Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bossyy


Bossyy
tag

Még a Mi Mix 2S is teljesen potens ajánlat....
Remélem 2019 márciusában már meg lehet majd venni a 3S -t is.

[ Szerkesztve ]

(#2) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Jonak tunik.
Tartos lesz ez kibujo kamera szerintetek?
Tudom, anno a nokiak, meg mas gyartok telefonjai is birtak a gyurodest, de ez azert mas.
Ott az egesz telefon fele mozgott, itt meg egy kis resz.
Mondjuk fel evente egyszer szelfizek, igy engem nem izgat igazabol ez a resze.
Processzorban ugy latom nem lesz elorelepes.
Mondjuk az uj snapdragon meg kesz sincs, csak a szamozasat tudjuk egyelore...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3) smc válasza Bossyy (#1) üzenetére


smc
addikt

Tény, de most nagyon tekerik a sáominál. Évente fő és közben egy S verzió.
Bár itt az S verzió is lényegi előrelépés volt.
Nem baj, várós.

(#2) HUTCHDB : jó pár készüléket alapján azt tudom mondani, hogy nem teljesen biztonságos, könnyen beszorul a kosz a csúszkába, ami nem tesz jót a közérzetnek, de utoljára ilyet vagy 6 éve láttam. Szóval passz. :D
Elsőre azt mondtam rá, hogy noway, ez egy szar, de most meg már érdekel és meg akarom nézni élőben. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én máshol olvastam arról, hogy ez módosított 845 lesz 5g vel meg minden. Sőt írtak 10gb-os verzióról is szóval azért erősebb ráncfelvarrás lesz, mint csak a szétcsúsztatás... 25.-e már csak 10 nap kíváncsian várom, bár ilyet tuti nem fogok venni...:D

(#5) prolad


prolad
őstag

Tetszik ez a kialakítás. Remélem a MIX 2s hibáit javítják.

(#6) natë válasza prolad (#5) üzenetére


natë
nagyúr

Mik a hibái?

(#7) Obyboy válasza HUTCHDB (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

A szelfi kamera nekem sem hiányozna de ezen kívül a kényelmet szolgáló szenzorok (fény- és közelség érzékelő) is a kamera mellett kapnak helyet, így az esetek többségében már normál használat mellett is el kell csúsztatni a készüléket.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#8) INGJOKE válasza natë (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is ez jutott eszembe, hogy megkérdezem, csak gyorsabb voltál...:D

(#9) HUTCHDB válasza Obyboy (#7) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem vagyok en ebben biztos.
A mix2 es a mix2S-nel is felul voltak a szenzorok, es ott nem volt keret.
Azert eleg csunya lenne, hogy minden hasznalatkor (pl. telefalaskor a kozelseg erzekelo) csak szetcsusztatva lehetne hasznalni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10) pusszycat válasza Bossyy (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért van impotens ajánlat is? :U Hogy old ez fel pofival? a; sehogy b; ha kinyitom

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) darkmann válasza Obyboy (#7) üzenetére


darkmann
őstag

A közelségérzékelést ultrahanggal is megtudják oldani tudtommal, a fényérzékelő meg nem kell, hogy a felsősávban legyen.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#12) Gido válasza INGJOKE (#8) üzenetére


Gido
csendes tag

Csatlakoznék a kérdéshez, 2s-em van, még nem voltam telefonnal ennyire elégedett :)
Samsung és Huawei után annyira jónak tűnik, hogy egyelőre nem tudom mibe kössek bele, érdekel ki mit talált benne problémásnak.

(#13) Obyboy válasza darkmann (#11) üzenetére


Obyboy
addikt

Jogos.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#14) pusszycat válasza Gido (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

mikrofon,hangszóró,kamera ezeket keveslik a xiaomi-n.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) INGJOKE válasza pusszycat (#14) üzenetére


INGJOKE
veterán

A mikrofonnal nincs semmi probléma a hangszóró az nem igazi sztereó, de arra hajaz a kamera meg folyamatosan csiszolva van szoftveresen, a hardvere kamera fronton meg ugyan ez a pixel 3-ban is...:D

(#16) Bossyy válasza pusszycat (#10) üzenetére


Bossyy
tag

Igen, van a piacon inpontens ajánlat is. Szerintem itt a legtöbb fórumozó tudna mondani olyan típust ami gyenge hardvert tartalmaz, és/vagy optimálizatlan, bugos szoftvert, gyenge kamerát, kis aksit, igénytelen készülékházat, vacak kijelzőt, kevés memóriát stb. mindezt pedig inkolatlanul drágán......na ha tudsz ilyen készülékről, akkor az egy inpotens vas :-)

(#17) pusszycat válasza INGJOKE (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy általában véve, nem a mix 2s-re aszocicáltam...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) smc


smc
addikt

1. Kamera
2. ?? Proxy sens? Ha csak nincs kivezetve a kijelző fölé, akkor semmi értelme, ráadásul eddig is ultrahangos volt.
3. Hangszóró
4. Lyuk a hangszórónak
5. ?? Light sens? Ha csak nincs kivezetve a kijelző fölé, akkor semmi értelme.
6. Értesítési LED

Ja és az 5G-s kép az előző hírből:

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#19) prolad válasza natë (#6) üzenetére


prolad
őstag

Az enyémnek nem volt túl jó a kijelzője, alsó élénél több foltban is bevilágítás volt világos háttérnél (kb. mint a Pocophone kijezőproblémája, saját tapasztalat alapján tipikus Xiaomi probléma). Borzasztóan melegedett, közepes terhelésnél (néhány megnyitott lap Chromeban+ Youtube a háttérben) már forró volt hátul, és ezzel párhuzamosan gyorsan merült. Ami még tovább rontotta a gyenge üzemidőt (max 4 óra kijelzőidő), örültem, ha a nap végéig bírta az akksi, más mobiljaimnál átlag másfél-2 nap megvan azonos hardverrel és hasonló méretű akksival. Emellett még elég darabos is volt a rendszer, hiába a csúcshardver, már a Snapi 835-ös mobilok is jobbak voltak sebességben, a 845-ösök meg ég és föld.

Ha a MIX3-ban nem spórolnak a kijelzőn (esetleg Oledet kap), kezdenek valamit a hűtéssel és végre rendberakják a MIUI-t, akkor egy nagyon jó ajánlat lesz.

Szerk:
Ja és persze a szokásosan gyenge mikrofon+beszédhangszóró, nem tudom a Xiaomi erre mikor fog végre odafigyelni. Itt jóindulattal átlagos, de a konkurenciától elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#20) HUTCHDB válasza prolad (#19) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Uhhh, te valami utánzatot használhattál...
Rossz minőségű kijelző, 4 óra SOT, meg darabos működés?
Na ezekről még senki nem panaszkodott.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#21) Obyboy válasza prolad (#19) üzenetére


Obyboy
addikt

Az általad leírt az ok-okoztati viszony mintapéldája. Valmi beragadhatott az agyába ami csúcsra pörgette a procit - ettől veszettül melegedett a telefon és zabálta az aksit - a magas hőmérséklet miatt önvédelemből visszavett a proci teljesítményén amitől csökkent a teljesítménye és elkezdett laggolni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#22) Gido válasza pusszycat (#14) üzenetére


Gido
csendes tag

Kamera minden bizonnyal jobb az új márkásabb telefonokon, de én pl a Mate 8-at cseréltem erre és használhatatlan valamit vártam erre meglepődtem mennyire jó a kamera. Persze én DSLR/Milc párti vagyok, így ez mindenképpen csak vészmegoldásnak kell, de sokkal jobb mint vártam, xiaomi tapasztalatokhoz képest (note 3/4, mi 4c) teljesen más kategória, eddig a leghasználhatóbb telefonos kamerám.
Mikrofonban nem érzek problémát, lehet lehetne ennél jobb, de nem érzem hogy gond lenne vele, legalábbis jobbat még nem használtam, max ugyanilyet. Hangszóró lehetne jobb, de ez is hozza amit elvártam ilyen méretben, nem érzem problémának, amennyivel jobbak a drágább telefonok az még mindig nagyon kevés... egy 5-6e Ft-os BT hangszóró lealázza bármelyiket, akkor meg mindegy...
Ezek alapján mondhatom, hogy nekem szubjektíven ezek nem okoznak gondot, de lehet van olyan aki jobbat is próbált és annál rosszabb, ezt nem tartom kizártnak.

Nekem sok gondolkodás után jött ez a telefon, mert már nem is az ár dönt, annyi baj van a mostaniakkal, hogy alig találok olyat ami nem annyira problémás... Samsung software belassulás (Tab S3-am kritikán aluli...), oldalt lehajló kijelző (engem rettentően zavar), másoknál notch, jack elhagyás, aksi méret, későbbi rom-olás lehetősége... Itt leginkább a jack volt a kompromisszum (meg kicsit az aksi), aminek nagyon nem örültem, de el kell fogadni hogy a gyártók magasról tesznek a vevői igényekre, ha úgysincs miből válogatni akkor megveszik amit eléjük raknak. Ha mindenki elhagyja a jack-et akkor hiába akar hozzá a felhasználó ragaszkodni megveszi anélkül, a gyártó meg úgy értelmezi, hogy jól döntött mert enélkül a $0.5 alkatrész nélkül is veszik, akkor meg 10 milliós eladáson máris spórolt 5 milliót.
Én várom az akkumulátorok elhagyását, akkor sokkal vékonyabb és könnyebb lehet a telefon és mondjuk egy spirál kábellel lehetne hálózatra kötni, így a retró feeling is erősödne.

(#23) Gido válasza Obyboy (#21) üzenetére


Gido
csendes tag

Egyetértek, előtte a mate 8-amon volt párszor ilyen, volt hogy 2 óra alatt lemerült mikor nem vettem észre, ha zsebben volt azt hittem kiégeti a zsebem :)
Egy újraindítás után helyrejött, 2 év alatt kb 4-5x volt ilyenje, nem jöttem rá mi miatt...
2s villámgyors, aksi kevesebbet bir mint a mate, de nem zár be minden progit cserébe, egy nap íyis simán megvan, mate estére 50-60% -on volt ez 40-50%, két napra kevés de egy napra bőven jó.

(#24) prolad válasza HUTCHDB (#20) üzenetére


prolad
őstag

Nem volt az utánzat, max egy kevésbé jól sikerült darabot foghattam ki, ez benne van. De egyik probléma sem idegen a Xiaominál, ezek már a legelső MIX-ben is ott voltak. A kijelző egyértelműen a spórolás/laza minőségellenőrzés eredménye, a fényerő,szín, kontraszt teljesen rendben van a bevilágítást leszámítva, egy középkategóriás gépben teljesen rendben lenne. A darabos működés MIUI feature (10es MIUI-ban már lehet jó, 7,8,9-ben még megvan),Nova launcher, háttérfolyamatok és akkukímélő rendbetétele pl. sokat segít, de még így is lassabb mint kéne. Kb. mint a Samsung rendszere. Az akkut meg már vásárlás előtt is írták, hogy gyenge, akár tesztek, akár a MIUI fúrum. Persze nem minimum fényerőn használom a telefont, de másik típussal 6 öra azért meg szokott lenni.

Obyboy
Gyanakodtam volna erre, ha nem egyből az első bekapcsolás+beállítás után tapasztaltam volna ezeket a problémákat. A "lag" már a melegedés előtt fennállt, a telefon ekkor még csak nem is volt belakva.

(#25) Tomy Yayo válasza HUTCHDB (#2) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Nagy valószínűséggel ennek is az egész háta fog mozogni, nem csak a kamera ugrik fel. A cikkben van linkelve egy videó.

Egyébként meg, írod hogy szökőévente egyszer használnád, akkor meg aztán tényleg tök mindegy. Én is hasonló cipőben járok, és nagyon várom ezt a telót.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#26) Maxxy10


Maxxy10
addikt

A sok xiaomi kozott mar teljesen elveszítettem a fonalat.. ez lesz az uj zaszloshajo?

(#27) ates válasza prolad (#19) üzenetére


ates
aktív tag

Ne sorold tovább, mert darázsfészekbe nyúlsz :DDD

(#28) Graphics válasza HUTCHDB (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én pl nem is nagyon "szelfie-zek"... Szóval aki nem annyira használja, annak tartós lesz.

Régen Nokia 3600 Slide-om volt, ami egy fapados csúsztatós volt, és folyamatosan kattogtattam, mégse ment tönkre.

Ezek a csúsztatómechanikák anno is jók voltak. Csak elfelejtették használni az okosvilágban

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Obyboy válasza Gido (#23) üzenetére


Obyboy
addikt

Sajnos néha gugli appokban ragad be valami, leginkább a frissítések környékén. Restart közben ajánlott ilyenkor TWRP-ben egy Cache és Dalvik/Art Cache Wipe.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30) TpS válasza prolad (#24) üzenetére


TpS
őstag

Sem a mix1-nél sem a mix 2s-nél ilyen gondokat sose tapasztaltam, a melegedés sem volt jelentős (a 2s-nél meg elenyésző) még olyan hardvergyilkos játékkal is, mint a real racing 3. Igaz a kínai illetve globál rom csak a nyitásig illetve a kézhezvételig volt rajta, utána epic és eu romot használtam mindkettőn. A belassulás meg ismeretlen fogalom volt mindkettőn. Csak rom csere esetén indítom újra, 2-3 hetente. de akkor is csak azért, mert muszáj.
A mix1-nél a telefonhang elment, de nagy élmény nem volt, a 2s-nél viszont teljesen rendben van, amivel elégedetlen vagyok, a 2s fényereje csutkán sokkal kisebb, mint a mix1-é volt, a rossz szememmel nyáron nekem használhatatlan a napon.

A mix 3 érdekelni fog, szerencsére a kijelző is nagyobb lesz, mint a 2s-ben, azt kicsinek tartom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.