Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roberto02


roberto02
tag

Most biztos fogja a fejét az Apple,hogy nem védette le ezt a képernyőméretet. ;]

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#2) Apika válasza roberto02 (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ki tudja? Lehet, hogy már fogalmazzák a beadványt... ;]

(#3) laiser válasza roberto02 (#1) üzenetére


laiser
csendes tag

Vigyázz mert ebből durva flame lesz ;] amúgy barátomnak van és szvsz tényleg kényelmesebb ez mint a 10 vagy a 7 col

42 az életem értelme

(#4) HawerKing


HawerKing
őstag

Ha van egy jo eros tapis telod felesleges a tab, akkor inkabb egy ultrabook + penzert

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#5) laiser válasza HawerKing (#4) üzenetére


laiser
csendes tag

egy telefon szerintem nem tud kiváltani egy táblagépet, még az 5 6 colos csodák sem, ultrabookok meg drágábbak az átlag táblánál

[ Szerkesztve ]

42 az életem értelme

(#6) Totheground válasza roberto02 (#1) üzenetére


Totheground
addikt

Unalmas, ezeszer ellőtt troll az első postban egy olyan hírnél, amiben elhangzik az Apple neve, pipa.
Továbbléphetünk?

Szerintem a 12 inch mar túl nagy tabletnek. A kissebbik Air is csak 11 inch... Egyeltalán létezik említésre méltó 12" tabet?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#7) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Szerintem is jobban használható a 8", mint a 7".
Ettől függetlenül 7"-es tabom van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) HawerKing válasza laiser (#5) üzenetére


HawerKing
őstag

Akkor próbbáld ki! Felesleges mindkettő főleg ha mindkettőn ugyan olyan os van. Ha van egy erős droidos telód azt használod netezni, zenelni stb aztan veszel egy eros tabot s onnantol a telod mar hanyagolod vagy forditva s igy az egyik felesleges. En igy voltam vele

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#9) aizen92 válasza HawerKing (#8) üzenetére


aizen92
addikt

egyetértek és osztom a véleményt. mindig is akartam tabletet de rájöttem h ugyanazt kapnám nagyobb kijelzővel. talán akkor vennék ha lenne akkora app supportja a droidos tábláknak mint az ipadeknek.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

ezt is az Apple tudta, hogy mi kell az embereknek.
többiek meg másolják, mint mindent.

(#11) GeryFlash válasza Stanley-B. (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

Azt hittem irónia, de aztán ránéztem az aláírásodra... Remélem azok az új cuccok amik az iOS7-ben lesznek bejönnek majd, a 80%-a alap dolog droidban, szóval akkor ki másol kit?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) danikollar válasza elpatkorado (#7) üzenetére


danikollar
őstag

Nem próbáltam még 8"-ost, de az 7" az nekem kicsi volt. A 10.1" teljesen jó volt.

(#13) Csapoati válasza Stanley-B. (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Fannntasztikus. El tudom képzelni, ahogy több évi kutatómunka után elégedetten kelnek fel a mérnökök a gépeik elől, hogy "na, most megalkottuk a tutit". Nyilván semmi köze nem volt ahhoz, hogy mások előhozakodtak a 7 collos táblákkal, mikor az Apple még vígan csak 9,7-est gyártott. Az ócska trollkodásért kapsz egy szép piros almát, de harapásnyom nélkül. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) Paul119 válasza Stanley-B. (#10) üzenetére


Paul119
addikt

Hat ezen egy jot rohogtem :D mindig jo ilyen baromsagokat olvasni :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#15) Daczy


Daczy
aktív tag

A 7 inch sosem volt ideális méret, főleg nem 16:10 (és társai) aránnyal. Személy szerint a 10 inches gépeknek látom létjogsultságát, leginkább 4:3-mal, mert ezek alkalmasak böngészésre leginkább.

(#16) #16820480


#16820480
törölt tag

Na, én már régen tudtam, hogy ez a méret a jó, remélem egyre több gyártó kezd majd el olyan 8,3-8,5" méretben tablettát gyártani! A 7" kicsi, a 10" meg nagy már számomra.

(#17) GALARDO


GALARDO
addikt

Számomra biztos nem, túl kicsi.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#18) gebro


gebro
aktív tag

Ezek szerint még érdemes várnom a tablet vásárlással, mert 8-as felelne meg a legjobban.

(#19) Angel1981 válasza roberto02 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Ott a pont! ;]

(#20) Mokó


Mokó
aktív tag

már vártam hogy végre hivatalosan is alátámasszák az elképzelésem...

(#21) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Na végre észrevették ezt is... :))

(#22) Gadgetfan_ válasza HawerKing (#8) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Felesleges mindkettő főleg ha mindkettőn ugyan olyan os van. Ha van egy erős droidos telód azt használod netezni, zenelni stb aztan veszel egy eros tabot s onnantol a telod mar hanyagolod vagy forditva"

Ez csak akkor igaz, ha Androidos vagy. Az Apple-nél nem ugyan azt kapod tabletre mint telefonra. Ott az iPadekre külön alkalmazásokat írnak, tablethasználatra optimalizálva a dizájnt, az ergonómiát és a tartalmat is, és nem csak egy felnagyított telefonos alkalmazást kapsz.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#23) #16820480 válasza Gadgetfan_ (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyon halkan merem csak megjegyezni, hogy már droidon is megírják szépen a jobb alkalmazásokat. Egy fajta mérce ez, aki igényes fejlesztő, az mindkét rendszeren képes normálisan megírni a cuccát. :U

(#24) danikollar válasza #16820480 (#23) üzenetére


danikollar
őstag

Ez így van. Attól függ, elég igényes-e a munkájára a fejlesztő, nem a platformtól.

(#25) sanyijedi válasza Stanley-B. (#10) üzenetére


sanyijedi
őstag

hahaha, de aranyos :D

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#26) zsoltti


zsoltti
senior tag

8.9" tabnak kéne folytatása, nekem az a méret a tökélestes

(#27) Touch-ko válasza GeryFlash (#11) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem akarok vitatkozni es csak ennyit irnek le:
-iPod
-iPhone
-iPad
iTunes &AppStore

Ez az elmult 10 ev 'termese' ami megvaltoztatott eleg sok dolgot.

A temahoz szolva:

iPad hasznalata mellett (tobb mint 2,5ev) hozzank kerult rgy 7''-os tablet is.
Nekem valahogy kicsi raadasul 16:9-es atloval bir ami borzaszto.
Samsung es Android van rajta, es igaz bar rosszabra szamitottam, de a kepernyoatlot temintve maradnek az iPad-nel.

(#28) vanye válasza #16820480 (#16) üzenetére


vanye
senior tag

Egy csomó YouTube-os Nexus 7-es review-nál elhangzik, hogy a 7 colos forma mennyivel hasznosabb, ha hordozhatóságról és kézbevételről van szó. Ugyanakkor a 4:3-as kialakítás meg nyerőbb, mint a szélesvásznú kép, ha böngészésről van szó. Csak épp ez esetben egy mérethatár felett óhatatlanul kiszélesedik a tablet, ez kivédhetetlen.

Stern des Südens!

(#29) saelin


saelin
veterán

Nekem semmi bajom a 7"-es tabom méreteivel, egy 10"-es samsungról váltottam, mert nekem fontos szempont (lett) a hordozhatóság. A nyolc coll nálam ott bukik el, hogy 4:3... és szeretek filmezni a tabon ágyból/fotelből, amire a 16:10 tökéletes. A film ipar letojja a 4:3-at, rádásul a jövőben jöhetnek a 21:9-es televíziók és filmek...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30) Totheground válasza saelin (#29) üzenetére


Totheground
addikt

De egy pöcsöm 7" tabletnél már nem az ad vagy vesz el az filmélményből, hogy milyen a képarány. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#31) #16820480 válasza vanye (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha jobban használnák ki a képernyőt, akkor lehet, hogy nem lenne olyan rossz a 7", de jelenleg droidon az új landscape mód borzasztó. Egyébként ezen már a képaránnyal is lehetne sokat segíteni, egy 15:9 vagy 16:10 már jobb lenne sokkal.

(#32) lilp válasza Totheground (#6) üzenetére


lilp
tag

voyo a15 [link]

(#33) saelin válasza Totheground (#30) üzenetére


saelin
veterán

De! Engem kimondottan zavar a fekete csík alul felül, lehet nyújtani vagy zoomolni a videót, de az nem megoldás. 7 collos (16:10) tableten több részlet látható a 16:9-es filmből, mint a nagyobb 4:3-as kijelzőn. A képernyőt az előbbin kitölti teljesen, míg az utóbbin nem. Te magad utaltál rá, hogy ez miért fontos: mert kicsi a képernyő.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#34) Totheground válasza lilp (#32) üzenetére


Totheground
addikt

Aláhúznám az említésre méltó részt. :DDD

@Saelin

Lehet, hogy többet látsz, de attól még egérmozi, és nem sok élményhez vezet. Azaz a semmi kétszer véve is semmi. Legalábbis és tuti nem vetemednék tablet méretben filmézésre, mert ahhoz bele kellene tolni a pofámba, azt meg nem szeretem. :)

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#35) Taranti


Taranti
senior tag

"4:3 képarány a legmegfelelőbb" Hát igen, régóta mondom, hogy valamilyen kompromisszumot mindegyiknél kell kötni. Aztán valahogy mindig visszatérünk a jó öreg 4:3-hoz, mint leginkább működőképes alternatívához. Azt mondjuk őszintén remélem, hogy a 21:9-et nem akarják 7-8" méretben letolni az emberek torkán. Persze, filmnézésre biztos jó lenne (mittudomén), csak amíg a filmet sikerül elindítani....

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#36) Touch-ko válasza lilp (#32) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem itt bukik el az egesz. Egy tablet mobil eszkoz, es egy ekkora kijelzohoz nagy meret is tarsul.
Itt nem beszelhetunk konnyen hordozhato eszkozrol, es az atlag userek -mint a fenti cikk is emliteti- nem nagyon vennenek nagyobb eszkozt.
Szerintem ennek a termeknek tul sok letjogosultsaga nincs.

(#37) Csapoati válasza Totheground (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Lehet meglepően hangzik, de más meg nézné 7-8 collon is. Attól, hogy neked nem fekszik a dolog, pár millió potenciális vásárlónak meg igen, ezért fognak is még ilyen képarányú tableteket kihozni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) oceanrush


oceanrush
senior tag

Ma en nagyon szemeztem egy Acer W3 8.1"-os Win8-as tablaval. 7-8 ora uzemidot irnak neki a neten, szerintem az eleg korrekt, plusz teljes erteku Win8 fut rajta.

(#39) fuze


fuze
őstag

Eleinte teljes mértékben elkötelezett voltam amellett, hogy ha egyszer beszerzek egy tabot, akkor 10 col. Viszont a Nexus 7 megjelenésekor rá kellett jönnöm, hogy (nem, nem az iPad mini megjelenésekor :))) a 10es táblák nem érik meg annyival több pénzért mint a kisebb társaik. Persze én egy 40 000 Ft lélektani határral gondoltam át ezt a dolgot.

Sokáig semmiféle tableten nem gondolkodtam, azonban egy kínai webshop leértékelésének következtében rendeltem egy Chuwi v88-at, ami biztos vagyok benne, hogy semmiben sem fog elmaradni az iPad minitől vagy a Nexus 7-től. (Na jó árban igen :U )

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#40) Totheground válasza fuze (#39) üzenetére


Totheground
addikt

"Chuwi v88-at, ami biztos vagyok benne, hogy semmiben sem fog elmaradni az iPad minitől vagy a Nexus 7-től"

Jaja, egészen biztos. ;]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#41) fuze válasza Totheground (#40) üzenetére


fuze
őstag

Na jó ez a mondat tényleg kicsit hülyeség, de 38-ért nagyon bitang kis gép :DDD

adms.hu | UI Designer

(#42) banhammer


banhammer
veterán

12" mar nagyon nagy.
Neha meg a 10.1" is sok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) Pete55555


Pete55555
addikt

1 hete írtam le ugyanezt az egyik 8-as tab topikjába... tök jó, hogy rájönnek, a 7" 16:9 használhatatlan...

...Szeretem leracsniztatni...

(#44) korpicschess válasza fuze (#41) üzenetére


korpicschess
veterán

Annyiért már inkább egy használt Nexus 7, nem pedig egy ilyen.. Pláne ilyen képaránnyal droid.. háát.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#45) fuze válasza korpicschess (#44) üzenetére


fuze
őstag

Nekem jobban bejön a 4:5 tabletnél. Ez 8 col és nem 7, ráadásul nem gagyi, hiába kínai. Nem vakon rendeltem, utánanéztem rendesen :) Egyébként sincs használtan ennyiért nexus

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#46) korpicschess válasza fuze (#45) üzenetére


korpicschess
veterán

Ami 4:3 akart lenni gondolom. :) Persze, emiatt a képarány miatt bőven nagyobb, akárcsak az iPad Mini. Viszont ott ez a képarány van régóta, nemtudom droidon az appok mennyire toleránsak (no de ez az én nemtudomságom).
Amúgy 35-40-ért van simán, igaz csak 8 gigás ami elég kicsike. Majd ha már az új kapható lesz.. :)

Amúgy bocsi, no offense, mindenki azt vegye, ami neki a legmegfelelőbb. :) Én sem gondoltam, hogy iPadnél fogok kikötni, de a 7" (16:9) nagyon kicsi lenne, szóval nálam azért sem volt opció, illetve le is beszéltem magam hamar róla.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#47) fuze válasza korpicschess (#46) üzenetére


fuze
őstag

Pontosan az akart lenni :B Én imádom ezeket a kínai csodákat, mert az ár-érték arányuk verhetetlen. Ha androidról van szó, én szinte csak Kínában gondolkodom. Nekem ezek a készülékek nem érnek többet 40-45 000 Ft-nál. Tehát jól mondod, én azt veszem ami nekem a legmegfelelőbb :)

Tesztek alapján, nem durcáskodnak a 3d játékok sem a képarány miatt

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#48) Polllen


Polllen
nagyúr

Igazából max az áruk miatt vennék ilyet egy 10"-s helyett&nem a hűde kafa méret miatt.

Nekem jó a 10".

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#49) Rickazoid


Rickazoid
addikt

"Az Apple szintén a 7,9 hüvelyes képátló mellett tette le a voksát, ráadásul a 4:3-as képarányának köszönhetően az iPad mini 36 százalékkal nagyobb kijelzőfelülettel bír, mint a 7 hüvelykes konkurensei."
Nem, nem a képarány miatt nagyobb a felülete, hanem mert nagyobb.

Amúgy tény, hogy a 8" jobb, mint a 7", de inkább a 10"-os gépek áraival nem kéne elszállni.
Azt mondjuk nem tudom sokan miért szeretik a 4:3-at, illetve miért akar bárki az oldalára fordítva használni egy tabletet. Értsd: mint ahogy a telefonokat használják, csak ott az a normális.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#50) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Csajom odaadta az ipad minijet, hogy hasznaljam.. Szep es jo, de valahogy a telefon-ultrabook kombo nekem eleg, csak azert, hogy ebredes utan az agyban 5percig hasznaljam a tabletet, magam nem vennek, igy persze jo :-))))

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.