Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66) #16820480 válasza Parallaxis (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

De most nem az iX megoldásáról van szó, mert az őszintén nem igazán érdekel, nem a notch miatt nem veszek szifont, hanem mert marha drága és nem szeretem az iOS-t. Maga a kialakítás amúgy egy jó ötlet volt, mert ahogy régebben volt egyértelműen beazonosítható sziluettje, úgy most is egyedit kapott, egészen eddig. Mert most mindenki erre akar hasonlítani, ésavatatlan szem elsőre nem biztos, hogy megmondja az eredetit.

A probléma azzal van, hogy az Android állapotsáv ezek szerint sokkal több funkcióval bír, mint iOS-en, lehet oda tenni állandó ikonokat (időjárás, billentyűzet, stb értesítése), órát, állapotjelzőket és persze az alkalmazások értesítéseit. Ez mind nem fog kiférni, ha középen elvesznek egy darabkát a notch miatt. Akkor sem, ha a Google majd beteszi az AOSP-be, attól még nem fog ugyanannyi információ kiférni kisebb helyre.

Mondjuk az meg az én személyes problémám, hogy az állapotsáv tök rossz helyen van fent, a képernyő legnehezebben elérhető részén. Főleg amióta nagy telefonok vannak, azóta nem értem, hogy minek erőltetik továbbra is oda. Alulra kellene az összes vezérlőszerver és interakciót igénylő elemet tenni, mondjuk középre egy multifunkciós gombot a három külön gomb helyett, és mellé az állapotjelző dolgokat, hogy alulról húzza fel az ember, ne a felső részért kelljen nyújtózni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.