Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Z_A_P válasza arnyekxxx (#200) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nézem a számokat , csak a dubelek(!) több lesz, 1696 db=446 ezer. Maga az eps az 1.6M. Ragasztó 338e.
Állvány 863ezer. Stb
(minden 27% áfával persze :( )

Szerk : 5 db makita genesis 250 x 8 fúrószar a dubelkenek = 25ezer :Y

[ Szerkesztve ]

OK

(#202) body007 válasza arnyekxxx (#197) üzenetére


body007
addikt

Most volt éves leolvasás gáznál. ~1000 m3 / év. És még szigetelve se volt az ~50 cm-es kőházikó (~50 m2). Idén rákerült egy famintás lemez burkolat, alá egy kevés (5 cm) kőzetgyapot. Kíváncsi leszek a kövi éves fogyasztásra. Azt már most érzem, h nem melegszik úgy át ebben a melegben.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#203) arnyekxxx válasza Z_A_P (#201) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Betonból van az a ház, hogy 5 makita fúrószárat megeszik? Nekem a 2200 forintos nemláttamrajtamárkajelzést fúrószár a helyi csavarszaküzletből kibirta a 180m2-t romlás nélkül. Dübelből is lehet venni 220forintosat meg 70 forintosat, a 220-as biztos jobb valamivel, de a 70forintossal rögzített eps is ott van évtizedek óta a házak tízezrein gond nélkül. Az állványt is megvetetik veled? Ennyi pénzből 6m hosszú 5m magas állványrendszert lehet vásárolni.

(#204) arnyekxxx válasza body007 (#202) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy akármilyen felületen drasztikusan csökken az átmelegedés ha a napfény nem direktbe éri hanem van előtte egy másik felület. Téli fogyasztásban azért nem lesz jelentős csökkenés én arra tippelnék.

(#205) Z_A_P válasza arnyekxxx (#203) üzenetére


Z_A_P
addikt

Korbeallvanyozzak teljesen, ugye ido=penz, nem fogjak egyik fal, atviszik masik fal, stb.
Aztan ujra a vakolasnal, stb
Magas a haz 10+ meter.
Nyilvan ha maganak csinalja az ember, lehet sok mindenen sporolni (legtobbet az ido rovasara), de amikor egy profi csapat betervezi a munkat 2-3 hetre, akkor nem lesz ido sporolasra, 10+ ember dolgozik majd sokszor egyszerre (most esik le, lehet ezert kell 5 furoszar, hogy ne kelljen adogatni egymasnak a gepet). Mert ha elcsusznak, akkor az egesz evi tervuk csuszott.
Amugy iden mar nem is ferek bele ha rabolintok, ugy tele vannak :(

OK

(#206) arnyekxxx válasza Z_A_P (#205) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem ebből inkább az jön le, hogy téged jól le akarnak húzni. 10+ ember 3 hét alatt a Buckingham palotát meg tudja csinálni. Meg külön számlázzák a fúrószárat? Nincs nekik szerszámuk? Elmész az autószerelőhöz olajcserére és kiszámlázza az olajleeresztőhöz való kulcsot vagy egy hibakódellenőrtésnél a diagnosztikai szoftvert. Nekem kicsit abszurd.

(#207) Z_A_P válasza arnyekxxx (#206) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mindehol benne vannak az árban, max nem írják le neked, nem? :F

OK

(#208) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#206) üzenetére


MaCS_70
félisten

jnos nekem is Z_A_P kolléga számítása tűnik életszerűnek.

Volt egy árajánlatunk februárban. Kíváncsiságból rákérdeztünk. 4x-ére nőtt az ár, jelenleg 20-25e Ft/nm-re jön ki a ház átlagában.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#209) MaCS_70 válasza pilóta (#198) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem meg pont úgy tűnik, hogy a jelen pillanatban kevésbé éri meg szigetelni, mint egy hónapja, mivel a hőszigetelés ára hirtelen nagyobbat ugrott, mint a valós rezsiköltségek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#210) arnyekxxx válasza MaCS_70 (#209) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkor egyre gazdaságosabb megoldás megvenni a szerszámokat (főleg ha úgyis megvetetik az emberrel) és megcsinálni.

a megérineméri erősen függ a fűtési módtól, höszivattyúval gyakorlatilag nem változott semmi, gáznál viszont aki jelentősen túllépi a limitet annak érdemes elkezdeni számolni. És ha nincs nagyon eleresztve anyagilag akkor megnézni pár yt videot.

(#211) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#210) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a szerszámok és főleg az állványzat beszerzése egyre inkább lesz reális opció.

A gond az, hogy korlátos erőforrásokból gazdálkodunk, tehát azt kell nézni, hogy a meglévő összeget hová a legérdemesebb elkölteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#212) ZZoli


ZZoli
újonc

Sziasztok! Okostermosztátokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Van olyan márka, amit kerüljek vagy amit javasoltok? Ezek közül melyik márkát érdemes fontolóra vennem? Köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.