Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Affene, gondoltam beteszem a Star Trekes képet, de úgy tűnik, ez korábbi. :D

[link]

Live-Die-Respawn

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán

Nem olyan nagy ördöngösség ez egy évtizeddel korábban a sci-fi sorozatokban már feltűntek olyan eszközök amelyek akár később a tablet-et is ihlethették. :DDD

(#3) elefant válasza D.Orion (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Hát nyilván nem olyan nagy ördöngösség, de azért érdekesnek érdekes.

(#4) haxiboy


haxiboy
veterán

Kár hogy nem védették le a koncepciót, talán akkor nem tűntek volna el a süllyesztőben :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) vhw válasza haxiboy (#4) üzenetére


vhw
addikt

Eltűntek a süllyesztőben? :U
Csak számítástechnikából áll a világ?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#6) elefant válasza vhw (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a vegyiparban még nagyon erősek, az tény.

(#7) Jim Tonic válasza haxiboy (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A BASF a világ legnagyobb vegyipari vállalata. :D És teljesen érthető, hogy dobták a projektet, mert az újabb technológiák már messze voltak az eredeti profiljuktól.

szerk.: megelőzött Elefant.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) D.Orion válasza elefant (#3) üzenetére


D.Orion
veterán

Igen, :K Van valami csodálatos abban, hogy a tudomány és technika fejlődését az utóbbi 50 évben a sci-fi vetítette előre. Sokszor ha az ember visszatekint, akkor rájön, hogy a most használt eszközöket valaki már 30-40 évvel ezelőtt megálmodta egy könyvben vagy egy sorozatban. És valószínűleg pont azért lett kifejlesztve/feltalálva, mert a megalkotója pont azon a sci-fi könyvön vagy sorozaton nőt fel és megragadta az eszköz.

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

naggyon nagy riszpekt nekik :R
De azért hozzátenném, a Tablet nem csak a az utóbbi pár év nagy vívmánya... a 90-es évek legelején is készültek tabletek, nem rég a vaterán kínálta egy arc a 386-os tabletjét valami 100 rongyért, szerintem nem kelt el :DDD
na meg hát a Windows 3.11-ből is volt már kifejezetten érintő kijelzőkre optimalizált verzió is :K
meg is találtam :)

(#10) snecy20 válasza bacsis (#9) üzenetére


snecy20
veterán

És anno ezekkel a nagy semmin kívül, az ultrafejletlen OS-en mit lehetett kezdeni? :F

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) haxiboy válasza snecy20 (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezeket inkább szárnyeregetésnek lehetne nevezni. Nekem is van egy számológépem, kb 10 éves, de érintőképernyős. Bár konkrét funkciója a menüben mászkáláson kívül nincs.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#12) Dare2Live válasza haxiboy (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) FoxiestFox válasza snecy20 (#10) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha hiszed ha nem, már Win3.11 előtt is léteztek számítógépek, és tudtak velük mit kezdeni.
Durva, mi? :D

(#14) Hobbbyt válasza snecy20 (#10) üzenetére


Hobbbyt
őstag

20 év múlva a mi mai csúcs cuccaink is nagy semmik lesznek az akkori technikához képest, mégis mi most nagyon jól elvagyunk velük. ...Vagy úgy érzed, hogy semmit nem lehet kezdeni a mostani a jövőhöz képest abszolút fejletlen elavult ősöreg cuccokkal? Gondolkozz már egy kicsit..

Annak idején az angolok a II. vh-ben egy akkora teljesítményű számítógéppel törték fel a németek kódjait amit a mostani számológépek százszorosan is megütnek.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15) MZperX75 válasza snecy20 (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

Ezek nem kapacitív értő képernyők voltak,hanem fóliás nyomásérzékelős,egér helyett kiválóan működtek,sőt írni egy ilyenre sokkal jobb volt mint egy mai kapacitív érintőkijelzőre.

Sajnálom hogy azt a vonalat nem erőltetik,mivel rajzolni egy fóliás tabra sokkal jobb ,mint kapacitív társaira....tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#16) snecy20 válasza FoxiestFox (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Volt nekem is PC-m 20-22 évvel ezelőtt, ma már egy überalap belépő szintű géppel ezerszer annyi mindent lehet csinálni mint az akkori kor csúcsgépeivel. Mínusz internet...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) elefant válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mondjuk a helyükben megtartottam volna az adattárolós vonalat. olyan nevük volt ebben a szegmensben, amiről sokan csak álmodhattak egész életükben, volt kapacitásuk, tőkéjük is.

(#18) FoxiestFox válasza snecy20 (#16) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fejlettebb gépeink vannak, mint húsz éve.

elefant: Még akad a garázsban eltéve néhány doboz floppy, van közte jó sok BASF is. Emlékeim szerint nem volt sok gond a lemezeikkel. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Bowser


Bowser
aktív tag

Nostredamus rovat argh :W :W

Volt 3000 jóslata azt 20 bejött de nagy mutatvány :C

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#20) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már Nostradamus, még a commodoros időkben megjelent előttem a microsd mint látomás és nem álmomban csak úgy beugrott. Aztán beugrott , h filmek lesznek rajta. Aztán semmi. Nem nagy dolog. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) copass


copass
veterán

basf 5,25" ploppikon c64-es cuccaim nekem még mindíg simán indulnak!:D nagyon sokat bírt, azon tároltam a mindennapos progikat c64-re tass, painterek,cruncher,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) shortcutme


shortcutme
tag

(#23) pusszycat válasza shortcutme (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És még mondja valaki,h az Apple nem koppint. Tiszta Ipad Air 2. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) 69Raizen69 válasza D.Orion (#2) üzenetére


69Raizen69
tag

Pontosan melyi sci-fire gondolsz? :F
Mert én is azt hittem hogy érintő képernyő először a Star Trek: The Next Generation-ba volt látható,de az 1987 September 28-án kezdődőt szóval durván 4évvel e reklám után ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#25) oriic válasza 69Raizen69 (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ott az első hsz-ben a linkem, erre írtam hogy ST már később volt. De tény ez csak a sorozatra vonatkozik, az Űrodusszeiában már volt ilyesmi.

Live-Die-Respawn

(#26) mrhitoshi válasza shortcutme (#22) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Az komoly. Láttam a filmet, de ezt már elfelejtettem. Ez a film nagyon nagy vízválasztó volt anno. :R

PS4

(#27) dabadab válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


dabadab
titán

A különbség az, hogy ezek az első proto-tabletek a saját idejükben is használhatatlanok voltak, ezért van az, hogy nagyjából senki sem hallott róluk és nem terjedtek el.

DRM is theft

(#28) kromatika


kromatika
veterán

Nem semmi.

(#29) sysrq válasza shortcutme (#22) üzenetére


sysrq
őstag

1982, önjáró autó + okos óra

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#30) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

1977, hologram projector.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) sirdenis válasza shortcutme (#22) üzenetére


sirdenis
tag

Nekem is rögtön a 2001 űrodüsszeia ugrott be. Ráadásul a képarányt se értem , hogy tudták eltalálni amikor 68 környékén szerintem még 16:9 wide tv se sok lehetet. Kubrick bácsi tud valamit. :K

(#32) tatabike


tatabike
őstag

Állítólag a Star Trek "miatt" lett a mobiltelefon is. Merthogy ott voltak ilyen hordozható kommunikátorok, vagy mi a tökök. És ha jól emlékszem, már kihajtható flipesek voltak, vagyis az igazi mobiltelefon ilyen, nem pedig egy lapos tepsi... :D

Itt is van:

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33) BlackPriest válasza snecy20 (#10) üzenetére


BlackPriest
őstag

3.11-es windowson már bőven volt szövegszerkesztő, táblázatkezelő, hálózatkezelés, játékok. most ki mire használ egy gépet? esetleg még videót vág vagy rajzol?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#34) Hobbbyt válasza dabadab (#27) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem.. nem azért nem terjedtek el.
A saját idejükben mobiltelefon, számítógép se volt még általános, a wifi és az intertnet is csak akkoriban indult.. Na meg az áruk is rettentően magas volt. Egyszerűen nem voltunk még felkészülve a fogadásukra..
Tartalom és szolgáltatások nélkül a mostani csúcs tabok is csak vágódeszkáknak lennének igazán jók.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#35) #65675776 válasza sirdenis (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

'68 környékén nem volt 16:9-es TV talán, de a filmek akkor ebben a képarányban készültek, vagy még szélesebben. A 2001: A Space Odyssey pl 2,2:1 képarányú volt. 1953 óta a 2,39:1 (aka 21:9) a filmes szabvány egyébként. De mindez nem számít, az iPad-ek 4:3-asok...

(#36) Hieronymus válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Annak idején az angolok a II. vh-ben egy akkora teljesítményű számítógéppel törték fel a németek kódjait amit a mostani számológépek százszorosan is megütnek."

Az első szuperszámítógép a Colossus volt. Nagyjából 5000 characters per second sebességgel dolgozott. Igen ez volt a kódfejtő gép.
1945-ben épült meg a Manchester Mark I, ami 500 IPS (instructions per second) teljesítményre volt képes.
1958-1959 IBM 709, 40 KIPS 12 kiloflops
1961-1964 IBM 7030 "Stretch" 1.2 MIPS ~600 kiloflops
1975-1983 Cray-1 80 megaflops (vector), 72 megaflops (scalar) Intel Atom N2xx processzor, iPad
1985-1990 Cray-2 1.95 gigaflops (4 CPUs) 3.9 gigaflops (8 CPUs) iPad 2
2004 NASA Project Columbia 42.7 teraflops
.....
Ha a Colossust tekintjük alapnak akkor mára legalább 1E+16 nagyságrendű a teljesítmény növekedés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) DopeBob válasza #65675776 (#35) üzenetére


DopeBob
addikt

filmnézésen kívül minden másra jobb a 4:3-as képarányú tablet szerintem :U

MZ/X

(#38) tecsu válasza tatabike (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Anno egy csomó francia sci-fiben jobb megoldások voltak a "mobilra".
Tehát a Star Treknek köszönhetjük a világ legszarabb ergonómiájá (a la mobiltelefon), fantasztikus! :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) s3nsitivity válasza tecsu (#38) üzenetére


s3nsitivity
addikt

"francia sci-fiben"

Úristen azok csináltak/csinálnak sci-fit? :D :F

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#40) Rickazoid válasza tecsu (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

Melyik Star Trek-ben -akár sorozatban, akár filmben- láttad te, hogy egy a fülükhöz emelt tepsivel beszélgettek? Egyáltalán hol láttad, hogy a fülükhöz tartják bármelyik típusú kommunikátorukat?

És melyik francia sci-fi-ben láttad a "jobb" megoldásokat? Mik voltak azok és hogy működtek?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) tatabike válasza tecsu (#38) üzenetére


tatabike
őstag

Mi a jobb megoldás? Amikor 1876-ban Bell elsőként telefonált, akkor is a füléhez emelte a hallgatót. Akkor Ő cseszte el, rohadjon meg... :DDD

Aki meg később kitalálta, hogy egy rúd egyik végére tette a hallgatót, másikra meg a mikrofont, az is pusztult volna el... azokról meg már nem is beszélve, akik erre a rúdra meg aztán mindenféle szirszar kijelzőt meg áramkört szereltek, valamelyik nyomorult meg letépte róla a spirálkábelt, és addig bazirgálta, míg nem működött anélkül is...gyökerek.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#42) KillHates válasza s3nsitivity (#39) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudni, de az tuti, hogy a végén mindenki meghalt! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#43) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szerintem nem tűnt el a BASF a számítástechnikából, csak Emtec néven nyomatják. Vagy 10 éve volt róla szó, hogy így döntöttek, a miértre már nem emlékszem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44) vlevi válasza oriic (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Star trek TV sorozat jóval korábbi, és már ott is használták. :DD
[link]

[link]

"És anno ezekkel a nagy semmin kívül, az ultrafejletlen OS-en mit lehetett kezdeni?"
Nagyon sok technológia tűnt el a süllyesztőben pusztán azért, mert a világ, a hardver, vagy egyébkétn úgy a környezet nem volt még rá felkészülve. Az iPad újdonsága főként abban volt, hogy az érintőképernyős, állandóan az interneten lógó gép akkor készült, amikor már volt normális sebességű hardver, elfogadható akku idővel, minőségi kijelzővel, és az internet elérése sem jelentett már problémát. 90-es években is próbálkoztak hasonló eszközökkel, de hálózat, megjelenítés, hardver, és persze az ezeket rendesen támogató oprendszer nélkül csak nagyon szűk réteg használta. (Palm-ra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#45) e-newsee válasza dabadab (#27) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem feltétlenül csak proto-tabletek voltak azok, az iparban elég sok helyen használták már akkor is. Hibakeresésre nagyon is alkalmasak voltak, és könnyű volt odavinni egy géphez. Dolgoztam olyan helyen, ahol még most is használnak vezérlőchipek programjainak ellenőrzésére Palm-ot. Mert tökéletesen megfelel.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#46) Hobbbyt válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Direkt kiemeltem, hogy a számítógép és a számológép szavak közti különbséget észre vegyék.. de ezek szerint nem voltam elég hatásos. :(((

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47) -=RelakS=- válasza zetor2000 (#43) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

volt nem egy olyan VHS-em, amire rá volt nyomtatva, hogy a BASF ezentúl EMTEC lesz :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48) elefant válasza zetor2000 (#43) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mintha az Emtecet azóta eladták volna.

(#49) Béééla válasza MZperX75 (#15) üzenetére


Béééla
őstag

Rajzolni ott a Wacom ceruza.

Nekem az tetszik, hogy már akkor is a marketingbullshit ment a tableteken, nem az érdemi munka :DDD

Bélabá

(#50) fokukac válasza elefant (#17) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, lehet, hogy floppy-ban jók voltak, de optikai lemezben már nem annyira. :)
2004 körül vettem néhány BASF/EMTEC DVD-t, és ezek többsége írhatatlan volt, írás közben hibaüzenettel elszállt....

#35 @ daa-raa: a szélesvásznú mozifilmek kb. a 60-as évek közepén kezdtek igazán elterjedni. Az első 2-3 James Bond-film képe pl. még keskenyebb, mint egy 16:9-es TV (oldalt van a csík).

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.