Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Komolyan néz ki. Nekem tetszik. Ennyi pénzért meg bőven jó.
A méret meg egyéni ízlés kérdése. Nálam plusz pont, mert belefér rendes alaplap. Nem kell szűkőlködni meg talán még egy rendes VGA is elfér. Így még talán játszani is lehetne rajta. És nem kicsit olcsó.

(#2) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

A 220v -os "bevezetést " nem értem.Tudom mire gondoltak,de ha ATX akkor úgy sem a kis laptop tápot fogja senki használni..Kb erre gondoltak szerintem..[Ez az]

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tökéletes, árban mindenképp ütős, HDD-ből meg elég egy nagyot beletenni és kész :)
A többi meg elfér egy külső rack-es vinyón is kívül , legalább nem bent fűt.

Aki spanyolba jár hozzon egyet :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyanezt kérném, mATX-ben. Egy akármilyen erős HTPC sem indokolja a bazinagy normál ATX alaplapok használatát: a max. 2 slotos VGA, a belső tunerkártya és egy esetleges minőségi hangkártya pont elfér egy mATX deszka csatlakozóiban.

kieg: ja, és nekem nem HTPC-nek kellene, hanem kulturált megjelenésű asztali masinának.... (magyarul nekem az alaplapi hangkártya is bőven jó, így szabadabban szellőzne a nagyobbacska VGA is.)

(#3) Duliee: egy nagyobb HDD, meg valahova besuvasztva egy SSD. Manapság anélkül szerintem már élni sem érdemes... :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) Dany007 válasza Bogyó bá' (#4) üzenetére


Dany007
veterán

"bazinagy normál ATX alaplapok használatát"

Nem, de gondolom olcsóbb egy hagyományos ATX-es deszka mint mondjuk egy mITX és társai.

(#6) zsigus


zsigus
őstag

"Az előlapi kivezetések között csak USB 2.0 aljzatok sorakoznak."

+ az előlapi audiocsatlakozók.

Nem tűnik rossznak, de sztem is inkább a mATX illene egy HTPC házhoz, talán egy kicsit magasabb is a kelleténél (ha magamból indulok ki, de bizonyára nem vagyok egyedül a problémával). Éppen, hogy beférne a TV szekrénybe, és ez egy felül szellőző ház esetében nem a legjobb.

És az is kár, hogy az összes házgyártó ragaszkodik az optikai drive-hoz. Nincs vele bajom, de a mai világban, amikor már mindent meg lehet venni digitálisan igazán csinálhatnának egy-két olyan házat is amiben inkább a HDD-kre koncentrálnak, és a design tekintetében is újíthatnának emiatt. Vagy lehetne két változat is...

#2) ONEFREE:
"A 220v -os "bevezetést " nem értem. Tudom mire gondoltak,de ha ATX akkor úgy sem a kis laptop tápot fogja senki használni."

Ha figyelmesen megnézed akkor láthatod, hogy ez a kivezetés nem a paneltápokhoz való. Azért kell "hosszabbító" mert a tápot előre kell beszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Graphics válasza Dany007 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Határeset mATX általában olcsóbb :) ebbe aranyközépút

bogyo112: nem baj, mATX-et bele, aztán kényelmesen elfér benne minden, és még igényesen el is lehet rendezni a dolgokat. egy FSP-350 60APN-t bele, és kész, a többi meg egyéni ízlés :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Szép és tágas ez igen. De USB 2.0 hát ez igen elmarad az elvárásoktól, a mai világban. Nem nagy energia pár cent és már is korszerübb ha ház USB 3.0-val.

(#9) Patice


Patice
nagyúr

Nekem a HTPC ház, az a hifi szabványnak megfelelő szélességű. Ez a ház nem az. Ez csak egy fekvő asztali ház előre helyezett táppal. Inkább pakolták volna egymás mellé a modulokat és nem ATX méretben kellett volna gondolkozni. :))

De ez csak az én meglátásom...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) Bukmop


Bukmop
tag

Már csak azt kéne tudni hol szerezhető be itthon, ennyi pénzért ez karácsonyi ajándék :D

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#11) GerykO


GerykO
aktív tag

Ennyit szenvedni az USB2.0 miatt, fogod, kiszeded, és beleteszel egy 3.0s szabványút, btw ha ugye lefelé kompatibilis a szabvány, akkor a lábkiosztásnak egyeznie kell, magán a kábelen nem múlhat a szabvány (vagy vezet, vagy nem //ergo vagy működik, vagy nem), engem pedig kifejezetten idegesítene a bili-kék csatlakozó egy teljesen fekete környezetben. Szerintem ötletes a megoldás, üdvözlendő az olcsó ár, de a méret engem is zavar, hisz egy házimozi erősítőre helyezve szélességben nem egyezve azzal, rontaná az összképet.
Ezért is szeretnék majd egy saját moddingot elkészíteni egy magasabb DVD lejátszóból, csak sajna manapság nagyon divat az alacsony DVD lejátszó...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#12) Paci.


Paci.
tag

Szerintem igazán remek ez a kuckó. Az optika meg egyáltalán nem buta ötlet, rengeteg ember tart lemezen filmeket, lévén hivatalosan is lemezen vásárol a polgár. Akinek meg nem kell az dobjon a helyére egy rack-et, vagy csak egy keretbe a vinyót, és akkor ez egyeseknek fájó kevés vinyó hely is orvosolva. Szintén jó ötlet a rendes ATX méret, HTPC-nek teljesen megfelel valami régebbi alaplap ha elég csendes (pl egy régebbi 775-ös intel). Esetleg kell mellé egy videokari, ami tudja a megfelelő kódolásokat ( pl HD5450), ilyenek közt gyakori a passzív hűtésű ami nem hátrány jelen esetben. És akkor a cpu sem küzd a kódolással, amivel szintén csendet nyerünk. Nem mellékesen olcsón megvan a masina, és még jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#13) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon örülök hogy jönnek végre olcsó fekvő házak, mert szerintem hiány van a rendes fekvő házból.
Miditoronyból már 15eFt-ért is lehet találni kitűnő kialakítású és jól szellőző szép házakat.
Fekvőből 30ért is alig találni olyat amibe belemegy egy tisztességes videókártya, kicsit is kinéz úgy hogy a hifi mellé lehet tenni, szellőztethető annyira hogy kibírja benne egy korrekt (nem tuningos) konfig,
és még akkor is a ~8 évvel ezelőtti belső elrendezéseket találunk.
Miért nem lehet egy jól kitalált tornyot egyszerűen fektetettre is legyártani ha már kifogyott a fantáziájuk.

Ez a kis NOX házikó jó cucc alapjaiban de a méretében pont a két szék között a padlóra eset az én szememben.
Aki netezős, media lejátszós HTPC-t akar oda nem kell kajak vga, sem hatalmas hűtés, elfér egy micro ATX méretben ennél kicsit kisebb házban is. Ha tovább nyüzsög meg lehet venni ugyan azt ITX méretben is.
Ez a köztes méret hiába fér bele az ATX deszka egy nagy vga-t, több vinyó már nem igazán szívesen lakna benne, márcsak a szellőzés miatt sem.
A 6 centis ventiket meg el kéne felejteni végre, mert több zajt csinál mint hasznot. És a hi-fi cuccok 42 centisek nem 36!
Szóval kb ez a kivitel jó és még kisebb microATX házat lehetne csinálni vele azoknak akiknek nem kell VGA,
vagy (újabb modellnek) ATX-es és komoly VGA-s userekre lőve, +2cm magassággal és igazi 42cm szélességgel beférne ami kell, nagy VGA, rendes elrendezés mellett a táp, rendes hűtő a procira, 2x8cm venti hátra és előre is +wincsik és mindezzel együtt nem kéne hogy egy plusz ezresnél többe kerüljön hasonló kivitelben a ház. No ilyen alig van a piacon.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) Graphics válasza Paci. (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor már AMD-s APU-t bele, vagy Intel Sandy/Ivy + Passzív VGA

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Elsőre tetszetős volt ez a ház, de aztán rájöttem, hogy csak egy CM Elite 360 koppintás, kevesebb hűtési lehetőséggel, némi parasztvakítással (fekete festés, dizájnos előlap). Ráadásul ebbe csak 1 merevlemez fér, kész röhej! Inkább férne bele csak egy matx lap...

Remek példája annak, hogy hogyan akarnak marketinggel eladni egy zéró innovációs szemetet!
Ennél már egy Elite 361 is sokkal jobb!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Paci. válasza Graphics (#14) üzenetére


Paci.
tag

Teljes mértékben igazad van :R APU-ra esküszök magam is. Az újrahasznosítás / használást emeltem volna ki ezzel a 775 + HD5450 dologgal, meg a költséghatékonyságot. Ha össze akarnék dobni egy Llano / Trinity vs. Sandy / Ivy cuccost, 40-nél olcsóbban nem jönne össze. Így meg kb feléből meglenne.

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#17) zsigus válasza GerykO (#11) üzenetére


zsigus
őstag

"Ennyit szenvedni az USB2.0 miatt, fogod, kiszeded, és beleteszel egy 3.0s szabványút, btw ha ugye lefelé kompatibilis a szabvány, akkor a lábkiosztásnak egyeznie kell, magán a kábelen nem múlhat a szabvány (vagy vezet, vagy nem //ergo vagy működik, vagy nem)"

Nem. Mert:

"A jól ismert Type A (gazdaoldali) csatlakozó első ránézésre semmiben sem különbözik a 2.0-ás szabványhoz képest, azonban ha közelről alaposan megnézzük, kiderül a turpisság: a korábbi négy kis érintkező mellett öt újabb is fellelhető a belsejében."

Az előlapi csatlakozópanelt pedig nem igazán lehet lecserélni, mert egyedi minden háznál.

#12) Paci:
"Az optika meg egyáltalán nem buta ötlet, rengeteg ember tart lemezen filmeket, lévén hivatalosan is lemezen vásárol a polgár."

Nem azt mondtam, hogy innentől teljesen hagyják el az 5,25" helyet, csak azt, hogy nem kellene minden házra tenni (nyilván van olyan amin nincs, pl. mITX házak, de mATX vagy ATX házaknál mindig van).

"Akinek meg nem kell az dobjon a helyére egy rack-et, vagy csak egy keretbe a vinyót, és akkor ez egyeseknek fájó kevés vinyó hely is orvosolva."

Megnézném, hogy ebbe hogy dobsz be egy rack-et. max. beépítőkerettel HDD-t a drive helyére. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics válasza Paci. (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha túl sok feladata nincs neki, akkor okés a 775-ös is , ha van a háznál :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Paci. válasza zsigus (#17) üzenetére


Paci.
tag

A rack alatt mobil rack -ra gondoltam, elnézést ha nem voltam egyértelmű :)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon jól néz ki és nagyon baráti az ára, de szerintem is túlméretezték. Felesleges ATX-es lapot rakni egy HTPC-be.

(#21) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szerintem nagyon szuper.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) zsigus válasza Paci. (#19) üzenetére


zsigus
őstag

Tudom, hogy mire gondoltál, de ebbe nem tudod beletenni, mert az előlapján nem teljes méretű 5,25"-ös hely van, hanem egy lenyíló ajtó, amin csak a CD/DVD tálca fér ki.

[ Szerkesztve ]

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

pov m2...

különbség:
a hírben szereplő kicsit drágább, sokkal szebb, cserébe az elrendezése, aktív szellőztetési lehetősége látszatra minimálisan különbözik, valójában sokkal rosszabb...

ha pedig szétvágod, mint én, akkor mindegy...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) Mumukuki válasza Patice (#9) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Hányszor néztek hülyének, mikor megemlítettem, hogy az igazi HTPC az hifi méret. :)
(feltéve, hogy nem Pistike csilivili hülyegyerek kockáját teszi a lapostévéje mellé/alá/stb)

(#25) petrelli86


petrelli86
aktív tag

nekem ez tetszik :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#26) Ironhand válasza petrelli86 (#25) üzenetére


Ironhand
tag

Tetszik-tetszik de lehetne kissebb is :F

PM! az gyorsabb!

(#27) petrelli86 válasza Ironhand (#26) üzenetére


petrelli86
aktív tag

szeretnék építeni valami komolyabb htpc konfigot, van itthon néhány fölös alkatrészem aztán azokat belepakolnám (gtx 480), aztán nem tudom ilyen körülmények között mennyire melegede az amúgy is forrófejű jószág ha egyáltalán belefér :DD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#28) szab.tam válasza petrelli86 (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gtx480, htpc... :U

egyébként szerintem nem fér bele.

nagyobb baj a szellőztetés lehetőségének hiánya.
nincsenek oldalsó 12-es ventihelyek a povm2-vel ellentétben. (egy oldal irányú kereszthuzat lehetséges.)
a táp melege is befelé távozik. nem tud redesen távozni a hő, friss levegő betáppal is bajok vannak...
a povm2-nél a táp befúvás még jól is jön légmozgásnak. (felülről szív, elölre fúj.)
de itt ez elég gáz.

ez egy nagyon szép, jó alapokkoppintású, de rosszul megtervezett szellőzésű ház.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) Paci. válasza zsigus (#22) üzenetére


Paci.
tag

Igazad van, benéztem :R

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#30) sMogyi86

Uraim: ez teljesen korrekt! :C

"A félelem az elme gyilkosa."

(#31) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha jól tévedek Enermax-ból láttam olyan 5.25-ös beéíptő keretet amibe 1db notebook ODD és 2db 2.5"-os HDD/SSD fér. Azért egy olyannal kombinálva már nem lenne rossz, bár tény egy slot-in meghajtó drága, a tálcás meg ugye elég sérülékeny.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

45 oero ... :C
Remelem rendelheto lesz mielobb !

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#33) Dominó85


Dominó85
veterán

Hááát... Ezt tuti hűtés moddolni kellene. KB egy Maxdata 5000 szintjén van. :F

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.