Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kassadin válasza DeFranco (#47) üzenetére


Kassadin
addikt

Irigylem a pozitív hozzáállásodat ehhez a dologhoz, kár hogy ez nem teljesen így működik. Megválogatják az embereket mindenhol, mert megtehetik...

(#52) ArchElf válasza Kassadin (#51) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha valakinek nagyon kell a munka, az talál. Akinek csak jó volna, ha lenne, az válogat.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#53) callmeakos válasza ArchElf (#52) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És vannak olyanok akik kénytelenek válogatni, mert az egészségük nem teszi lehetővé hogy bizonyos munkát elvégezzenek (ilyen vagyok én is)

All→M8

(#54) Kassadin válasza ArchElf (#52) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezzel se tudok maradéktalanul azonosulni, mondjuk úgy(és akkor finoman fogalmazok) hogy nehéz munkahelyet találni, szakma nélkül esélytelen, szakmával pedig nem árt protekció...Mert abban egyetértünk hogy nem lehet mindenki mérnök/IT-s szakember.

Ne adja Isten hogy munkanélküli legyél, mert rájönnél hogy aki akar dolgozni, az se talál munkát...Budapest "még" hagyján, de falun halott az egész.

EmberXY: Munkaügyi központot felejtsd el, szerintem az esélytelen. Én is voltam régebben, azon kívül hogy bejár az ember beszélgetni, sok haszna nincsen. Gondolj csak bele hogy hány emberre jut 1 db munka a listáról...Áh belegondolni is rossz.

Szerk: Szakmád?

[ Szerkesztve ]

(#55) EmberXY válasza ArchElf (#52) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez is érdekes, mert nekem például nagyon kéne a munka, de még a munkaügyi központ sem adott ezidáig, emellett a saját álláskeresésem se vezetett eredményre egyelőre..
Ez egy olyan dolog, hogy amíg te személyesen nem éled át, addig nem látsz bele...
Ha majd egyszer te is átéled ezt, akkor lehet, hogy más lesz a véleményed. Nem kívánom ezt neked, mert ez kemény dolog... A család is egy ideig segít, de amikor már rajtuk is érzi az ember, hogy kezdenek elfordulni, és kezdesz egyedül maradni, a tartalékok is elfogynak egy idő után...

Kassadin: én épp, hogy Budapesten nem találok munkát, elég különös, de nem rajtam múlik, az egyszer biztos.
Szerk.:
Szakmám pénzügyi-számviteli ügyintéző, és jelenleg felsőfokú tanulmányok vannak folyamatban, kicsit más irányban, védelmi-igazgatási szervező a ZMNE-n.
A munkaügyi központra is szükség van, hiszen álláskeresési járadék nélkül még ott sem tartanék, ahol tartok, már csak emiatt is fontos, hogy saját magam is keresek állást, mert nekem ezzel el kell számolnom, tehát senki nem mondhatja, hogy csak a csodát várom. Mindezek fényében is ugyanúgy kijelentem, hogy március óta nem sikerült állást találnom.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#56) ArchElf válasza Kassadin (#54) üzenetére


ArchElf
addikt

A család érintett része falun él (alföld) és volt több, mint egy év, hogy ketten is három műszakban szívták az oldószert a műanyag fröccsöntő gép mellett (betanított munka, nem kell végzettség hozzá). Kifejezetten egészségtelen - de ez a munka volt, amiből meg tudtak élni. Volt három műszak baromfi-feldolgozóban is, az sem leányálom - itt sem szakképzett munkaerőt keresnek. Az egyikük most otthon van gyerekkel, férje lakatos, el tudja tartani őket; másikuk szociális munkás.
Én amúgy informatikus mérnök vagyok - egy évig fejlesztőmérnök voltam (2001-ben) egy kis cégnél (ebbe minden beletartozott - oktatás, sofőrködés, kábelezés, fúrás, faragás, programozás - heti ~60 óra munka, a hétvégi fizetetlen 10 - 20 óra túlóra húzósabb időszakokban) havi 110 nettóért. Mire kikészültem szerencsére épp szembejött két lehetőség: egy programozó csapatvezetői poszt egy kis cégnél (bedolgoztam nekik néha), és egy információbiztonsági állás egy banknál. A fejlesztőcég jobban fizetett volna, de én a bankot választottam. Gyakorlatilag most is ezt csinálom tizedik éve - csak már nem ott.

AE

Diákmunka: Én is akartam dolgozni diákként, de sose jött össze. Utóbb rájöttem, hogy csak motiváció hiányzott. Párom minden nyáron dolgozott, hogy éhen ne haljon az egyetem alatt az első 3 hónapban. Decemberig ugyanis nem fizettek ösztöndíjat, és családja nem hogy támogatni nem tudta, de néha neki kellett hazaadni a nyári pénzből, vagy az ösztöndíjból.

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#57) Kassadin válasza EmberXY (#55) üzenetére


Kassadin
addikt

Angollal hogy állsz? Bankba miért nem próbálkozol?(ha próbáltad, akkor tárgytalan)

ArchElf: Én értem, de ahol ezek a lehetőségek sem adottak, ott mégis mit csinálsz?Nagybátyjám szinte sosincs otthon, mindig melózik valamit, mert amúgy éhen halnának falun...Teljesen más ha van valami kapaszkodó vagy pedig semmi. Én havi 60 ezerért dolgoztam három műszakban egy boltban, mert muszáj volt. Volt hogy este 10-től másnap reggel 10-ig...Szóval én pontosan tisztában vagyok vele, milyen amikor kihasználják az embert. Ha nem tetszik(márpedig nem tetszett), jön helyetted másik 100. Ez volt a mottó.

Diákmunkát én 16 éves korom óta nyomom, az a baj leginkább vele hogy ha nem egyetemista vagy, akkor meg vagy lőve. Nappalis tanulóként szakközépiskolában esélytelen hogy te elmész hétköznap dolgozni bárhova is, márpedig a munkák 80%-a erről szól...

[ Szerkesztve ]

(#58) ArchElf válasza EmberXY (#55) üzenetére


ArchElf
addikt

Milyen végzettséged van?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#59) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ajánlom figyelmetekbe a mai Rtl Klub Hiradót. Benne lehet látni a legjobb munkát. Én besírtam :DDD :DDD

All→M8

(#60) Kassadin válasza callmeakos (#59) üzenetére


Kassadin
addikt

Láttam, a poén hogy 3 hónap után 30 ezres cafeteria...

(#61) callmeakos válasza Kassadin (#60) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

és 130ezer alap fizetés. Nem azért de a rokonom 4 helyen dolgozik takarítással és 140 ezret keres...... Poén.... :(((

All→M8

(#62) ArchElf válasza ArchElf (#58) üzenetére


ArchElf
addikt

Pénzügyi ügyintéző (OKJ?) - hogy jön ehhez a védelmi szervezés (mármint azzal mit szeretnél csinálni, az is OKJ, vagy BSC/MSC)?
Bankot, esetleg kisebb gazdasági termelő vállalkozásokat próbáltad? Hol dolgoztál utoljára (a pü végzettséggel)?
Gyakornoki pozíciókat keressél. Tudom, hogy nem sok a minimálbér, de valahol össze kell szedni a referenciát.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#63) EmberXY válasza Kassadin (#57) üzenetére


EmberXY
addikt

Angolom nagyon jó, van egy középfokú C-m belőle, de folyamatosan használom és fejlesztem, szóval ha nem is a felsőfok, de a társalgási szint mindenképpen megvan, úgyhogy ez sem kizáró ok.
Próbálkoztam már bankoknál is, nem nagy sikerrel, valószínűleg azért, mert ezt a pozíciót inkább cégeknél alkalmazzák, ugyanis OKJ-ben ez középfokúnak számít, a szakügyintéző már a "felső fok", azok ülnek a bankokban általában.

ArchElf: A pénzügyi-számviteli ügyintéző az OKJ-s, a sors úgy hozta, hogy ebben a szakmában még nem dolgoztam, mert előző munkahelyemre még diákmunkásként kerültem be, és utána lettem alkalmazott, a munkaköröm főleg adminisztratív jellegű volt, nem kimondottan az eredeti szakmához köthető...
Azért választottam más irányt, mert a pénzügy nem tetszik annyira, lényegében érettségi után jó választásnak tűnt a szakma (nem is mondom, hogy rossz lenne), de valahogy mégis más irányba akartam menni. A mostani képzés (védelmi-igazgatási) már diplomát is ad (BSC), katasztrófavédelem szakirányon leszek majd, levelezőn kezdtem el, mert az előző munkahelyem mellett tudtam rendesen csinálni, csak ugyebár február végén a cég profilt váltott, és majdnem mindenkit kirúgtak, abban bízom, hogy a diplomával majd könnyebben találok munkát, de addig is találnom kell valamit, hogy kihúzzam a diplomáig..
Jelentkezem sorban az álláshirdetésekre, amelyeknél megfelelek a követelményeknek, van köztük mindenféle cég (értsd úgy, hogy az autómosótól a betanított munkán át az adminisztratív jellegű munkákig minden, ugyanezek a paraméterek vannak megadva a munkaügyi központban is), de eddig nem vezetett eredményre sajnos.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#64) bambano válasza EmberXY (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van, amikor az állásközvetítő hr-ese azért is kap pénzt, mert építi az adatbázist.
ilyenkor lehet sokat interjúzni feleslegesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) Kassadin válasza callmeakos (#61) üzenetére


Kassadin
addikt

Tegyük hozzá, az bruttó 130 ezer...

(#66) McKane


McKane
senior tag

ismerős helyzet..
fél évig én is hasonló helyzetben voltam..
előző munkahelyemen is kikészültem idegileg, de örültem hogy volt.
aztán kirúgtak,minden valódi indok nélkül, ekkor volt fél év szünet.

de aztán sikerült elhelyezkednem. amit most csinálok, raktáros, autógyár Győr (nem reklámozok :D ), jó hely. ha sokat dolgozol meg is fizetik,és meg is becsülnek.
a társaság is jó.

A minap olvastam is,meg hallottam a rádióban, hogy ha hirtelen jelentkezne 50-60 gépészmérnök itt Győrben, másnap már kezdhetnének is. :K

Szerk1.: meg is találtam a cikket : Győr + cikke

" A szakértő kifejtette, mérnökből hiány van, 50-60 gépészmérnököt el tudnának helyezni egy nap alatt a régióban. Nagy a kereslet gyártósori összeszerelőkre, eladókra, kisgép-szerelőkre, lakatosokra és forgácsolókra, valamint irodai adminisztrátorokra. "

[ Szerkesztve ]

(#67) ftc válasza McKane (#66) üzenetére


ftc
nagyúr

az a gond, hogy pl én elektromérnök vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.