Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
őstag

...öt, különböző funkciókkal rendelkező közvilágítási oszlopot telepítettek és kapcsoltak össze...
...az összköltség mintegy 50 millió forint...

:W

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

A videó nagyon jó, csak kár, hogy egy vágóképre se futotta az okos lámpaoszlopokról... :((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) persil


persil
nagyúr

"Bagdy Gábor, Budapest főpolgármester-helyettese elmondta: az önkormányzat a Smart City (Intelligens Város) koncepció kapcsán főként a főváros élhetőségére, és ennek javítására helyezi a hangsúlyt."

Amíg a város felén éjszaka képtelenség végigsétálni, addig szerintem teljesen mindegy, hogy okos-e a lámpaoszlop, ami alatt megkéselnek.
De, ha a szélsőséges esetektől eltekintünk, szerintem akkor is fel tudna sorolni mindenki legalább 50 dolgot, amire el lehet költeni 50 milliót, hogy "élhetőbb" legyen budapest.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mesterséges ál-adatgyűjtéssel adathalmazokat generálunk, amiket utána fel lehet dolgozni, és a végén értelmetlen információkat kapunk, de legalább jó drágán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Rive


Rive
veterán

Javaslom a következő verzióba beépíteni, hogy visszapisiljen az illetlen kutyákra (főemlősökre).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) bambano válasza Ixion77 (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet azért ilyen drága, mert félreugrik a kabrió mercik elől... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) shifty! válasza persil (#3) üzenetére


shifty!
senior tag

Erről valamiért mindíg az aug. 20.-i tüzijáték jut eszembe, ami egyébként gyönyörű jelenség, és méltó ünnepe az államalapításnak, de ha belegondolok, egy színes pukkanás egy kátyú (rendes minőségű) befoltozásával van azonos súlycsoportban... :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#8) adlersson


adlersson
aktív tag

Kellett ez, mint egy falat kenyér.

"...az önkormányzat a Smart City (Intelligens Város) koncepció kapcsán főként a főváros élhetőségére, és ennek javítására helyezi a hangsúlyt." - Akkor lassan jöhetne akár az egységesített tömegközlekedési kártya is pl., amivel végre sikerülne felzárkózni néhány posztszovjet államhoz városi intelligencia terén.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#9) updog válasza adlersson (#8) üzenetére


updog
senior tag

Hogy a város élhetőségét javítsák, inkább néhány százezer, nem túl okos "lámpaoszlopot" kéne kivágni innen ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10) Lortech válasza bambano (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Szerinted erről szól egy okos városban az intelligens világítás megoldás?
A cél egyrészt az energiamegtakarítás, a biztonság növelése, a fényszennyezés minimalizálása azzal, hogy távolról vezérelhetően pl. forgalomtól vagy időjárástól, látási viszonyoktól függően akkor és annyira világítson a lámpa, ahogyan arra éppen szükség van.
Másrészt ha kimaradás, meghibásodás van, akkor azonnal lehet reagálni rá, ezzel pl. ügyfélszolgáltati költséget lehet csökkenteni, így a kimaradások minimalizálhatóak, ami szintén növeli a biztonságot. Az eszközök jobban menedzselhetőek, életciklusuk pontosabban követhető, meghibásodásuk jobban becsülhető.
A világítás mellett maga a hálózat, melynek alapja lehet az egymáshoz kapcsolt lámpaoszlopok számos egyéb lehetőséget hordoznak magukban, ami hazánkban még gyerekcipőben jár.

Nyilván ez valami próba projekt volt, lehet, hogy túlárazott is volt, nehéz megítélni. Ilyen volumenben nyilván nem lesz költséghatékony egy projekt. De ez a jövő - sajnos nekünk a távoli -, és egy IT fórumon azért nem ilyen szűk látokörű hozzászólásokat várnék a témában.

Thank you to god for making me an atheist

(#11) freemanone válasza Lortech (#10) üzenetére


freemanone
őstag

Végre valaki! :R
Én azon is csodálkozok, hogy már most ilyen jelen van országunkban bármilyen formában egyáltalán!

(#12) mikung válasza Lortech (#10) üzenetére


mikung
aktív tag

Szerintem itt többen tartanak attól hogy ennek is lopás lesz a vége.

Pl. matáv a random fantázianevű legújabb "legyenmindenholnet" eu pályázatot behúzhatja ha jópénzé' hozzáférnek a lámpahálóhoz. A lámpákra pakolnak pár antennát és eladják a parasztjának a 60 GHz csudawifit ... optika fejlesztés helyett. :(((

Persze nem kizárt hogy csak én vagyok túlságosan rosszhiszemű.

(#13) #78693120


#78693120
törölt tag

Itt a lényeg: videós térfigyelést, ... környezetérzékelő szenzorokat
Ettől még ugyanúgy megkéselhetnek, de jól jönnek még azok az adatok...

(#14) bambano válasza Lortech (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az energiatakarékos, fényerő-szabályozásra és távvezérlésre is alkalmas lámpatestek mellett az oszlopok további intelligens funkciókat biztosítanak, egyebek mellett Wi-Fi szolgáltatást, videós térfigyelést, segélyhívást, elektromos járműtöltést, környezetérzékelő szenzorokat és programozható LED információs képernyőket.": olvassuk és értelmezzük:
- energiatakarékos: ez oké, felraksz egy nagyfényerejű led ostort, oszt jónapot.
- fényerő szabályozás: ezt nem teljesen értem, hogy minek, de biztos nagyon hasznos (nem).
- távvezérlésre alkalmas: szerinted a régi rendszerek nem alkalmasak távvezérlésre? hint: de.
- milyen intelligens funkcióra van szükség?
- wifi szolgáltatást? a jelenlegi szabályozás szerint nem tudják jogszerűre megcsinálni, akkor meg minek? pláne, hogy akinek lételeme a mobilitás, annak van mobilnetje.
- videós térfigyelés eddig is volt, de üsse kavics, ha megcsinálják rendesen integráltan, hogy ne üssön el a városképtől a bumszli hawáj felirat, akkor ezt elfogadom.
- segélyhívás?
- elektromos járműtöltést ott van értelme csinálni, ahol parkolni is szabad.
- a környezetfigyelő szenzor az a fő kamu duma, ami miatt leszóltam az egészet. mit akarnak környezetfigyelni? a forgalom figyelésére van a forgalomirányítóknak saját rendszerük. a fényerősséget, napnyugtát nem kell minden oszlopon figyelni, mert ahhoz még Budapest is elég kicsi, hogy a területe fölött nagyjából egyszerre kel és nyugszik a nap. Tehát ha Budapesten 2-3 kiemelt helyen megnézik a fényerősséget, arról lehet távvezérelni az egész várost.
- programozható led információs képernyő? minek? még több reklámot? a villamoson is van, soha senki nem nézi.

tehát kamuból odatették a szenzorokat, mert most az a divat, amik kamuból mérnek valamit, aminek a tárolására, feldolgozására majd megint el lehet verni két zsák pénzt.

az iot pontosan ugyanakkora marketing bullshit, mint a cloud volt és az is marad mindkettő. mesterségesen generál ál-igényeket, hogy yapi managgákat le lehessen húzni vele.

ilyenkor mindig eszembe jut Bödőcs meg az olimpia: "olimpiát akarunk rendezni? először egy szerdát kellene..."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

30000 hajléktalan tuti lájkolja! :D

(#16) Lortech válasza bambano (#14) üzenetére


Lortech
addikt

[...]-energiatakarékos[...]
[...]-fényerő szabályozás
Összefüggés? Azért is érdekes, amiket szintén leírtam már. Fényszennyezés, látási viszonyokhoz alkalmazkodó fényerő. Hogy ne legyen túl sok, vagy túl kevés.
"Távvezérlésre alkalmas". Ja. Fogják és egy időben bekapcsolják az összeset, aztán ki. Ez tényleg ugyanaz, mint szoftverből, szenzorok alapján automatizáltan nem csak ki be kapcsolni, hanem például fényerőt szabályozni valamint monitorozni őket?
Többiről nem írtam. Iot-re burkoltan céloztam, az okos eszközökből kialakuló hálózatokat évek óta kihasználják sok helyen, számos alkalmazási területe van már most vagy van kialakulóban.
Ezek a megoldások a jövőben szükségszerűen meg fognak jelenni minden fejlett városban, csak idő kérdése - mint minden, ez sem egyik napról a másikra fog kiforrni és elterjedni.

"az iot pontosan ugyanakkora marketing bullshit, mint a cloud volt és az is marad mindkettő. mesterségesen generál ál-igényeket, hogy yapi managgákat le lehessen húzni vele."
Cloud és iot marketing bullshit. Ne nevettesd már ki magad.

Thank you to god for making me an atheist

(#17) gabor.79 válasza bambano (#14) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Te ehhez már túl vén vagy, hogy felfogd a dolgokat, Tata! Vágod??

1, A mai világban egy dolog állandó: a változás. Biztos lehetsz benne, hogy az okososzlopok protokollja párévente változni fog, így lehet újra programozni vagy hardverestől cserélni az egészet. Ez jót tesz a nemzetgazdaságnak (a világon a legmagasabb áfával, programozói fizetések -> járulékok az égben)

2, Murphi törvényéről nem-e hallottál? Ami elromolhat, el is romlik. Ezentúl nem csak a lámpa mehet tönkre, hanem az okoskütyü is. Ez is jót tesz a nemzetgazdaságnak, több adó, több munka.

3, A kütyükkel unalmas idejükben kiválóan lehet bányászni az ingyenárammal. Sok kicsi sokra megy, Budapesten van 4200 km úthálózat, ha százméterenként van egy okoslámpa, az 42000 darab. Keresd meg gyorsan az abakuszt!

Úgy gondolom, hogy nem az ilyen előző évezredben születetteknek kéne itt osztani az észt. Új világ van, barátom!

(#18) Ixion77 válasza gabor.79 (#17) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha ezek modern lámpák lennének, lenne már bennük MI... :))

A programozás meg már nem sokáig lesz magasan fizetett, mivel rájöttek az okosok hogy az egy olyan szakma, amit 4 hónap alatt meg lehet tanítani egy bootcampban... :DDD Hamarosan átképezik a közmunkásokat és lesz itt programozó rogyásig :) Az okoslámpán fognak két hét gyakorlatot szerezni, aztán senior programozóként mennek forgalomirányítást programozni ;]
Lámpánként tízmillió igazán nem nagy áldozat ilyen nemes ügy érdekében.... :U

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Ez olyan jó, mintha az Elios szállította volna! :DD

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#20) bambano válasza Kapanyél (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és annyit is fog világítani, ha majd jól megszabályozzák :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Rive válasza Lortech (#16) üzenetére


Rive
veterán

Ez a 'szükségszerűen' manapság az egyik legsikeresebb buzzword-jelző tag nálam :DDD

Lóf@szt szükségszerű. Tisztes szakinak más se hiányzik, mint egy hibrid szoftverrendszerre felépített rongyszőnyeg jellegű infrastruktúraboglyában bugvadászni és naponta irtani a sebezhetőségeket.

Ehhez a jövőképhez képest a szimpla villanykapcsoló a megbízható minőség és az elkerülhetetlen siker iskolapéldája.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) Lortech válasza Rive (#21) üzenetére


Lortech
addikt

Olyan alapvető trendről van szó, mint hogy az 1 után a 2 jön. Vagy hogy egyre inkább mindent átsző a technológia, az automatizáció.
Szükségszerű, ez nem arról szól, hogy nekem (vagy neked) mi az igényem, vagy hogy én mit látok kívánatos iránynak, ettől függetlenül elég korlátolt lennék, ha más véleményen volnék arról, hogy merre tartunk.

Thank you to god for making me an atheist

(#23) bambano válasza Lortech (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

attól függetlenül elég korlátolt lennék, ha nem lehetne más véleményem, mint a divat, és elég korlátolt lennék, ha bemondásra változtatnám a véleményem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Lortech válasza bambano (#23) üzenetére


Lortech
addikt

Természetesen lehet más véleményed. De jól értem (nem mondtad), akkor neked az a véleményed, azt jövendőlöd az elkövetkező időkre, hogy egyre kevesebb - a cikkben taglalthoz hasonló - okosváros fejlesztés lesz a világban vagy akár Magyarországon? Vagy legalábbis értelmetlen az egész. Ha nem jól értem és egyik sem, akkor mi a véleményed ?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#25) bambano válasza Lortech (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, pont fordítva.
azt jövendöltem, hogy egyre több "okosváros" fejlesztés lesz.
és az a véleményem, hogy nettó pénzkidobás az egész.

az a véleményem, hogy csak azért tolják a szenzorokat meg az iot-ot, hogy még több vackot rá lehessen sózni azokra, akik valójában nem értenek hozzá. pár éve a cloud volt a marketing bullshit, most az iot. rá fognak tukmálni városvezetőkre, stb. olyan méréseket, adatfeldolgozásokat, ehhez szükséges hardver és szoftver elemeket, amikre nincs valós igény. vagyis kidobott pénz az egész.

egy kérdés: pár éve egy új oszlop beállítási költsége tokkal-vonóval 90 rugó volt. itt beállítottak 5 oszlopot 50 misiért, tehát ha csak az oszlop volt, akkor 10 miller/oszlop. de ha volt valami központi lom, internet kapcsolat, stb. akkor legyen mondjuk 1 miller/oszlop.

Mennyi idő alatt térül meg a fényerőszabályzáson 910 ezer forint?

Következő kérdés:
Biztos, hogy annyira okos dolog letekerni a fényerőt a közvilágításban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Rive válasza Lortech (#22) üzenetére


Rive
veterán

Olyan alapvető trendről van szó...
...mint mondjuk anno a gőz térhódítása.
Hozhatnék más példát is, de a gőzből legalább maradt egy álomvilágra való.

Nyugodtan meg lehet vele békülni, hogy lényegében az egész jelenlegi IoT csak egy buborék buzzwordje. Az adott formában teljesen életképtelen, csak a lendület tartja mozgásban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) Lortech válasza bambano (#25) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, erre írtam a másik opciót, hogy szerinted értelmetlen az egész.
Azokra, amiket leírtam, nincs valós igény? A szolgáltatóknak van valós igényük rá, hogy hatékonyabban és biztosabban tudják üzemeltetni az infrastruktúrájukat. (most jutott eszembe még egy hasznosítás, van olyan szenzor, ami az oszlop dőlését jelzi, az is hasznos tud lenni, mert nem mindegy a világítás szöge ugye, vagy esetleg előrejelezhet nagyobb problémát is). Az embereknek is van valós igényük arra, hogy minél üzembiztosabban működjön a közvilágítés, pl. kevesebb baleset legyen ezáltal, vagy jobban aludjanak alacsonyabb zajterhelés mellett, egyes statisztikák szerint a bűnözéssel is összefügg a közvilágítás hiánya, megléte.
Nyilván nem mindegy milyen áron, a megtérülés jó kérdés, konkrétumokat nem írhatok. Az biztos, hogy nagy volumennél a szoftver és az eszközök kifejlesztése előbb utóbb elér egy olyan alacsony szintet, ahol nem csak egy ilyen trendi dolog lesz, hanem gazdasági racionalitás.

1. kérdés: nem tudom a projekt valós költségeit és azok eloszlását, nem is nagyon érdekel, láthatóan te sem tudod, de látatlanban is elég nagy balgaságnak tűnik nekem 50 misit osztogatni az 5 oszlopra. Az iot eszközök filléres tételek pl. a lámpaoszlophoz képest, egy lpwan hálózat üzemeltetése 1 eszközre lebontva nagy volumennél szintén filléres tétel. Most tényleg az 5 oszlopos pilot projekttől várod az 50 milliós költség megtérülését? Volt ilyen kitűzött célja a projektnek? Aligha lehetett.

2. kérdés: annyira kell világítani, amennyire éppen szükség van rá. Nem tudom máshogy írni, eddig is ezt írtam. Nem azt, hogy tekerjük le annyira, hogy ne lássunk semmit. Hogy ezt hogyan határozod meg, abban segíthet a minél több információ a különböző szenzorok révén, meg az ML/MI további buzzwordok. :D, hogy tudja ez a szerencsétlen okos világítás, hogy mi folyik körülötte.

(#26) Rive
A gőz az eszköz volt, a cél pedig az, hogy munkát végezzen az embernek, pl. eljusson vele a-ból b-be. Itt az IoT egy eszköz, a cél az, hogy legyen egy kényelmesebb, élhetőbb, biztonságosabb világ okos otthon, okos város stb. által. Ha tényként elfogadjuk, hogy a valóban okos város, otthon stb jobb, azt nekem nehezemre esik elképzelni, hogy az IoT kikerülhető ennek elérésében. De lehet, hogy mire valóban a mindennapjaink természetes része lesz, lesz rá egy másik hárombetűs, ami koncepciójában, alapjaiban a ma IoT-nak nevezett valami.
Jelenleg az IoT egy több 100 milliárd dolláros piac, aligha okos dolog egy buzzwordként leírni. Cloud dettó.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#28) Reggie0 válasza Lortech (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igen hasznos. Pl. ha egy 100 meteres meteor tart Budapest fele, akkor eleg csak azokban az utcakban felkapcsolni a vilagitast, amit epp kitakar es hopp sporoltunk.
Kerdes csak az, hogy az oszloponkenti 10 milkat hany meteor alatt sporoljuk meg.

Na jo, sarkitast felreteve: Racionalis korulmenyek kozott vajon mennyi ido alatt sporol egy oszlop egy milkat? Ha van rajta 5kW LED es 10%-ot sporol meg az intelligens vezerles, akkor 15 ev, ha eves atlagban napi 12 orat kell vilagitani.

Esetleg lehet ra kurblit rakni es megkerni a csoveseket, hogy tekerjek amikor unatkoznak, aramszunet eseten meg a gyalogosok is tekernek neha.

[ Szerkesztve ]

(#29) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Egy dolgot hiányolok, azpedig az RGB.

(#30) mikung válasza Steve_Brown (#29) üzenetére


mikung
aktív tag

Gémerlámpa. ;]

(#31) Rive válasza Lortech (#27) üzenetére


Rive
veterán

Jelenleg az IoT egy több 100 milliárd dolláros piac, aligha okos dolog egy buzzwordként leírni.

És ilyet emberek igy a dot-com buborék után még nem egészen húsz évvel le mernek írni :W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) Lortech válasza Rive (#31) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, és a buborék kipukkanása óta ugye megszűntek az internetes / it cegek, egyre zsugorodik a piacuk. lolz. Biztosan lesz pár zakó, tisztul majd a piac, a nem életképes ötletek eltűnnek, de ettől még a fejlődés nem fog megállni.

Thank you to god for making me an atheist

(#33) bambano válasza Lortech (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aki nem tudná, annak ismétlésül: a dotkom lufi meg a kidurranása arról szólt az ezreforduló környékén, hogy akkor is ész nélkül lapátolták mindenbe a pénzt. majd kiderült, hogy egy csomó vállalkozás csak buzzword volt, érdemi teljesítmény nélkül, na ezek durrantak ki. az internet alapszolgáltatás köszöni jól van, jól volt akkor is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Lortech válasza bambano (#33) üzenetére


Lortech
addikt

Aki nem tudja, mi a dotkom lufi, mibol indult az a thread amihez hozzaszolt, mi koze a kettonek egymashoz, meg aki szokas szerint probalja elkenni a temat, nem en vagyok. Lufival csak ti szalmababoztok, en nem allitottam, hogy nincs lufi, termeszetesen egy felfutoban levo piacon van lufi, de az akkor is nagy vicc, hogy iot piac szerinted csak egy marketing bullshit, megha holnap felere is zsugorodik a piac. En trendrol beszeltem es szuksegszeru fejlodesi iranyrol, ez pedig az, hogy a wc kefeben is okos vezerles lesz evtizedek mulva, tetszik nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#35) bambano válasza Lortech (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aki nem látja az analógiát a dotkom lufi meg a mostani iot között, az te vagy.

egy csomó dolog van a számítástechnikában, ami trend, meg mostanában "fejlődési irány", de hogy szükségszerű-e, meg hogy jó-e, az már erősen kérdéses. mondjuk nem számomra, szerintem bődületes ökörség mind, amire célzok.

problémásnak érzem az emberi hülyeség ilyen magas szintjét, akiknek az iot még mindig követendő példa azok után is, hogy nagyjából minden héten van egy facebookos, google-s, microsoftos, apple-s, stb. adatbiztonsági botrány. például arról, hogy az apple-t meghekkelte egy 16 éves diák, nem is írtak itt az itkávén. iot-t isteníteni a cambridge analytica után? mi ez a marhaság?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Lortech válasza bambano (#35) üzenetére


Lortech
addikt

Látom az analógiát, csak arra akarod kihegyezni a vitát, amiről nem szólt, hogy jól megmondhasd az okosságodat szokás szerint.

"Isteníteni."
Megint nem tudod megkülönböztetni azt, hogy én mint egyén mit tartok kívánatosnak a jövőre nézve, és hogy felismerem a nyilvánvaló trendeket.
Minden héten van egy adatbiztonsági botrány, igen. Erre bezuhant a facebook látogatottsága. Ja, hát az NEM. :D

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#37) Rive válasza Lortech (#34) üzenetére


Rive
veterán

En trendrol beszeltem es szuksegszeru fejlodesi iranyrol

Magyarán, a buzzword örökkévalóságáról.

Apró probléma, ugye, hogy pillanatnyilag a tipikus IoT projekt megtérülése tíz+ év erősen 'érdekes' statisztikai optimizmus mentén: a jellemző szoftvertámogatás két frissítés de max. két év: a hardver ötéves prognosztizálható döglési aránya 80+ %.

Nyugodtan meg lehet vele békülni, hogy lényegében az egész jelenlegi IoT csak egy buborék buzzwordje. Az adott formában teljesen életképtelen, csak a lendület tartja mozgásban.
De természetese az, aki félreérti a témakört, nem te vagy :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) emvy válasza bambano (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

> pár éve a cloud volt a marketing bullshit, most az iot.

Hat ha az iot akkorat fog bukni, mint a cloud, akkor behuzhatunk egy uj strigulat a sikeres bambano-elorejelzesek koze :)

> nagyjából minden héten van egy facebookos, google-s, microsoftos, apple-s, stb. adatbiztonsági botrány

Most felsoroltad a legbrutalisabban sikeres es novekvo cegeket. Az MS a Windows Phone bukasa ota megduplazta (!) a market capjat. Google-rol meg az Apple-rol ne is beszeljunk.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39) Béééla


Béééla
őstag

Légszennyezettséget, zajt tök jó ennyire elosztottan mérni, a szabályozhatóság is, a térfigyelés nem árt, de a wifi és az ár nem annyira jó, de kezdetnek megfelel, valakinek kezdeni kell.

Bélabá

(#40) Lortech válasza Rive (#37) üzenetére


Lortech
addikt

Apró probléma, ugye, hogy pillanatnyilag a tipikus IoT projekt megtérülése tíz+ év erősen 'érdekes' statisztikai optimizmus mentén: a jellemző szoftvertámogatás két frissítés de max. két év: a hardver ötéves prognosztizálható döglési aránya 80+ %.

Nyugodtan meg lehet vele békülni, hogy lényegében az egész jelenlegi IoT csak egy buborék buzzwordje. Az adott formában teljesen életképtelen, csak a lendület tartja mozgásban.

Mert te ex-has ezt mondod. Oké. Én ebben az iparágban dolgozom, olyan megoldásokon, amik évek óta a kezdetektől profitábilisen működnek. Egyébként egyre inkább outcome based szerződéseket kötünk. A cégek, szolgáltatók tudnak ám számolni, nem lehet eladni nekik azt, ami nem hoz számukra pénzben mérhető előnyt.

Thank you to god for making me an atheist

(#41) Ixion77 válasza Lortech (#40) üzenetére


Ixion77
őstag

Én ebben az iparágban dolgozom

A hozzászólások alapján ebben biztos voltam :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42) bambano válasza emvy (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Most felsoroltad a legbrutalisabban sikeres es novekvo cegeket.": ez két dolgot jelenthet:
1. a felhasználóik zöme idióta ignoráns
2. kicsit lassan mozdul meg az illetékes hatóság, hogy rendet tegyen.

na jó, legyen neked egy 3. pont is:
3. lefizettek mindenkit, aki számít. ez utóbbi mondjuk a gdpr-on is jól látszik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Lortech válasza Ixion77 (#41) üzenetére


Lortech
addikt

Megnyerted a rádiót, te voltál az első, aki ráraboltál a baitre.
Nyugi, a hozzászólások alapján az is nyilvánvaló, hogy ki az, akinek köze nincs egyik kapcsolódó témához sem, lásd #18.

#45: lenyűgöző teljesítmény, hogy ennek ellenére is jobban ismered a másik kollégával egyetemben az iparági trendeket és megtérülési mutatókat. :D

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#44) emvy válasza bambano (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindig elvezem, amikor egy tech szektorban dolgozo valaki inkabb a valosagot gorbiti meg, mintsem az elkepzeleseit. Egyenes ut a sikerhez. :)

while (!sleep) sheep++;

(#45) Rive válasza Lortech (#40) üzenetére


Rive
veterán

Én ebben az iparágban dolgozom

Én meg egy rendesben, ahol rendesen kell megcsinálni a dolgokat és nem megoldás félig elolvasott irományokra alapozott hőbörgés után a kiderülő problémák elől tekintélyelvű érvelési próbálkozásokba menekülni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#46) bambano válasza Lortech (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

" A cégek, szolgáltatók tudnak ám számolni": kérdés, hogy kik az ügyfeleitek, és mire használják az iot-ot.

Például egy gyárban, termelő üzemben van értelme sok mindent mérni és az alapján optimalizálni. csak azt azelőtt is csinálták, mielőtt a bolond marketingesek iot-nak kezdték nevezni a szenzorhálózatot, és nem pl. dallasnak vagy i2c-nek. Például egy gyárat telerakni iot-tal, az a nagyon tipikus jó példája a buzzwordnek.

Ettől még tény marad, hogy ez a mindenhova tegyünk szenzort mánia, még a budikefébe is, ahogy írtad korábban, marhaság.

"Én ebben az iparágban dolgozom": mindenkinek az álláspontját az üléspontja határozza meg :P
egyébként attól, hogy az adott iparágban dolgozol, még nem biztos, hogy jó helyen dolgozol. én is döglött iparágban dolgozom, ettől még nem kell ál-optimizmust erőltetni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) bambano válasza emvy (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

esetleg értelmes hozzászólásod is van, vagy csak trollkodsz? melyik állításom nem volt igaz?
1. "a felhasználóik zöme idióta ignoráns": a facebook userek zöme ész nélkül tolja fel az életét a facebookra. tudod cáfolni? nem tudod.
2. "kicsit lassan mozdul meg az illetékes hatóság, hogy rendet tegyen.": a hatóságok lassan mozdulnak állításban két állítás szerepel: sokáig nem mozdultak. igaz? igaz, túlságosan békésen hagyták tombolni az összes adathörcsögöt. mostanában viszont kezdenek mozgolódni: ez is igaz, cukorhegy szenátusi meghallgatása, a választási botrányokról szóló hírek azt jelzik, hogy azért megmozdultak.

3. lefizették-e a gdpr alkotóit? ezt csak feltételezni tudjuk. vegyünk helyette egy másik állítást: van-e olyan passzus a gdpr-ban, ami túlságosan a cégek érdekeit védi, így megalapozottan feltételezhető a túlzásba vitt lobbi: igen, egyértelműen van. a gdpr preambulum 47. bekezdés utolsó mondata egyértelműen ilyen mondat.

tehát vagy hasonló szintű ellenvéleményt várok tőled, vagy csendet.

fentieket lefordítom a korábbi állításaimra: az, hogy a cloud ma jól megy, nem jelent semmit, az a lufi is kidurranhat, mint az iot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) emvy válasza bambano (#47) üzenetére


emvy
nagyúr

> tehát vagy hasonló szintű ellenvéleményt várok tőled, vagy csendet.

Ilyen stilust legyszives ne engedj meg magadnak.

A cloud mellett csomo meretgazdasagossagi erv szol. A lufi szot szerintem rosszul hasznalod -- a lufit nem a gyorsan novekvo iparagakra szoktak hasznalni, hanem arra, ami mogott nincs tartalom. Lathatolag a cloud mogott van, hiszen van mukodo uzleti modell (es az eladoi es vevoi oldalrol is jol mukodik egyelore).

> mostanában viszont kezdenek mozgolódni:

Facebook eseteben igen. Nem latom azonban, hogy a cloud-iparagat barki is vissza akarna nyesni.

> hogy a cloud ma jól megy, nem jelent semmit

Most azt az idiota strategiat koveted, mint amit a hupon szoktak? "Most vegre vege a Microsoftnak!" "Most kipukkad az Apple lufi!" "Most jon a Linux desktop eve!" ... aztan ha nem most, akkor jovore ujra el lehet mondani ugyanezt.

Raadasul a legtobb ceg/termek nem el orokke, ugyhogy egyszer tuti igazad lesz. Csak senkit nem erdekel. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49) bambano válasza emvy (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

(#44) emvy: "Mindig elvezem, amikor egy tech szektorban dolgozo valaki inkabb a valosagot gorbiti meg, mintsem az elkepzeleseit. Egyenes ut a sikerhez.": "Ilyen stilust legyszives ne engedj meg magadnak."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) dabadab válasza persil (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Amíg a város felén éjszaka képtelenség végigsétálni"

Tényleg elég nagy Budapest ahhoz, hogy egy éjszaka alatt végigsétáld a fél várost, de ennek mi köze a lámpaoszlopokhoz?

Vagy mire gondoltál?

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.