Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Remélem nem csak én vagyok ezen kibukva... :((

All→M8

(#2) Vakegérke válasza callmeakos (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

A nagyobbik baj az, hogy elharapózott a bűnözés.
Fényes nappal, papucsban rabolnak bankot, drága gyermek öl anyukát és nagymamát...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Dluinet válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem meg csak a híradóban több, 1984 nem engedi, hogy politikával foglalkozzanak, máson kell csámcsognia a népnek.
Ez a figyelemelterelés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Dr. Romano válasza Dluinet (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Manapság a zinternet korában elég nehéz bármiféle figyelemelterelés, hisz az interneten oda mész és azt olvasol/nézel/annak hiszel amit/akinek csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Dluinet válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mo-n max a lakosság 15%-ra igaz, a többi csak a TV-ből tájékozódik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) Dr. Romano válasza Dluinet (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Honnan veszed?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) mrlt válasza callmeakos (#1) üzenetére


mrlt
tag

Teljesen egyetértek. Meggyilkolták, megkéselték, felrobbant, összedőlt, kigyulladt, halálragázolt, felborult, majd a végén bemondják hogy járni tanul a kis pandamaci... :((( Régebben voltak, de a tv2-n már sporthírek sincsenek, pedig ha másért nem, hát Csisztu Zsuzsa melleiért oda kapcsoltam.
Szerintem undorító ami a magyar tv-ből folyik, a celebsz@rságoktól, az xfaktoron át, a jóbarosszba 12ezredik részéig bezárólag. Talán az M1 műveltségi vetélkedői azok amik ellensúlyozzák egy kicsit.
Nekem be van kötve a kábeltv de kb. 5 csatorna amit nézek, azt is csak gépszerelés, windows telepítés közben, mert úgyis fent van a youtube-on, vagy letöltöm ami érdekel.

Go Pack Go!

(#8) Dluinet válasza Dr. Romano (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem magamból indulok ki, hanem körülnézek.
A 30 év feletti hiba használ netet, akkor sem a híreket olvassa, hanem tv-t néz.
A 15-30 év közötti fele csak fb-t használ vagy játszik, nem pedig prohardveren és egyéb híroldalakon lóg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9) Dr. Romano válasza Dluinet (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Sejtettem hogy valami ilyesmi lesz a válasz.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) amanoba


amanoba
őstag

Ami legpofátlanabb a tények hírtálalásában nem az, hogy elmondják pl. hogy :
-baleset történt, egy veszélyes anyagot szállító kamion felborult, de minden rendben, eltakarították...

HANEM:
-HATALMAS baleset történt, egy veszélyes anyagot szállító kamion felborult, ami akár KATASZTRÓFÁT is okozhatott VOLNA, ha felrobbant VOLNA, és a környéken mások is lettek VOLNA, ők is megsérülhettek VOLNA.

..és ez majdnem ugyanígy hangzott el a ma estiben, csak azért nem tudom pontosan, mert a háttérben szólt, nem figyeltem annyira. :W

A hírek nagy részét kiszínezik felfújják, szenzációhajhászóan adják elő, olyan jelzőket használnak amire az emberek felfigyelnek, mert félelmet keltenek bennük, vagy azzal hozzák összefüggésbe..hányinger amit csinálnak, félelemben tartják, manipulálják a népet. :(((

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#11) robicheck


robicheck
csendes tag

vajon a két új matolcsy megszorító csomagról miért nem beszéltek ma este a híradóban? mikor a netes hirmedia ezzel van tele?

(#12) Dluinet válasza robicheck (#11) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem megszorító csomag, hanem egyenleg javító intézkedés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) Zolaash válasza Dluinet (#12) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ja. Ha állcsúcson pattintalak, az nem ütés, hanem túláradó simogatás... :DD (Ne vedd személyeskedésnek!)

Rip and tear

(#14) gabor85


gabor85
őstag

T-sek hívtak hogy kössek szerződést velük.
Meghallgattam az ajánlatot ami nem tetszett, vmi 60 nekem fölösleges csatornát akartak rámsózni.
Mondom a Discovery, A NGC, meg pár hasonló ha van HDban önálló csomagban, akkor beruházok.
Persze nem volt csak "csomagkapcsolva". Úgy nekem meg nem kő, a kevés jó mellé a sok szar.

(#15) callmeakos válasza amanoba (#10) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

abszolút +1. Sajnos.

All→M8

(#16) Dluinet válasza Zolaash (#13) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak segítettem neki, hogy a híradóban hogyan mondják.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17) gabor85 válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


gabor85
őstag

még :D

(#18) GrandeP


GrandeP
őstag

A híradó azért van h tudósítson, ezek a dolgok régen is megvoltak, csak akkor még nem volt ennyire "közel" minden...

Pl, ha én most elesnék és közben venné online a telefonom(!) 5 percen belül millióan látnák szerte a világon...
10 éve ehhez kellett volna vagy egy hét...

Tehát lényegében, a híradó nem lett dúrvább, csak hamarabb meghallasz-látsz dolgokat, mint annó, a "fekete-fehér" korszakban...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19) GabN73 válasza GrandeP (#18) üzenetére


GabN73
addikt

Nem, itt nem azzal van a gond, hogy eljut hozzád.
Itt az a gond, hogy nincs hírérték. Illetve van, mert a nyuggereket, meg egy "pár" idióta embert sikerül agymosni, befosatni.

(#20) GrandeP válasza GabN73 (#19) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem, az a napló, meg a fókusz... Mónika show, xfaktor meg hasonló fa..omok!

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#21) amanoba válasza GrandeP (#20) üzenetére


amanoba
őstag

közel sem...

hasonlíts össze egy duna/m1/hírtv/atv (politikai nézet nélkül) híradót egy tv2/rtlklub híradóval.
általában ugyan azok a hírek elhangzanak egyikben-másikban, vesd össze..fájdalmas a különbség.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#22) GrandeP válasza amanoba (#21) üzenetére


GrandeP
őstag

Általában a tv2-ét nézem, illetve hírtv-ét..

Annyit vettem észre h a hírtv-ben, kb 30-40%-al több "dologról" számolnak be, mint a másikon, a tv2 egyes híreket kiragad és bővebb mesél róla, másokról meg nem beszél...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#23) GabN73 válasza GrandeP (#20) üzenetére


GabN73
addikt

Akkor beszélgess egy két falusi nyuggerral. Meglepődnél.

(#24) callmeakos válasza GrandeP (#18) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem. Itt lényegében azzal van a gond hogy ezek a történések prioritást élveznek a hírszerkesztőknél azaz ezeket részesítik előnyben és ezt tunkolják orrba szájba. Nem igaz hogy ezeknél fontosabb dolgok nem történetek. Végső soron nem azzal van a gond hogy ilyeneket is mondanak be. Nem. Mert ilyeneket is kell. De amikor már zsinórban a 6. hír szól arról hogy valaki meghalt/súlyosan megsérült az egyrészt frusztráló másrészről meg idegesítő hogy mást nem igen tudnak bemondani. Ha észreveszed a HÍradók 3 különféle tematikájú híreket tartalmaz: Gyilkosság/Bűncselekmény/Baleset, Poilitika, Bulvár. És ez így rendben van szerinted?

All→M8

(#25) amanoba válasza GrandeP (#22) üzenetére


amanoba
őstag

a tv2 szenzációhajhászóan mutat be dolgokat, nem az objektív tényekre hagyatkozik, színesít, figyelemfelkeltően tálal.

07.38-tól az autógázas hír, ami tele van feltételezéssel, megalapozatlan, tényként beállított állításokat közöl.
(érdemes figyelni a volna, azt mondták, szerintük szavakra, és a rengeteg jelzőre)

más dolog a műsorszerkezet is:
a tények hétköznap egy órás, ennek több mint fele bűncselekmény/baleset/katasztrófa, ezzel szemben más híradók 20-25-30 percesek, ezekben maximum 30% a rendőrségi hírek aránya általában.

én ezzel hozom kapcsoltba a magyar búskomorságot is, mivel ez a szenny ömlik sok médiumból, ahelyett, hogy a pozitív dolgokat helyeznék előtérbe..csak hát mire kapja fel a fejét az átlagparaszt, felrobbant egy kamion az autópályán, sok halott <--vs.--> újabb óvodát újítottak fel bivalybasznádon

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#26) GrandeP válasza amanoba (#25) üzenetére


GrandeP
őstag

Nagyon sok a retard, aki nem tud értelmezni, ezeknek sajnos el kell magyarázni a dolgokat, amit ugye feltételes módban kell..

Tehát, ha nem mondják el h mi történhetett VOLNA, a felelőtlenség miatt, akkor páran nem is értenék , h itt most mi volt a baj a szálíítással..

Értem, h nektek mi a bajotok, de kicsit felfújjátok ti is... egy nagy retard világban élünk, egyre hülyülnek az emberek... el kell nekik magyarázni bizonyos dolgokat... lásd zacskókon, "Fullandás" veszély. :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#27) amanoba válasza callmeakos (#24) üzenetére


amanoba
őstag

tudod mi még rosszabb ennél?
amikor hálistennek nem történik semmi olyan amivel ki lehetne tölteni azt a fránya első 30-35 percet a tényekben, akkor jön az ötlet:
-egy hírt kétszer mondanak el, csak kb. másokat szólaltatnak meg,
-vagy elővesznek egy pár napos/hetes/hónapos hírt és felmelegítik, kiegészítik, gyakorlatilag nulla változtatással
-esetleg egy hírértékkel szinte nem is bíró témát körüljárnak jó részletesen. (egy férfit megcsípett egy darázs, nem sokon múlt az élete, de nem volt allergiás a csípésre. :W )

#26:
"Tehát, ha nem mondják el h mi történhetett VOLNA, a felelőtlenség miatt, akkor páran nem is értenék , h itt most mi volt a baj a szálíítással.."

csak tudod ilyen "volna"-k mindig is voltak, mindig is lesznek.. ez esetben mindez arra jó itt, hogy egy feltételezett katasztrófát tudjanak bemutatni, mindezt úgy, hogy paráztassák az embereket, mert, ha valaki fél, az jobban figyel úgy általában.

"Nagyon sok a retard, aki nem tud értelmezni, ezeknek sajnos el kell magyarázni a dolgokat, amit ugye feltételes módban kel"

szerintem ez meg ne legyen már indok, ez még csak lejjebb taszítja a népet.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#28) Zolaash válasza Dluinet (#16) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Vágom, és egyetértek. Ezt próbáltam erősíteni, csak nem jól, úgy tűnik. :R

Rip and tear

(#29) Yeffy válasza amanoba (#10) üzenetére


Yeffy
veterán

és ez neked/nektek újdonság? évek óta ez megy.
elég szomoró, de sajnos nem változik.
megoldás: aki teheti, ne nézze. vagy tájékozódjon több forrásból...
még jó, h már évek óta nem nézek tv-t, csak dvd-zek néha, ill neten olvasok híreket...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.