Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Egy kvázi keretnélküli kivitel em lenne hatékonyabb a komplett procikörnyezet hütését tekintve?

(#2) Dagidög


Dagidög
senior tag

Nagyon kis karcsú. Túlságosan is.

(#3) ricshard444


ricshard444
veterán

Valóban soványnak tűnik, nemhinném, hogy 65W TDP-s procikon kívül másra elég lenne

Vannak dolgok...

(#4) BioNiCMaN válasza #06658560 (#1) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem túl izmos, de egy kis htpc-be jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5) MZperX75


MZperX75
addikt

Na ez lett volna az én kérdésem is,mekkora TDP-vel küzd meg?

(#6) mghltm


mghltm
addikt

"a processzor által termelt hőt a 131 x 123 x 59 mm-es alumíniumbordába szállítják."

a borda magassaga 43mm, a teljes magassag 59mm a 16mm-es ventivel

(#1) Kopi31415 a kepek alapjan kapnak friss levegot a proci koruli alkatreszek is

(#3) ricshard444 65w-tal meg talan elbanik, de a gyarto oldalan 136w szerepel ( ezen kicsit mosolyogtam )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) ricshard444 válasza MZperX75 (#5) üzenetére


ricshard444
veterán

136W-t írnak rá, de ha olyannak vesszük mint a Freezer 13 Pro 300W-ját akkor a reális úgy valóban 65 körül lehet.

Vannak dolgok...

(#8) MZperX75 válasza mghltm (#6) üzenetére


MZperX75
addikt

3.6 cm magas az én hűtőm,ventivel együtt 70W-felett kizártnak tartom jól mennyen,ez még akár 100W-ossal is el kell hogy bánjon szép nagy a felülete,persze tuningot nem bíznék rá,de A10-5800K már lehet.

ricshard444 Az igazság ...ja valahol a kettő között 65 és 135W között ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) zapok


zapok
aktív tag

Talán még egy I3-as SB-vel is elbánik..., de egy AMD-hez ez elég soványka.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#10) rover45


rover45
senior tag

Antec ISK100-ba mondjon valaki, valami értelmes hűtőt :R

(#11) king.mp


king.mp
aktív tag

Nem egy nagy cucc.

(#12) ricshard444 válasza king.mp (#11) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem értem a komment miértjét, mit vártál egy olcsó hűtőtől?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#13) Normi™ válasza zapok (#9) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem egy I3-al biztos.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14) king.mp válasza ricshard444 (#12) üzenetére


king.mp
aktív tag

Olcsó hűtő is lehet jó, de ez nem az. Ettől nem várok semmit, mivel tuti nem veszek ilyet.

(#15) #65675776 válasza MZperX75 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy Shuriken Rev B szenved már egy 95W-os procival. Ez úgy éppen még elbírhatja.

7500HU-ért miért ütőképes ez egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#16) Yutani válasza #65675776 (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

7500 HUF ár olcsónak számít? ;]

#tarcsad

(#17) #65675776 válasza Yutani (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem egyáltalán nem. Kb három négyhőcsöves stock AMD coolert lehet ennyiért venni, és azok sem magasabbak, de még csak nem is hangosabbak mondjuk egy 95W-os procin. Ráadásul mivel a ventilátoruk messze nagyobb légnyomást produkál még a környezetüket is jobban hűtik. (Lehet azt mondani, hogy nem igaz, de mindez gyakorlati tapasztalat részemről.)

(#18) HookR válasza rover45 (#10) üzenetére


HookR
addikt

Scythe Kozuti-tól lefele érdekes a számodra, bár meglehet, hogy már a 40mm-es magasság sem férne el 1-2mm híján. Mérd meg, hogy az alaplap nyákjától a perforált lemez belső oldala hány mm-re van, vonj ki belőle 8-at és olyan magas hűtőbordát kell keresni. Viszonyításképp: az alaplap hátlapi takarólemezének kialakított nyílás teteje 40mm-re van az alaplap nyákjától.
Például Xigmatek Praeton tuti elfér és lehet is itthon kapni, más kérdés, hogy mit akarsz vele hűteni. :)

Ha még nincs meg a ház, inkább az utódját vedd, az Antec ISK110 VESA-t, annak jobb kialakítású a fedlapja, néhány mm-rel magasabb hűtők is elférnek benne.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19) rover45 válasza HookR (#18) üzenetére


rover45
senior tag

i3-3225, ISK110et szerettem volna, de tavaly ősszel nem találtam a neten olyan magyarországi üzletet, ahol betudták volna szerezni nekem :s "bosszúból" vettem egy Bitfenix Prodigy-t aztán rájöttem, hogy ezt én sem gondoltam komolyan :) pár hónapja sikerült használtan szereznem egy ilyet, de nem bántam meg, csak kéne valami "rendes" hűtő bele :)

(#20) banhammer


banhammer
veterán

Nagyon a hűtőborda nagyon rálóg a memóriákra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) rover45 válasza HookR (#18) üzenetére


rover45
senior tag

mondjuk az alaplapomra rámenne :C link

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Elég szellős a bordázat, szerintem nem rossz, de a pwm-es 120*120*15/20mm-es ventilátor láttán a hideg kiráz :DDD

[link]

(#23) Akula


Akula
őstag

vajon venti nélkül mekkora TDP-vel bír el?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) ricshard444 válasza Akula (#23) üzenetére


ricshard444
veterán

Borda méretéből kiindulva...20-25W körül úgy, hogy még éppen ideális a hőmérséklet. Na de ki akarna egy amúgy is Low-End hűtést venti nélkül használni? Kispolskiból sem kapnád ki a motort, hogy pedállal hajtsd :D

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#25) Akula válasza ricshard444 (#24) üzenetére


Akula
őstag

mit jelent a "low-end hűtés"?
a kispolski meg pedállal, nem is rossz elképzelés :DD zöld autózás -> like

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) ricshard444 válasza Akula (#25) üzenetére


ricshard444
veterán

Belépő szintet jelenti, tehát csak arra jó, hogy kissebb TDP-s procit lehűtsön "ideális" fokokra tuning nélkül.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#27) Akula válasza ricshard444 (#26) üzenetére


Akula
őstag

ja, így már értem. azt hittem,ha valami hőcsöves akkor az már extrém hűtést produkál

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) ricshard444 válasza Akula (#27) üzenetére


ricshard444
veterán

A hőcső önmagában nem jelent sokat. Számít a hőleadó felület, a bordázat és ennek a lamellázása is ( utóbbi azért, mert ha sűrű akkor nehezebb hatékonyan átvezetni rajta a levegőt, értsd: nagyobb légszállítású venti kell )
Nem vagyok hűtő mágus, csak egy két dolog rámragadt még régebbről.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29) MZperX75 válasza #65675776 (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

"7500HU-ért miért ütőképes ez egyébként?"

ilyet egyébként nem írtam...

Talán azért mert ez kb 6000Ft

A cikkben lévő meg 7500Ft és hűtésben jobbnak kell lennie.

Bár lehet csalafinta a dolog ,nekem az van ,rá kell kapcsolnom ha ventilátort rendesen ,ha terhelem a CPU illetve APU-t. 65WTDP hamar 70fok felett van alap fordulatszámon...
A cikk arra is 95W ír,de annyit nem tud csak ha 100%-on pörög az viszont hangrobbanás.

[ Szerkesztve ]

(#30) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó, kéne :D

@(#17) daa-raa: az FX8120-as stock coolerje / a'lá CM / ,olyan morgós, hogy egyből elvetettem azt a tervem, hogy a HTPC-ben fog szolgálni... Illetve valamiért egyáltalán nem passzol rendesen a régebbi AMD foglalatokra.

A hőcső miatt valamiért eltartja, és pl egy FM2-es foglalaton / amire jónak kéne lennie / a procit a gyári 100Ft magas hűtő 27fokra hűti,, a hőcsöves meg 40-re, ergo nem érintkezik rendesen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) #65675776 válasza Graphics (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy konkrét típusszámot tudsz mondani arról a coolerről? Az oldalán biztosan rajta van. Ha arról van szó, amelyik ebben a topicban is előkerül, akkor az lényegében teljes egészében azonos az Ajigo MF091-096-tal, a ventilátoruk pedig teljesen azonos. Az Ajigo-t sokáig használtam AM2 és AM2+ lapokon, mindenféle gond nélkül. Alacsony fordulaton valóban morog kicsit, de egyáltalán nem zavaró szerintem. Persze aki mindenképpen három számjegyű fordulatot akar látni, annak zavaró lehet. 2000RPM körül nem morog és nem is hangos. 3kRPM felett kezd megjönni a hangja tapasztalataim szerint. Annyival meg simán lehűt egy 95W-os procit és az egész környezetét is.

Az FM2 nem régebbi az AM3+-nál, hanem éppenhogy újabb. És lehet csak neked sikerült rosszul felrakni a coolert, mert másoknál a nevezett AM3+-os stock megoldás nagyon is jól működött.

MZperX75: Valóban nem írtad, ez a hír alcímében szerepel.

Az általad linkelt cucc sem ér többet 2k-nál, csak 3x annyiért adják.

[ Szerkesztve ]

(#32) kromatika válasza Dagidög (#2) üzenetére


kromatika
veterán

htpc-be bőven elég ez szerintem.

(#33) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Olvasván hozzászólásaitokat nem tudtam eldönteni, hogy egy A10-5700-hoz elég-e ez, ha a turbo módot bekapcsolom (jól szellőztetett házról van szó)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#34) MZperX75 válasza #65675776 (#31) üzenetére


MZperX75
addikt

Az általad linkelt cucc sem ér többet 2k-nál, csak 3x annyiért adják.

Ez így van sajnos!

(#35) Graphics válasza #65675776 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utanajarok a dolognak, hogy miert nem passzol jol az FX huto. Mert egy venticserevel megoldanam en a hutest, csak illeszkedjen rendesen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Ringman válasza Graphics (#30) üzenetére


Ringman
nagyúr

socket 939-re saját tapasztalat szerint nem jó a hőcsöves hűtő, a cső nem fér el az alaplapi lévő műanyagkerettől.

(#37) Graphics válasza Ringman (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt hiszem nálam is ez lesz a gond valami miatt... emlékeim szerint ott lesz a gond, akkor néztem is, hogy picit befeszíti FM2-esen.

Lehúzattam azért, de nem húzta be rendesen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) #65675776 válasza Ringman (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem pont ellentétesek a tapasztalataim. A s939-es hőcsöves cooler (CMHK8-8122A-A2) nem ment fel rendesen a későbbi forlalatokra, mert a kereten levő nyúlványokon felült a ferde légterelője. Az Ajigo viszont gond nélkül használható a korábbi foglalatokon, nem akad fel semmiben.

(#39) Graphics válasza #65675776 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igazából ilyen hűtőm van mint az Ajigo, de a műanyagba bele van sütve, hogy Cooler Master, érdekes. / Delta ventis, mert már kivettem a keretéből

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Ringman válasza #65675776 (#38) üzenetére


Ringman
nagyúr

így visszagondolva és utánaolvasva nem pontosan a hőcső volt gond, hanem az alábbi képen a talp síkjában lévő lapos rézdarab - ami a lamellák zónájából kiáll - nem fért el.

am2 és am3 hűtő egymás mellett - összehasonlító teszt itt

(#41) #65675776 válasza Ringman (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes kérdés, jó lenne tudni azoknak a nyúlványoknak a befoglaló téglalap méretét.

AM2(+) coolerből ez csak az egyik, az Ajigo szintén AM2(+) procikhoz járt.

Duliee: Erős a gyanúm, hogy maga a design az AMD-től származik, csak kiadta több cégnek is gyártásba. Létezik ugye a CM és az Ajigo, de szinte 100%-ig azonos kialakítással gyártotta az AVC (ez szerepel a Ringman által linkelt cikkben is) és a Foxconn is. Ha nagyon unatkoznék megtalálnám az Ajigo-val azonos kiemelt ventilátorú AVC és Foxconn terméket is.

[ Szerkesztve ]

(#42) Graphics válasza #65675776 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, esélyes, na majd fotózom, vagy méregetek, meg megpróbálok rájönni, hogy hol van egy kis inkompatibilitás, mert valami felfekszik, és ezért melegszik vele jobban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) rover45 válasza HookR (#18) üzenetére


rover45
senior tag

véleményed erről? LINK

(#44) #16939776 válasza rover45 (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem bőven elbánna vele, max load 65-70C°-ra azért számíthatsz nyáron.
Nem tudom hogy az alaplapodon mennyire sípolna az a PWM venti, de ha használsz hdd-t úgysem nem fogod észre venni ;)

[ Szerkesztve ]

(#45) Ringman válasza #65675776 (#41) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs nálam a gyári hűtő, uh sajnos nem tudom lemérni. az alap pontos típusára sem emlékszem, abit volt és socket 939 - talán ez. - bár nem ezen múlott, hanem a lefogatón.

(#46) HookR válasza rover45 (#43) üzenetére


HookR
addikt

Keress teszteket! Pl.: hitechlegion.com, tbreak.com

Egy dolog biztos. Az olcsóság vádjával aligha lehet illetni. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47) #65675776 válasza Ringman (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lefogatón? Gyakorlatilag változatlan s940 óta.

(#48) Ringman válasza #65675776 (#47) üzenetére


Ringman
nagyúr

eh, megint pontatlanul írtam, a lefogatónak neveztem a lefogató+keret párost (lehet lefogató-rendszert kellett volna írnom). szóval az alaplapon lévő műanyagkeretbe akadt be a hűtő réznyúlványa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.