem, nem volt felesleges. Zsebkendőből se mindegyik jó és bár az se drága feleslegesen nem veszi meg az ember a használhatatlant. Nem a pénz a lényeg, hanem, hogy a cikkíró kipróbálta, hogy igen érdemes ezzel foglalkozni, mert alapcéloknak megfelel. Így pl tudom mondani a tesómnak is, hogy ne vegye meg itthon a "profi" állványt sokezerért mert neki bőven megteszi ez is nevetségesen olcsón. Ellenben ha használhatatlan lenne nem szólnék neki, mert nem akarom szivatni.

Ilyen alapon a feature vagy butatelefon teszteknek sincs értelme, mert kvázi az is gyufaszál... Pedig milyen sokan örülnek neki!

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) gF válasza hemaka (#14) üzenetére


gF
senior tag

Hama = Minőség??? Ugyanolyan kínai cucc mint ez csak szebb csomagolásban nem mellesleg 5x magasabb áron.
Amúgy amire a cikkíró vette szerintem neki 100%-osan megfelel...

[ Szerkesztve ]

(#17) nemlehet válasza gF (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Látom az ironia nem jött át :D Jó kis 1,5m hama HDMI kábel 6-8k-ért mert azon "Olyan a kép beszarsz" az eladó szerint. Hülyének is megéri :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) gF válasza nemlehet (#17) üzenetére


gF
senior tag

Hát nem... :D De akkor túl van tárgyalva.. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) draco31


draco31
veterán

Én ilyet vettem egy éve, így az egyenetlen terep sem okoz gondot. Az állványmenete ugyanúgy szabvány, a mobiltartó ugyan az mint a cikkben szereplő, bár azt külön vásároltam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20) gabe_


gabe_
őstag

Szerintem egy gorillapod-klón plusz a telefon tartó fej stabilabb. (tapasztalat) Nekem még a nehezebb fényképezőgépemet is biztosan megtartja. Árban nem drágább, szerintem érdemes rákeresned, ugyanaz a szabvány menetes, amivel a már meglévő telefontartóddal is használható...
(Raknák fel képeket is róla, csak mobilról vagyok...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#21) gabe_ válasza draco31 (#19) üzenetére


gabe_
őstag

gyorsabb voltál...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#22) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Grat a cikkhez :R ! Rá is martam a rendelési linkre. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#23) trebrona


trebrona
nagyúr

Teljesen rendben van a cucc, enyém május óta napi használatban van. Igaz nem én, hanem a 12 éves fiam használja, de bírja a strapát.
Képek a tripodról:
[link]
[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24) Tidus


Tidus
addikt

Teljesen jó kis állvány egy ezresért.
És a cikk is jó lett.
Használd sokáig.

(#25) Sanya válasza crazy07 (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

A vájat egy magyar szó. Nem újmagyar, mint a fészbuk, szelfi, meg a szpíd.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Vettem egy hasonló "állványt" 6 éve itthon 1000 ft körül. Annak minden része fémből volt. A lábait ugyanígy ki lehetett húzni és el is lehetett forgatni 90 fokkal (!), hogy ne csússzon össze. Ez utóbbi fontos szempont lenne, a cikkben említettnél lehet ilyet?

Csak mert én rendes dslr gépet is raktam rá (alkalmanként) és bírta zokszó nélkül. Viszont a gömbfejen lévő csavar menetét megette az idő, ezért vettem egy ugyanilyennek kinézőt ebayről. Na ez már műanyagból van (még a menet is), nem lehet stabilizálni a lábát elforgatással és szemmel láthatóan csúszik is szét az egész. Olyan, mint ha 3 hurkapálcikát összegumiznál az egyik végén és egy kiló lisztet próbálnál meg rátenni.

Vettem egy ilyet is, de ez is inkább praktikus, mint jó: http://www.ebay.com/itm/400784961121

Nekem amúgy dslrhez kéne egy kis állvány, ami befér a táskájába. Mit javasoltok? Jöhet drágább alternatíva is.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27) mirci18 válasza vadászcsiga (#5) üzenetére


mirci18
addikt

Nem volt felesleges megírni mert én is ezt vettem meg hobbi fotósként a cikk elolvasása után.
Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni akkor minek szítod itt a tüzet?

Egyébként gratula a cikkhez jó lett.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#28) kovy79 válasza mirci18 (#27) üzenetére


kovy79
őstag

Mert ez a fajta beböffentés manapság nagy divat lett...
Egyébként öngól, mivel azt elfelejti -a példánál maradva- hogy azoknak jó lehetne a cikke, aki gyufát akar venni. Nem hinném, hogy gyakori az ilyen személy, de tipikusan az az eset, amikor "nem te vagy a célszemély"...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) mirci18 válasza kovy79 (#28) üzenetére


mirci18
addikt

Csak tudnám miért divat más munkáját leugatni.
Nem attól lessz valami jó hogy drága.
Ez csak egy telefon állvány.
Ugyanilyen vitát láttam már akkor mikor hdmi kábelt vettem.
Megvettem Kínából 1500 ért ami itthon márkásban lett volna 6700 ft.
Az emberek egy része azt mondta szar kógler kínai miért nem vettem márkásat.
Ezek után utánaolvastam a témának és rájöttem nincs akkora különbség egy jó minőségű márkás kábel és egy kínai közt mert nagyjából ugyanaz a színvonal a digitális jeltovábbítás miatt.
És ennek már két éve mert még mindíg működik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Néztem ezt a verziót is de gagyinak tünt.
Én ezt vettem: ebay

Ami pozitívum, hogy gumi lábai vannak, és hajlítható is, és ára se volt ~850ft.
flickr ezek közül pár készült ezzel főleg az estik.

[ Szerkesztve ]

(#31) trafoka válasza ADAM1337 (#30) üzenetére


trafoka
tag

Ezeket tényleg P8 Lite telóval csináltad? Elég jó minőségűek :Y Alapbeállításokat használtál vagy bűvészkedtél egy kicsit? Zsebből előrántva is tudja ezt a minőséget (vagy megközelítve ezt)? Régóta keresek normális fényképezős telót ami nem arany árában megy, és ezek a képek nagyon bejövősek!

(#32) ADAM1337 válasza trafoka (#31) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezeket autóbeállítással, ha nyomva tartod a fókusz pontot lesz 2 köröd, egyik a fókusz másik a fénymérés.
Nagyon ötletes, kb ennyit állítottam csak, meg 2sec-es időzítőt néhol, de a kocsis/tankos/málnás kép az kézből volt lőve.
Eladó lesz, vagyis fent van apróban, pozitív csalódás de a sima p8-ra váltok majd. :)

(#33) Graphics válasza crazy07 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezért írsz ide?

Nyisd ki a szótárt aztan olvasgass...

Szakszerűen...

Témához: neha hasznos lenne egy ilyen eszköz nekem is, de éves szinten keveset hasznalom.

Ismerosnek kellett multkor viperat / szelfie-botot/ rendelnem annak volt ugyanilyen mobiltarto resze, illetve azon is ugyanilyen csavarmenet volt, tehat fenykepezokhoz is jo / mondjuk DSLR-rel szelfiezni is erdekes ;] \

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) ryori


ryori
senior tag

Én 850ért vettem egy gorilla tripodot, fel lehet vele rakni a telót faágakra, karodra, stb.
Remélem jó szolgálatot tesz, meglátjuk :DDD

(#35) pet-yaa válasza vadkörte (#3) üzenetére


pet-yaa
csendes tag

Köszönöm a tippet az ebay-es tartóra, már rendeltem is egyet! :R
Egy ilyet vettem még régebben 290 Ft-ért, tökéletes lesz telefonos fotózáshoz!
Köszönöm a szerzőnek is az írást!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=pet-yaa

(#36) jerry311 válasza vadászcsiga (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ugyan már! 10 éve vettem egy ilyet, Amszterdamban, mert egyik este nem volt mire rakni a 300D-t.
Azóta sem ment tönkre, azóta is viszem magammal minden utazásra. Igaz a 300D helyett már kompakt gép kerül rá. Biztos, hogy van ennél jobb állvány, de arra tökéletesen megfelel, hogy egy zajos tücsökkel készített éjszakai fotónak stabil alapot adjon.
Helyén kell kezelni. Egy teknős elég bénán tud fára mászni, de nem is feladata. :U

(#38) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Ennyi pénzért szerintem korrekt! :))

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.