Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Vélemény?

All→M8

(#2) #56573440 válasza callmeakos (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

részben igazuk van a srácoknak. túlpörgött emberek is vannak.

de abban viszont nagyon tévednek hogy közterületen bármit lehet csinálni, a videóban is van pár utalás hogy rongálás is történt, valszeg slideolgattak a padokon meg a padkákon, amivel ha tetszik ha nem szépen meg lehet darálni a felületet (plussz én is ültem már bele "levaxolt" élbe, szidtam is az annyát a köcsögnek)

engem nem érdekel ha a ház előtt ugrál, csinálja, de ahogy felteszi a padra a lapot lemegyek és a sarokig rugdosom.

most láttam hogy műemlék padkát is behúztak... szerintem ez sem normális egyébként...

[ Szerkesztve ]

(#3) callmeakos válasza #56573440 (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

padok oké. lekopik a festék. de a kő? meg ez a zajongás. mintha a deszkások akkora hangot csapnának mint 1 markológép.

All→M8

(#4) Tomaaasz válasza #56573440 (#2) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

A jó kis debreceni emberek.

Én is deszkáztam pár éve, csak egy lábtörés miatt nem igazán működik rendesen a lábam...
Mi is folyamatosan sírtunk egy rohadt parkért a város határában, és volt vagy 8 éve ez. Minden ilyen nem problémát megoldott volna. :U

Oda mentem, ahol vagyok!

(#5) Mr X válasza callmeakos (#3) üzenetére


Mr X
veterán

Rohadt idegesítő tud ám lenni, mikor az ablakod alatt folyton csattog a kerék.

Hozzáteszem, nekem nincs bajom velük. Este 10 után ne csinálják ablak alatt, addig felőlem nyugodtan.

(#6) #56573440 válasza callmeakos (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

kő? attól függ mit csinálsz. ha csak a lap ér hozzá értelem szerűen nem sok, de ha a felfüggő, akkor azért a peremén elég jellegzetes nyomot tud hagyni.

tudod hogy vagyok ezzel? mint a graffitivel. lehet ott csinálni ahol senkit nem zavar. vannak a környékemen is olyan korlátok, régi beton "virágcserepek" amiket senki nem sajnál, azokat lehet zúzni ezerrel, de műemlékek márványlépcsőin, múzeumok területén (minigolfpályán wtf?) nemár. még jó hogy elhajtják onnan. nekem sem tetszik.

a zaj meg mondom teljesen szubjektív, engem nem zavar, de tény hogy vannak akik nálam érzékenyebbek esetleg erre. minden bizonnyal lehet találni olyan helyet aminek mind a felülete, mind a környezete megfelel az adott sportnak ;)

egy jó példa erre: cimborákkal dirt ment egy tömböházas rész szélén sokáig. volt egy kis domb, a végén egy kis kidobóval, el lehetett lenni vele. egy idő után azért zavartak el minket mert kikopik a fű (a környéken nem volt), és zajongunk (nem igaz). kicsit messzebb az egyik út mellett volt egy susnyás rész, senkié kb, pár lapát, 5 nap délutánonként meló, és olyan lett amilyen soha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) h3lios


h3lios
addikt

A nyuggerek azt hiszik, hogy mert öregek úgy beszélhetnek másokkal mint a kutyákkal szokás. A deszkásoknak adok igazat 100%-ig. A zaj kérdés meg max 10 óra után jöhet szóba, szóval én a helyükben megmondtam volna a vénembereknek, hogy várjuk a rendőröket csak tessék hívni. Az agyamat el tudom dobni az ilyenektől, fenyeget össze vissza, de amikor másnak előadják akkor ők a szegény kisnyugdíjjasok akiket bántanak...
Nekem is volt tapasztalatom az ilyenekkel, kis utcában labdáztunk este 6-kor és kijön az öregasszony, hogy takarodjunk el a halál f*szára mert szól a fiának. Meg is vártuk elkezdett balhézni, aztán amióta a rendőrök őrizetbe vették azóta nagyon nem szokott keménykedni. :W

B-tag: H3lios#2825

(#8) albert8


albert8
addikt

Itt a legfőbb gond, hogy nincs hely ahol csinálni tudják. Én is tapasztalom, bár más sportban.
Ha esetleg van is egy park az pedig 1 egész városnak kevés. Igy ők is a városba szorulnak ahogy a bringások is.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9) #56573440 válasza albert8 (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

persze ez 10 éve is probléma volt... de tényleg el kell hinnem hogy egy nagyobb városban nincsen elhagyatottabb hely ahol eltűrik? egy aluljáró és annak környéke pl? tényleg sokmindent elhiszek de hogy csak és kizárólag a tömbházak között lehet ezt művelni pl azt nem (ahogy a videóban is 90%-ban ilyen helyekről küldték el a srácokat.)
számomra ez a videó tényleg úgy jön le, hogy az egyik oldalon néhol idegbeteg nyugdíjasok ordibálnak olyan srácokkal, akik a tömbházak között, padokon, sétálóutcán szobor talpazatán deszkáznak. a reakciók tényleg erősek, de én tényleg úgy érzem helyenként hogy erősen "provokálták" is a helyzetet.

ezt mondjuk nem sok idő összedobni, nem évekről beszélünk.

(#10) albert8 válasza #56573440 (#9) üzenetére


albert8
addikt

Persze részben igazad van, de a mai társadalom már csak ilyen és rosszabb is lesz sajnos.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#11) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

VP-ben megoldották, lett egy saját kis kori pálya a belvárosban. :)
Egyik hősök klippben benne is talán.

A videóval kapcsolatban. Tényleg vannak érdekes arcok, ilyen miatt felkapják a vizet...hogy, mert hangos.

A pados, műemlékes dologban egyet értek. Én ott egyből eltörtem volna a deszkákat.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12) mercenaire válasza #56573440 (#9) üzenetére


mercenaire
tag

Sziasztok. Nálunk Miskolcon építettek a deszkásoknak egy pályát egy régi gyár területén.Sokan járnak oda és az idősebbeket sem zavarják. Gyakran rendeznek ott különböző versenyeket is. Mindenhol követendő példa lehetne :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#13) #56573440 válasza mercenaire (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

ennyi :R

(#14) Иван


Иван
őstag

Megértem azokat az embereket, akiket zavar.

Nem is ez a gond, mert mondja el, hogy nem szeretné ha ott deszkázna. Viszont a legtöbb olyan alpári stílusban teszi, műveletlen, tahó parasztok, hogy már sajnálom őket.

Elején a bácsi volt a legjobb arc, aki banánt osztogatott a trükkökért :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) Kephamos


Kephamos
addikt

Nincs semmi bajom a deszkásokkal, de tapasztalatom szerint sokuk azt hiszi, hogy mindent megengedhet magának (valószínűleg kapcsolatban van a sport miliőjével). Deszkázzanak, nincs is azzal baj, azonban tényleg hangos, tényleg tönkretehetik az utca egyes részeit és veszélyes lehet másokra nézve is. Ezt tudomásul kell venni és felelősséggel fogyasztani a deszkát is. :)

(#16) Иван válasza Kephamos (#15) üzenetére


Иван
őstag

Hát szerintem alakítani kell nekik ki helyet, ahogy pl a graffitiseknek, és akkor mindenki jól járt. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mivel tudomásom szerint nem túl sok normális alternatíva van a deszkások, korisok számára, így igazán nem tudom őket hibáztatni.
Az meg pozitív, hogy legalább valamit mozognak/sportolnak szvsz.

A rongálásos esetek mondjuk valóban problémásak. Mondjuk egy járdakő/padka egyéb azért elég nehezen kopik el, de egy pad/faanyag ilyesmi esetében már problémás a dolog, abban igazat adok.

- http://pazsitz.hu -

(#18) #56573440 válasza PazsitZ (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

a kő is komolyan sérülhet a deszkának is van lendülete, az ugrás után nem feltétlenül óvatosan teszik le a deszkát az élre, és ha a fém felfüggesztés lekoccan ott nem a kopás a gond, hanem hogy letörhet a játdakő pereme is.

tizenévesen nem keveset lógtunk cimborákkal ilyen helyeken, tapasztalat ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) eddie17


eddie17
addikt

Úgy látszik ez a "baltával feldarabolom" ilyen népi szokás. Minket is ezzel fenyegettek sok éve, amikor űztük ezt a sportot.

(#20) Kephamos válasza eddie17 (#19) üzenetére


Kephamos
addikt

Meg kell értened őket is. Az emberek még sem igazán ismerik a sportot. Nincs benne a köztudatban igazán. Az ismeretlentől pedig félnek az emberek általában. A baltát viszont ismerik. :DDD

(#21) PazsitZ válasza #56573440 (#18) üzenetére


PazsitZ
addikt

Elhiszem, nekem nincs tapasztalatom ezzel. Bár mindig is tetszett, de végül sosem űztem ezt a sportot, most már valószinűleg nem is fogom :) .
Ez mondjuk nem jó hír, de valahol őket is megértem, mert kialakított hely hiányában mit csináljanak...

- http://pazsitz.hu -

(#22) Kephamos válasza PazsitZ (#21) üzenetére


Kephamos
addikt

Mondjuk ez elég demagóg hozzáállás. Valaki szeret lövöldözni, de nincs a közelében lőtér, akkor menjen csak ki az utcára lövöldözni? :F

(#23) PazsitZ válasza Kephamos (#22) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát lehet. De azért érzed, hogy a példád szélsőséges.
De vegyük a példádat. Ha tegyük fel a közelben sehol sincs lehetőség lőni és valaki kimegy a városszéli erdőbe, körültekintően hódolni a lövészetnek, nem igazán tudom hibáztatni.

- http://pazsitz.hu -

(#24) Kephamos válasza PazsitZ (#23) üzenetére


Kephamos
addikt

Oké, de a gördeszkával lakóövezetekben nyomulnak. Zajos, mint annak a rendje. Képzeld el, hogy egész nap a gözdeszkazúgást hallgatod.

(#25) madgie válasza Kephamos (#24) üzenetére


madgie
titán

Ja, megvan. Bringások is. Nem zavar (nappal), valahol nekik is lenniük kell. Arra viszont már bepöccenek, mikor éjfél körül is mennek körbe-körbe a robogóval, jól meghúzatva, megállás nélkül (egy parkról van szó). Ha meg lemegyek normális hangnemben szólni, akkor nekik áll feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#26) #56573440 válasza PazsitZ (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

az elejétől ezt mondom. a videóban szinte végig tömbök lábában verték magukat. ott persze hogy zavarhatnak a környező 100 emberből 1-et és az anyázni fog jó eséllyel. bezzeg ha kimennek egy kicsit nyugisabb környékre, ahol a "népsűrűség" alacsonyabb, elhagyatottabb, ott kutyát nem érdekli mit művelnek éfjél után sem. egy faluban persze nincs sok választás, de egy városban tuti van rá lehetőség. csak lehet hogy addig is menni kell, nem csak lesétálok és kezdhetem is.

(#27) Mr X válasza #56573440 (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Azzal is számolj, hogy a talaj minősége elég kevés helyen alkalmas deszkázásra.

(#28) #56573440 válasza Mr X (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem azt mondom hogy murván kell tolni. de remélem te is belátod hogy nem az az egyetlen út amit a videóban látunk :R mondjuk egyik oldalról sem. mert el lehet küldeni valakit úgy a vérbe ahogy a legtöbben tették, vagy úgy, hogy már alig várja hogy indulhasson ;)

(#29) Kephamos válasza #56573440 (#26) üzenetére


Kephamos
addikt

Könnyen lehet, hogy 100-ból 70-et zavart, csak nem szóltak, mert még tűrték a dolgot.

(#30) Mr X válasza #56573440 (#28) üzenetére


Mr X
veterán

Persze, nem is azt mondom, hogy jól teszik, hogy lakóházak előtt deszkáznak, csak megamlítettem a talaj dolgot. Itt a környékünkön hirtelen nem is tudnék olyan placcot mondani, ahol alkalmas lenne ilyesmire a felület.

(#31) Kephamos válasza Mr X (#30) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor olyan helyre kell menni, ahol megfelelő a terep és nem zavar senkit. Persze a túlreagálókat leszámítva. :K

(#32) mercenaire válasza Kephamos (#31) üzenetére


mercenaire
tag

Nálunk hála isetnnek nem deszkázak, már azt kinőtték. Jelenleg, majdnem az összes fiatal felszaladgál egy fára és hátraszaltóban leugrik. Ez csendesebb módja a szórakozásnak és nem is tesznek tönkre semmit. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#33) Crystalheart válasza PazsitZ (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Mondjuk egy járdakő/padka egyéb azért elég nehezen kopik el" - Hogy ne kopna, kivált ezek a mai beton járólapok, de a kőtömbök is.. Az egyszerű járástól is elkopnak, nemhogy a deszkázástól. Már mikor egyet ugratnak a kerékkel, az ronthat valamennyit.

blackrulzzal értek amúgy egyet maximálisan. Bár nem ilyen tahó formában, mint itt a videóban néhány öreg, de én is elküldeném őket a fenébe. Olyanok ezek, mint a motorosok a határban.

(#34) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

A deszkázásról nem tudok nyilatkozni de az ilyen vén idiótákból nekem is elegem van
Volt olyan hogy egy helyen este kint ültünk ,picit hangosak voltunk kijött egy ember és teljesen kulturáltan meg tudtuk vele beszélni a dolgot viszont volt olyan hogy negyed annyi hangerőre kijött az öregasszony és valami iszonyat alpári módon szidott minket és költött el ,hogy hívja a rendőrséget ,na az ilyenek nagyon fel tudnak idegeni ,nála már úgy voltunk hogy mivel mi csak ültünk és normálissan beszélgettünk ezért oda mentem hozzá és faarcal a pofájába mondtam hogy "hívja nyugodtan ,csendháborításról ,rongálásról nem beszélhetünk de maga életveszélyesen megfenyegetett -hívja fel nyugodtan de ha akarja én hívom ki aztán majd kiderül" erre aztán viszasjatyogott

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.