Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem lenne rossz a 10-es sem ha vékonyabb lenne és könnyebb. Jobb lenne ha a hardver ereje és a kijelző felbontása helyett a takarékosságra fókuszálnának, meg a kisebb és könnyebb akkukra. Persze lehet hogy legközelebb már én se 10-es veszek...de maradok a 4:3-nál. Talán 8 vagy 9 inch megfelelő lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#52) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Helyes, jojjenek csak a 8 colos telok. ;]

Saint: Mennyire gyors? :R

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#53) Jason19 válasza Stanley-B. (#10) üzenetére


Jason19
senior tag

Pü-be küld már el kitől szerzed be a cuccot, kössz. (Nem az epol cuccokra gondolok most.. ;] )

Amugy szerintem pont 8 col a leheto legrosszabb meret. Vagy 7 vagy 10 col, de a 8... A 10 colosnal joval kisebb, viszont nem annyira konnyu es hordozhato mint egy 7 colos... Mindketto hatranya megvan, de egyiknek sincs meg az elonye benne.

[ Szerkesztve ]

(#54) Maxentius


Maxentius
addikt

Nem rossz ötlet, de szerintem a 7" is használható méret.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#55) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Teljesen egyetértek a cikkel. Én kb másfél éve tabletet akarok venni, de egyszerűen nem volt még olyan gép, ami 8"-os és annyira jó lett volna ár/érték-ben, hogy megvegyem... Na majd most hátha beindul a piac :)

Ezzel semmi gondom nem lenne, ha bírná 8-10 óráig.

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#56) zSSeli


zSSeli
tag

Én a concorde tab play-jel vígan el vagyok fél éve, most az új nexusra tervezek cserélni a fhd felbontás meg az üzemidő miatt. A 4:3 portréban olvasni nagyon jó, főleg arra használtam, meg órai vázlatos diák olvasására, de a 7est többet tervezem hurcolászni, ez inkább otthoni használatra van. Ipad minivel szemeztem 1 hónapot, de ugyan ezért a felbontásért nem fogok +50et kifizetni, jókor jött az új n7. Am egyszer nem volt probléma a 4:3 arány miatt app optimalizáltságnál

(#57) #16820480 válasza Magnum_ (#50) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha sokat utazol, akkor kényelmesebb tableten olvasni, filmet nézni amikor vonaton vagy repülőn ülsz, mint akár egy ultrabook-on. Mondjuk egy 13"-os 1kg-os ultrabook esetében már meggondolnám, hogy tudom-e mindnehova vinni magammal, főleg ha tudna 12-13 órás üzemidőt, de addig a tablet még praktikusabb. És olcsóbb (Nexus 7 ~ 60+ ezer vs. ultrabook 3-400 ezer).

(#58) AS


AS
félisten

Nekem a 7 a jó.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59) Magnum_ válasza wertigo1984 (#52) üzenetére


Magnum_
nagyúr

repül....

de magamnak akkor sem vennék.

sheratan: rengeteget utazom, de csak autóval és én vezetek. így igazából teljesen mindegy. viszont a laposomat mindig mindenhova magammal viszem, de így, hogy csak úgy jött az ipad, így van létjogosultsága. csak tényleg nem vennék egyébként :-))))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#60) dezs520 válasza Jason19 (#53) üzenetére


dezs520
senior tag

"Pü-be küld már el kitől szerzed be a cuccot, kössz. (Nem az epol cuccokra gondolok most.. ;] )"

Geny@ vagy meg minden,és ha részben igaza is van,de azért ez a poén ütött! :)

[ Szerkesztve ]

(#61) Syl válasza danikollar (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

+1
Nekem még a 8.9-es Tab is kicsi, ezért beruháztam egy "nagy" iPad-be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62) buvartacsko


buvartacsko
addikt

"míg az Apple és a Samsung a prémium szegmensben inkább a 12 hüvelykes képátló felé kacsintgat."

LOL ezt mégis honnan vette a tisztelt cikk író? :)

(#63) Stanley-B. válasza Rickazoid (#49) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mert tabletnek sokkal jbob a 4:3 és az emberek nagyobbik része oldalra fordítva használja

(#64) Csapoati válasza Stanley-B. (#63) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezt honnan veszed, hogy jobb a 4:3-as? Mert neked jobb, vagy netalán tán van valami tény is, ami alátámasztja ezt? Ha azzal jössz, hogy mert az Apple ezzel hozta ki az iPadet, akkor az gyenge lábakon állna, mert le merem fogadni, hogy akkor is milliók vennék, ha 16:9-es lenne.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#65) halkow


halkow
őstag

ja ja veszel s4 vagy g2-öt vagy akármit 5coll az már mindenre elég nem kell ide tábla.

Alcatel onetouch idol2s the king

(#66) bigrock válasza dezs520 (#60) üzenetére


bigrock
addikt

Álljunk meg egy szóra, akkor már legyen mindenkinek jó! Mehet a publikusba! ;]

(#68) GALARDO válasza halkow (#65) üzenetére


GALARDO
addikt

Neked lehet, nekem ezek még mindig egérmozik.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#69) wertigo1984 válasza GALARDO (#68) üzenetére


wertigo1984
őstag

:D +1

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#70) Rickazoid válasza Stanley-B. (#63) üzenetére


Rickazoid
addikt

<Szerintem>
Elhiszem, hogy van, akinek az jobban tetszik, de én akkor se értem, miért gondolják sokan jobbnak. Nem látom benne a logikát. 4:3 képarány, ráadásul elfordítva... Szerintem nem véletlen, hogy a legtöbb monitor ma már 16:9 aránnyal kapható. Kényelmesebb a szemnek, hisz oldalra sokkal nagyobb az "aktív" látómeződ, mint vertikálisan. A kijelzők meg ezt hivatottak tükrözni, még ha kisebbek is. A telefonok is csak az egy kezes használat érdekében lehetnek kivételek.
</Szerintem>

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#71) Totheground válasza Rickazoid (#70) üzenetére


Totheground
addikt

A 16:9 képarány a filmeknek jó, meg érzésre jobb ránézni. De egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány weboldal és/vagy program használja ki a teljes szélességét ezeknek a monitoroknak úgy, hogy 40% nem holttér. Hacsak nem pakolsz mindent egymás mellé valahogy így

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#72) Syl válasza Rickazoid (#70) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem van mindkét képarányú tabletem és szerintem mindkettőnek van létjogosultsága. A 16:9 filmekhez, youtube videókhoz ideális, a 4:3 meg olvasáshoz. Fektetett formátumban az ipaden sokkal jobb gépelni. Magasabbak a gombok, több hely van a billentyűzet felett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73) Tigerclaw válasza Csapoati (#64) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ha valaki nem kifejezetten filmek nézésére veszi a tabletet, jobban jár a 4:3-as képaránnyal. Egyszerűen jobb az, hogy nagyobb részt látsz a weboldalból, a magazinból, vagy a dokumentumból amit készítesz, vagy olvasol. Magazinok és könyvek oldalait is jobb nézni rajta, mert az eredeti oldalarány ahhoz áll közel

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#74) Rickazoid válasza Totheground (#71) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem a szöveges tartalom, ami a weboldalakon is domináns még, egy speciális eset. Mivel gyerekkorunkban alapvetően A5-ös vagy A4-es könyvekből tanultunk olvasni, illetve hosszú ideig még azokat használtuk, így természetesnek hat, hogy minden szöveges tartalom elhelyezése vertikálisan kell, hogy hosszabb legyen, különben nem tudjuk áttekinteni. Illetve az egérrel való görgetés is lefelé tűnik logikusabbnak, ha már arrafelé tekerjük a gombot, valamint a szöveges linkek elhelyezése is áttekinthetőbbnek tűnik, ha egymás alá vannak pakolva.
De ez szerintem csak megszokás kérdése. Nekem nem egyszer megfordult már a fejemben, hogy valamelyik weboldalamat kísérletképp át kéne rendezni horizontális görgetésűre, hogy jobb legyen a helykitöltés. Csak nincs rá időm, az elejéről kéne újraírni, ráadásul nem is vagyok valami jó a webtervezésben.
De jelenlegi példa a Win8 "Modern" UI-ja. Ott pont ezt a megközelítést használják, hogy horizontálisan szélesebbek a monitorok, tehát úgy is kéne görgetni. Az alapötlet jó is lenne, ha nem csak érintőkijelzőre optimalizált verzió létezne.. persze ez is szubjektív, van, akinek pont az tetszik még 27"+ monitoron is.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#75) zsoltti válasza Rickazoid (#74) üzenetére


zsoltti
senior tag

szerintem meg ne irj szürkébe mert nemtom elolvasni.

(#76) Csapoati válasza Tigerclaw (#73) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem ne mondd, 4:3-asom van. :) De filmezőknek (esetleg játékosoknak is) jobb választás lehet a 16:9.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#78) GALARDO válasza halkow (#77) üzenetére


GALARDO
addikt

Pontosan. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#79) waterphone válasza #16820480 (#16) üzenetére


waterphone
tag

Egyetértek. hetekig járkáltam a MM-be és próbálgattam, fogdostam, nyomkodtam, nézegettem a különböző méretű tabokat, és nekem is a 8 col körüli méretűek a legkényelmesebbek. Vettem is egy Concorde TAB PLayt....

(#80) waterphone válasza zsoltti (#75) üzenetére


waterphone
tag

én sem szeretem ezt az olvashatatlanságot.
http://contrastrebellion.com/

[ Szerkesztve ]

(#81) P84 válasza Csapoati (#13) üzenetére


P84
csendes tag

Lehet ezen kuncogni de az Apple csak átgondolt terméket dob piacra, míg pl délkoreaból vagy 50 féle kijelző méret és felbontás variáció érkezik. Az nagyon hasznos.

(#82) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A méretre visszatérve ha valakinek a mobilitás és a tartalomfogyasztás az elsődleges, akkor a kisebbek valók neki, de ha valaki inkább csak otthon használja, vagy tartalom előállításra, esetleg iskolai használatra, az jobban jár a nagyobb méretű tabletekkel. 10 inch felett viszont az ultrabookok már jóval hasznosabbak...ezért se hiszem hogy akár az Apple, akár a Samsung tényleg tervezne 12 inches tabletet.

Össze kell nézni, hogy mennyiért adnak egy hasonlóan felszerelt ipadot és egy 11-es macbook airt.

A 128GB-s wifi only ipad 800 dollár
A 128GB-s wifi + cellular 930 dollár
A 128GB-s macbook air 999 dollár.

Már ezek a tabletek se versenyképesek, egy nagyobb és valószínűleg drágább tablet meg jóval drágább lenne mint egy air.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83) dontpanic


dontpanic
tag

Na végre. Mióta mondom én ezt?! 4", 4:3-as képarány, 400g alatt. És az ipad mini előtt is létezett már, csak valamiért elfelejtődöt. Remélem lesz majd választék, mert most még elég gyenge a felhozatal.

(#84) Csapoati válasza P84 (#81) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Bántanak téged? Vagy netalán zavar, hogy lehet válogatni?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85) zsoltti válasza Csapoati (#84) üzenetére


zsoltti
senior tag

Hagyjad csak, apple fanok... :U

[ Szerkesztve ]

(#86) Agro válasza P84 (#81) üzenetére


Agro
senior tag

Az az 50 féle kijelző méret 50 különféle réteget tud kiszolgálni nem csak egyet. Többek közt engem is és a szük baráti körömben mindenki mást is. Mi hálásak vagyunk érte.

Úgyhogy igen, nagyon hasznos!

(#87) Tigerclaw válasza P84 (#81) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, tagadhatatlan hogy az Apple-nél átgondolják, de ez csak azt jelenti, hogy alkalmazkodnod kell ahhoz amit ők gondolnak, legyen az hihetetlen jó, vagy akár bűn rossz. Sosem foglalkoznak a piac és a saját vevőkörük igényeivel és véleményével. Gyakorlatilag a szerencse dönti el, hogy épp egy hullámhosszon vagy velük, vagy sem...vagy az történik hogy a user annyira gyenge akaratú, annyira nem tudja hogy neki mi a jó, hogy alkalmazkodik hozzájuk. Ez utóbbi a legrosszabb. Neki az a jó, ami a többségnek jó. Amikor bemutatták az iOS7-et, a véleményalkotó netes portálok lehúzták és a többség asszisztált ehhez...most hogy állítólag a statisztikák szerint a többségnek már tetszik, most az lett a követendő vélemény. Ha jól emlékszem, anno a W8-ról is rengeteg pozitív statisztika KÉSZÜLT, aztán akkorát bukott mint az ólajtó. (igaz a windows userek átlagos emberek, akik nem tudják, hogy ki lett hirdetve az új trend, fel lett vázolva a jövőbe vezető vízió, amit követniük kellene. Nem tetszik? Nem... náluk így működik a dolog.

Azt se kell elfelejteni, hogy az új iOS-t, az új OS X-et, W8-at nem feltétlenül azért telepíti valaki mert tetszik neki. Ha használni akar valaki egy új appot, szoftvert, amihez alapfeltétel az új rendszer, akkor nincs sok választása.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88) Totheground válasza Tigerclaw (#87) üzenetére


Totheground
addikt

"Sosem foglalkoznak a piac és a saját vevőkörük igényeivel"

Oh wow...

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#89) korpicschess válasza Totheground (#88) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát nem is vesz Apple terméket senki manapság...

;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#90) gusthy


gusthy
veterán

Ami azt illeti, sok tablet elfogyasztása után arra jutottam, hogy valóban messze a 8" körüli 4:3 méret a legideálisabb. (És nem Apple, amit használok.) Persze ez nyilván szubjektív, ennek is vannak hátrányai, pl nem fér el kényelmesen egy kabátzsebben.

[ Szerkesztve ]

(#91) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát lehet ők így látják, én bevállaltam a méretesebb teló + noti kombót... így a tábla dolgot kihagytam, vagyis volt, 7 colos, de kb 1 hónapot... Nehéz volt, kényelmetlen volt cipelni is...

@P84: lefedik a piaci igényeket, már ez is baj :D , semmi se jó a pórnépnek, de majd biztos lesz egy gyártó aki feltalálja ismételten a spanyol viaszt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Nekem kindle fire hd 7 van...szerintem jó a hét col.
Ha azt nézzük,hogy mobilban 4.3 col a mini,akkor
7 col a megváltás... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.