Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.


k.
őstag

Nekem most sony vaiom van vista businessel.Erőssen elgondolkoztató lenne 1 macbook 1 leoparddal de sajna nincs rá pénz :U

[ Szerkesztve ]

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Akkor ha van otthon 5 gépem, mindegy mi van rajta, megvehetem a home verziót és midn az ötre felrakhatom? Még ha nem mini imac vagy pro a gép akkor is? És menni is fog? Biztos?

Egyébként merné azt modnani, hogy nem ez a legjobb OSX...

(#3) WN31RD válasza #06658560 (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen, mind az ötre felrakhatod, és menni is fog, feltéve, ha a gépek megfelelnek a minimális követelményeknek. Egyébként a Mac OS X-ben nincs semmiféle másolásvédelem, nem szopat termékkulccsal, aktiválással meg hasonló baromságokkal, tehát az, hogy hány gépre telepítheted fel, kizárólag a licencfeltételek között szerepel, és a lelkiismeretedre van bízva a betartása.
(Mielőtt valaki félreértené: Ezzel nem az illegális használatra próbálok buzdítani, hanem éppen ellenkezőleg.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) moonman válasza WN31RD (#3) üzenetére


moonman
titán

eleget szopatják az iphone usereket, majd eljön ennek is az ideje - ha kicsit jobban elterjed. (már ha akarják egyáltalán)

egyébként műszaki újdonságot nem sokat látok, sok új csicsa meg áttetszőség, és - szokás szerint - olyan fícsörök újként bemutatása, amik Windows-ban vagy más rendszerekben már rég megvannak. az egyetlen értelmes dolog a bootcamp lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5) #06658560 válasza moonman (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na, mindjárt kapsz a fejedre akkorát. Egyébként ez ki lett tárgyalva Logouton elég alaposan... Hosszú vita alakult belőle.

(#6) #06658560 válasza WN31RD (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

És ha bemegyek egy applestoreba akkor vehetek is osxet? minden gond nélkül? Mert vhogy csak géppel láttam eddig mo-n...

(#7) moonman válasza #06658560 (#5) üzenetére


moonman
titán

még jó, hogy nem olvasok logout-ot. ettől még ez a szememben egy nulla marad.

(#8) LordX válasza moonman (#7) üzenetére


LordX
veterán

Ilyen megszólalásokkal te maradsz egy nagy nulla, akármennyire is értesz az MS cuccokhoz...

(#9) moonman válasza LordX (#8) üzenetére


moonman
titán

hűdejó, van átlátszó dock. vagy valamit kihagytam?

(#10) Narxis válasza moonman (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ugyanez elmondható a Vista-ról is, ha meg idejösz és csak fikázni tudsz akkor ne csodálkozz, hogy a Microsoftos topicokban is ez megy...

Thanos was right.

(#11) WN31RD válasza #06658560 (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen, minden gond nélkül megveheted külön.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) moonman válasza Narxis (#10) üzenetére


moonman
titán

Vistában egy csomó értelmes újítás van, míg ebben csak a hátrány némi lefaragását és kis pofásítást látok. semmi többet.

(#13) Ulkesh válasza moonman (#12) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Vistában egy csomó értelmes újítás van"

Ezt kifejthetnéd bővebben..
(Bár gondolom ezek miatt az újítások miatt lépnek vissza a gyártók a Vistától és adják a gépeket inkább XP-vel :) )

"míg ebben csak a hátrány némi lefaragását"

Rengeteg hátránya van a rendszernek, bár nem tudom mihez képest, mert amit a Vistában láthatunk azt már a Tiger és részben a Panther is tudta..

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#14) dr faustus válasza LordX (#8) üzenetére


dr faustus
senior tag

Nem és nem. A csicsán kívül nincs újítás benne. AZÉRTSENINCS!

Ez ám az őszinte szerelem, a Microsoft iránti.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#15) ragazzo


ragazzo
őstag

Lassan már gyerekes ez a flame.Windows vs. Mac. Fogadjuk már el, hogy mindenkinek az a jó, amit meg tud venni.Nekem is csorog a nyálam egy macért, de be kell érnem az xp-ve, és a linuxszal.Persze a céljaimnak megfelelnek.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#16) dr faustus válasza ragazzo (#15) üzenetére


dr faustus
senior tag

Itt nem arról van szó, hogy ki mit tud megvenni, itt arról van szó, hogy néhány MS droid minden mac topikba belefirkál, és nulla hozzáértéssel fikázik olyan dolgot, amit még videón látott csak.

Lehet szakmai dolgokról vitázni, de ilyenről csak az tud vitázni, aki valamit konyít is a témához. Aki azt írja, hogy a Leopard legnagyobb fejlesztése a tükröződő dokk, miután már jópár maces témájú topikban hosszú oldalak lettek teleírva, mi változik, az egy provokátor, a selejtes fajtából.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#17) 3ye válasza dr faustus (#16) üzenetére


3ye
tag

Teljesen egyetértek Veled. Nem is értem, hogy miért kell fikázni.
Nekem mindkét rendszer rendelkezésre áll otthon. A saját gépem egyenlőre egy PC, mondhatni, hogy egész jó darab.

Páromnak pár hónapja vásároltunk egy MacBook-ot. Egyetlen egy szempont miatt, se Nekem se Neki nincs kedve örjöngeni egy Windows-al. Ez persze nem azt jelenti, hogy Windows bármelyik verziója szar lenne. Csupán egy olyan ember számára, aki felhasználó szinten használ egy gépet, sok gondja akad egy Windows-al. Ennyi.

Amúgy meg, nem bántuk meg. Kényelmes, amire használja bőven elég, sőt, egyértelmű, egyszerű használni és nem nagyon találkozott olyan problémával, amit ne tudott volna megoldani egy-két kattintással. Ami pedig az árat illeti, egy jogtiszta szoftverekkel felszerelt PC, és itt nem csak egy jogtiszta Windows-ra gondolok, hanem Office és a többi, körülbelül ugyanannyiba kerül mint egy apple termék.

Ami pedig a Leopard-ot illeti, megmondom őszintén Nekem nagyon tetszik. Gyorsabb is lett, szebb is, jó dolgokat tud. Arról nem is beszélve, hogy a telepítés milyen módon történik.
Azt azért jó lenne látni, hogy a Vista "upgrade"-ként ráhúzom egy XP-re, úgy, hogy minden megmarad a helyén és csak egy reboot kell neki. Bár azt hiszem ezt nem nagyon fogjuk megérni.

A Vista pedig lehet, hogy tele van szép és jó dolgokkal, de hogy atomerőmű kell Neki, az azért vicces. Fent volt, 2 hétig.

(#18) AceMcLoud42


AceMcLoud42
csendes tag

Nagyon elhalt a topic, pedig most már lehetnek tapasztalatok az oprendszerrel.

Végre sikerült találnom egyet, mert két honapig nem is jött be itthonra a Leo.
A front rox-ban jobban tetszett a tigrisé, bár itt gyorsabb (visszalépés szintén) Végre megoldották iPhotoban, hogy randomba játssza le a képeket. Dock mintha lassabb lenne kicsit. Fagyás nincs, 10.5.2-t már stabilizálták úgy látszik.

Konfig amúgy: 2.1GHz Intel, 1Gb ram, Intel GMA 950 video

Régi g3-as Wallstreetemnek a hangkártyájára lennék kíváncsi, milyen chip van rajta mert sehol semmi info.

Szóval éledjen a topic és észrevéstleket, tapasztalatokat várok.

Énlennék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.