Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) arnyekxxx válasza BlackJack21 (#99) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A távvezérelhető inverterrel mit tud szabályozni a fogyasztásban?

(#102) Z_A_P válasza stickermajom (#64) üzenetére


Z_A_P
addikt

40 m² üveg , veka 3 rétegű, roto nx, kívül aranytölgy szín, mindenhol alu redőny + szunyoghalo.

[ Szerkesztve ]

OK

(#103) Z_A_P válasza sb (#88) üzenetére


Z_A_P
addikt

"A másik amit nem értettem itt a 10M szigetelés "
Na, hát nemrég kaptam 4.5+Afa csak MUNKADIJ ajánlatot (ikerház, tehát nincs is 4 fal), ÚGY, hogy a labazatot más csinálja, a terasz tetőt más csinálja, ők csak a homlokzatot szigetelnek, ja, és se badogos se parkanyos, semmit nem hoznak, azokra szakit kerítsek én, anyagot vegyem meg én.
Most várom a következő ajánlatot (3 hete mérték fel, azóta várok ajánlatra, ennyire vannak elhavazva).
Szóval a teljes árra kevés is lesz a 10M félek.

"10M ablak"
Lásd előző hozzászolast, ez 1 éve volt. Azóta min. 30% emelkedés.

[ Szerkesztve ]

OK

(#104) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Páran nincsenek tisztában árakkal. Barátom most ujittat, 130m2 ház, teljes villany ujrahuzas, minden, közel 8 millio áfával. (földmunka nincs benne, azt most astuk hétvégén...)
Ugyanott festés (kaparas javítás glett alapozó szín stb) 4.x millió.
És ez vidéken (Dunakeszi)!

OK

(#105) Z_A_P válasza Z_A_P (#104) üzenetére


Z_A_P
addikt

"közel 8 millio áfával. "
Elirtam, ennyire nincs drágasag :D , 7 akart lenni

OK

(#106) mad823 válasza Z_A_P (#104) üzenetére


mad823
őstag

Dunakeszi mint vidék :D

(#107) Z_A_P válasza mad823 (#106) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hatareset :D
De nem II kerület.

OK

(#108) BlackJack21 válasza arnyekxxx (#101) üzenetére


BlackJack21
tag

Ezért raktam off-ba, mert igencsak hasonló a helyzet ebben az esetben is.
Amúgy a visszatáplálást (vagy annak mértékét) fogja tudni szabályozni.

(#109) arnyekxxx válasza Z_A_P (#104) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem látszik rajtatok, hogy bármennyit kifizettek ezért pont annyiról adnak árajánlatot. 120m2 villany kiépítése egy éve 1 milla alatt volt új mérő kiépítéssel (3 fázis, H tarifa, B tarifa) kompletten falvéséssel mindennel.

szerk. Természetesen nem valami faluszéli mekkmester hanem szépen jól dolgozó regisztrált szerelő és nem faluszéle alsón hanem egy megyeszékhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#110) arnyekxxx válasza Z_A_P (#104) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Rokonék ősszel, már bőven az elszabadultáras időszakban rakatták körbe a házat, 15cm eps fehér nemesvakolat, 120m2 körüli tetőteres családiház, 4 millió volt a vége anyag+munka.

[ Szerkesztve ]

(#111) MaCS_70 válasza Z_A_P (#104) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jelenleg folyó felújítás:

Budapest, II. kerület, nemigen van sokkal drágábban árazható környék.

Bő 200 nm-es ház, teljes hálózatcsere, korszerűsítés, biztosítéktábla-áthelyezés, külső világítással. A lámpatestek nélkül, de Schneider Sedna (nem látható helyeken Asfora) szerelvényekkel megáll 4millió alatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#112) arnyekxxx válasza Z_A_P (#102) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A 7millából minimum 1,5 a szúnyoghálós aluredőny (olcsó netes áron szerelés nélkül, gondolom neked nem ennyit számláztak rá) ezt azért én nem írnám az ablakok árához. Ez az árnyékolás ára.

(#113) Z_A_P válasza arnyekxxx (#109) üzenetére


Z_A_P
addikt

Latod, 1M, utana meg @MaCS_70 kollega 4M ir.
(amugy nem nalam van ez szerencsere)

"új mérő kiépítéssel (3 fázis, H tarifa, B tarifa) "
Ennek onmagaban van egy 0.5M ara (gondolom foldkabel).
A maradek 0.5M-bol meg komplett uj villanyhalozat kiepites, hat eleg fura...

A 7millából minimum 1,5 a szúnyoghálós aluredőny
Tobb volt. En is meglepodtem. De tobb ismerosom is csereltet(ett) tavaly, es konkretan (jopar ajanlat utan) azt mondtak ez nagyon jo ar.
Mondjuk gondolom lehet sporolni szarabb minoseg, feher ablak, 2 retegu, nincs arnyekolas, lidl tepozaras szunyoghalo, stb
De ezt egyszer akarja az ember az eletben megcsinalni.

II. kerület, nemigen van sokkal drágábban árazható környék.
Sajnos(?) tudom ;)

[ Szerkesztve ]

OK

(#114) stickermajom válasza Z_A_P (#102) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor nem az új ablakok kerültek 7 millióba, hanem redőnnyel együtt. Ezt azért nem árt hozzátenni, mikor megtérülésről beszélünk. Ebből minimum 2-3 millió csak a redőnyök költsége, plusz a színezés is egy jól látható összeg a végszámlán.

Szerk.: nekünk idén márciusban cserélték, 1,9 lett a vége. 15m2 felület, Rehau Synego MD profil biztonsági vasalattal, 48mm-es üvegezéssel, melegperemmel. Redőny és szúnyogháló nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#115) Z_A_P válasza stickermajom (#114) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, nekem ez komplett csomag, mert utolag mar nem fogod szinezni / redonyozni (plane szigeteles utan).
De mint irtam, lehet sporolni itt.
Amugy azt nem tudom mennyit hozott a nyilaszaro csere, mert bekoltozes elott el lett (hala istennek) intezve.

OK

(#116) Z_A_P válasza arty (#69) üzenetére


Z_A_P
addikt

meg kell emelni a fűtésköltséged triplájára. egyből kijönnének a számok és belevágnál

Igen, akkor mar beesik 15-20 ev ala :)

OK

(#117) arnyekxxx válasza Z_A_P (#113) üzenetére


arnyekxxx
veterán

120 vs 200m2, én a szerelvényeket nem számoltam, az nem a villanyszerelőtől függő költség. És persz az enyém 1 éves nembudapestelitkerületi ár.

Légkábelen hozta be az eon, az amperbővítés árát nem számoltam bele a villanyszerelő díjába hiszen nem ő kapta.

(#118) MaCS_70 válasza Z_A_P (#116) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, elég bizarr dolog, de így van: piaci áron szerezni be energiatakarékos termékeket jelenleg még háromszoros energiahordozó-árak mellett sem biztos, hogy megéri.

Két megoldást egyszerre alkalmazni meg különösen nagy bukta lehet.

Amint még az elején írtam: a spórolós megoldások megtakarításai nem adódnak össze (ahogy azt a propaganda állítja), hanem a maradékok szorzódnak össze.

Ha tehát összehozok egy 30%-os megtakarítást mondjuk szigeteléssel, a nyílászárócsere megtakarítása már csak a 70%-os bázison fog jelentkezni. A szuper fűtésrendszerem meg már csak a 49%-nyi fogyasztásból fog egy vagyonért lefaragni. Ha az valami csoda folytán összehoz újabb 30%-ot, a végeredmény a reklámozott 90%-os megtakarítás helyett elméletileg 66% lesz. (Tudom, a gyakorlat egy kicsit más, de nem lényegileg, ráadásul pedig mindkét irányba eltolódhat.)

Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy bár mindenhol a "komplex" energetikai megtakarítást szorgalmazzák, még ha egy megoldás lehet is rentábilis, két, pláne több megoldás már aligha.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#119) arnyekxxx válasza MaCS_70 (#118) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezért érdemes a hőszigeteléssel kezdeni, a legnagyobb megtakaritást az el nem engedett meleggel lehet elérni. Ha a ház energiavesztése alacsony akkor szinte mindegy, hogy azt a kevés veszteséget mivel pótolja az ember. És a komfortérzet is azzal ugrik a legnagyobbat ha nem fütyül a szél az ablakréseken és nem kezd el fázni az ember ha nekitámaszkodik a falnak. És nem penészednek a falak.

(#120) Noukoum válasza MaCS_70 (#118) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze hogy nem éri meg ha nem tud számolni az ember.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#121) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#119) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos a lehetőségek is sok mindent meghatároznak.

Mi kényszerűségből a nyílászárócsere - fűtéskorszerűsítés vonalon indultunk, aztán meglátjuk, hogy lesz-e egyáltalán értelme az épületet szigetelni. A jelek arra utalnak, hogy valószínűleg sajnos nem. :(

Penésznek eddig bő ötven év alatt nem láttam nyomát sem, pedig csak egy nagy lyuk volt a házon.

Az kétségtelen, hogy a falszigeteléssel lehet a legnagyobb megtakarítást elérni, viszont a költségei is ennek a legnagyobbak. Én látok logikát abban a szakértői álláspontban, hogy a nulladik lépés legyen a fűtésvezérlés megoldása ott, ahol az olcsón lehetséges.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#122) MaCS_70 válasza Noukoum (#120) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor sem biztos, hogy megéri, ha tud számolni. A pénztárnál ugyanis tudnak számolni.

Nyakig benne vagyok a témában, számolni valamennyire tudok, de legfőképpen szakértő segítségem van. Nem egy és még csak nem is két különböző irányból. Számtalan kérdésben nem meglepő módon nem értenek egyet, abban viszont igen, hogy egy olyan régi házat, mint az enyém, tisztán megtakarítási céllal jelenleg nem éri meg teljes körűen gazdaságossá tenni. Lehet készülni, előkészíteni bizonyos megoldásokat, de a teljes körű kivitelezésre nem jön ki a matek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#123) arnyekxxx válasza MaCS_70 (#121) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a nyilászárócsere szokta elhozni a penészt, addig kiszellőzik a meleggel a pára is a régi ablakokon.

(#124) KaiotEch válasza arnyekxxx (#123) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt sokan elfelejtik, szellőztetni is kéne naponta...

(#125) Z_A_P válasza arnyekxxx (#119) üzenetére


Z_A_P
addikt

"ezért érdemes a hőszigeteléssel kezdeni,"

Utána pedig az ablakcserevel teljesen szetbarmolod a szigetelést, vakolást, stb

OK

(#126) Z_A_P válasza arnyekxxx (#123) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ezért is tervezek pár darab hőcserélős szellőztetőt beepiteni, vannak önálló kis egységek, szobánként lehet rakni mint egy ventilátort.

OK

(#127) dabadab válasza Z_A_P (#125) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem az ablakcsere a hőszigetelés része.

Egyébként a penészedés akkor tud igazán gond lenni, ha vannak hőhidak, ahol jelentősen hidegebb a fal és egy helyen csapódik le a víz.

DRM is theft

(#128) body007 válasza Z_A_P (#126) üzenetére


body007
addikt

ilyesmire gondolsz?

EER100S egyhelyiséges hővisszanyerő szellőztető

Csakmert én is ilyeneken töröm a fejem :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#129) Z_A_P válasza body007 (#128) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, de inkabb pl ez, mert ez taviranyitos, sokkal egyszerubb allitgatni.

OK

(#130) arnyekxxx válasza Z_A_P (#125) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A höszigetelés része a szar nyilászárók cseréje is. Ha meg nem szarok a nyilászáróid akkor nem kell kicserélni.

Egyébként meg néha ki lehet nyitni az ablakokat pár percre és le van tudva a szellőztetés. És fentebb jól írta dabadab, ha nincs hőhíd penészesedés se lesz.

Egyébként tök durva, hogy van ahol simán kibontják a 15-20 éves, tökéletes állapotú hőszigetelő üvegezésű ablakokat, hogy sokmillióért betegyenek helyette 10%-al jobb hőszigetelőképességű újat.

[ Szerkesztve ]

(#131) grabber válasza arnyekxxx (#130) üzenetére


grabber
addikt

Az nem igaz,hogy pár perces szellőztetés elég lenne. Ha meg télen szellőztetsz,akkor meg hiába van szigetelve a házad,ha naponta nyitva hagyod az ablakot a friss levegőért.

(#132) arnyekxxx válasza grabber (#131) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pont az a lényege a téli intenzív szellőztetésnek, hogy pár perc elég belőle (ha van kereszthuzat, de egy családiháznál legyen) és mivel a falszerkezet nincs kihűlve mert szigetelt így pillanatok alatt visszamelegedik a levegő.

(#133) grabber válasza arnyekxxx (#132) üzenetére


grabber
addikt

Pont az a baj,hogy nem elég naponta 1x szellőztetni. Pár óránként kéne akkor lenne elég. Az meg nem kivetelezhető és nem gazdaságos

(#134) cinemazealot válasza grabber (#133) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a lakás levegőjének megnövekedett páratartalmát a napi egyszeri, gyors (<10 perc) szellőztetés nem viszi ki télen, akkor ott a párát valószínűleg nem a lakók és a lakók ténykedése (pl. főzés, mosás utáni teregetés), hanem a fal (vagy a ház egyéb szerkezetének) nedvesedése okozza. És innentől kezdve máris egészen más a probléma forrása.

(#135) grabber válasza cinemazealot (#134) üzenetére


grabber
addikt

Én a friss levegő miatt írom. Pára az megint más.

(#136) Z_A_P válasza arnyekxxx (#132) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, megoldhato ugy is, de ahol tobb szint van, sok helyseg, minden nap 2x (reggel / este) vegigjarni, kinyitni, becsukni (persze azert lehul a levego olyankor egy rovid idore, megis csak -15 fok jon be telen), nem a nap fenypontja. Ettol sokkal jobb ha szinte hoveszteseg nelkul (90% hatekonysagot irnak) cserelodik a levego. Nemcsak a para miatt amugy, hanem a co2/radon is.
En a redonyokkel/ejszakai/reggeli szelloztetessel csinalom most ezt 2 hete, de mar nagyon unom :D , huszonX ablak. Viszont igy a klima 2x volt bekapcsolva iden, 25-27 fok kozott maradt a hazban (nincs szigeteles, csak uj ablakok), es kapja a napot rendesen.

[ Szerkesztve ]

OK

(#137) arnyekxxx válasza grabber (#133) üzenetére


arnyekxxx
veterán

2/3-szor 5 perc. Tényleg mission impossible. Hőt meg minimálisan veszít a ház ennyi idő alatt, kb annyi idő alatt melegszik vissza a levegő amennyi a szellőztetés ideje volt.

A hővisszanyerős szellőztetőrendszer elegánsabb, csak éppen van egy elég jelentős kiépítési költsége, van egy folyamatos üzemeltetési költsége, és valamennyi hőt azzal is veszít a ház.

(#138) Z_A_P válasza arnyekxxx (#137) üzenetére


Z_A_P
addikt

csak éppen van egy elég jelentős kiépítési költsége , van egy folyamatos üzemeltetési költsége, és valamennyi hőt azzal is veszít a ház.

Pontosan. Mondjuk szerintem nem annyira tragikus a kiepites, 100e/szoba, en ezt tobbnek gondoltam, es lehet lepesenkent, nem kell egyszerre, mindenhova.
Mondjuk ezt is szigeteles elott erdemes, hogy ne barmolja szet azt...
Teljesitmeny olyan 1-3 watt elvileg, havonta olyan 1-2kwh. Per darab.
Mondjuk ezt is lehet hangolni (csak % para felett kapcsoljon be, vagy ha nincs otthon senki kikapcsolod, stb)

[ Szerkesztve ]

OK

(#139) arnyekxxx válasza Z_A_P (#136) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Praktikus megoldás ha az csinálja az ablakkinyitást aki abban a helyiségben tartózkodik, ahol meg nem jár senki az elég jól elvan napi szellőztetés nélkül is. A palotában meg majd Consuela elintézi.

Nem vagyok a rekuperátor ellen, akinek van erre pénze rakassa be több szintre sok helyiségbe.

(#140) stickermajom válasza arnyekxxx (#137) üzenetére


stickermajom
addikt

“A hővisszanyerős szellőztetőrendszer elegánsabb, csak éppen van egy elég jelentős kiépítési költsége, van egy folyamatos üzemeltetési költsége, és valamennyi hőt azzal is veszít a ház.“

No igen, ez valóban olyan beruházás ami az életben nem térül meg. Én maximum a komfort miatt látom értelmét, éjjel jobbat lehet aludni miatta.

(#141) Z_A_P válasza arnyekxxx (#139) üzenetére


Z_A_P
addikt

"az csinálja az ablakkinyitást aki abban a helyiségben tartózkodik, "
Kivéve ha a személyek <12 évesek ;)

OK

(#142) arnyekxxx válasza Z_A_P (#141) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hát akkor tényleg nincs más lehetőség mint a hővisszanyerős rendszer kiépítése.

(#143) Z_A_P válasza arnyekxxx (#142) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat azert ne tulozzunk :DDD
A leginkabb hasznalt szobakba bedobni egy-egy "keramiabetetes ventilatort" nem rendszer meg.

OK

(#144) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#130) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Egyébként tök durva, hogy van ahol simán kibontják a 15-20 éves, tökéletes állapotú hőszigetelő üvegezésű ablakokat, hogy sokmillióért betegyenek helyette 10%-al jobb hőszigetelőképességű újat. "

Szerintem is durva, sőt, gyakran sokkal régebbi ablakoknál is szükségtelen cserét szorgalmaznak: nálunk az 50 éves gerébtokos ablakokra méréssel állapították meg, hogy nem érdemes lecserélni őket.

De értem, hogy mire gondolsz, és sajnos ez van: annyira nem a valós szempontok számítanak, hogy a gyakorlatilag újat is elavulttá minősíti a propaganda és a botcsinálta szakértők.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#145) mad823 válasza MaCS_70 (#144) üzenetére


mad823
őstag

nálunk az 50 éves gerébtokos ablakokra méréssel állapították meg, hogy nem érdemes lecserélni őket.

Na arre a mérésre kíváncsi lennék. Nem igazán tudom elhinni, hogy hermetikusan zárna, vagy hogy a belső üvegfelület ne lenne jelentősen hidegebb télen, mint a benti levegőé. Azt már inkább, hogy mondjuk egy hőkamera nem látott számottevő különbséget a fal és az ablak között, mert mindkettő annyira szar.

(#146) MaCS_70 válasza mad823 (#145) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem azt mondták, hogy tökéletes, hanem azt, hogy nem érdemes lecserélni őket -- egy felújítás bőven elég lenne, mivel a szerkezet bőven megfelelő. Volt hőkamera meg huzatvizsgálat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#147) Rive válasza arnyekxxx (#137) üzenetére


Rive
veterán

..hővisszanyerős szellőztetőrendszer ..

Két dologról szokás ezügyben elfeledkezni.
- egyik, hogy nem csak a hőt, hanem (egy jól kiépített rendszer, legalábbis) a hideget is visszanyeri: ezzel pedig nyáron a villanyszámlát tehermentesíti, nem a gázt
- lehet bele értelmes áron pollenszűrőt rakni.

Ezzel együtt sem feltétlenül éri meg mindenhol, persze. De ha valahova terveznek klímát, valami nagyobb felújítással/szigeteléssel együtt, ott azért érdemes elgondolkodni a dolgon.

Ja, az a falba rakható izé, az nem rendes hővisszanyerő, sajnos. Az 90% marketing.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#148) Z_A_P válasza Rive (#147) üzenetére


Z_A_P
addikt

"Ja, az a falba rakható izé, az nem rendes hővisszanyerő, sajnos. Az 90% marketing."

Erről van több /pontosabb infód? Mert pont ezeket nézegetem...

OK

(#149) MaCS_70 válasza Z_A_P (#148) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek a kicsi, szóló hővisszanyerős cuccok az én fantáziámat is felkeltették, aztán egy épületgépész emlékeztetett arra, hogy a fizikát nem biztos, hogy kedvemért megváltoztatják.

A hőcseréhez ugyanis felület kell. Nem véletlen, hogy egy rendes, több helyiséget kiszolgáló rendszer hőcserélő dobja több száz literes. Ha az azokban elférő hőcserélő felületét arányosítom, akkor az jön ki, a faldugaszos egységek lakóterületre lebontva is töredék felületen dolgoznak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#150) Z_A_P válasza MaCS_70 (#149) üzenetére


Z_A_P
addikt

10cm átmérő csővel számolva 10cm hossz=0.785Liter (ha jól számolom). Nem tudom milyen hosszú a kerámia betétje, azzal kell szorozni.
Viszont ezek gyorsan váltanak irányt (60-80 sec olvastam), tehát lehet ezzel kompenzálnak, annyi időre ekkora felület is bírja? Nomeg a levegő mennyisége is nyilván.

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.